forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1031

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/10/2023 : 14:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Najlogičnije da staviš za trojku ili četvorku Tintina, ova prva dva su ionako najtanja kvalitetom.
P.S. Noć bez kraja ne šljaka preview
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1681 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/10/2023 : 14:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
U neku ruku je iznenadjenje potez da fibra ide sa tintinom ali vrazje znacajno da je uradjen jer dolazi u poprilicno dobro vreme za mnoge od nas koji imaju decu u pravim godinama za tintin. Ovo za decu pricam iz licnog iskustva jer znam kako su moja deca uzivala citajuci ovaj strip ima od toga vec jedno 4-5 godina.

Dobiti ovako osam albuma tintina od jednom je neverovatno.
(markose gde ces smestiti sve te knjige :) ali ne sumnjam da imas dobar plan za to )

Nisam upoznat.. jel tintin izdavan nesto ranije na hrvatskom sem ono algoritmovo izdanje?

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 07/10/2023 14:49:09
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/10/2023 : 14:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nakon novog izdanja stripova Carla Barksa, napokon smo dočekali i novo izdanje Tintina.

Sada mogu proslijediti Algoritmove integrale.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2023 : 14:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Najlogičnije da staviš za trojku ili četvorku Tintina, ova prva dva su ionako najtanja kvalitetom.
P.S. Noć bez kraja ne šljaka preview


Stavio sam četvorku, da.
Popravio Noć bez kraja, bilo je Ć u imenu fajla.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2023 : 14:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

U neku ruku je iznenadjenje potez da fibra ide sa tintinom ali vrazje znacajno da je uradjen jer dolazi u poprilicno dobro vreme za mnoge od nas koji imaju decu u pravim godinama za tintin. Ovo za decu pricam iz licnog iskustva jer znam kako su moja deca uzivala citajuci ovaj strip ima od toga vec jedno 4-5 godina.

Dobiti ovako osam albuma tintina od jednom je neverovatno.
(markose gde ces smestiti sve te knjige :) ali ne sumnjam da imas dobar plan za to )

Nisam upoznat.. jel tintin izdavan nesto ranije na hrvatskom sem ono algoritmovo izdanje?


Imam mjesta još za par godina, dalje ćemo vidjeti.
Tintin je objavio Algoritam 16 albuma, mi ćemo objaviti ove godine 8, iduće još osam, a ostatak će Darko prevesti za 2025.
Dugo sam se nećkao da li da ovo stavim u Niku ili Fibru, na kraju je Fibra prevagnula jer Tintin nije samo dječji naslov, ali Fibra s ovim cilja najmlađu publiku, stripova za najmlađi uzrast kronično fali.

Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1887 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/10/2023 : 15:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Red Marquis

Najlogičnije da staviš za trojku ili četvorku Tintina, ova prva dva su ionako najtanja kvalitetom.
P.S. Noć bez kraja ne šljaka preview


Stavio sam četvorku, da.
Popravio Noć bez kraja, bilo je Ć u imenu fajla.



I dalje ne radi preview za Noc bez kraja.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1052 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 07/10/2023 : 15:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Red Marquis

Najlogičnije da staviš za trojku ili četvorku Tintina, ova prva dva su ionako najtanja kvalitetom.
P.S. Noć bez kraja ne šljaka preview


Stavio sam četvorku, da.
Popravio Noć bez kraja, bilo je Ć u imenu fajla.



I dalje ne radi preview za Noc bez kraja.



Meni radi: https://www.fibra.hr/preview/KOLORKA_265_NocBezKrajaPreview.pdf
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/10/2023 : 16:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jaki

2 texas kida?


Kordeju je Texas Kid “moja prva manga” i htio je da to bude u manga formatu.
S druge strane, ja sam se u zivotu nagledao briljatno nacrtanih stripova i tesko me vise oboriti s nogu, ali kako je Texas Kid nacrtan… ja sam inzistirao na velikom formatu, tj. bar na Orka formatu, na kojemu su otprilike originali i crtani.

I onda smo nasli kompromis, radit cemo dva izdanja, jedno za Igora, mali format, crno bijelo, i jedno za mene, veci format crno-bijelo-crveno, na “mort cinder/alvar box” papiru. A da budem do kraja fer prema publici, oba ce izaci odjednom pa neka svatko bira sto mu je bolje.

Igor ce biti na Fibirnom standu, crtati i potpisivati, pa cete ga moci i sami pitati. Osim Igora, imat cemo i Darka Macana i, konacno, Baneta Kerca!





if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 07/10/2023 : 16:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkosJos samo 6 Batmana i to je to. Darko je preveo trecu Druzbu i pola cetvrte, tako da ce to ici dogodine.

Jao jao moj novčanik Batmani, Rahan, Kata, vjerojatno još ponešto. Ali ajmo gledat sa vedrije strane, bar ću dobit sve majice .
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2023 : 16:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Red Marquis

Najlogičnije da staviš za trojku ili četvorku Tintina, ova prva dva su ionako najtanja kvalitetom.
P.S. Noć bez kraja ne šljaka preview


Stavio sam četvorku, da.
Popravio Noć bez kraja, bilo je Ć u imenu fajla.



I dalje ne radi preview za Noc bez kraja.


Vjerojqtno ti je link ostao u cacheu

Trouble will find me
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

487 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/10/2023 : 16:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Tintina! Bas sam oduševljen! Hvala Marko na lijepom iznenađenju!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1887 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/10/2023 : 18:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Red Marquis

Najlogičnije da staviš za trojku ili četvorku Tintina, ova prva dva su ionako najtanja kvalitetom.
P.S. Noć bez kraja ne šljaka preview


Stavio sam četvorku, da.
Popravio Noć bez kraja, bilo je Ć u imenu fajla.



I dalje ne radi preview za Noc bez kraja.


Vjerojqtno ti je link ostao u cacheu



Tacno! Tnx! :)

Imam LL Noc bez kraja u c/b varijanti ali cu uzeti i ovo.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/10/2023 : 18:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da unaprijed odgovorim na teorije zavjere: ne, Fibrin Tintin nije odgovor na Najkulino izdanje; ne, nije mi namjera uništiti Najkulu (niti bilo kog srpskog izdavača); ne, nisam znao za Najkulino izdanje Tintina jer Fibra je potpisala ugovor prije Najkule.

O Najkuli osobno mislim sve najbolje, oni su jedan od najsvijetlijih točaka strip-izdavaštva u Srbiji i nipošto mi nije niti namjera niti želja nauditi im ni na kakav način, ovo je samo nesretna koincidencija koja im, nadam se, neće previše poremetiti planove.


Ne vidim nikakvu potrebu za nekakvim izvinjenjem i pravdanjem... ako si ti prvi potpisao ugovor onda to znači da je Najkula to znala i da ih to nije odvratilo od kupovine prava na Tintina...verovatno je isti slučaj i sa Texas Kidom, pretpostavljam?
Ova "preklapanja" srpskih i hrvatskih izdanja istog serijala će samo još više dovesti do razdvajanja dva tržišta i biti vetar u leđa onima koji se za to zalažu... svako ima pravo da izdaje šta hoće i može, svako ima pravo da se bori da njegovo izdanje stigne do što većeg broja čitalaca, a na čitaocima je da sami izaberu, ako im bude omogučeno, naravno, što će po trenutnom stanju stvari biti sve teža opcija... nažalost...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/10/2023 : 19:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Uobičajeno je da se Hrvati moraju pravdati Srbima jer su nešto objavili?


Sećaš se prozivki na račun ČK da kopira Fibrin katalog... niko se ne treba pravdati nikome za ono što izdaje ako je to legalno kupio i platio prava... to je pravo svakog izdavača i tu nema mesta za nikakve prozivke i teorije zavere...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1887 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/10/2023 : 19:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Nisam upucen za Texas Kida? Ko ce to objaviti ovde i gde je najavljeno?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/10/2023 : 19:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Nisam upucen za Texas Kida? Ko ce to objaviti ovde i gde je najavljeno?


Veseli Četvrtak...bila je Dušmanova objava na Fb...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 07/10/2023 19:06:36
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2023 : 19:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A ne znam vise stvarno, sto god da napravim, netko se javi uvjeren da zna koje su moje stvarne namjere. Kad pogledas onu tribinu, ispada smijesno, kao da se deset srpskih izdavaca bori protiv visestruko nadmocnijeg neprijatelja, multinacionalne korporacije s nekoliko tisuca zaposlenih, a kad tamo jedan jedini covjek:)

Za Texas Kida i Dusman i ja sno se davno dogovorili da cemo to obojica raditi i tu nema nikakvih problema.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2684 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 07/10/2023 : 19:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Nisam upucen za Texas Kida? Ko ce to objaviti ovde i gde je najavljeno?





I pričao je u onom intervjuu pre neki dan (kačio sam link na temi Zlatna serija, sličnu ovu priču koju je Markos podelio, da je Kordej hteo u malom formatu ali ga ne ubedio da ipak izdaju u većem.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10207 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/10/2023 : 19:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nakon novog izdanja stripova Carla Barksa, napokon smo dočekali i novo izdanje Tintina.



Da, u kratkom vremenu imamo 2 fenomenalne najave. It's celebration time!

Plus ove sjajne najave, bravo za Teksasa u većem formatu.
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 07/10/2023 : 19:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A ne znam vise stvarno, sto god da napravim, netko se javi uvjeren da zna koje su moje stvarne namjere. Kad pogledas onu tribinu, ispada smijesno, kao da se deset srpskih izdavaca bori protiv visestruko nadmocnijeg neprijatelja, multinacionalne korporacije s nekoliko tisuca zaposlenih, a kad tamo jedan jedini covjek:)

Za Texas Kida i Dusman i ja sno se davno dogovorili da cemo to obojica raditi i tu nema nikakvih problema.



Zanimljivo da devet od tih deset izdavača nije prestalo slati svoje albume u hrvatske striparnice a spremno su se udružili da sa srpskog tržišta izbace sve hrvatske izdavače.

Predlažem da na Bajakovu otvoriš duty free shop.

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/10/2023 : 20:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kordejev crtež inače ništa posebno i mislim da je jako, jako precijenjen, no moram priznati da u Texas Kidu (po ovom previewu) izgleda odlično. No font mi se uopće ne sviđa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 07/10/2023 : 20:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni je Kordejev crtež inače ništa posebno i mislim da je jako, jako precijenjen, no moram priznati da u Texas Kidu (po ovom previewu) izgleda odlično. No font mi se uopće ne sviđa.



https://www.stripforum.hr/?s=texas kid
Strip je svojevremeno izašao u staroj Strip reviji.


Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2023 : 20:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni je Kordejev crtež inače ništa posebno i mislim da je jako, jako precijenjen, no moram priznati da u Texas Kidu (po ovom previewu) izgleda odlično. No font mi se uopće ne sviđa.


Font sam napravio ja po Igorovom rukopisu, ali dobro, jest malo specifičan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/10/2023 : 20:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Font mi baš odgovara i lipo paše uz crtež i atmosferu stripa.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/10/2023 : 21:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Frontispis

quote:
Originally posted by Paka01

Meni je Kordejev crtež inače ništa posebno i mislim da je jako, jako precijenjen, no moram priznati da u Texas Kidu (po ovom previewu) izgleda odlično. No font mi se uopće ne sviđa.



https://www.stripforum.hr/?s=texas kid
Strip je svojevremeno izašao u staroj Strip reviji.





a još svojevremenije tu na forumu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 1031 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.18 seconds. Snitz Forums 2000