forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Carl Barks na hrvatskom!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2023 : 20:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vrhunac đikanluka;loše boje i loš papir..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/10/2023 : 20:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni oba kolora izgledaju skroz lijepo, nemam zamjerke na nijedan.
Nije uvijek istina "staro = bolje"... Ono što je Marvel recimo radio s Conan the Barbarian Epic Collection mi je praktički negledljivo, puno bolji mi je novi digitalni Dark Horseov kolor.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/10/2023 : 20:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Vrhunac đikanluka;loše boje i loš papir..



Baš si u hate modu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
545 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 03/10/2023 : 20:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by suptil

quote:
Originally posted by Whetherpine

Ja sam već pročitao i mogu reći da sam osim ovih glupavih imena zadovoljan sa prijevodom.



Ocena za izdanje iz tvog ugla?


Hrvatski prijevod je kvalitetan, papir sjajni tvrdi, boja mi se ne sviđa, mislim da je original boja ljepša. Ima nešto malo popratnog teksta, dvije slike preko dvije stranice. Izgled naslovnice i naziv stripa patkograd mi je koma, ali kakvo je poljsko izdanje takvo je i to. Koliko god je to gušt držati u ruci kao stripofil ne mogu se oteti dojmu da je to ipak strip za djecu.
Veličina stripa je ok.
[url=https://ibb.co/2c2HGX5][/url]
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/10/2023 : 20:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Koliko god je to gušt držati u ruci kao stripofil ne mogu se oteti dojmu da je to ipak strip za djecu.



Pa naravno da je strip za djecu.
Međutim, Barks crta i piše tako zabavno, jednostavno, a opet zanimljivo, uzbudljivo, veselo, šaljivo i pametno tako da i mi malo stariji možemo bez problema uživati u ovome Mislim da su Barksove priče zato i izdržale test vremena, one su i dan-danas zanimljive. One ne igraju na faktor nostalgije, dobre su i za nekoga tko ih nije čitao kao dijete.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2023 : 20:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni oba kolora izgledaju skroz lijepo, nemam zamjerke na nijedan.
Nije uvijek istina "staro = bolje"... Ono što je Marvel recimo radio s Conan the Barbarian Epic Collection mi je praktički negledljivo, puno bolji mi je novi digitalni Dark Horseov kolor.


🤣

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2023 : 20:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by jaki

Vrhunac đikanluka;loše boje i loš papir..



Baš si u hate modu.


Nisam.Baš loše mi izgleda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1866 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 03/10/2023 : 21:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Jel ima da se vidi tiraž?





Ne znam vidi li se, ali tiraž je 2000 primjeraka. Provjereno.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

suptil
Starting Member

60 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 03/10/2023 : 21:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send suptil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by borg

Jel ima da se vidi tiraž?





Ne znam vidi li se, ali tiraž je 2000 primjeraka. Provjereno.


Hmm, 2000 tiraz a cena 30 evra. Njima se ne bi isplatilo da stampaju manji tiraz, jer bi cena bila veca. Da li je potvrdjeno koliko ce izdanja ici godisnje? Jedna knjiga godisnje ili jedna na tri meseca? Koji je model objavljivanja?

Edited by - suptil on 03/10/2023 21:37:56
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7228 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/10/2023 : 22:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Paka01

Znači ovo treba uzeti u knjižari. Jebeš ti besplatnu poštarinu kad dostavne službe ovako izmrcvare pošiljku.
Baš ću pogledati sutra u Makarskoj je li ima u Tisak Media ili u Školskoj Knjizi.



Ja sam bacio oko na wbe ŠK i Hoću knjigu i nemaju.
Shanner nam može baciti hint ovdje.


Što se Znanja tiče, Egmont sutra šalje tablicu s novitetima što znači da je strip u knjižarama vjerojatno tijekom sljedećeg tjedna.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1060 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 03/10/2023 : 23:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Meni su s Patkogradom poslali i katalog s knjigama o roditeljstvu

Edited by - Wolfman on 03/10/2023 23:08:38
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/10/2023 : 00:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Nisam.Baš loše mi izgleda.



you're not alone
(btw, takav kolor i papir npr i u onim danskim sindikalnim kolekcijama na metar xD )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2023 : 06:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Meni su s Patkogradom poslali i katalog s knjigama o roditeljstvu



Weird flex, but ok.

To valjda ide ovima koji nisu na listi da im demoliraju primjerak (dobija san i ja). :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/10/2023 : 06:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by jaki

Vrhunac đikanluka;loše boje i loš papir..



Baš si u hate modu.


Nisam.Baš loše mi izgleda.



Javi dojmove nakon šta ga prelistaš, meni je stvarno ok i mislin da je dobar izbor za upotpunit policu sa slikovnicama i bojankama. Ka hotcakes, viruj mi.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
75 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 04/10/2023 : 18:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by jagodanbg







Ja sam odrastao sa Paškom, Tvrdicom McTvrdim, Hinkom, Dinkom i Vinkom.

Svaka generacija ima svoje.

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47026 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/10/2023 : 14:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Stiglo. Dobro je bilo spakirano. Na prvi dojam odlicno izgleda.[url=https://postimg.cc/mtJCgDVx][/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7715 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/10/2023 : 18:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tip u Milioneru (kviz) od 24 godine, završio studije.

Pitanje, valjda, Paja - originalno ime.

Prva dva ponuđena odgovora Daffy Duck i Donald Duck. Njegova reakcija - Ne razumem, prva dva su ista?

Kad mu posle voditelj objašnjava da je jedan Dača, a drugi Paja. Jedan crn, a drugi beo, on gleda belo tj ne zna o čemu se radi...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10248 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/10/2023 : 19:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma nije to ništa. Ne mogu zaboraviti TV izvještaj sa Rose Parade iz Pasadene.

Defiliraju Buggs Bunny i ostala WB ekipa, a spikerica "znalački" komentira da su to Disneyjevi likovi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15766 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2023 : 15:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ma nije to ništa. Ne mogu zaboraviti TV izvještaj sa Rose Parade iz Pasadene.

Defiliraju Buggs Bunny i ostala WB ekipa, a spikerica "znalački" komentira da su to Disneyjevi likovi.



I to je nista, naspram price iz stare Juge da otkad su Alan Ford poceli crtati 'nasi', epizode ne valjaju. ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1726 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 06/10/2023 : 20:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
U pulsko Znanje stiglo danas PET komada!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40089 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/10/2023 : 20:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Evo mene u Puli, valja li obici to Znanje? :)

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26606 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2023 : 20:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

Ma nije to ništa. Ne mogu zaboraviti TV izvještaj sa Rose Parade iz Pasadene.

Defiliraju Buggs Bunny i ostala WB ekipa, a spikerica "znalački" komentira da su to Disneyjevi likovi.



I to je nista, naspram price iz stare Juge da otkad su Alan Ford poceli crtati 'nasi', epizode ne valjaju. ;)


Jedan stariji stripaš mi je sredinom devedesetih tvrdija da je Conan otiša u kurac otkako su ga počeli crtat naši.
I ja mu govorim da nisu crtali naši i da su to sve iz usa sveščica i da znam šta pričam jer su mi ameri u malom prstu...
Ali uzalud...
Kad je čovik zatupljen onda je zatupljen.
Hmmm....

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1060 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 06/10/2023 : 20:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9605 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2023 : 20:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman





nemoj da prođe ko oni albumi od pre 15-20 godina xDDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2455 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 06/10/2023 : 23:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Bez puno filozofije...ovo je odlično izdanje. Nemam tehničkih zamjerki, prijevod isto ok. Barks je klasa. S gustom progutano. Bezvremenski stripovi, teski evergreen. To je ono sta se mora imat. Eh, da neka druga naša izdavačka kuca ima prava... virujen da bi sasula ovih 30 knjiga u dvi god. Ovako, valjda dočekamo u 30 god. Kupujmo pa možda nas i iznenade.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000