forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR De Luxe - Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/08/2023 : 14:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda


Zato mi je smiješno kada se netko uvrijedi na konstataciju da smo ovce za šišanje kada je to istina... Davati 20 ili više eura za tvrdoukoričene šund stripove koji se rade u hiperprodukciji od kojih jedno 80% je totalno smeće, 10% mogu proći i max 5% remekdjela mogu samo budale u koje se i ja ubrajam.



+1
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2023 : 14:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

U međuvremenu, par sličnih izdanja. Valjda su i njihovi kupci ovce.

https://fr.shopping.rakuten.com/offer/buy/402765895/corto-maltese-integrale-coffret-couleur-en-7-volumes-de-hugo-pratt.html#zoom

https://www.ltdeditioncomics.com/product-page/supergirl-and-the-legion-of-super-heroes-23

https://www.fnac.com/a10857007/Corto-Maltese-Corto-Maltese-l-integrale-Hugo-Pratt?oref=07261808-5817-2a2d-2478-a0281b0d1c5e

https://www.collectorbd.com/fr/tirage-de-tete-le-dernier-pharaon-version-noir-et-blanc-laurent-hennebelle





Bas su lijepi ovi boxovi Corta! Ludilo! Evo Bernardu ideje, kad se vec okusao s Tornjevima i uspio potpuno u krasnom izdanju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1052 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 17/08/2023 : 14:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Svi koji misle da ovime LL bude zaradio velike novce i da "šišaju" svoje kupce su u velikoj zabludi.
Bruto iznos je 46 812 € a neto ako je pola toga onda je to jako dobro.

A uložen je znatan trud i znanje da se to ostvari.


Dobro je što su ovime stekli dodatno iskustvo (i znanje) za ubuduće.

Vjerujem da će nakon ovog Projekta pronaći još poneki na sličnim principima i da će imati motiva i želje za to.
Ima dosta materijala za to bez obzira što neki misle da Bonelli stripovi to ne zaslužuju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2023 : 14:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Corta ne bih, vjeruj mi, na dzaba uzeo.



Uh, uf...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7295 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/08/2023 : 14:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni je baš drago šta ću ovo imat u svojoj kolekciji. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 17/08/2023 : 14:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Isto kao ni onu salatu.
Stvar ukusa,nikada citao kao klinac, zasto bih ga uzeo.


Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2023 : 14:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Svi koji misle da ovime LL bude zaradio velike novce i da "šišaju" svoje kupce su u velikoj zabludi.
Bruto iznos je 46 812 € a neto ako je pola toga onda je to jako dobro.

A uložen je znatan trud i znanje da se to ostvari.


Dobro je što su ovime stekli dodatno iskustvo (i znanje) za ubuduće.

Vjerujem da će nakon ovog Projekta pronaći još poneki na sličnim principima i da će imati motiva i želje za to.
Ima dosta materijala za to bez obzira što neki misle da Bonelli stripovi to ne zaslužuju.



Ma ide 100 %!
Ne dvojim.
Pilot, NN, Dylan, Alan Ford... materijala imaju. Ja bi najrade Kena. Jednu zajebanu epizodu tipa Lovceva Lilly, Pat O'Shane, Zemlja heroja, Dome slatki dome ili Adah, recimo.
To bi bilo BUM!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2023 : 14:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Isto kao ni onu salatu.
Stvar ukusa,nikada citao kao klinac, zasto bih ga uzeo.





Moras ga procitati. Cijeli opus. Najtoplija preporuka. Ne vjerujem da ti nece ici, probaj, kupit ces odmah sve.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 17/08/2023 : 14:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
He he he ,super
quote:
Originally posted by RAKOSI4

S obzirom na opću situaciju u svijetu,gdje se uništava biljni i životinjski svijet , dakle fauna i flora i nikad potreba za prirodom i zelenilom nije bila veća,izabiranjem i provomiranjem bilja i životinja pridonjeti ćemo svijesti da nismo jedini na svijetu te da moramo vodit računa i o drugima pa nas tako i mala glavna ovna može bar i na trenutak podsjetiti na to da smo dužni čuvati prirodu


https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/08/2023 : 14:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Ma tu upao sumohrvat kao slon u staklanu, išao sam samo zbog toga ponovo iščitavati cijeli topic i nisam našao da itko ismijava ove koji su kupili ovo izdanje. I onda se još moderator nadovezao da začini raspravu...


Nisi našao da itko ismijava? Ajde što se otvorio i poseban topik u kojem se ismijavalo,ali mogao si i ovdje pročitati sasvim lijepe konentare. Bez obzira na to ja sam pisao o tome da doslovno kod svakog izdanja Libellusa istih par likova piše kolike su kupci ovce. Ali treba nešto znati i sa razumjevanjem pročitati prije komentiranja...
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 17/08/2023 : 14:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem ja da je to dobro, ali..
Netko rece,kad covjek kaze "ali" zaboravi sve ono sto je rekao prije toga.
Nisam dosao u dodir sa njim prije i jednostavno me sad ne zanima.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2023 : 14:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nego, za one koji ne znaju, Dnevnik iz Novog Sada je prvi poceo ovakva izdanja. Po licenci Laroussea. Davnih osamdesetih je imao Otkrice sveta u stripu sa krasnom zastitnom kutijom. Vrlo rijetka stvarca danas za kolekcionare.
Sranje je samo sto je serijal brojao 24 albuma, a samo dvadeset i jedan ih je moglo uci u box. Tri su van. A i nisu svi bili dobro rezani. Neki su bili 6-7 mm visi i to je takoder zafrkavalo. Jbg. tada su takve stvari bile nevidene na ovim prostorima i svaka im cast sto su se to uopce usudili. Da su nastavili sigurno bi se uvjezbali i bili tocniji. Kazem, danas je to izdanje u kutiji vrhunski rariret.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 17/08/2023 : 14:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nego, za one koji ne znaju, Dnevnik iz Novog Sada je prvi poceo ovakva izdanja. Po licenci Laroussea. Davnih osamdesetih je imao Otkrice sveta u stripu sa krasnom zastitnom kutijom. Vrlo rijetka stvarca danas za kolekcionare.
Sranje je samo sto je serijal brojao 24 albuma, a samo dvadeset i jedan ih je moglo uci u box. Tri su van. A i nisu svi bili dobro rezani. Neki su bili 6-7 mm visi i to je takoder zafrkavalo. Jbg. tada su takve stvari bile nevidene na ovim prostorima i svaka im cast sto su se to uopce usudili. Da su nastavili sigurno bi se uvjezbali i bili tocniji. Kazem, danas je to izdanje u kutiji vrhunski rariret.

To si u pravu,oni su povodom 600 brojeva ZS i 500 brojeva LMS najavili izdavanje "Albuma u boji" 22x30 cm u boji sa ,tvrdim koricama.
Takoder se trebalp putem narudzbenice iz ZS ili LMS pretplatiti.
Ali se odustalo radi slaboga interesa.
Imam tu najavu u vlasnistvu i dan danas.


Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
634 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 17/08/2023 : 14:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Govorim o ovom topicu... Tu nisam našao ništa specijalno da bi se netko uvrijedio, nitko prije tebe nije spominjao ovce i glupane. Ti mi se inače činiš sasvim korektan forumaš pa ne znam zašto nastavljaš s durenjem... Ti si prvi koji je spomenuo ovce za šišanje i to je baš ironično da je nakon je sve otišlo u Honduras...

Naravno da je cijena Libellusovih izdanja trigger za prepirke, tako je uvijek kada dođe neko novo. Ako se može diskutirati o papiru, prijevodu, uvezu, formatu može se i o cijeni.

No i ja smatram da oni ne nabijaju cijene, tj da nemaju neku ekstra dobit od svega ovoga... Samo isto smatram da ne čine baš neku dobrobit strip sceni. To je iz mog ugla kao kupca, naravno da je njima cilj da nešto zarade i sigurno se nisu sami stavili u ulogu spasitelja stripa na ovim prostorima.

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Lorda

Ma tu upao sumohrvat kao slon u staklanu, išao sam samo zbog toga ponovo iščitavati cijeli topic i nisam našao da itko ismijava ove koji su kupili ovo izdanje. I onda se još moderator nadovezao da začini raspravu...


Nisi našao da itko ismijava? Ajde što se otvorio i poseban topik u kojem se ismijavalo,ali mogao si i ovdje pročitati sasvim lijepe konentare. Bez obzira na to ja sam pisao o tome da doslovno kod svakog izdanja Libellusa istih par likova piše kolike su kupci ovce. Ali treba nešto znati i sa razumjevanjem pročitati prije komentiranja...


Edited by - Lorda on 17/08/2023 14:52:11
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/08/2023 : 15:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@mmihoci
50% neto nemaju ni kiosk izdanja…
@Lorda
Normalna komunikacija, bravo!👍
Usput… A tko čini dobro strip sceni a da nema profit? Zar još netko živi u zabludi kako je izdavaštvo pljuni pa prilipi i uzmi lovu. Valjda je normalno da želiš povrat investicije i nekakvu pristojnu zaradu ( ako ti je to osnovni bitnis ). Nitko od nas nebi radija nešto sa tolikim ulogom novca i rada da bude u minusu ili čak na nuli. Triba i jesti😉
Naravno, može se dogoditi da netko kaže… želim to i to imati u mom izdanju. Ne želim biti izdavač na duge staze, objavit ću ta dva, tri izdanja i gotovo. Neka budem i u minusu. Moguće je i tako… iako imamo gomilu izdavača čiji su se projekti sveli na ovo spomenuto mada to oni nisu planirali😉.
Libellus je u startu krenija, izdajemo ono što želimo i u opremi kakvu želimo. Kome to odgovara hvala mu, kome ne odgovara također hvala. Bez želje za preporodom i omasovljenjem scene… Tada a i danas postojao je u HR izdavač za tiražnija, kiosk izdanja. Budimo sritni da su svi relevantni na broju i guraju. A mi opušteno dalje.😉 Love, Peace & Understanding.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1139 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 17/08/2023 : 15:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme je da se spomene hoba ispod peke.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1139 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 17/08/2023 : 15:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

@mmihoci
50% neto nemaju ni kiosk izdanja…
@Lorda
Normalna komunikacija, bravo!👍
Usput… A tko čini dobro strip sceni a da nema profit? Zar još netko živi u zabludi kako je izdavaštvo pljuni pa prilipi i uzmi lovu. Valjda je normalno da želiš povrat investicije i nekakvu pristojnu zaradu ( ako ti je to osnovni bitnis ). Nitko od nas nebi radija nešto sa tolikim ulogom novca i rada da bude u minusu ili čak na nuli. Triba i jesti😉
Naravno, može se dogoditi da netko kaže… želim to i to imati u mom izdanju. Ne želim biti izdavač na duge staze, objavit ću ta dva, tri izdanja i gotovo. Neka budem i u minusu. Moguće je i tako… iako imamo gomilu izdavača čiji su se projekti sveli na ovo spomenuto mada to oni nisu planirali😉.
Libellus je u startu krenija, izdajemo ono što želimo i u opremi kakvu želimo. Kome to odgovara hvala mu, kome ne odgovara također hvala. Bez želje za preporodom i omasovljenjem scene… Tada a i danas postojao je u HR izdavač za tiražnija, kiosk izdanja. Budimo sritni da su svi relevantni na broju i guraju. A mi opušteno dalje.😉 Love, Peace & Understanding.



Libellusu se sigurno ne može osporiti dosljednost. Kako su počeli s izdanjima i cijenama tako i dalje rade. I to je ok. Reklo bi se hebu i ne vade.

Apsolutno me to niti dira niti me briga. Zapravo ni ne kupujem toliko njihova izdanja.

Ali opet se ne može ljudima zabraniti da komentiraju njihove cijene i izdavačku politiku. Kao da ljudima kad je inflacija i osiromašili su zabrani da budu nezadovolji.

Edited by - petarStripovi10 on 17/08/2023 15:34:35
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/08/2023 : 15:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, ako netko želi to kupiti i ima novaca, zakaj ne? Netko to želi imati u LMS izdanju, Zagor Extra izdanju, Zagor Klasik izdanju, Libellus kolor izdanju i sad još i u ovom Deluxe izdanju.

Sve je to kolekcionarstvo i ništa drugo .

A i velim ponovo:koliko koštaju ta dva LMS broja? 200 eura? 300?

Pa ljudi kupuju.

Zašto ne?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
634 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 17/08/2023 : 15:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ma ja na to sve gledam kao ljubitelj stripa i zbog straha da sve to ide prema nekakvom kraju s našim biološkim izumiranjem. Načitao sam se rasprava na ovom forumu i neki tvrde da je ovo ustvari renesansa strip izdavaštva i da se ustvari broj novih čitatelja povećava. A ja po prirodi blagi pesimist mislim da to sve odlazi u onu stvar, nešto kao orkestar na Titanicu ili orgije pred pad Rima

Hoću reći da je ovo neki logični slijed za Libellus, ispravite me ako griješim ali čini mi se da naklade stalno padaju a cijene rastu... to ne može ići u nedogled. Jednom će prijeći granicu kada više takvo izdavaštvo neće biti moguće, znam da Dade inzistiraju da će sve obećano gurati do kraja i da su tvrdoglavi, te da im neka izdanja donose minus koji krpaju s uspješnijim, no kada to ode u teške minuse tu je svakome pametnome kraj.

Jedini mogući smijer je ovaj, ponudi nešto luksuzno i skupo maloj grupici onih koji si to mogu priuštiti. E onda si mislim da kad je bal neka bude maskenbal... Udri maksimalno...



quote:
Originally posted by Renky

@mmihoci
50% neto nemaju ni kiosk izdanja…
@Lorda
Normalna komunikacija, bravo!👍
Usput… A tko čini dobro strip sceni a da nema profit? Zar još netko živi u zabludi kako je izdavaštvo pljuni pa prilipi i uzmi lovu. Valjda je normalno da želiš povrat investicije i nekakvu pristojnu zaradu ( ako ti je to osnovni bitnis ). Nitko od nas nebi radija nešto sa tolikim ulogom novca i rada da bude u minusu ili čak na nuli. Triba i jesti😉
Naravno, može se dogoditi da netko kaže… želim to i to imati u mom izdanju. Ne želim biti izdavač na duge staze, objavit ću ta dva, tri izdanja i gotovo. Neka budem i u minusu. Moguće je i tako… iako imamo gomilu izdavača čiji su se projekti sveli na ovo spomenuto mada to oni nisu planirali😉.
Libellus je u startu krenija, izdajemo ono što želimo i u opremi kakvu želimo. Kome to odgovara hvala mu, kome ne odgovara također hvala. Bez želje za preporodom i omasovljenjem scene… Tada a i danas postojao je u HR izdavač za tiražnija, kiosk izdanja. Budimo sritni da su svi relevantni na broju i guraju. A mi opušteno dalje.😉 Love, Peace & Understanding.



Edited by - Lorda on 17/08/2023 15:39:30
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/08/2023 : 15:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

A i velim ponovo:koliko koštaju ta dva LMS broja? 200 eura? 300?

Pa ljudi kupuju.

Zašto ne?



Dobro, znaš i sam da to nije isto.
Jedno je novo izdanje, specifično rađeno za mali broj ljudi s namjerom da pod broj jedan izgleda lijepo, u top opremi, itd.
Drugo ima povijesni značaj, nekome možda i sentimentalni, o predmetu koji je star.

To je kao da uspoređuješ neko moderno novo skupo auto s nekim vrijednim old timerom. Oba su skupa, da, ali iz drugačijih razloga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/08/2023 : 15:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

A i velim ponovo:koliko koštaju ta dva LMS broja? 200 eura? 300?

Pa ljudi kupuju.

Zašto ne?



Dobro, znaš i sam da to nije isto.
Jedno je novo izdanje, specifično rađeno za mali broj ljudi s namjerom da pod broj jedan izgleda lijepo, u top opremi, itd.
Drugo ima povijesni značaj, nekome možda i sentimentalni, o predmetu koji je star.

To je kao da uspoređuješ neko moderno novo skupo auto s nekim vrijednim old timerom. Oba su skupa, da, ali iz drugačijih razloga.


Kakve veze ima jel rađeno da lipo izgleda ili ima sentimentalnu vridnost?
Imaju svoje kupce. Prodaju se. A to je u konačnici cilj u oba slučaja zar ne? I zaključak ovakvih priča. Ali… 😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/08/2023 : 15:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Cijena izdanja je na pocetku trebala da bude 12e.
Onda su najavili moj tekst. Ostalo je istorija.
Zlato jeste skupo, ali vrijedi.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/08/2023 : 15:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Evo krivca! Vraćaj pare!😝

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/08/2023 : 16:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

A i velim ponovo:koliko koštaju ta dva LMS broja? 200 eura? 300?

Pa ljudi kupuju.

Zašto ne?



Dobro, znaš i sam da to nije isto.
Jedno je novo izdanje, specifično rađeno za mali broj ljudi s namjerom da pod broj jedan izgleda lijepo, u top opremi, itd.
Drugo ima povijesni značaj, nekome možda i sentimentalni, o predmetu koji je star.

To je kao da uspoređuješ neko moderno novo skupo auto s nekim vrijednim old timerom. Oba su skupa, da, ali iz drugačijih razloga.


Kakve veze ima jel rađeno da lipo izgleda ili ima sentimentalnu vridnost?
Imaju svoje kupce. Prodaju se. A to je u konačnici cilj u oba slučaja zar ne? I zaključak ovakvih priča. Ali… 😉



Ma ne, krivo si me shvatija.
Oću reć da je jedno skupo zato šta je u startu i planirano da bude skupo. Mal tiraž, luksuzna oprema, deluxe, nije namijenjeno "širokim masama".
Drugo je skupo jer je staro, rijetko i teško za nabaviti.

Meni je to oboje okej, da se razumimo, ne kritiziram ništa. Ja osobno ne bi dao pare ni za jedno ni za drugo, al ne vidim problem u tome šta će neko dati. Trošio sam i ja velike novce na stvari koje bi netko nazvao pizdarijama. Samo htjedoh reći za ovo Mlađino da nije ista stvar uspoređivati stari LMS i ovo Libellusovo. Puno koštaju oba, da, no iz različitih razloga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/08/2023 : 16:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by mladjo

A i velim ponovo:koliko koštaju ta dva LMS broja? 200 eura? 300?

Pa ljudi kupuju.

Zašto ne?



Dobro, znaš i sam da to nije isto.
Jedno je novo izdanje, specifično rađeno za mali broj ljudi s namjerom da pod broj jedan izgleda lijepo, u top opremi, itd.
Drugo ima povijesni značaj, nekome možda i sentimentalni, o predmetu koji je star.

To je kao da uspoređuješ neko moderno novo skupo auto s nekim vrijednim old timerom. Oba su skupa, da, ali iz drugačijih razloga.



Samo sam htio usporediti cijene .
Dobra ti je usporedba sa oldtimerom i slažem se s njom ali kao što rekoh, ako netko hoće kupiti oldtimer Mercedesa iz 1955. koji košta isto kao novi sa full opremom, a koji će kupiti netko drugi koga oldtimeri ne zanimaju...Zašto ne? Netko će možda kupiti obadva plus još pet Mercedesa iz različitih razdoblja jer ima para i voli stare aute.
Ali ne bih se složio da se ovdje ne ide na nostalgiju.
I ovo izdanje je isto nostalgično jer zamisli klinca iz osamdesetih koji nikada nije imao dovoljno para da si kupi ovaj strip, a i nije ga nigdje bilo za kupiti, a sad ga može dobiti u ovakvom izdanju.

To ti je isto nostalgija .

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000