forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Golconda - službena tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 166

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/05/2023 : 13:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi Byrneov Superman kod mladih.... Mislim, ja bi ga prvi kupio (no ja nisam mlad ), al kod mlađih generacija ćeš dobiti redom komentare da je crtež zastario, da ima previše teksta i da je strip dosadan.

Mange, mange i mange!
To kod mlađih prolazi, nebitno koliko imaju nastavaka... Pa pogledaj onu Najkulinu promociju od nekidan, gomiletina mlađih ljudi. Nijedan USA/francuski strip to neće postići.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 23/05/2023 13:43:45
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7544 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/05/2023 : 13:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
To znamo, ali možemo shvatiti ovu diskusiju i kao - kako objavljivati uspešno duže serijali, koji nisu mange.

O mangama, na podforumu za mange!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 14:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Ok ali to onda ne vodi ničemu. Smanjuješ broj knjiga godišnje i broj kupaca će da opada jer koliko njih realno zanima da kupi novu npr Juliju i onda kaže sebi "ej, sledeću ću uzeti za 12 meseci". Ima da digne ruke i bude u fazonu da čeka Libellus.

A publike bi možda bilo kad bi ta ista publika znala da će za 5-6 godina imati 100 epizoda Julije na polici.

I nije kritika samo za Golcondu, ne kapiram domaće izdavače kojima je super da nešto krenu i onda čekaš nastavak pola godine/godinu dana a ceo serijal ima npr 2-3-4 trejda (albuma, tankobona, štagod). Pa svakom će jednom da pukne film i pređe na Fibru (koja bupne po nekoliko odjednom) ili će da naruči lepo na engleskom.



Sve je tako, to jest - ne vodi ničemu.

Osim možda shvatanju da za neke strip serijale ovde ne postoji publika i da ih nema smisla objavljivati.

Jedino se ne slažem za ovo oko ljudi koji bi da budu sigurni da će imati 100 Julija. Ajde da je neki serijal sa kontinuitetom, pa još da diskutujemo, mada i onda: niko na kugli zemaljskoj ne može da ti garantuje tako nešto.

Mislim, jel’ Fibra može da ti garantuje 100 Rat-Mana? Ne može. Libellus može da ti garantuje 45 Zona X? Ne može.

A ne mogu ni kupci da garantuju da će kupovati novi broj u prve tri nedelje od izlaska, svi do jednog, hell or high water.

Nema garancija. Ni u životu, a kamoli u izdavaštvu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 14:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

uprkos dokazano dobroj prodaji.


„Dokazano”?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2023 : 14:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

[quote]Originally posted by Imrahil

Ok ali to onda ne vodi ničemu.







xD

<3

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 14:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
„And I accept that.”

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7544 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/05/2023 : 14:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by alexts

uprkos dokazano dobroj prodaji.


„Dokazano”?



X+Y=Y+X => X=X Y=Y
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2023 : 15:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

„And I accept that.”



_/\_

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 15:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by alexts

uprkos dokazano dobroj prodaji.


„Dokazano”?



X+Y=Y+X => X=X Y=Y



QED

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

216 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 23/05/2023 : 15:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

apropo obraćanja Golkonde,ljudi zaboravljaju,odnosno dobar deo njih i nije bio tada tu,kakav je bio Markos kad mu pukne licna,a u nekim svojim izdavačkim počecima (slična situacija kao sada što je Golkondina) - mi čitaoci stvarno umemo da preteramo sa bezobrazlukom i neodmerenim komentarima (tu i sebe ubrajam),a kada dobijemo "tvrđi" odgovor,odmah se zapanjujemo.

Dobro je dok ijedan izdavač komunicira sa nama,sa obzirom kakvi smo.



Podrska za Golkondu. Sta kupci koji moj ima jos i da komentarisu i postavljaju glupava pitanja. To sve iznapusavati po kratkom postupku uz casicu ljute.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/05/2023 : 16:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Imrahil

Ok ali to onda ne vodi ničemu. Smanjuješ broj knjiga godišnje i broj kupaca će da opada jer koliko njih realno zanima da kupi novu npr Juliju i onda kaže sebi "ej, sledeću ću uzeti za 12 meseci". Ima da digne ruke i bude u fazonu da čeka Libellus.

A publike bi možda bilo kad bi ta ista publika znala da će za 5-6 godina imati 100 epizoda Julije na polici.

I nije kritika samo za Golcondu, ne kapiram domaće izdavače kojima je super da nešto krenu i onda čekaš nastavak pola godine/godinu dana a ceo serijal ima npr 2-3-4 trejda (albuma, tankobona, štagod). Pa svakom će jednom da pukne film i pređe na Fibru (koja bupne po nekoliko odjednom) ili će da naruči lepo na engleskom.



Sve je tako, to jest - ne vodi ničemu.

Osim možda shvatanju da za neke strip serijale ovde ne postoji publika i da ih nema smisla objavljivati.

Jedino se ne slažem za ovo oko ljudi koji bi da budu sigurni da će imati 100 Julija. Ajde da je neki serijal sa kontinuitetom, pa još da diskutujemo, mada i onda: niko na kugli zemaljskoj ne može da ti garantuje tako nešto.

Mislim, jel’ Fibra može da ti garantuje 100 Rat-Mana? Ne može. Libellus može da ti garantuje 45 Zona X? Ne može.

A ne mogu ni kupci da garantuju da će kupovati novi broj u prve tri nedelje od izlaska, svi do jednog, hell or high water.

Nema garancija. Ni u životu, a kamoli u izdavaštvu.



A dobro, rekao sam možda bi bilo. Ono što htedoh reći, videli smo na raznoraznim primerima zadnjih 20ak leta da objavljivanje na kašičicu ne vodi nigde. Neka logika onda kaže ili batali ili aj probaj nešto drugo. Ovako čista ludost raditi isto što smo već videli da nije išlo.

Za Fibru i Libellus, pa kod njih imaš bar neku sigurnost da ćeš videti kraj. Ok, imaš situacije kao Ratman ili onaj Žan kod Fibre. Možda ima takav slučaj i kod Libellusa, ne znam napamet. Ali u velikoj većini slučajeva znaš da je kraj tu. Koliko puta smo videli da se neka Fibra ne prodaje pa je izgurana cela. Ljudi steknu osećaj kad Fibra nešto započne ima i da završi. Kod domaćih izdavača takav osećaj nemaš uopšte. Videli smo za Solo Leveling koja navala bila, više puta video na Delfi sajtu da su mange u vrhu prodaje i to Darkvudove. Delfi bolje prodaje tuđa izdanja nego svoja sopstvena. I ti opet te mange brzinom puža. Ok, nisam u izdavaštvu, ne znam šta je sve oko Darkvuda osim rekla kazala koje čujem ali imaš izdanje koje se prodaje ko blesavo i prespor ti je ritam. Pa naravno da će ljudi onda da trče na inostrana izdanja.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13414 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/05/2023 : 16:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Djole

[quote]Originally posted by Imrahil

Ok ali to onda ne vodi ničemu.







xD

<3



Svi ćemo da pomremo
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2665 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/05/2023 : 16:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 18:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

A dobro, rekao sam možda bi bilo. Ono što htedoh reći, videli smo na raznoraznim primerima zadnjih 20ak leta da objavljivanje na kašičicu ne vodi nigde. Neka logika onda kaže ili batali ili aj probaj nešto drugo. Ovako čista ludost raditi isto što smo već videli da nije išlo.


Pa da, ali ovde se stalno provlači da je krivica do izdavača. Problem je širenje asortimana, lični animozitet urednika, trice & kučine - a ne to što kupaca, jednostavno, nema.

I onda i neki izdavači poveruju u to.

quote:
Originally posted by Imrahil

Za Fibru i Libellus, pa kod njih imaš bar neku sigurnost da ćeš videti kraj. Ok, imaš situacije kao Ratman ili onaj Žan kod Fibre. Možda ima takav slučaj i kod Libellusa, ne znam napamet. Ali u velikoj većini slučajeva znaš da je kraj tu. Koliko puta smo videli da se neka Fibra ne prodaje pa je izgurana cela. Ljudi steknu osećaj kad Fibra nešto započne ima i da završi. Kod domaćih izdavača takav osećaj nemaš uopšte.


Tako je. I to je razlika između Hrvatske, članice EU, i Srbije, zemlje trećeg sveta. Ebga. To je nama naša borba dala.

quote:
Originally posted by Imrahil

Videli smo za Solo Leveling koja navala bila, više puta video na Delfi sajtu da su mange u vrhu prodaje i to Darkvudove. Delfi bolje prodaje tuđa izdanja nego svoja sopstvena. I ti opet te mange brzinom puža. Ok, nisam u izdavaštvu, ne znam šta je sve oko Darkvuda osim rekla kazala koje čujem ali imaš izdanje koje se prodaje ko blesavo i prespor ti je ritam. Pa naravno da će ljudi onda da trče na inostrana izdanja.


Pa sad, mange se prodaju, ali mange i koštaju. Ali ako bih morao da nagađam zašto mange sada idu sporo, neko od vlasnika prava je primetio da se broj izdavača mangi u Srbiji upetostručio u prethodne dve godine, pa bi malo da pregovara o tome koliko ta prava i materijali koštaju.

Suprotno uvreženom mišljenju, u izdavaštvu konkurencija ne vodi do nižih već do viših cena.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/05/2023 : 18:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
I do zabrana uvoza i monopoliziranja tržišta.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 19:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
„Monopol” je teška reč, ali prevlast na tržištu u Hrvatskoj fino funkcioniše. Bernard i Dade drže Bonelli, Fibra drži sve ostalo, svi zadovoljni, niko nikom klipove u točkove, oni mogu da diktiraju cene nosiocima prava, možda čak i štamparijama, a ne obrnuto.

(do toga nije došlo preko noći i bez mnogo truda, daleko bilo, ali danas je tako i to očito šljaka)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/05/2023 : 19:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislija sam na Srbiju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/05/2023 : 20:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Znam.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Ampoo
New Member



Serbia
104 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 24/05/2023 : 06:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

To znamo, ali možemo shvatiti ovu diskusiju i kao - kako objavljivati uspešno duže serijali, koji nisu mange.

O mangama, na podforumu za mange!



U Srbiji baš teško, kad ti jednu Juliu objavljuje 4 ili 5 izdavača. Slična priča je sa Pričama. Ima još primera (torgal, četvorka iz ulice bejker....) Nije mi jasno zašto se izdavači nadovezuju na prethodno nezavršenene serijale. Verovatno postoji uticaj još od DW kad se nadovezivao na BP (gaša, bluberi).
Svi izdavači se kod nas predstavljaju da su u taj posao ušli zbog velike ljubavi prema devetoj umetnosti. Pa kad je zbog ljubavi, onda uzmi serijal objavi od početka do kraja, a ne kad opadne prodaja onda odustajem. Kod nas nema ozbiljnih izdavača, sve bre neko pilićarenje.

"Ev'ry Little Bug"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26443 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/05/2023 : 08:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A šta bi tribali?
Ići svjesno iz minusa u minus?
Ono što se loše prodaje će izlaziti nikako ili sporo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 24/05/2023 : 08:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
koliko smarate s tom juliom, gori ste smarači od samog stripa.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39928 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2023 : 08:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sad nesto sto dobro znam... Kad kreces u neki projekat onda pravis projekciju... Ne pravis je po onome sto bi zeleo vec po onome sto je realnost. Racunas rizike, troskove itd. Onaj ko to ne uradi ozbiljno se kocka i vitla kokosku, baca pasulj i koske... Postoji jedan veoma dobar alat koji se zove pert analiza gde se lako izracuna kritican put i ako nisi spreman na to ili nemas what if reakcioni plan nemoj ni da ulazis. Meni deluje da vecina nasih izdavaca neozbiljno pristupa svemu. Daj da grunem, pa sta bude bice.

Ne mozes uleteti u Mister Noa i puci posle dva broja kao Pergam. Ne postoje nepredvidjene okolnosti ako si ozbiljno pristupio projektu. Samo visa sila poput korone, zemljotresa ili katastrofalnog nevremena.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26443 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/05/2023 : 09:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zar Pergam nije zapeja na pravima?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
485 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 24/05/2023 : 09:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ampoo
Nije mi jasno zašto se izdavači nadovezuju na prethodno nezavršenene serijale. Verovatno postoji uticaj još od DW kad se nadovezivao na BP (gaša, bluberi).


Pa mislim da je to očigledno. Koliki procenat ljudi će da kupi stripove koje već imaju od novog izdavača? Ponavljanje već objavljenih epizoda je ogroman finansijski rizik.



quote:
Originally posted by Ampoo
Svi izdavači se kod nas predstavljaju da su u taj posao ušli zbog velike ljubavi prema devetoj umetnosti. Pa kad je zbog ljubavi, onda uzmi serijal objavi od početka do kraja, a ne kad opadne prodaja onda odustajem. Kod nas nema ozbiljnih izdavača, sve bre neko pilićarenje.



Mislim da je 90% izdavača kod nas ušlo u taj posao baš iz tog razloga, ali isto tako svih tih 90% nema par stotina hiljada eur-a sa strane da izdaje nešto što se ne prodaje i posle zauzima mesto u skladištima godinama. Jedno je ljubav, a drugo je životna realnost. Biti ozbiljan izdavač sa ovim tiražima koje viđamo na ovim prostorima je veliki izazov, u svakom pogledu.
Sećam se kad mi je 90-ih Zoran Živković pričao da kad je kupovao minimalna prava za SF knjige od 3000 primeraka, vlasnici prava su mislili da ih vara t.j. da kupuje minimalna, a onda izda 10000 primeraka i više. On je u praksi izdavao 500 i prodavao često samo polovinu tog tiraža. A on je praktično bio jedini izdavač SF literature 90-ih godina u Srbiji.


Edited by - stripadzija on 24/05/2023 09:46:02
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/05/2023 : 09:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Znam.



Gde si bre Đole :)? Lepo te je videti na forumu, aktivnog u strip diskusijama :).
Go to Top of Page
Page: of 166 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000