forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 OTIŠLI SMO u tri PM - definitivno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 188

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2023 : 08:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/dramaticno-u-marseilleu-gori-supermarket-gradonacelnik-hitno-saljite-jos-policije/2475883.aspx?index_ref=naslovnica_najnovije_m

Jos se zagrijavaju



Kaos.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 09:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Je li to u Iranu? Omladina mirnim prosvjedima želi promjene u društvu, bori se za demokraciju, vladavinu prava....


Have mercy
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2023 : 09:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Davno se to u Francuskoj otelo kontroli. Sad plaćaju cijenu.

U Marseillu "prosvjednici" zapalili knjižnicu. Prilično indikativno.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 09:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da citiram pokojnog njemačkog novinara Petera Scholl-Latoura:
"Tko primi pola Kalkute, neće nešto pomoći Kalkuti nego če i sam postati Kalkuta."

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/07/2023 : 09:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ma novinari lažu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 10:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A da citiram i Macrona:
"The revolution does not happen by anyone's order; people make it (do it)."

A sada kada ima sranje u svojoj kući kaže ovo:
"Protests are not legal and no one has the right to riot against people's representatives."




Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 10:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pariz je novi Bakhmut.

https://twitter.com/i/status/1675055096974004224

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 10:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
J. Borrell: Europe is a garden, the rest of world is jungle...




Have mercy
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2023 : 10:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Nestašna mladež. Nema šta drugo bit.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13876 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2023 : 10:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

J. Borrell: Europe is a garden, the rest of world is jungle...







Rasizam (?)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 10:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ma neee, ne u Europi.

Ovakvi nesposobni bilmezi vode Europu.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 11:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Macron je priželjkivao kaos i građanski rat u Rusiji.

https://twitter.com/i/status/1675034248791851010

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 11:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
RPG-om na policijsku postaju.

https://twitter.com/i/status/1675065035981193216

Have mercy
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/07/2023 : 12:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

To o velikin plaćama u drugoj polovici devedesetih nije istina. Kako san u ta vremena dosta boravija u gorskon kotaru, istina je da je u birtijama spiza i cuga bila jeftina. Ali u gradovima je bilo drugačije.
Nažalost to su bila ona vremena kad je na snazi bila deviza "Neš radit za 3000 Kn? Ima ko oće".


Nisam napisao "velike" nego dobre i istina je što se tiče mog mjesta, ne znam kako je bilo u gradovima.
I to na uzorku državne firme (šumarija) ili bilo da se radi o privatnicima (pilane).

Toliko sam puta čuo tu priču od samih radnika (koji su radili i jedno i drugo) kad bih išao na teren i to od različitih grupa ljudi koji su više-manje isto pričali. Nisu istaknuli konkretnu cifru plaća (što i nije toliko važno) nego su istaknuli da se svako malo vrtilo janje, išlo na fešte, puno se lokalo (a to se dobro sjećam, imam dosta tih snimaka na VHS-u jer sam bio tada fanatik za kamerom i snimanjem), uzimale su se namirnice, platile režije i još bi ostalo od plaće, nije se sve stiglo ni potrošit. Ako me ti ljudi lažu (a ne vjerujem u to jer se i sam dobro sjećam tog vremena), onda i ja lažem. Moje mjesto je dugi niz godina slovilo kao mjesto gdje nema niti jednog nezaposlenog (znale su bit reportaže na tv-u, moglo se pročitat u novinama), a još je tu dosta zaposlenika iz okolnih krajeva.

Isto nikad neću zaboravit '97. i V.Gospu (dan kad je kod nas najveća fešta, ili je to nekad tako bilo - danas nije) kad smo ja i pokojni stari taj dan, s još jednim pomoćnikom, ispekli 30 janjaca i sve otišlo (još da smo imali 4-5 komada vjerujem da bi isto planulo) i prodalo se 45 gajbi pive u tom danu. Nisu ni ostale gospe puno zaostajale za time, a recimo danas, da taj dan ispečem 5 komada, ako bi 2 možda prodao. Drugačije je to prije skroz bilo. Danas dominiraju stranci kao gosti i posjetitelji, a bez pretjerivanja, nekih 90% njih čine Francuzi (i tako unatrag nekih sigurno 6-7 godina), i mi smo dosta zadovoljni, nikad s njima problema.

Dok sam živio u Karlovcu (i to ne mislim samo na dane piva, nego tijekom cijele godine), cuga je bila super jeftina, tada za 15-16 godišnjaka je bio raj naručit 3 dl točene (3 kn tada), 5 dl točene (5 kn) i kako su oni zvali "ceh" za kriglu piva od litre (10 kn), za male novce si se mogao napit ko stoka.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10196 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/07/2023 : 14:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Pa nemože količina pojedene janjetine na seoskoj fešti bit mjerilo stanja u državi.

Cile devedesete, pogotovo drugu polovicu devedesetih san dosta boravija u Gorskon kotaru, obaša Fužine, Skrad, Mrkopalj, Vrbovsko, Brod, Moravice itd...
Cijene u birtijama su bile najmanje duplo niže nego u Splitu.
Ja san tada ima plaću nekih 500 maraka, s time se u Gorskon kotaru moglo jest a naročito pit koliko si tija. Za ovaj "naročito pit" dio iman i ponešto osobnog iskustva.

Sićan se da smo prijatelj i ja sili u birtiju nakon šta smo izašli iz vlaka popit kavu. Prvo nan je konobarica rekla da nemaju espreso da može jedino turska kava šta mi je bilo odlično, a kad je tribalo platit kad je rekla da je ceh za 2 turske kave s mlikon 2 Kn san umra od smija. Dvi kave s mlikon u Splitu bi tada platija 6-7 Kn.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4931 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/07/2023 : 14:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Neredi u Parizu kažete? Čudo neviđeno.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/07/2023 : 14:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Golbalna jesen na snazi... bokte

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 01/07/2023 14:14:14
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 14:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovaj bilmez veli da krivicu snose video igrice i društvene mreže!

Ali u pravu je. Ovo mu dođe kao GTA 6. A e


Have mercy
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 14:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-biskup-kosic-na-trgu-s-klecavcima-protuprosvjednice-zena-je-netko-a-ne-nesto/2475898.aspx

prva je subota u mjesecu... vrijeme za klečanje i molitvu protiv žena i protiv jebanja prije braka.

amen.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/07/2023 : 15:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ovaj bilmez veli da krivicu snose video igrice i društvene mreže!

Ali u pravu je. Ovo mu dođe kao GTA 6. A e





Budala,al bice zanimljivo gledat kako specijalci i vojska guse pobunu u demokrackoj vrancuskoj.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/07/2023 : 15:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-biskup-kosic-na-trgu-s-klecavcima-protuprosvjednice-zena-je-netko-a-ne-nesto/2475898.aspx

prva je subota u mjesecu... vrijeme za klečanje i molitvu protiv žena i protiv jebanja prije braka.

amen.



Pa sta? Demokracija je i moze svak ispoljavat svoje pizdarije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 16:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
U ono vrijeme reče Isus svojim učenicima: "Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače, nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada, dakle, dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to u sinagogama i na ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.

Ti naprotiv, kada daješ milostinju - neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!

Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.

I kad postite, ne budite smrknuti kao licemjeri. Izobličuju lica da pokažu ljudima kako poste. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.''
Mt 6,1-6.16-18
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/07/2023 : 16:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
I kaže Krist učenicima svojim : ,,Pazite učenici moji i sotona citira Bibliju kad je u interesu njegovom da zavede i skrene s puta stado moje,,
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2023 : 16:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/07/2023 : 16:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Naravno da postoji rasizam u policiji, tako u Francuskoj kao u npr. Skandinaviji (bas nedugo gledao ovaj svedski film Shorta), ali ovo sada trazi vojsku na ulicama, sta ces drugo sa degenericnim majmunima. Vidi se da im fali neki ISIS pa se moraju malo ispumpati na ulicama i imovini drugih.
Francuska je danas zemlja duboko u racku, i ovi majmuni nece nestati sami od sebe. Jedno je kriminal koji postoji u vecim francuskim gradovima oduvijek, ali ovo nije normalno i sigurno nisu time nista pomogli onom mladicu koji isto nije bio neubran cvijet (mada to i dalje ne opravdava policiju koja sve vise lici na americku).

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 188 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.4 seconds. Snitz Forums 2000