forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Lunov magnus strip - Golconda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 42

sawitch
Advanced Member



Serbia
39928 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/06/2023 : 14:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kad otegne onda cemo mozda doci do njih. Meni su te bile top. Imao sam ih sve iza Komandanta Marka u ZS-u ali otislo odavno. Rekao sam Koltu jos odavno da objavi u HC-u reprint TK ali izgleda da su se ploce izgubile takodje pa je potrebno nanovo to raditi.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16783 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 29/06/2023 : 14:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ReemCP
Poznavajući tebe, ti bi sigurno htio epizodu "Vukodlaka"
Znam, jer i ja bih :(



O da. Ja kad sam uzeo PP knjige procitao i ostao skenjan jer su mi one najbolje price falile :)

Ali svakako mi je TK jedna od najdrazih stvari u Boneliju.


Šta je priča oko tih prava za novije epizode?



Navodno Sklavi ne dozvoljava njihovo objavljivanje.


Zar nije bio problem s materijalima?
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 30/06/2023 : 01:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
lms poskupeo
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1588 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/06/2023 : 10:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Meni su PP knjige Kerryja nešto najdraže u kolekciji, onaj veliki format, a dobro da će ići u ovom LMS-u jer je to izdanje PP-a gotovo pa rasprodano, ne viđa se često na aukcijama, a kad i bude, dosta skupo idu cijene (mislim da sam zadnji put vidio 600 kn za obje knjige).


Kako je dobro sto je tolika siroka lepeza ukusa :)
Nekako si nisam bas predstavljao da bi nekome te knjige bile najdraze
ali mi simpaticno da jesu. Imam ih i ja, pazljivo su procitane jednom, mislio sam da znam gde su ali izgleda ipak ne znam, no dobro isplivace nekada. Sadrzaj me nije odusevio mada moguce da je bilo ponesto svetlih trenutaka u serijalu. Ja inace veliki ljubitelj zs/lms (1985-2010, hm ne nisu godine kada sam se rodio i..) uopste nisam se dao na nabavljanje ni zs i lms ovih povampirenih, nije me zahvatila groznica nostalgije.

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

djuk
Starting Member



Serbia
53 Posts

Member since 28/10/2011

Posted - 30/06/2023 : 14:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send djuk an AOL message  Send djuk a Private Message  Reply with Quote
poskupeli 22,22%


Edited by - djuk on 30/06/2023 14:01:14
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39928 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/07/2023 : 08:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Amurikov Blek nakon Banetove epizode mi legao savrseno. Meni je francuski Blek uvek bio najbolji. Nadam se da ce ga biti sve vise.

Cekamo sad vanredno izdanje LMS-a i Kerija.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5043 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 02/07/2023 : 11:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Ide li LMS od sada svakih 14 dana ili to još nije aktivno? Netko zna?

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/07/2023 : 12:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sa FB:
quote:
Obećanje o 𝐝𝐯𝐨𝐧𝐞𝐝𝐞𝐥𝐣𝐧𝐨𝐦 𝐫𝐢𝐭𝐦𝐮 ostaje, i potrudićemo se da ga ispunimo u što skorije vreme!

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2296 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 02/07/2023 : 13:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djuk

poskupeli 22,22%





Bio je previše jeftin, a bez tri evra po svesci je teško biti u pozitivi.
Ako će to omogućiti dvonedeljni ritam - super.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2665 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 02/07/2023 : 14:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djuk

poskupeli 22,22%




Kada se pogledaju sve ostale cene čak i sa poskupljenjem ova cena je presmešna
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2628 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/07/2023 : 22:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ma cena je ok. Stigao mi je Tunel smrti, i sada za kraj price,pola sveske trebamo cekati 5,6 brojeva?!? Vecu glupost odavno nisam video.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/07/2023 : 17:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

sve ovo je okej za sada

jedino sto nedostaje jeste neka bomba



quote:
Originally posted by tomas.hokenberi

quote:
Originally posted by anto

šta je u sledećem broju?


"Priče" epizoda "Lizerijum".



Ova epizoda će biti bomba, osećam to... Otkad željno iščekujem njeno objavljivanje,
preskočila je nažalost Golkonda u trobrojima, al' evo, uskoro nam stiže i ona na čitanje...




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/07/2023 : 17:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Uh, to je taj čuveni Traper Keri. Kakav crtež, kakva muskulatura, kakve tanane ručice kod muškarca, kao da je žensko.


Jebiga, ne mogu svi muškarci da budu nabildovani kao Marvelovi junaci...


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7543 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/07/2023 : 18:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Niti svi imaju sposobnost da razlikuju loš crtež od dobrog.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/07/2023 : 18:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Možeš da kritikuješ crtež zbog drugih stvari, ali muskulatura i tanane ručice ti nisu neki argumenti.



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7543 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/07/2023 : 18:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, samo prvo upada u oči.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/07/2023 : 18:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma da je obrnuto, alexts bi rekao kako je isuviše nabildovan, da više podseća na Marvel junaka, tako da...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2665 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 17/07/2023 : 22:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Divlja macka i sta je jos u ovom broju?




Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 18/07/2023 : 08:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
jagodanbg,hvala!

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6799 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/07/2023 : 08:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
"Munje i... kipovi" je epizoda iz broja 101 Ludensova izdanja; štoviše, broj nosi taj naziv. Ali, 'ajde...

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12872 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/07/2023 : 08:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tako je, LU 101, a mislim da se tu ponovno pojavljuje Benjamin Franklin. On se inače prvo pojavio u LU 33b, pa LU 48b. Ne znam je li se još negdje pojavljivao..

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/07/2023 : 08:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
da, pojavljuje se benjamin franklin.

inače, banetovom fantastičnom crtežu u ove dvije epizode koje je golconda objavila mnogo više leži veći format.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7543 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/07/2023 : 09:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

da, pojavljuje se benjamin franklin.

inače, banetovom fantastičnom crtežu u ove dvije epizode koje je golconda objavila mnogo više leži veći format.



Tako je, one su rađene za A4 i vidi se da ovako to nije najbolje rešenje, kao kad bi BD album bio smanjen, otprilike.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/07/2023 : 04:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče crteža, da, vidi se da je zbog smanjenog formata malo redukovan doživljaj,
ali što se tiče priče, paaaa...baš i ne moram da imam Banetovog Bleka na velikom formatu.
Mislim na ono albumsko izdanje.

Pre neku godinu sam hteo da potražim i nabavim naslepo taj rasprodani album, iako nisam nikad čitao ove epizode,
ali čini mi se da su cene kod preprodavaca bile dosta jake. Pojava reprinta prošle godine me je baš obradovala,
al' onda je ubrzo izašlo Slomljeno srce u LMS, pa rekoh da proverim najpre u jeftinijoj varijanti kakva je epizoda...

Evo, dočekasmo i Divlju mačku u LMS. Kao što sam pretpostavio, bolja mi je od Slomljenog srca, ali me nije ni ona raspametila.
Kad kažem "raspametila", mislim, naravno, na Blekove standarde, a i na Banetove, nekako mi nije dovoljno otkačena epizoda.
Dobar je lik ove negativke, ali se premalo pojavljuje, priča se prebrzo odvija, isforsiran je zaplet,
nema mesta za detaljnije predstavljanje protagonista, da je epizoda bar na duplo većem broju strana, možda bi bio bolji utisak.
Uglavnom, sad kad sam pročitao obe epizode, izgubio sam želju da ih imam u albumskom izdanju, vrši mi poso i ovakav skromniji format.
Nije ipak bio Blek za Baneta, daleko je bolji na Tarzanu (iako mu je Tarzan kao lik bio dosadan za rad).

U stvari, u okviru yu produkcije, ne znam koje bih Blekove epizode mogao da izdvojim.
Nisam ih, doduše, sve pročitao, možda ako uspem jednom, pa napravim neku svoju top listu...
Ni Marinkove epizode mi se nisu nešto svidele, ove koje sam čitao, iako volim njegov crtež,
ali mu čak i crtež kod Bleka deluje siromašno, ipak je najbolji kod junaka iz modernijeg vremena, poput Luna kralja ponoći.

Neke Pejakove epizode Bleka su mi ostavile dobar utisak, zatim "Veliki talas" iz Almanaha, "Vatrena zamka" iz vanrednog Strip Zabavnika,
ima sigurno još neka... Možda zavisi i od toga u kom periodu sam ih čitao...
Po (ne)namernoj otkačenosti sam upamtio ovaj "Povratak iz Brokvila", kad sam čitao Mikičine epizode u izdanju Forme B,
tu su motivacija i postupci likova skroz iščašeni.

E, da, ova Amurikova epizoda iz LMS je primer prave otkačene Blekove epizode, to je ono što se traži.
Ipak su Francuzi glavni po tom pitanju, imaju i dosadnih epizoda, ali dobar broj su baš prave opušteno-zajebantske, pogotovo Amurikove.




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11373 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/07/2023 : 23:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 42 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000