forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex specijal 1 - Veličanstveni Tex
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Deers
Advanced Member



Croatia
9357 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/07/2023 : 09:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Je, ovo se vodi pod specijalac. Što se tiče formata, ima onih koji zasluže veći format ( Magnus, Frisenda, Breccia, ….) ali je ovo odličan potez za one koje žele čitati izdanja bez da daju velike novce za nešto što im se možda neće svidjeti. Ja se radujem ovom, prvenstveno zbog svih tih vrhunskih crtača koji su crtali te brojeve. Nadam se redovnom ritmu i dugom životu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 09:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije, kazao bi. (Iako pise na taljanskim naslovnicama Albo speciale) To su prvi njihovi Giganti i radeni sa punom paznjom i posvecenoscu njihovom (Taljanima) najvaznijem junaku. Direktno od ideje 'tate' Bonellija. Zamisljeni kao najvazniji godisnji rad, najboljih crtaca za najvaznijeg junaka. U Italiji se kaze da nisi pravi Taljan ako doma nemas Texa Willera. I stoga je ovo iskljucivo za veliki format, kako, bogamu i ime kaze.
Od svih do sad objavljenih Texovih Giganata, mozda su dva 'onako' svi ostali su od odlicnih, preko 'ludilo' do neponovljih! Tu naravno mislim na crtez i ogroman trud svih crtaca. Scenarij i price su kod tako prezentirane vizualne izuzetne ljubavi prema liku, skroz u drugom planu. I to je osnova Giganata. Vrhunski radovi u za tada, ogromnom formatu u slavu ovog stupa nosioca SBE. To je bila ideja i cvrsto je se drze sve ove godine kao njima jako vazan koncept. Rekao bi 'highlights' godisnjeg izdavastva SBE i veliko nasljede glavnog gazde i osnivaca kuce. Posebna se, pace, izuzetna paznja posvecuje pronalasku crtaca Texonea za tekucu godinu. Sto je bila velika zelja, silan napor i ogroman uspjeh bivseg vlasnika. Stoga manji format ne donosi sve benefite takvog nacina prezentiranja Texa, koji je bio prvotno predviden.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 08/07/2023 09:49:09
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/07/2023 : 09:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Gigant se zove Albo Speciale, i koliko ga god ti zvao gigant, to se gigant (službeno) zove samo kod nas. Tj zvalo se do sada, jer ovo je pravo ime te edicije.
Jedna je stvar šta se tebi sviđa, a druga je stvar ono kako zapravo je.

Opet, rijetko koji gigant ima tako fenomelanalan crtež da baš traži veliki format... Ovi koje je Deers nabrojao svakako spadaju u tu grupu, no daj ne lažimo se, crtež kod velike većine giganta ništa ne dobiva povećanim formatom, doslovno izgledaju kao da su na silu povećani. Bokte, pa gotovo svaki Ortizov Tex zaslužuje veći format od jedno 90% giganta.
No dobro, možda kad budem star kao pola vas metuzalema i meni bude smetao manji format zbog vida

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 08/07/2023 09:49:22
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/07/2023 : 09:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, složio bi se da ovo mora ići u velikom formatu da već do sada nismo imali iste ove stripove u velikom formatu.
A imali smo ih, tj još ih imamo, po skroz okej cijeni, u vrhunskoj opremi, izgledaju odlično. Postojanje ovih stripova u malom formatu može smetati jedino onima koji će duplirati, a to je već njihov problem.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9357 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/07/2023 : 09:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nije, kazao bi. (Iako pise na taljanskim naslovnicama Albo speciale) To su prvi njihovi Giganti i radeni sa punom paznjom i posvecenoscu njihovom (Taljanima) najvaznijem junaku. Direktno od ideje 'tate' Bonellija. Zamisljeni kao najvazniji godisnji rad, najboljih crtaca za najvaznijeg junaka. U Italiji se kaze da nisi pravi Taljan ako doma nemas Texa Willera. I stoga je ovo iskljucivo za veliki format, kako, bogamu i ime kaze.
Od svih do sad objavljenih Texovih Giganata, mozda su dva 'onako' svi ostali su od odlicnih, preko 'ludilo' do neponovljih! Tu naravno mislim na crtez i ogroman trud svih crtaca. Scenarij i price su kod tako prezentirane vizualne izuzetne ljubavi prema liku, skroz u drugom planu. I to je osnova Giganata. Vrhunski radovi u za tada, ogromnom formatu u slavu ovog stupa nosioca SBE. To je bila ideja i cvrsto je se drze sve ove godine kao njima jako vazan koncept. Rekao bi 'highlights' godisnjeg izdavastva SBE i veliko nasljede glavnog gazde i osnivaca kuce. Posebna se, pace, izuzetna paznja posvecuje pronalasku crtaca Texonea za tekucu godinu. Sto je bila velika zelja, silan napor i ogroman uspjeh bivseg vlasnika. Stoga manji format ne donosi sve benefite takvog nacina prezentiranja Texa, koji je bio prvotno predviden.



De facto si u pravu ali de jure je to Texov specijalac, jedini specijalac na velikom formatu. Nemam sada pri ruci, možda se i drugi giganti vode kao neko specjalno bis izdanje ili štoveć. Što se tiče truda crtača, nisam siguran da su jedan Ticci ili Milazzo crtali texonove na išta većem formatu od regularne serije. Ili sada Dotti koji i inače crta na malom formatu:magazin ili texone

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 08/07/2023 09:53:49
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 09:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Paka, bezveze. Nije to nista sto ja hocu ili necu. Ili ti. Ili oni.

Ja bi da danas dobijem na lotu jedno 150 tisuca...

Dokaze san ti podastrio. To su ti cinjenice, i ne raspravlja mi se o njima.

Nije to uopce sto bi mi htjeli, kao strip kupci i konzumenti vec kako je tamo, odakle je doslo prvenstveno i zamisljeno.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 08/07/2023 09:56:23
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/07/2023 : 09:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Dokaze san ti podastrio.



Jes jes, hau jes nou

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 09:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

Dokaze san ti podastrio.



Jes jes, hau jes nou



Bezveze, part two.
E da, i vadis replike iz konteksta, koji vazi samo kao cjelina. Ne budi 'nounar'.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 08/07/2023 10:01:53
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 09:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by ivanl

Nije, kazao bi. (Iako pise na taljanskim naslovnicama Albo speciale) To su prvi njihovi Giganti i radeni sa punom paznjom i posvecenoscu njihovom (Taljanima) najvaznijem junaku. Direktno od ideje 'tate' Bonellija. Zamisljeni kao najvazniji godisnji rad, najboljih crtaca za najvaznijeg junaka. U Italiji se kaze da nisi pravi Taljan ako doma nemas Texa Willera. I stoga je ovo iskljucivo za veliki format, kako, bogamu i ime kaze.
Od svih do sad objavljenih Texovih Giganata, mozda su dva 'onako' svi ostali su od odlicnih, preko 'ludilo' do neponovljih! Tu naravno mislim na crtez i ogroman trud svih crtaca. Scenarij i price su kod tako prezentirane vizualne izuzetne ljubavi prema liku, skroz u drugom planu. I to je osnova Giganata. Vrhunski radovi u za tada, ogromnom formatu u slavu ovog stupa nosioca SBE. To je bila ideja i cvrsto je se drze sve ove godine kao njima jako vazan koncept. Rekao bi 'highlights' godisnjeg izdavastva SBE i veliko nasljede glavnog gazde i osnivaca kuce. Posebna se, pace, izuzetna paznja posvecuje pronalasku crtaca Texonea za tekucu godinu. Sto je bila velika zelja, silan napor i ogroman uspjeh bivseg vlasnika. Stoga manji format ne donosi sve benefite takvog nacina prezentiranja Texa, koji je bio prvotno predviden.



De facto si u pravu ali de jure je to Texov specijalac, jedini specijalac na velikom formatu. Nemam sada pri ruci, možda se i drugi giganti vode kao neko specjalno bis izdanje ili štoveć. Što se tiče truda crtača, nisam siguran da su jedan Ticci ili Milazzo crtali texonove na išta većem formatu od regularne serije. Ili sada Dotti koji i inače crta na malom formatu:magazin ili texone



https://shop.sergiobonelli.it/scheda/8165/Dylan-Dog-Gigante.html

Albo gigante, kazu. I pisu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9357 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/07/2023 : 10:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Loše sam se izrazio, naravno da se to vodi kao gigant, mislio sam kako je registrirano (pred ne znam kojem tjelu). To piše u impressumu samog izdanja. Nije bitno za čitatelja, više kao kuriozitet za nas bolesnike

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 08/07/2023 10:43:43
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5874 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/07/2023 : 10:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote


Kod svih drugih pišu albo gigante, kod Texa je albo speciale.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2272 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 08/07/2023 : 10:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno format nista ne znaci, a gledam samo kako kupiti to sto zelim po sto manjoj cijeni - zato i kupujem jedino kiosk izdanja i to u mekim koricama jer su najjeftinija. Iako doduse, nije ni ovo tako jeftino 50kn za 224 stranice, a sjetimo se da je Mark npr kostao 25 kn za isti broj stranica, ali svejedno gledat cu na to kao na neko luksuzno izdanje pa ce biti okay. Za veci format, cijena bi sigurno isla na 100kn (pricam o kunama jer jos uvijek razmisljam u kunama dok gledam cijene) sto bi mi bilo stvarno previse.

A i kao sto kaze Paka, tko zeli u vecem izdanju vec ima takvu mogucnost, ovo je za nas kojima nije toliko bitan format ni forma, koliko sam sadrzaj!

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 11:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Loše sam se izrazio, naravno da se to vodi kao gigant, mislio sam kako je registrirano (pred ne znam kojem tjelu). To piše u impressumu samog izdanja. Nije bitno za čitatelja, više kao kuriozitet za nas bolesnike



Sve 5.
Narocito za nas pacijente.
Sve smo se razumijeli. Referirao sam se samo na to da im je kako god bilo, to bio prvi 'Gigant', mada ga tada nisu tako nazvali. Sve ostale poslije jesu. Ali Tex, ili Texone im je bio i ostao najvazniji.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/07/2023 : 11:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče cijene,to je cijena dva regularna Texa a ima duplo stranica.Znači ništa na šta nismo navikli.
Šta se tiče imena u Italiji,triba samo pogledat.U nas je logično specijal jer je u normalnom formatu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4261 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/07/2023 : 11:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

bitno je da nije u boji. i da ne prevodi gaspar. ako je tako onda je ovo lepo kiosk izdanje za siroke mase


Suština.
Što se tiče formata- ništa se tu previše ne gubi. Ovaj Tex ima lijep klasičan crtež ali i smanjen će funkcionirati besprijekorno jer budimo realni - Tex Gigant je nastao zbog marketinških razloga, jer nije se tu krenulo sa nekakvim promjenama davno zadanih postavki ni u crtačkom ni u scenarističkom smislu. Uostalom, ima u redovnoj seriji hrpetina priča sa fantastičnim detaljnim crtežima pa što sad...

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool
Iako doduse, nije ni ovo tako jeftino 50kn za 224 stranice, a sjetimo se da je Mark npr kostao 25 kn za isti broj stranica, ali svejedno gledat cu na to kao na neko luksuzno izdanje pa ce biti okay.


Zašto bi morao gledati kao na luksuzno izdanje? Pa cijena je takva da odgovara cijeni dva redovna broja što odgovara broju stranica. Ne znam može li biti više fer od toga.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2272 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 08/07/2023 : 12:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Pa ovako kad kazete, stvarno i je tako, prosla su na zalost vremena kad bi strip od 224 stranice kostao 25-30 kn. Ali dobro, kazem da cu kupovati i za 50, samo nek ide i nek ne bude dodatnih poskupljenja.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13941 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/07/2023 : 12:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Super
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2664 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/07/2023 : 13:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Naprotiv, odlično je ovo raditi u smanjenoj verziji.
SA giganti su relativno lako nabavljivi (izuzev par komada), no zauzimaju previše mista... Libellusova opcija postoji za one kojima se sviđa naknadno bojanje (koje je po meni nakaradno), dok se ova treća opcija u Bonelli formatu naprosto morala pojaviti. Praktički su nabavljivi u svakom kutku države i cjenovno su prihvatljiviji od ovih velikog formata i od Libellusa. Šta se tiče toga da je rađeno za veći format, neš ti velikog gubitka. Pročitao sam možda 7-8 giganta (znam da nije pretjerano mjerodavna brojka) i prolistao ih još 10ak, no bome rekao bih da od svega toga možda 2-3 zaslužuju veliki format. Sve ovo ostalo izgleda više nego odlično i u regularnom Bonelli formatu. Apsolutno se ništa ne gubi.

Što se tiče preimenovanja, zar se ovo u Italiji ne zove "albo speciale"?
Za imena na naslovnici se slažem


+1 sve u sredu. Docekasmo napokon, sto kaze Deers mozda 2,3 zasluzuju a4 sve ostalo dovoljno ovo. Milazo koji je sjajan crtac, njegov Teks na a4 ne lici ni na sta.

Jbt 4,5 ljudi kaze zidu da je specijal, a on tvrdoglavo gigant, jos cekam kada ce poceti sa pricom da ovo ne moze ni prici nakaradnim Libelusovim tzv gigantima, zbog specijalnih boja kojim su kolorisali svoja izdanja da bi kostala 30plus eura.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/07/2023 : 13:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ma ništa vi ne razumijete Nema veze sto se u originalu zove specijal, što se sve crta i piše kao i za najobičnije izdanje, što će ovo izdanje biti u standardnom formatu... Ništa to nije važno, važno je da su se usudili preimenovati nepostojeće ime za nepostojeći format!
Bogte, akvarijska ribica ima dosljedniji način pseudologična razmišljanja...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/07/2023 : 13:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ah, Džone, sad sam tek vidio da koristiš pojam zid. Da, ribica je neprimjereno, u pravu si.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 14:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jebat ga kad te skartaju iz firme posli ti je svak kriv!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2023 : 14:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Paka01

Naprotiv, odlično je ovo raditi u smanjenoj verziji.
SA giganti su relativno lako nabavljivi (izuzev par komada), no zauzimaju previše mista... Libellusova opcija postoji za one kojima se sviđa naknadno bojanje (koje je po meni nakaradno), dok se ova treća opcija u Bonelli formatu naprosto morala pojaviti. Praktički su nabavljivi u svakom kutku države i cjenovno su prihvatljiviji od ovih velikog formata i od Libellusa. Šta se tiče toga da je rađeno za veći format, neš ti velikog gubitka. Pročitao sam možda 7-8 giganta (znam da nije pretjerano mjerodavna brojka) i prolistao ih još 10ak, no bome rekao bih da od svega toga možda 2-3 zaslužuju veliki format. Sve ovo ostalo izgleda više nego odlično i u regularnom Bonelli formatu. Apsolutno se ništa ne gubi.

Što se tiče preimenovanja, zar se ovo u Italiji ne zove "albo speciale"?
Za imena na naslovnici se slažem


+1 sve u sredu. Docekasmo napokon, sto kaze Deers mozda 2,3 zasluzuju a4 sve ostalo dovoljno ovo. Milazo koji je sjajan crtac, njegov Teks na a4 ne lici ni na sta.

Jbt 4,5 ljudi kaze zidu da je specijal, a on tvrdoglavo gigant, jos cekam kada ce poceti sa pricom da ovo ne moze ni prici nakaradnim Libelusovim tzv gigantima, zbog specijalnih boja kojim su kolorisali svoja izdanja da bi kostala 30plus eura.



Prika, beres li ti ista?
Hrvatski ti vidim ne ide s razumijevanjem.
Probajmo na dijalektu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2664 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 08/07/2023 : 14:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ma ništa vi ne razumijete Nema veze sto se u originalu zove specijal, što se sve crta i piše kao i za najobičnije izdanje, što će ovo izdanje biti u standardnom formatu... Ništa to nije važno, važno je da su se usudili preimenovati nepostojeće ime za nepostojeći format!
Bogte, akvarijska ribica ima dosljedniji način pseudologična razmišljanja...


Nisam umeo ovako lepo uci u sustinu materiju. Lepo receno.

Meni ne smeta da pisem hrvatski, da mi neko kaze da sam Hrvat, i sl.Vazno je da li si normalan, dobar covek, nista drugo. Ovde je nekima uvreda reci da si Srbin, jos dobijes i ban.
Go to Top of Page

maverick
New Member

140 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 08/07/2023 : 14:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Tex na većem A4 ili manjem A5 formatu?

Realno nijedan strip čija se stranica sastoji od 5-6 slika ne zaslužuje A4 format. Francuski albumi kao legendarni Blueberry zaslužuju A4 jer imaju 10-12 slika po stranici. Znači duplo. Time zaslužuju i duplo veći format od Bonelija.

Da ne spominjemo što svaku polovinu stranice (gornju A i donju B) Francuzi detaljno crtaju na formatu kao Bonelijeva cijela stranica.

To se lako vidi na primjeru Ken Parkera kad je u album A4 kolor reprintu cijela epizoda stala na 50 stranica.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37831 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/07/2023 : 15:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kupujem onih nekoliko koliko jos nemam, a mislim da se ovim formatom stvarno ne gubi nesto previse (drukcije vam kao opcija i dalje stoje SA i VC), jedino tih par autora tipa Magnus, Frisenda... dok se drugima ovako malo pokrije to sto su crtali preko racku (i dalje mi prizove glavobolju kada se sjetim Ambrosinijevog npr.).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 08/07/2023 20:30:17
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000