forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najkula - opasno kul stripovi - zvanična tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

matori paraliticar
Senior Member



1678 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2023 : 21:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Najkula

quote:
Originally posted by matori paraliticar

a kolike bi pojedinacne cene ovih cuda mogle biti?



Evo uporedo svih cena za sva tri izdanja:
PACIJENT
  • Puna (knjižarska) cena: 5.000 din
  • Promo cena preko sajta Najkule: 4.250 din
  • Cena u okviru kompleta (proporcionalno): 3.500 din
  • Cena u okviru ONO akcije kompleta (proporcionalno): 3.150 din


CRVENA FIGURA PLODNOSTI
  • Puna (knjižarska) cena: 3.000 din
  • Promo cena preko sajta Najkule: 2.550 din
  • Cena u okviru kompleta (proporcionalno): 2.100 din
  • Cena u okviru ONO akcije kompleta (proporcionalno): 1.890 din


BALADA ZA SOFIJU
  • Puna (knjižarska) cena: 4.700 din
  • Promo cena preko sajta Najkule: 3.999 din
  • Cena u okviru kompleta (proporcionalno): 3.290 din
  • Cena u okviru ONO akcije kompleta (proporcionalno): 2.960 din


Ili, ako je tako lakše, po ONE NIGHT ONLY akciji, u odnosu na knjižarske cene, BALADA ZA SOFIJU je gratis.



polako istice one day only akcija?
(veoma povoljna cena za komplet tri nova VAGABONDA)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=26&TOPIC_ID=52301#2605764

Dakle ovo je deo cuvene Luvre kolekcije..


🦈CRVENA FIGURA PLODNOSTI (Kristijan Laks)

Musée du Louvre #18
The Red Mother With Child
Christian Lax

https://leagueofcomicgeeks.com/comic/4085482/the-red-mother-with-child-hc

Nije da je tesko pokupiti podatke na netu ali kratak opis novih izdanja ne bi skodio
nismo svi naker :) (da su obicno upoznati sa stripovima unapred)


Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 08/10/2023 22:04:31
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2023 : 22:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Avion bez nje najavljen za sledeću turu Vagabonda: https://www.bedetheque.com/BD-Un-avion-sans-elle-423835.html

Takodje i novi album Gaše.


quote:
Originally posted by anto

https://www.bedetheque.com/BD-Un-avion-sans-elle-423835.html?_ga=2.199016999.928567546.1620941924-182837446.1593526455



Najkula,Fibra, (t)ko će?


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/10/2023 22:25:28
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/10/2023 : 22:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Gde su te najave?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2023 : 22:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u videoklipu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1678 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/10/2023 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Gashimira novog je uradio neki Delaf iz Kanade.

(mali hemicar pise na kutiji)


Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/10/2023 : 23:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Delaf je koautor odličnih Nombriles/ Pupki/ Bičarki. Biće to dobro.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 09/10/2023 : 05:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Najkulu: Ako ste znali da će i Fibra raditi Tintina, zašto niste odabrali opciju da Najkulin Tintin ide na ćirilici?




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Najkula
New Member

171 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 09/10/2023 : 06:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pitanje za Najkulu: Ako ste znali da će i Fibra raditi Tintina, zašto niste odabrali opciju da Najkulin Tintin ide na ćirilici?




Kontrapitanje i ujedno odgovor: ko kaže da smo znali?

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2643 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/10/2023 : 12:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Bravo za nove naslove, bravo za tehnicki superiorna izdanja.

Molba da vecina ipak ide na a4, a ne na ovaj tzv pun a4.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26470 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/10/2023 : 12:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pitanje za Najkulu: Ako ste znali da će i Fibra raditi Tintina, zašto niste odabrali opciju da Najkulin Tintin ide na ćirilici?




Još nije kasno

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2010 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/10/2023 : 13:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa, ako nije otišlo u štampu, bilo bi dobro da se odloži izdanje prvog broja i pređe na ćirilicu.

U svakom slučaju se kupuje Najkulino izdanje. Da se Fibra ne ljuti...
Al, uz Najkuline tehnikalije, maternji jezik odlučuje. I pored sporijeg ritma.




Resistance is futile.

Edited by - borg on 09/10/2023 13:27:30
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/10/2023 : 13:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A što bi se Fibra ljutila, zaboga?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/10/2023 : 13:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Latinici ništa ne fali.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2010 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/10/2023 : 14:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Latinici ništa ne fali.



A šta fali ćirilici?


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/10/2023 : 15:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Red Marquis

Latinici ništa ne fali.



A šta fali ćirilici?




Ne fali ništa. Da je na ćirilici, ne bih sigurno napisao šta nije na latinici. Zato što mi je svejedno, ali mi smeta kada se ćirilica forsira na silu i da treba da se svesno odričemo latinice.

To je sve deo tog post 90te nacionalizma, isto kao i pokušaji nasilnog novogovora nakon osamostaljenja u Hrvatskoj i forsiranja nekih izraza koje niko nije tad koristio. Latinica je mnogima trn u oku ovde jer ih asocira na zapad, Hrvate, kosmopolitizam i šta sve ne. I nepotrebno se stvara jaz između dva, oba divna i lepa i OBA NAŠA pisma.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2010 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/10/2023 : 15:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ajd, ne lupetaj. Reci mi kod kog se izdavača ćirilica forsira? Komiko izdao par stripova na ćirilici i DW i to je to... I sada se Diznijevi izdaju na ćirilici.
Sve ukupno možda 1% strip izdanja je na službenom pismu države.

I samo mi reci kako je tih 1% izdanja na ćirilici i molba da bar dečija izdanja budu na ćirilici nacionalizam i nasilno forsiranje ćirilice?

A to sam pomenuo zato što imam klinca 8god. koji voli da čita. Al čita samo ćirilicu. Latinicu moram ja da mu čitam. Iako je zna, ne čita je sa razumevanjem. Za sada.
A bilo bi lepo da imam još nešto osim Mikijevih da mu ponudim da sam čita.

Ja imam preko 40god. i meni je manje više svejedno dal je na azbuci/abecedi/alfabetu.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2023 : 16:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
potpis na borgov post

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/10/2023 : 16:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Reci mi kod kog se izdavača ćirilica forsira?


Politika je vjerovatno jedini izdavač koji je forsirao ćirilicu kad su objavljivali one albume Asteriksa i Taličnog Toma kao specijalna izdanja Politikinog zabavnika. Sad od ovih Pčelica ima dosta ćiriličnih izdanja.

Ja bih volio Tintina na ćirilici jer sam navikao na to u Politikinom zabavniku.

Edited by - delboj on 09/10/2023 16:14:14
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2643 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/10/2023 : 16:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Red Marquis

Latinici ništa ne fali.



A šta fali ćirilici?




Ne fali ništa. Da je na ćirilici, ne bih sigurno napisao šta nije na latinici. Zato što mi je svejedno, ali mi smeta kada se ćirilica forsira na silu i da treba da se svesno odričemo latinice.

To je sve deo tog post 90te nacionalizma, isto kao i pokušaji nasilnog novogovora nakon osamostaljenja u Hrvatskoj i forsiranja nekih izraza koje niko nije tad koristio. Latinica je mnogima trn u oku ovde jer ih asocira na zapad, Hrvate, kosmopolitizam i šta sve ne. I nepotrebno se stvara jaz između dva, oba divna i lepa i OBA NAŠA pisma.


+1. Neka izdavac izabere sto misli da ce mu doneti vise profita.

Najkula u prednosti formatom, ali svako ce ovde birati maticni jezik, verovatno i deo iz SRB Fibru zbog ritma.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/10/2023 : 17:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ajd, ne lupetaj. Reci mi kod kog se izdavača ćirilica forsira? Komiko izdao par stripova na ćirilici i DW i to je to... I sada se Diznijevi izdaju na ćirilici.
Sve ukupno možda 1% strip izdanja je na službenom pismu države.

I samo mi reci kako je tih 1% izdanja na ćirilici i molba da bar dečija izdanja budu na ćirilici nacionalizam i nasilno forsiranje ćirilice?


Mislio sam u društvu generalno forsiranje u institucijama.
Ja Tintina ne doživljavam baš kao strip za malu decu koja ne znaju oba pisma, ali okej, ako je zbog toga mogu da razumem da neko želi ćirilicu.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1892 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 09/10/2023 : 17:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Za veliku većinu pitanje ćirilice nije pitanje nacionalizma devedesetih niti ma kog drugog, već pitanje kulturnog nasleđa. Jednostavno, ne prihvatam da dam tapiju na ćirilicu šovinistima.
Imamo u svom identitetu grafički predivno pismo koje je zbog globalizacije veoma ugroženo dobro.

I da, zaista, nesrazmerno malo stripova je na ćirilici. No, osim ekonomskih razloga (mi ne možemo računati na brigu države, ali računamo da će se dva-tri paketa prošvercovati u Federaciju, Hrvatsku, Sloveniju), postoji i jedan važniji. Naime, za sada ne raspolažemo sa velikim brojem ćiriličkih stripskih fontova. To posledično iziskuje pravljenje novog fonta za mnoga izdanja, što delom povećava trošak, a delom troši vreme. I kad se na to doda da najveći deo licenciranih stripova sa latiničnih područja Evrope i SAD, i da treba retuširati i zvužne efekte na ćirilicu, što takođe iziskuje vreme i novac, a negde nije u potpunosti izvodljivo ili vlasnik licence nerado dozvoljava, onda dođemo do toga da se većina izdavača linijom manjeg otpora odlučuje za latinicu, jer kod nas u Srbiji čitalac praktično ne primećuje na kom pismu čita.

Trudiću se da neke najveće klasike objavim na ćirilici, ali rezigniran sam odnosom države prema ovom pitanju. On je nominalno afirmativan, ali to je samo u sklopu populizma, u praksi skoro da ne postoji.

Edited by - Dzimi Gitara on 09/10/2023 21:26:44
Go to Top of Page

suptil
Starting Member

60 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 09/10/2023 : 18:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send suptil a Private Message  Reply with Quote
@dzimigitara lepo receno.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4279 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/10/2023 : 20:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako nije kasno, voleo bih Tintina na ćirilici. Možda pomogne kod otkupa biblioteka.
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
365 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 09/10/2023 : 21:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Nisam neko ko forsira bilo koje pismo, svejedno mi je na kojem je ali ima logike da bi bilo veoma zanimljivo da je TinTin cirilicni, nazalost Dzimi je bas lepo obrazlozio zasto je to tesko izvodljivo. Od drzave nikakve koristi... samo teret namecu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/10/2023 : 21:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
a lepo je i delboj rekao da smo lepo čitali Tintina na ćirilici u PZ pre 20 više godina, good times:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000