forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2023 : 20:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

rešiti se nečega :)


Aha, hvala ti puno
Ma Art je Nicku nešto pričao za neki slučaj, kao da je vrijeme da ga se ratosiljaju, a Nick kao na to: "Đavola ću ga se ratosiljati".

To je to, sve štima, hvala još jednom
Moram priznati da nisam nikad dosada čuo tu riječ.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

svetox
Starting Member

Serbia
65 Posts

Member since 07/03/2021

Posted - 03/04/2023 : 20:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send svetox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by kreŠa

rešiti se nečega :)


Aha, hvala ti puno
Ma Art je Nicku nešto pričao za neki slučaj, kao da je vrijeme da ga se ratosiljaju, a Nick kao na to: "Đavola ću ga se ratosiljati".

To je to, sve štima, hvala još jednom
Moram priznati da nisam nikad dosada čuo tu riječ.


Inače, sinonim za ovo bio bi "kurtalisati se".
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7545 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/04/2023 : 21:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
otarasiti se
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2023 : 21:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by svetox

Inače, sinonim za ovo bio bi "kurtalisati se".



E vidim da to znači kao osloboditi se nečega, rasteretiti, riješiti se nečega :)

Inače, pomalo se navikavam na onu uzrečicu Nicka kod Golconde koja glasi "Sunce ti žarko!" iako sam navikao na ono klasično "Svijete lopovski!". A ovo "sunce ti žarko" znamo i mi nekad reći u HR :)

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 03/04/2023 21:53:01
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
494 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 06/04/2023 : 14:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Na Golkondinom sajtu piše da su izašli Satan-Natan i Julija.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 06/04/2023 : 23:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
koliko se secam sunce ti zarko je bila uzrecica u dnevnikovom izdanju ako se ne varam pa verovatno su zeleli nastaviti taj kontinuitet
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1426 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/04/2023 : 01:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by svetox

Inače, sinonim za ovo bio bi "kurtalisati se".



E vidim da to znači kao osloboditi se nečega, rasteretiti, riješiti se nečega :)

Inače, pomalo se navikavam na onu uzrečicu Nicka kod Golconde koja glasi "Sunce ti žarko!" iako sam navikao na ono klasično "Svijete lopovski!". A ovo "sunce ti žarko" znamo i mi nekad reći u HR :)


A je l koristite vi u Hr to "svijete lopovski" u svakodnevnom govoru? Nikad nisam čuo za taj izraz.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/04/2023 : 08:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

koliko se secam sunce ti zarko je bila uzrecica u dnevnikovom izdanju ako se ne varam pa verovatno su zeleli nastaviti taj kontinuitet


Ako je tako, onda je to logičan slijed.
Iako ja nisam primjetio niti u jednom Dnevnikovom stripu Nicka takav prijevod, sigurno bih zapamtio.
Mislim na one sveske koje još nisu izašle kod nas (ep25-39).

U njima jedino Nick govori u takvim situacijama "Do đavola!" i "Sto mu gromova!".
quote:
Originally posted by henry

A je l koristite vi u Hr to "svijete lopovski" u svakodnevnom govoru? Nikad nisam čuo za taj izraz.


U istoj mjeri kao i "Abrahamove mi brade!".
Ne treba miješati uzrečice strip junaka i svakodnevni govor.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10204 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/04/2023 : 09:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry
A je l koristite vi u Hr to "svijete lopovski" u svakodnevnom govoru? Nikad nisam čuo za taj izraz.



Zanimljiva inovacija.

Valjda "bando lopovska"?

Ovo mi je kao umjesto podzemlje reći podzemni svijet.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
887 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 07/04/2023 : 10:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, svako prilagođava onako kako misli da je najbolje. Ni u italijanskom jeziku niko ne govori "Mondo ladro", ja to nisam nikad čuo da se upotrebljava.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/04/2023 : 11:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nije bitno da li netko te riječi upotrebljava u svakodnevnom životu, upravo ta činjenica što je takva uzrečica nešto drugačije od svakodnevnice ima tu svoju posebnost, nešto što je svojstveno za nekog junaka po čemu on postaje poznat učestalim ponavljanjem iz epizode u epizodu, a i ujedno je i simpatično (barem meni).
Kao "Judo plesaču", "Sto mu gromova", "Hiljadu mu skalpova" itd..

Google prevoditelj na "mondo ladro" mi je izbacio "lopovski svijet", tako da je "Svijete lopovski" najbliže toj, njihovoj izvornoj zamisli te uzrečice.



Za "Sunce ti žarko" sam pisao da se nisam još u potpunosti navikao kod Golcondinih izdanja, u prvom specijalu u istoj priči me čak 12 puta "izbombardirala" ta nešto drugačija tvorevina izgovorene uzrečice.
Nemam ništa protiv toga, htio sam samo konstatirati da je to za mene novo u Nicku i da se polako prilagođavam tome.
Meni je najviše bitno da Nick ide (izlazi) i da dobivamo ono što dosada nismo imali prilike vidjeti na jeziku ovih prostora.

Čitao sam i prije nekog vremena neki Nickov sken (stripa koji dotada nije nitko objavio) gdje je netko prevodio iz Srbije i tu uzrečicu je prevodio u istom tom stripu "Svete lopovski", pa "Svetski lopove", a negdje "Čoveče".

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1426 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 07/04/2023 : 13:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by dzoni

koliko se secam sunce ti zarko je bila uzrecica u dnevnikovom izdanju ako se ne varam pa verovatno su zeleli nastaviti taj kontinuitet


Ako je tako, onda je to logičan slijed.
Iako ja nisam primjetio niti u jednom Dnevnikovom stripu Nicka takav prijevod, sigurno bih zapamtio.
Mislim na one sveske koje još nisu izašle kod nas (ep25-39).

U njima jedino Nick govori u takvim situacijama "Do đavola!" i "Sto mu gromova!".
quote:
Originally posted by henry

A je l koristite vi u Hr to "svijete lopovski" u svakodnevnom govoru? Nikad nisam čuo za taj izraz.


U istoj mjeri kao i "Abrahamove mi brade!".
Ne treba miješati uzrečice strip junaka i svakodnevni govor.


Sunce ti žarko se koristi kod nas, zato sam i pitao da li je isti slučaj.
A to da li treba ili ne zavisi od slučaja do slučaja kao i od ukusa. Sem toga, bilo je obrnutih primera, da uzrečice uđu u svakodnevni govor.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2666 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/04/2023 : 13:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Moj ćale je rođen i odrastao u HR (ja sam rođen i živeo do svoje 8. godine). Ne secam se puno toga iz tog perioda ali mi je u sećanje urezana najčešća očeva 'psovka': "Sunce ti žarano"
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15464 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/04/2023 : 18:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Golconu..zašto vam web stranica ne radi ?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6801 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/04/2023 : 19:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Radi im stranica, to je kod tebe nešto. Ista stvar i zadnji put bila.

loading...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12600 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/04/2023 : 19:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Pitanje za Golconu..zašto vam web stranica ne radi ?



quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Radi im stranica, to je kod tebe nešto. Ista stvar i zadnji put bila.



Risborg, sledeči put testiraj ovdje:
https://downforeveryoneorjustme.com/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 10/04/2023 19:42:15
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16784 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/04/2023 : 20:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ma stranica je radila sve vrijeme. Dešava se i kod mene da neke stranice ne rade u nekom programu. Recimo, Chrome i Egde mi ne otvaraju https://www.flipp.se/, osim inkognito, a Firefox otvara. Jedno vrijeme je moglo u svim tim programima, sad ne može. Nemam pojma zašto. Ovo navodim samo kao primjer.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2666 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 10/04/2023 : 21:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Zato je Firefox najbolji browser ikad! 😀
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15464 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/04/2023 : 21:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by risbozg

Pitanje za Golconu..zašto vam web stranica ne radi ?



quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Radi im stranica, to je kod tebe nešto. Ista stvar i zadnji put bila.



Risborg, sledeči put testiraj ovdje:
https://downforeveryoneorjustme.com/



E, baš ti hvala..sad sam probal..i

It's not just you! golconda.rs is down.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/04/2023 : 22:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni otvara bez problema.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15464 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/04/2023 : 22:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni otvara bez problema.



sad si me deprimiral..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
785 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 10/04/2023 : 22:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Meni isto svo vrijeme normalno otvara
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15464 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/04/2023 : 14:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Dansa mi otvara normalno...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 23/04/2023 : 18:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Dragi prijatelji,

Ne, nije vam se učinilo, od danas, vaša i naša Golkonda ima NOVU FB STRANICU!

https://www.facebook.com/golkonda.publishing/

Primetili ste verovatno da je naša tišina na ovoj platformi potrajala, sad već nešto više od mesec dana, iako smo u međuvremenu po planu i redosledu objavili nekoliko zanimljivih izdanja, velika većina vas je sa time i upoznata, ali prema našem starom dobrom običaju, ove knjige potpuno ravnopravno sa ostalima zavređuju da im se posveti barem nekoliko redaka u objavi i ovde, gde vas vrlo često obradujemo i nekom zanimljivom scenom, tizerom ili presekom neke aktulene, ili, što posebno volite, neke epizode koja je u još pripremi.

Nažalost, neporeciva istina je da smo u prethodnom periodu na našu staru FB stranicu imali nekoliko hakerskih napada koji su rezultirali gubitkom administratorskog pristupa istoj, ali i da nesposobni Facebook support ne može da reši problem koji je nastao u njihovom dvorištu, posle i više nego korektnog čekanja na rešavanje nastale situacije sa naše strane, bili smo prinuđeni da napravimo novu stranicu kako ljubitelji stripa koji prate i vole ovu mrežu ne bi ostali uskraćeni za najaktuelnije informacije o naslovima koje znamo da jedva čekate, a koje vredno i za vas i za nas spremamo u našoj neumornoj redakciji!

U narednim danima ponovićemo objave koje ste zbog nastale situacije preskočili, ali vas i više nego intrigantnim tizerima i najavama pripremiti za leto koje će u Golkondi biti i radnije i vrelije nego sva ova naša do sada!

Pratite nas, biće mnogo zanimljivih najava u narednim danima!
Pozdravljamo vas i sa ove stranice, želimo joj mnogo sreće, nadamo se još više nego na prethodnoj https://www.facebook.com/golconda.rs!

Živeli!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/05/2023 : 13:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
GOLC 014 "Imam rasparne čarape.."

Da li to znači neparne, različite čarape?

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000