forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Aukcije i uvođenje Eura u HR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 12:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da mi nije nikakav problem, napravio bih to. I sam priznajem da je prevelik skok za takve jeftine stripove.
Ali komplicirano je i NE DA MI SE.


Pod time da nije nikakav problem mislio sam na to da je izvedivo po pitanju količine znanja koju posjeduješ na području programiranja. Druga je stvar imaš li vremena ili volje da se uhvatiš s time zafrkavati. Nemaš i to je tvoje pravo. Ja osobno ne kupujem takve stripove na aukcijama i mene ta odluka ne dira niti najmanje.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/01/2023 : 12:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
e ja kupujem takve "jeftine" stripove, i kao što sam rekao, često puta sam na aukcijama uspio "jeftino" upecati i koje luksuzno izdanje sa početnom cijenom od jedne kune. s ovim markosovim NE DA MI SE došao je kraj i takvim "jeftinim" HC aukcijama. a to ide na ruku prodavačima a i markosu. pa mu se i zato NE DA.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17765 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/01/2023 : 13:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
od mene neće ni marke izvući više no što planiram dati
a planiram dati 6 marki za kiosk izdanje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47026 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/01/2023 : 13:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

od mene neće ni marke izvući više no što planiram dati
a planiram dati 6 marki za kiosk izdanje




[url=https://postimg.cc/7fwwR7pC][/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47026 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/01/2023 : 13:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17765 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/01/2023 : 13:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i to 6 maraka je puno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 13:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

e ja kupujem takve "jeftine" stripove, i kao što sam rekao, često puta sam na aukcijama uspio "jeftino" upecati i koje luksuzno izdanje sa početnom cijenom od jedne kune. s ovim markosovim NE DA MI SE došao je kraj i takvim "jeftinim" HC aukcijama. a to ide na ruku prodavačima a i markosu. pa mu se i zato NE DA.


Pod time da ne kupujem na aukcijama te jeftine stripove nisam mislio ništa loše. Ja uzmem redovno na kiosku kako izlaze pa onda nemam potrebu uzimati na aukcijama kiosk izdanja. Kada sam popunjavao Texa u Ludensu sam sa zadovoljstvom bidao stripove od 7,8,9...kn. i nisam se osjećao kao klošar 😂😂😂😂
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29245 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/01/2023 : 15:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

e ja kupujem takve "jeftine" stripove, i kao što sam rekao, često puta sam na aukcijama uspio "jeftino" upecati i koje luksuzno izdanje sa početnom cijenom od jedne kune. s ovim markosovim NE DA MI SE došao je kraj i takvim "jeftinim" HC aukcijama. a to ide na ruku prodavačima a i markosu. pa mu se i zato NE DA.


Ja bih rekao da će na kraju sve opet doći na isto. Jer ovo što ti govoriš da to ide na ruku prodavačima i meni uzima zdravo za gotovo da će ljudi bidati. A tko kaže da hoće. Ako nešto vrijedi 8, 9, 10 kuna, a početna cijena je 1 Euro, nitko neće ponuditi 2 Eura. Nego će ostati na 1 Euro. A nešto što vrijedi, ne znam 13 kuna, će otići s 1 na 2. Negdje dobiješ, negdje izgubiš, na kraju to dođe na isto.

Što se jeftinih HC aukcija tiče, ista stvar.

Što se insinuiranja na moju želju za profitom tiče, samo bih htio napomenuti da je provizija za aukcije na stripovi.com i dalje samo 3%. I da je sve maksimalno pojednostavljeno. I da je BESPLATNO korištenje aukcija za prodavače sve dok provizija ne pređe iznos do 100 kuna.

Ostale aukcije imaju sljedeće provizije:

7% https://pomoc.aukcije.hr/books/opcenito/page/cjenik-usluga
5,5% ili 7,5% https://pomoc.limundo.com/hc/sr/articles/202478812-Cenovnik
14.5% https://www.ebay.com/help/selling/fees-credits-invoices/frais-pour-les-vendeurs-particuliers?id=4822

A što se ostalo sve još naplaćuje i koliko je komplicirano neću ni spominjati.

Dakle, da mi je profit motiv za ovo, mogao sam jednostavno dignuti proviziju i gotovo, eto profita.

Jebote, svi su najpametniji, svi misle da sve znaju i svima je sve jasno. Jedan mi objašnjava if petlju, drugi "zna" da sam pohlepan... kad biste barem liječili hemeroide, sve bi vam oprostio:)


Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2023 : 15:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Nema tu nikakvih privatnih starih ratova. Odgovaram ti isključivo na glupariju koju si napisao u vezi klošara što kupuju jeftine stripove.
Tih jeftinih stripova koje si nakupovao na ovim aukcijama ima više od 50, ali da si kupio i samo jedan jedini strip po toj cijeni uskačeš sam sebi u usta kad omalovažavaš ljude koji kupuju te stripove. Usput,kažeš da si kupovao stripove u ocjeni 4, a na linku koji si postao si te iste stripove prodavao u ocjeni -5,5.... Tc tc tc
Kako god, nemamo svi iste financijske mogućnosti. Ima ovdje i studenata, srednjoškolaca, odraslih koji nemaju novaca.... Neka svatko kupuje što si može priuštiti i koliko si može priuštiti. Meni je osobno nelogično da se kiosk strip s početnom cijenom od 1 euro bida po 1 euro. To nema nikakvog smisla.
Nisam IT stručnjak, ali siguran sam da ne bi bio nikakav problem Marku ili bilo kome tko se time bavi da omogući te opcije s nekoliko pragova.

blabla
Prije puno godina bi me i navuka.
Ideš na ignore skupa sa ostalin genijalcima.
Potkapacitirane trpin dok nisu i pokvareni.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 05/01/2023 15:27:52
Go to Top of Page

karuro
New Member



119 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 05/01/2023 : 15:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Minimalna početna cijena je 1 euro, minimalan bid je 1 euro. Bio sam razmišljao da smanjim taj korak na 0,5 eura, ali nije mi se dalo komplicirati. To će najviše utjecati na cijenu jako jeftinih stripova, gdje je 1 Euro preveliki skok za realnu vrijednost stripa, ali kad sam išao analizirati aukcije koje su završile s cijenom stripa ispod 15 kuna, tj. dva eura, većina tih aukcija ima samo jednu ponudu, tako da tamo ionako nema baš puno nadbidavanja. Dakle, ti će se jeftini stripovi ili prodati po početnoj cijeni ili neće i to je to.

Cijene promotivnih opcija su istaknute kod postavljanja novih aukcija:

STAVI U VITRINU Cijena: 0,7 € + PDV
PODEBLJAJ NASLOV Cijena: 0,2 € + PDV
PRIKAŽI U DRUGOJ BOJI Cijena: 0,3 € + PDV





Podrzavam. Posebno za ove koji su šnitali po dve kune zadnju minutu prije isteka aukcije. Sada je 1 euro, pa šnitaj stari moj. U svakom slucaju +1 od mene.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2023 : 15:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kiky

e ja kupujem takve "jeftine" stripove, i kao što sam rekao, često puta sam na aukcijama uspio "jeftino" upecati i koje luksuzno izdanje sa početnom cijenom od jedne kune. s ovim markosovim NE DA MI SE došao je kraj i takvim "jeftinim" HC aukcijama. a to ide na ruku prodavačima a i markosu. pa mu se i zato NE DA.


Ja bih rekao da će na kraju sve opet doći na isto. Jer ovo što ti govoriš da to ide na ruku prodavačima i meni uzima zdravo za gotovo da će ljudi bidati. A tko kaže da hoće. Ako nešto vrijedi 8, 9, 10 kuna, a početna cijena je 1 Euro, nitko neće ponuditi 2 Eura. Nego će ostati na 1 Euro. A nešto što vrijedi, ne znam 13 kuna, će otići s 1 na 2. Negdje dobiješ, negdje izgubiš, na kraju to dođe na isto.

Što se jeftinih HC aukcija tiče, ista stvar.

Što se insinuiranja na moju želju za profitom tiče, samo bih htio napomenuti da je provizija za aukcije na stripovi.com i dalje samo 3%. I da je sve maksimalno pojednostavljeno. I da je BESPLATNO korištenje aukcija za prodavače sve dok provizija ne pređe iznos do 100 kuna.

Ostale aukcije imaju sljedeće provizije:

7% https://pomoc.aukcije.hr/books/opcenito/page/cjenik-usluga
5,5% ili 7,5% https://pomoc.limundo.com/hc/sr/articles/202478812-Cenovnik
14.5% https://www.ebay.com/help/selling/fees-credits-invoices/frais-pour-les-vendeurs-particuliers?id=4822

A što se ostalo sve još naplaćuje i koliko je komplicirano neću ni spominjati.

Dakle, da mi je profit motiv za ovo, mogao sam jednostavno dignuti proviziju i gotovo, eto profita.

Jebote, svi su najpametniji, svi misle da sve znaju i svima je sve jasno. Jedan mi objašnjava if petlju, drugi "zna" da sam pohlepan... kad biste barem liječili hemeroide, sve bi vam oprostio:)




Redikule se ignorira ili zajebava.
Nema treće opcije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2023 : 15:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
hemeroidi...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2023 : 15:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

hemeroidi...


Ko nije ima, nezna šta je propustija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/01/2023 : 15:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Negdje dobiješ, negdje izgubiš, na kraju to dođe na isto.




I see what you did there


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2023 : 16:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sumohrvat:Ne zovi ljude seljačinama.
Nesvrstani: Ne zovi ljude klošarima.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
mladjo:Ne govori ljudima šta će pričat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Sumohrvat:Ne zovi ljude seljačinama.
Nesvrstani: Ne zovi ljude klošarima.




Sorry, ali to mi je bio najblaži epitet kojim sam mogao počastit ovog g.... , gospodina, a da ne ispadnem prevulgaran...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/01/2023 : 16:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karuro

quote:
Originally posted by Markos

Minimalna početna cijena je 1 euro, minimalan bid je 1 euro. Bio sam razmišljao da smanjim taj korak na 0,5 eura, ali nije mi se dalo komplicirati. To će najviše utjecati na cijenu jako jeftinih stripova, gdje je 1 Euro preveliki skok za realnu vrijednost stripa, ali kad sam išao analizirati aukcije koje su završile s cijenom stripa ispod 15 kuna, tj. dva eura, većina tih aukcija ima samo jednu ponudu, tako da tamo ionako nema baš puno nadbidavanja. Dakle, ti će se jeftini stripovi ili prodati po početnoj cijeni ili neće i to je to.

Cijene promotivnih opcija su istaknute kod postavljanja novih aukcija:

STAVI U VITRINU Cijena: 0,7 € + PDV
PODEBLJAJ NASLOV Cijena: 0,2 € + PDV
PRIKAŽI U DRUGOJ BOJI Cijena: 0,3 € + PDV





Podrzavam. Posebno za ove koji su šnitali po dve kune zadnju minutu prije isteka aukcije. Sada je 1 euro, pa šnitaj stari moj. U svakom slucaju +1 od mene.




sad je svaki klik u zadnjim sekundama po 2 eura, tako da će tu biti lakše prebidati nekoga, ali i nekome nabiti cijenu 7,5 puta više nego prije uvođenja eura
ok, markosu je problem prebaciti korak na 0,2 eura, pa će se ljudi prilagoditi i mijenjati taktiku na vrijednim aukcijama
za jeftine će više manje ostati kao i prije
ne sjećam se da me ikad itko prebidao na nekom stripu od 10-15 kn - npr neki ludens ili stripoteka

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by sumohrvat

Nema tu nikakvih privatnih starih ratova. Odgovaram ti isključivo na glupariju koju si napisao u vezi klošara što kupuju jeftine stripove.
Tih jeftinih stripova koje si nakupovao na ovim aukcijama ima više od 50, ali da si kupio i samo jedan jedini strip po toj cijeni uskačeš sam sebi u usta kad omalovažavaš ljude koji kupuju te stripove. Usput,kažeš da si kupovao stripove u ocjeni 4, a na linku koji si postao si te iste stripove prodavao u ocjeni -5,5.... Tc tc tc
Kako god, nemamo svi iste financijske mogućnosti. Ima ovdje i studenata, srednjoškolaca, odraslih koji nemaju novaca.... Neka svatko kupuje što si može priuštiti i koliko si može priuštiti. Meni je osobno nelogično da se kiosk strip s početnom cijenom od 1 euro bida po 1 euro. To nema nikakvog smisla.
Nisam IT stručnjak, ali siguran sam da ne bi bio nikakav problem Marku ili bilo kome tko se time bavi da omogući te opcije s nekoliko pragova.

blabla
Prije puno godina bi me i navuka.
Ideš na ignore skupa sa ostalin genijalcima.
Potkapacitirane trpin dok nisu i pokvareni.


Potkapacitiran ? Drug Nesvrstani.... Evo, po koje god hoćeš pare, ozbiljne pare .. ti i ja odraditi test inteligencije. Ponavljam, po koje god pare na prvom narednom testu inteligencije od Mense u Republici Hrvatskoj se nađemo. Obzirom da nisi klošar stavi sve što imaš pa da vidimo....
Evo, ovako javno te prozivam....
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

[quote][i]
Redikule se ignorira ili zajebava.
Nema treće opcije.


Ima i treće opcije nažalost. Moramo trpiti tvoja vrijeđanja jer se moderatori sažaljevaju nad likovima poput tebe pa te ne šutnu sa ovog foruma kojeg zagađuješ svojim umotvorinama.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/01/2023 : 16:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
opa
dvoboj kod mensa korala

ištajaznam, upoznao sam nesvrstanog i pričao s njim par puta i ne bih nikome preporučio da se s njim takmiči po IQ faktoru
ali dobro, pratimo dalje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10219 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2023 : 16:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

opa
dvoboj kod mensa korala

ištajaznam, upoznao sam nesvrstanog i pričao s njim par puta i ne bih nikome preporučio da se s njim takmiči po IQ faktoru
ali dobro, pratimo dalje


Spremi kokice za drugi put.
Sa Sumon san završija za sva vrimena.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a jebate....izazva ga na mensu?
ajde sumo u lipi kurac:)
di su ona dobra stara vrimena kad bi tonka zapritija pravim dvobojima:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4021 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a jebate....izazva ga na mensu?
ajde sumo u lipi kurac:)
di su ona dobra stara vrimena kad bi tonka zapritija pravim dvobojima:)


Odavno sam ja ovom balvanu zaprijetio i dobrim batinama kada se sretnemo jer je ovdje Riječane nazivao Srbima i slične pizdarije... I siguran sam da će se ovaj lik kad tad pojavit negdje pa da se obračunamo i intelektualno pa da poslije klošarski dobije nogom u dupe. I boli me ona stvar za izbacivanje sa ovog foruma, druže Nesvrstani kad tad se vidimo....
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26608 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/01/2023 : 16:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
jer je ovdje Riječane nazivao Srbima i slične pizdarije...


ali niste?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000