forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 13:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dok je vruće.
Ovakva je pozicija.

Imamo Andriju i Fuisa (recimo njega). Ekipa Djedovi.
Imamo Kordeja i Macana (Macana i Kordeja :)
Ekipa "Larcenetovci".

Poštena tekma 2 na 2. Do 21.

Rezultat od oka, 21:3 za Djedove. Macan bi za "Larcenetovce" zabio pokoji koš.


Kad bi igrali pak Andrija i Kordej jedan na jedan razbio bi ga Stari ko što je stari Brandt razbuco ustaše. 11:0. Automat.

1 na 1, Macan protiv Fuisa. 21:17 za Macana. Ima raznovrsnije šuteve.

Macan i Kordej protiv Andrije samog ... stisli bi ga možda malo, samo zbog omjera 2 na 1. Ne znaju se baš dodavat i vrlo brzo bi ih opet Stari nadigrao.
Reza 21:7.
Kordej 0 poena. Macan 7 jer je igrao leđima i valjao sky hookove.


Jedan je Goat.



Edited by - frano on 13/10/2023 15:31:11
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 14:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ovaj bi mogao glumit mladog (starog) Brandta :)

https://www.facebook.com/reel/725058156321887/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 13/10/2023 : 15:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Stinky, idem na neki kraći put pa samo na brzinu.

> Kraj je otvoren, ne radi se tu o luzeru. Naprotiv, sin/Macan se konačno osokolio, realno se
> suprotstavio. Na kraju on uviđa da (zasad) još nema snage oboriti svijet Texas Kida. Ali
> okuplja ekipu oko sebe. I čeka. Čeka povoljan trenutak da svrgne poetiku Texas Kida i postavi
> vlastitu na tron.

Kad sam razgovarao s ljudima o Texas kidu uvijek sam izražavao nadu
da Kordej neće stati tamo gdje je stao Macan već će nastaviti dalje.
Cijelu ovu priču doživljavao sam kao Macanov “obračun” i veselio sam
se vidjeti Kordejev “obračun” u nastavku. S obzirom na do sada viđeno
i broj strana u Fibrinom izdanju, očito je Kordej stao gdje i Macan.
No, možda kraj nije isti.

Ta prodaja snova koju spominje Texas kid. Kome prodaješ snove?
Snove možeš prodavati djeci ili nerealiziranim tj. frustriranim ljudima.
To automatski gura i bonelijevce i larcenetovce u isti koš.
Stripovi su za "frustrirane" ljude. Samo, jedni vole snove, a drugi strahove i razmišljanja.
Jedino što preostaje da ima smisla je prodaja snova djeci.
Zar to nije ono što Macan najviše voli raditi: stripovi za djecu

Što bi ti stinky rekao, postoje li ozbiljni stripovi za ozbiljne ljude ?


Frano, fali ti vrline u Texas kidu?
U priči ima još lik majke. Njega se Kordej malo dotakao u drugom dijelu.
Tko zna, možda nas iznenadi.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 15:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
E, to, to.
Ja sam tek stao na drugom poglavlju novele i na oglednim stranicama.
Tu se nema kaj reči. Tekma, mislim, manga nije gotova, a pogleč kolki smo do sad već osvrt napravili.
Malo je glupo, zalećem se ko mazga u jagode :)

Utakmica još traje.


Al, bome i Stinky isto ne pušta.

Vrlina i treba probit kad se najmanje nadaš.
Al, samo dok ne puštaš.


njiiiihiihii, brrrrrrr....


Edited by - frano on 13/10/2023 17:28:30
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 15:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Prodrmao me ovaj zadnji, predzadnji Stinkyjev osvrt.
Tolko je jak da mi dođe da štitim Igora i Darka.

Vidim, Dupli i Stinky, vi ste već vodili ove razgovore.
Podarili Texasu vrijeme i pažnju.

I to je ok.
Lijepa gesta.

Tko vam kriv kad su vas kauboji odgojili :)
hihihi


Edited by - frano on 13/10/2023 15:53:14
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 16:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja se i dalje veselim tom stripu.
Naš je.
I divlji je.
Kakav god da je.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 16:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/c6Lb9Wpz][/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 16:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pitanje.
Jeli Kordej ikad crtao dječje stripove?

Ili je odmah postao delija?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 17:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ak mu je ona scena na livadi jedini dječji strip, prva ljubav i to... bome je pravi akcelerant.

Tijelo mu ide prije glave :)


I to je u redu.
Materije list :)



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 17:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
O tom će bit riječi u Papku 3.
Akceleranti su klinci koji prerano počnu, khm, šetat kožicu. Tijelo mu se razvija, raste brže od glave.

Nije nužno da budu fizički visoki nit jaki, nego rano uđu u pubertet. Raspoređuju zalihe energije i troše ju, uobličuju kako znaju. Tj. ne znaju.

I nezgodno je to. Savjest (to je onaj neobjasnjivi nagon u svima nama) mu ipak zvoni za uzbunu.

Lako ćete ih prepoznat. Te klince. Vrzmaju i skreću pogled, ne gledaju vas u oči.

Nekoliko je osnovnih razloga kad klinci ne gledaju u oči. Nebitno je sad koji su sve to razlozi, iza svih stoji tek strah.

I naravno, imamo mi i tu alfa sortu. Delije.
Koji ne hebu živu silu, pravedni su i moćni.
Nemaju strah od toga da rade nešto loše. I ne rade ništ loše. Ponašaju se ko materije listovi. K'o životinje. Preokreti narativa su iznenadni i drastični. I delijama jeli, kak sami opisuju, jednom kuvcu dođe šlus.

Andrija je divan primjer kako su svi dijelovi tijela potrošni. Pošto danas bez problema ugrađuju i izdaju zamjenske taj materijalni dio i nije toliko više bitan.

Ipak, znanstveno je dokazano da ti životni sokovi, predstavljaju najveću životnu energiju koja se ispaljuje u kratkom vremenu.
Alkarskim riječnikom, često u ništa.

No, energija nit nastaje nit nestaje, samo eto, nije poprimila oblik kakav je trebala.

Bude već negdje.
Nanovo nikla.









Edited by - frano on 13/10/2023 17:49:39
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/10/2023 : 18:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

O tom će bit riječi u Papku 3.
Akceleranti su klinci koji prerano počnu, khm, šetat kožicu. Tijelo mu se razvija, raste brže od glave...



Frano, ja se ipak nadam da nećeš ulaziti u te neke stvari.
Ak' se sjećaš, bio sam ti rekao da mislim da si fulao u Tulipanu, što si stavio onu foru s onaniranjem. Razgovarali smo o tome; s jedne strane si ustao protiv tulipana, i zapravo protiv čitave ove poetike (koju, recimo, predstavlja Kordej, i koji je, na žalost, time kontaminirao Texas Kida), a s druge onda praviš aluzije i koristiš iste senzacije, umjesto da se drži "vrlina", kako ti kažeš.

Vidim da te dosta okupiraju te teme, ljudska dark side, mračni korijen. Svi mi moramo naći put da prosvijetlimo taj mračni korijen, i to je ozbiljna tema, i naravno da se čovjek mora ishrvati sa svojom dark side. A opet, prenijeti to drugima, učiti druge, to zahtijeva veliku snagu i prisutnost u trenutku, kakvu imaju samo rijetki ljudi. I samo takvi su u pravom smislu učitelji. U to spada i takt, smisao za obuhvatnost, za cjelinu, a naročito suptilnost u prenašanju intimnih tema. Zahtijeva hodanje po rubu britve, i ne može se samo tako o tim stvarima pisati.

Recimo, ovo Kordejevo prčkanje po seksualnom odrastanju, to je jako jako loše. Bez takta, bez dubine i bez smisla, i uopće mi nije jasno (s moje pozicije gledano) čemu se u to zalijetao, zašto je porušio strip, strip koji je naposljetku nekakvo svođenje računa.

Prije nego sam znao čitavu ovu priču, prije nego sam i čitao Macanov tekst, prije nego sam čitao strip, vidio sam onu scenu gdje klinac čita Misterij zelenih močvara. Nisam poznavao sasvim precizno radnju Texas Kida, ali sam, recimo to tako, hvatao nekakve šumove, pa sam imao nekakva nadanja o čemu bi to moglo biti. I onda vidim tu scenu ---- i oduševim se.

... a onda čitam strip, i vidim da je stavio eksplicitne scene, i povrh svega utrpao seksualno odrastanje. Ali ne maestralnim potezom, ne promišljenom riječju, prenesenim značenjem, nego je stavio dvoje klinaca koji otkrivaju seks, i to stavio klinku kako piša, pa kameru na klinca, maltene zumira njegovo međunožje itd... To je krajnji neukus, i s time je enormno porušio čitav strip, i meni je šteta da je to uradio, jer je ovo moglo biti stvarno dobro djelo.

Zato ne bih volio da i ti samoga sebe porušiš, da odlaziš u neukusno... Jer, kažem, te stvari, koje se dotiču ljudske dark side, koje aktiviraju mračni korijen u nama koji kod onih koji su apsolvirali odrastanje, prešli u zrelost, dakle taj mračni korijen onda mirno počiva u dubinama, a prčkanje po tim stvarima iritira taj mračni centar u nama, pobuđuje i aktivira te dolazi do disharmonije.

Harmonija ne mora biti idealna, i nije, većina ljudi nisu idealni tipovi, nisu realizirali najvišu mogućnost čovjeka. Ali isto tako, većina ljudi je formalno odrasla, apsolvirala taj put i postigla kakvu-takvu harmoniju sa samim sobom. Kod primitivnih društava, to se radi ritualizirano, postoji točno određen kanon, misterije inicijacije. U našem svijetu, koji mi živimo, također postoji neki ekvivalent tome, premda nije tako točno definirano, nije ritualizirano u toj mjeri.

No dobro, to su druge priče. Ono što hoću reći: ne treba se prčkati u to, ako čovjek nije šaman ili Der Majstor, ako nije u stanju hodati rubom britve i držati sve silnice na okupu. Držati oluju, grmljavinu, a da sam ne bude uništen, i onda i druge da ne povuče za sobom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/10/2023 : 19:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Zar to nije ono što Macan najviše voli raditi: stripovi za djecu



E vidiš, ja to ne znam. Ja ne poznajem Macana koji najviše voli raditi stripove za djecu, nego poznajem Macana koji najviše voli raditi ovo što je opisao u Texas Kidu: svim silama uvjeriti druge da su junački stripovi bezveze, a njegovi bolji i zreliji.

Takvog Macana ja poznajem. Doduše, on se sada kao povukao, čak se ni ovdje ne oglašava (što je i razumljivo, jer teško je sad doći i pričati o sebi). Bilo bi pajserski da sad Macan dođe i kaže "e nije to tako kako kažeš, nego sam ja namjeravao ovo i ono", odnosno, da sad samome sebi dijeli epitete i prikazuje se najboljim. Napisao je što je napisao, i sad jednostavno mora izdržati "arenu": jer, samome sebi sudiš tako da pustiš svoje djelo u opticaj, u duhovno životinjsko carstvo, što bi rek'o Hegel.

Radi li Macan stripove za djecu, voli li to najviše raditi, u to ne ulazim. Ne znam, i ne poznajem. Meni je ta njegova strana nepoznanica, i pravo rečeno, nije predmet mog zanimanja. Meni kao djetetu, on je zakasnio, a s druge strane, ono što je mene okupiralo nisu bili "stripovi za djecu" nego upravo junački stripovi. Ako sudim po sebi, junački stripovi su ujedno i stripovi za djecu; a ne doslovni stripovi za djecu koje ti spominješ.

E sad,
ono gdje ja vidim Macanov propust, njegovu slabu točku, jest upravo neshvaćanje, ili bolje rečeno, nerazumijevanje ove okolnosti: da su junački stripovi vrijedni, jer oni jesu taj sadržaj koji čini, hajmo reći, bezbolan put prema zrelosti. Na neki način, oni jesu misterij inicijacije u našim društvima koja nemaju doslovni ritual.

Ovo je sad složena, i duboka, tema.
Da skratim, Macan promašuje, ili je promašivao kada je žigosao junačke stripove i pokušao izvrnuti ono vrijedno u ono nisko, odnosno kako se on jednom prilikom izrazio: Zagor je za desetogodišnjake, pa ovi koji čitaju Zagora su budale, misleći pri tome na scomovsku publiku, koja je tada mahom čitala Zagora.

Ova njegova izjava pada u pionirske dane scoma, pričamo o 2002. ili 2003., to vrijeme, i to je ono po čemu ja njega pamtim. Recimo da je tada vladala idila na scomu; scom je bio stripovsko pleme, i svi su se družili, skupljali i pričali o stripovima s oduševljenjem. Svi su čitali isto i pričali isto, bio je to stripovski raj, infantilno doba, ali doba sretnog infanta.

Znači, upravo suprotno nego to on prikazuje u Texas Kidu. Nije Texas Kid bio taj koji je ušao u njegov svijet, nego obratno: Macan je ušao u svijet Texas Kida i pokušao promijeniti paradigmu. Pokušao je na silu, nasilnim putem. Separaciju, izdvojiti jedan dio privilegiranih, koji bi vladali ostalima, Texas Kidovima.

Naravno, takve stvari ne uspijevaju, jer inicijator mora biti markantan tip, mora biti snažan, junački, upravo Texas Kid, tj. ono što Macan nije, što ga iritira i protiv čega se buni. On je imao određenu prednost na svojoj strani, jer stripovsko pleme tada uglavnom nije bilo promišljeno, živjelo je nevino i bez samorefleksije. Dok je Macan već ušao ozbiljnije u strip i bavio se time.

Ta je prednost bila samo trenutačna, jer on nije razumio da junački strip sam po sebi ne proizvodi tutleke. Junački strip je samo faza u odrastanju, i to vrijedna i dobra faza, a onda čovjek može biti što mu drago: može i dalje ostati na toj razini, a može i postati superuomo. Uglavnom su konzumenti junačkog stripa jednaki ili na istoj razini s konzumentima larcenetovskog. A Macan je to misinterpretirao, sudeći po sebi: kako on nije nikada imao smisla za junački strip, nije razumio o čemu se tu radi, nego je maltene preskočio pravilan razvoj, on je misinterpretirao stvar da tobože uspjeliji primjerci ljudske vrste imaju privilegiju da se zanimaju tzv. sofisticiranim stripovima, a ovi drugi, manje uspjeli gacaju po plićaku i Zagoru. Tu je on požurio, i jednu, Nietzsche bi rekao, fiziološku uvjetovanost, pretumačio u moralnu superiornost, odnosno, po vlastitoj fizionomiji prosudio je čitavu vrstu.

Istina, naravno, stoji sasvim drugačije, i to što je on prezentirao kao vlastitu prednost, po mojim uvidima je nedostatak. Jer: superiornije stoji onaj koji ima na raspolaganju RASPON, tj. onaj koji može čitati jedno i drugo (ako sad pričamo o stripovima). Takav je nadareniji, prirodno stoji više od onoga koji je uvjetovan, odnosno, koji može raditi isključivo jedno. Npr. čitati samo larcenetovske stripove. Isključivost u smjeru larcenetovskog stripa također je mana, kao što je isključivost i vezanost samo na Bleka, mana.

A koliko se kod Texas Kidova radi o isključivosti (mani) ili o pravilnom razvoju (zrelosti, raspolaganju čitavom skalom), Macan to nije mogao znati u onom trenutku. On je (tada) nastupio isključivo i nije sagledao cjelinu.

Danas je situacija nešto drugačija, i čak mi izgleda da je Macan pomalo korigirao uvide (doduše, natjeran je na to, jer nije mogao na ho-ruk osvojiti stripovsko polje i svrgnuti svijet Texas Kida). No, sada su i rasprave britke, ponekad i ja kažem koju oštriju (ti kažeš da ostaje spaljena zemlja), a za nama se vuku repovi raznih neraščišćenih računa. Meni djeluje kao da se Macan više ni ne usudi dirati u sve to, da je rezignirao i ide linijom manjeg otpora: što bude, bude.

Edited by - stinky on 13/10/2023 19:13:29
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 19:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky.
Prihvaćam ono glede plesa po rubu. U Papku 3 će biti uvršteno sve gore navedeno, no kako spada i kamo primjeruje svakoj nježnoj knjižničarki da to podnese.
Da ju ne šlagira :)
Strip je namijenjen djeci.
Svi ovi kolege, bjesomučno odvlače strip u svoj mrak. Tonu. A, nemaju se za kaj čopit.

Ali, ne brinem se. Jer, sigurno
nebu svileno. Nijedna prekretnica nije glatka. Izlaz iz mulja pogotovo.

Tulipan jest omašio. Vele pamflet, zbrda zdola, govor mržnje itd.
Pravdao sam se i meškoljio. Uletio sam hordi.
I najgore od svega.
Lupali su. I u pravu su bili. Pravedno me iscipelarivši, na kraju u zatvor jeli, na odmor zahvalili i poslali :(

No. Sad smo tu. Na livadi.
Ne vidim puno veseljaka spremnih 1 na 1.
Na ljudski razgovor.
Na livadi.

Autori, Kordeji, Macani, Larseneslativci.
Kroz strip se ipak očitavaju.
Tak razgovaraju.
Psihoterapijaju se.
Pisanjem. Crtanjem.

A ti ih Stinky čitaš ko slikovnicu.
:)


Edited by - frano on 13/10/2023 22:20:48
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 20:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Reklame

Grupna terapija je izvrstan strip.
Izgleda da je Larsene uzvratio udarac.

Nježan i raskliman, narcisoidan kakav jest, pogledal se u zrcalo i rekel, iskreno, joj Manu, kak si glup.

Čekamo da vidimo kak su se Macan i Kordej ogledali sa likom iz WCa.


Ono, što je sigurno.
Koprcaju se.
A, nitko ih još nije ni pipnul :)


Edited by - frano on 13/10/2023 22:21:27
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 20:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/9zWBT18k][/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 20:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/ykDpgvWH][/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 13/10/2023 : 22:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jako je lijepo opisao Stinky taj proces sazrijevanja. Inicijacija je to. Životna.


A ovi moderni gerilci, liberali i ferali
rasklimaju sebe i druge klince i to odmah, ponište ih. Zaštopaju. I još ih onda akcelerantima nazovu. Progresivcima.
Ali, klinci su si sami krivi.

Mnogi naši autori uviđaju smrad ove civilizacije. Štef u Crnom Popaju je isto prolazio kroz svoju tamu. Macan ju šiba svud, osim u stripovima za djecu. I to je dobro. Ima svoju nišu. Ima se za što čopit.

Ja sam od Papka prošao kroz takvu crnu mrenu... vidno polje, nula. Nemaš se tam za išta uhvatit. Sam pipaš... po puževima golaćima, bljak, br.
Rola žrtve, pa rola očajavanja, pa eskapizma, pa tepanja, pa kukuriku farmacijo upomoć ... ultimativno je to ritanje i očajavanje bilo, pomalo nalik Alijinoj prezentaciji Gričke :)

Samo što je Alija skroz nevin i mio i drag tada bio. I sve nas odradio.
Princip komedije i drame (i tame), ne razlikuju se baš puno.

Stvarno se nisam imao za šta uhvatit.
Osim za obruč.

Želim reći,
Mogla bi to bit jedna lijepa priča.





Edited by - frano on 13/10/2023 23:01:08
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 14/10/2023 : 08:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Preteča Larcenetovca

Ostavimo na trenutak najbolju strip scenu u svemiru, hrvatsku. Utvrdili smo da je Andrija The Goat, prate ga Jules, Bordo, Reisinger, Pekar, Kordej, Žeželj, Macan itd. Dream team bez obzira na unutarnja klubska previranja i forumiranja. Najbolji smo. Do raja smo :)

Ako pogledamo na ostatak Zemaljske lopte, ima tu još španera.

Hermann Huppen (neko „n“ ili „p“ samo morti omašio).
Hijoooj. Zlato moje. Naš Igi bi puno mogao naučiti o storitelingu od njega. O kompozicijama. O ritmu. O taktu. O filmskom ugođaju. O ružnom realizmu. O grafizmu. Španer je to sa velikim Š. Samo milimetar slabiji od Maurovića :)

Meni slijedi osobno zrno draži, najrazigraniji, Jordi Bernet (neko duplo slovo morti fali)

Smiješan je. Lepršav. Prodaje i kurve i ubojice ko kaladont. Majstor je.

Ima tu još tih klasika, ali ova dva mi iskočiše bez napora.


I onda se pojaviše Larcenetovci

Ak mene pitate začetnik tih tulipana je Moebius. Jahal je on svoje i štrikal, autorski je iskočil. I firuli, sviruli počeo nam je na finjaka prodavat svog crnjaka. Oni autorski stripovi su tak suptilno šugavi zato jer mi se kose sa umijećem crtanja i stila. Spram njega mi je Kordej najbolji frend.
Ima nešto geometrijsko i prazno u cijelom tom opusu da nije ni čudo kaj je zabrazdil u „meta – fiziku“. "Larcenetovska" struja fizičara i znanstvenika je taj naziv zmislila samo da ne moraju koristit pojam „duhovnost“.
Ne znam, odbojan mi je lik. Ali, stašno privlačne linije. I kad kenja čistog srca, znao je biti i urnebesno smiješan. Šteta kaj to nije prevagnulo u cijelokupnoj slici ovog autora.
Počivao u miru meta fizike.


Šta ima tu još zanimljivo.
Eh, da. Huppen je izgleda izdržljiviji od našeg Kordeja.
Ne znam koliko čovjek ima sad godina, ali oni albumi iz Strip revije mogu još uvijek samo opalit čvrgu mlađim generacijama. Sve je to još na iznimnoj razini. Rišpekt s veliki Š :)

Ono što je zapravo u tim albumima najveća fora, jest ovo;
Piše mu ih sin. Scenario napikava sin mu.

I to nema uopće veze sa kvalitetom scenarija.
Tek sa odnosom.
Oca i sina.
Velim to, čist da ne ispadnemo iz teme.

Texas Kidova.

Edited by - frano on 14/10/2023 08:32:01
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 14/10/2023 : 08:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Prijedlog.

Ajmo vikendom održavat izložbe tu na livadi.
Crteži, table, skice, nešto što možda neće nikad vidit svijetlo tiskare...
Postaš 10 komada. I, etot virtualne izložbe.


Kaj velite?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 14/10/2023 : 08:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Razmislite.
Tko hoće nek gruva.
Sam rokneš 10 postova za redom. I eto izložbe.
Ako i fulaš koji il` se ispreplete s kojim komentarom, nema veze.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 14/10/2023 : 08:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vratimo se temi.

Ajmo još masirat Macana.

Stinky ga je dobro očital. Nekaj ga tišti. neka priča iz davnina. Izgleda da ju je počel pričat u nastavcima u Strip reviji.

Hoćemo li doznat šta je to?
Ego mu se svakako rita, al ja poznajem i jednog meni strašno dragog Darka. Pojavi se taj kad se najmanje nadaš. Ko Pavo Pavi iz ormara :)

Di ga žulja, Stinky, osim u želji da bidne glavni, što i nije neka novost u ovom svijetu?

Kaj si o Darku još iščital iz Texas Kida?
Kordej se odmah skinul u stripu, tko ga šljivi.

Darko nam je zanimljiviji...
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 14/10/2023 : 11:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Prijedlog.

Ajmo vikendom održavat izložbe tu na livadi.
Crteži, table, skice, nešto što možda neće nikad vidit svijetlo tiskare...
Postaš 10 komada. I, etot virtualne izložbe.


Kaj velite?




Evo ja ću desetak komada, skice uglavnom.
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 14/10/2023 : 11:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
Ljubo Stipišić.
url=https://postimg.cc/nXwmfDPp][/url]
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2023 : 11:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Njofra photoshop



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 14/10/2023 : 11:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
url=https://postimg.cc/CRvHwwXB][/url]

[url=https://postimg.cc/pmdzGgr2][/url]

[url=https://postimg.cc/XrDFTQB9][/url]

[url=https://postimg.cc/B8kT1MqJ][/url]

[url=https://postimg.cc/dZKG53kX][/url]

[url=https://postimg.cc/N5DRxggJ][/url]

[url=https://postimg.cc/hh9LfLNq][/url]

[url=https://postimg.cc/ygRFhcdc][/url]

[url=https://postimg.cc/7fwg7CyJ][/url]

[url=https://postimg.cc/Ffdcm308][/url]

Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000