forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 04:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Hali :)

Kad već hoćete višeslojnost, kako vas samo Stinky lista, hahaha!

Jiha!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 04:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I kad smo kod kauboja, evo ga.
Najbolji vestern film;

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 04:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vrlina čista.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 06:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ako je Texas Kid obračun sa "očevima" i "djedovima" na suptilan ali krivomotiviran način, ha, nema tu prolaza.

Spominjem vrlinu.
Nje u Texasu za sada nema ni u naznakama.

Ona (vrlina) nije nužno zapakirana kao gornji film.
Humor, dobra vibra, malo suza pa hepi end.

Ona može izgledat i ovak ko ovo dolje:

Edited by - frano on 15/10/2023 06:47:55
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 06:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vuče na Jokera, možda je njesra, ali, traži uzroke. Kupljeno.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 06:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Texasa je, kak objašnjava Dupli, Darko pisao prije 30 let.
Puberteliju Igora pucaju još jeftini šokovi.
I super ih nacrta.

Al, nema tu niš životno.
Trojica u mraku ipak prate borbu duha i materije. Strip titra.
Texsas me samo titra na sirove strasti. Zasad.

Ak' ovi naši dečki skidaju očeve i djedove s trona, to je nepoštovanje. Sami su sigurno protkani prethodnicima i morti ne vide da su za njihov "progres" zaslužni baš ti ljudi koje žele srušit.
Zavist u korijenu svih korijena i nije nešta nova, ali tko zna šta se tu zbiva...
... jedva čekam da nam oni sami to ispričaju.

Kupljeno.


Edited by - frano on 15/10/2023 07:15:32
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 06:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Evo ti jedan ruski vestern, Stinky.
Pardon, ukrajinski.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 07:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Amjerika :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 09:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Macan je centralno ime hrvatskog stripa.
Ne Kordej.


Macan se otrgnuo od kauboja.
Igor isto.

Macan sam piše i crta svoje priče.
Igor super crta ... Macanove priče.

Nastupaju često zajedno. I to je dobro.


A kauboji, zapadni kauboji nemaju
šanse protiv istoka.

:)

Stinky, gle ove indijske "kavboje".
Si gledo?





Edited by - frano on 15/10/2023 09:13:56
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 09:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kakav, bre Texas kid.
Kesari kid.
Sikh kid je pravi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/10/2023 : 10:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Macan se otrgnuo od kauboja.
Igor isto.


A kauboji, zapadni kauboji nemaju
šanse protiv istoka.



Frano, si ti siguran da ti se ja sviđam:))

Ja ti vestern volim najviše. Vestern je za Kordejev, Macanov, Larcenetov svijet majka, tisuću stopa iznad.

Iz vesterna je sve ostalo izraslo, pa i Macanov sf. Ono dobro u Ponosu vragova je vestern na Granici, a ono loše - jediji, svjetlosni mačevi i čitava ta ofucana stilizacija.

Maurović je, na pitanje kako to da je uradio puno vesterna odgovorio: Pa i u vesternima je bilo neke etike, makar amerikanske, jer uvijek je dobro pobjeđivalo nad zlim.

I to ti je vestern: dobro pobjeđuje.
Macan ne barata pravim pojmovima i njegova definicija vesterna (koju daje u Teksas Kidu) je skroz pogrešna, da ne kažem nebulozna. Kako sam već rekao, on nije čovjek te poetike, ne živi i ne razumije to, nego ima priučene pojmove, i to sa pogrešnih mjesta: on vestern misinterpretira iz špagetija i iz revizionističkih vesterna. To je kao da Trojicu u mraku interpretiram iz Kordeja, a ne izvorno, na vrelu.

Istine radi, ti, frano, također nisi vestern tip. Međutim, ti imaš srce na pravom mjestu. Zato si i dopao nevolje sa svojim bivšim(?) pajdašima. Ti dolaziš iz te ekipe, i po svemu sudeći, izgleda da si ti vjerovao u njih. Vjerovao u nešto čega nema, nešto što oni ne mogu pružiti. Nisi sagledao gdje stoji ta ekipa, koji su njihovi pokretači. A pokretače ti daje Macan u toj priči, Teksas Kid. Pokretač nije nešto aktivno, već - reaktivno. Macan reagira na svijet koji se ne obazire na njegove preokupacije, strip svijet živi jedan drugi život, baš onaj koji Macan ne bi htio. Svi oni su reakcija, pobuna protiv tradicije.

Sad, pobune mogu biti i dobre, tj. one moraju biti. Ali ne može to tinejdžersko razdoblje trajati vječno, ne može Kordej sa, kolko, 60 godina, crtati klinke kako pišaju. To više nema smisla, može igrati kad si u fazi pobune, ali ne može važiti u zrelosti. Ne može Macan, ako pretendira na hrvatskog strip gurua, pisati uvodnike samo o Zlatki ili o Mooreu, nego treba uključiti Brod bez kompasa, recimo. Koliko je Macan napisao tekstova o stripovima a la Lovci na čaplje? Afričke pustolovine?

Macan se nije otrgnuo od kauboja. On nikada to nije ni razumio i samo je tromo slijedio svoju prirodu. I pokušao svrgnuti svijet Teksas Kida po inerciji. Na kraju se zadovoljio da okupi svoju ekipu i da čekaju: "Razgovarao sam s Zaderom", kaže Rick. "Rekao je da će on i ekipa sa Saturna biti ovdje u zoru." Zader. Nola. Estelan. Korik. Umlauta. Ljudi koje bi svatko poželio uz sebe. Rick izlaže plan i govori nešto o navlačenju na naš teren. Savannah radi zamke, Kazimir se brine imamo li dovoljno lijekova za ranjene. Ja ih gledam i sretan sam.
Znam da nas sutra čeka bitka koja će odlučiti borbu koju vodim desetljećima. Ali ne bojim se. Moji prijatelji su uz mene. Uz njihovu pomoć pokazat ću ocu koliko vrijedim i koliko je griješio. I pokazat ću Teksas Kidu...


Vidiš, Macan je, za razliku od tebe, postavio stvar tako da postoji vječna razdjelnica. Ti bi livadu i druženje, ti bi povezivanje. A Macan bi tron, a ako to ne ide, onda barem jednu autonomnu pokrajinu, gdje će okupljeni prijatelji kovati velike planove za preuzimanje svijeta i biti sretni u svom malom eskapističkom carstvu. Macan je pobjegao od oca, i shvatio da mu to i bolje paše, da je tu sretan. On to ne zna, ali njegova pozicija je katalogizirana u Hegelovu katalogu likova svijesti: on je rezoner, najdalji, ali i najrđaviji lik konačne svijesti. O ovoj svijesti ću napisati hardkor filozofski osvrt u antologijskim stvarima. Upozorenje: ulaziti na vlastitu odgovornost, jezik će biti ubitačan i uopće neprimjeren normalnim ljudima. Neće biti humano.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 10:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Bukvar ti poljubim Stinky.
Pejstaj taj tekst kad ga bude i ovdje, molim lijepo.

I da, mnogo mi se sviđaš :)


Ne sviđa mi se vestern kao kulisa.
A tek SF, majko moja.

No, oni jesu pozornica za igru dobra i zla. To je u redu.

I glede te kaubojske kulture.

Globalno postoje zapadni stočari i istočni. Jer tak mora bit. I nisu isti.
Ja sam izabrao istočne.
Točnije upoznao sam i jedne i druge pa odvagao.
Otud taj moj izbor.


A dobra i zla ima na obje strane.
I u duhu i u materiji.

Pa s' ti sad snađi.

Mnogo vesela igra :)





Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 10:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Najjednostavnije rečeno.
Pravednost i korištenje koltova ne idu zajedno. Kad ih koriste i jedna i druga zaraćena strana, tu više nema nikakve razlike u djelovanju.

Zato su meni jako dragi Grendeli, one dvije prve sveske.
Ono, kako Drago djeluje dok rijesava stvari.

Tko zna, možda je to pravi Macan.
Al, tada je imao Edija uz sebe.
Vjetar u leđa.

Grendeli, pogotovo te dvije prve epizode su meni najbolje od Darka.


I sad, ta mogućnost da Darko ili Igor ruše Starog je blentava.

Stari je postal The Goat jer nije bio vezan za strip.

On sam nije niti imao kog za "rušiti".
Tadašnji kolege su nekak skužili da je Stari to što jest. Ko Petrović u repki.

Ako se pak radi o rušenju, kako rekoste, tradicionalnog stripa, tu stvar titra.

Poželili su ozbiljan, novi strip.
Darko je to zakovitlao, ali nije otpuhao.
Ilić i Kordej prije njega.

Ali, zeznuli su se.
Prvo trebaš znat napraviti tradicionalni strip.
Pa onda "progresiraj".




Edited by - frano on 15/10/2023 11:05:59
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/10/2023 : 10:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Frano, stalno spominješ Trojicu u mraku.
Jesi li ti to uopće čitao?
TuM je, blago tečeno, lošnjikav.
I scenaristički i crtački.
Ja volim Maurovića, ali u TuM on se tek uči.
Kadar po kadar su Ok, ali sve zajedno, montaža
je klimava. Svi su se naljepili na TuM kao
nešto super jer je Vera Horvat Pintarić akademkinja
to jako hvalila i onda uvela strip kao predmet
interesa akademskih krugova. Ali VHP sagledava
te stripove iz usporedbe sa slikarstvom i kaže
da je strip bio inventivniji od slikarstva.
Totalno krivo mjerilo.
Maurović postaje pravi tek pred kraj Sedme žrtve.
Na kraju krajeva, i sam Maurović kaže da se
u tim prvim stripovima tek učio.
U Muo sam pričao o tome.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 11:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Trojica u braku i Sedma žrtva. Kao cjelina.
Ja sam to čitao sa 8, 9 g.

Dojmilo me.




S tehničke strane to jest rani Maurović.
Ali, opet ta čistoća i jasnoća na mene ko klinca su ostavili dojam.


Stari mačak jest mi bio bolje nacrtan, ali TUM i SŽ su me dojmili kao cjelina.

Nisam to više nikad poslije pročitao nanovo.



Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/10/2023 : 12:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dupli, u krivu si.
Nije Pintarićeva stvorila Trojicu u mraku, nego je eventualno parazitirala na tom stripu. Kažem "eventualno", jer nemam pojma o njoj, nevažna je i meni nije nikakav autoritet, pa već samim time nisam ja došao preko nje do tog stripa, nego suprotno: preko stripa sam uopće čuo za nju, naime, jer sam kasnije čitao Mauroviću, s ljubavlju.

Isto to govori Maurović, fućkalo mu se za V. Horvat Pintarić i akademiju. Kako je ona došla do Trojice u mraku, to je ono bitno. Došla je, očito tako, da je već postojala legenda, odnosno, Trojica u mraku su važila kao nešto predobro.
Dakle, Trojica u mraku su izrasla "spontano", a naknadno dolazi Pintarićeva.

Koliko je ona ugurala sam taj strip u akademiju, ne znam, ne pratim to. Tu sam sličan Mauroviću, jer i meni je taj tip akademskog nagvaždanja impotentan. Mislim da je taj tip analiziranja ili teoretiziranja nerelevantan, što se tiče publike. Upitno je i koliko je bitan čisto intelektualno; možda kruži u nekom zatvorenom krugu, gdje mora ići pod mus, jer su takvi odnosi snaga, odnosno, moraš apsolvirati kenjaže svog profača e da bi se penjao na ljestvici.

Maurović nije bio tip takvog teoretiziranja, općenito on nije bio tip sustavna mislioca, i njemu je sve to bilo dosadno sranje, bez veze sa životom. On je bio prirodno nadaren za crtanje, i isto tako pobirao je ono što mu se svidjelo, što mu je bilo dopadljivo, kasnije ga je sam život natjerao na neke alternativne lajfstajlove, i tu je bio nešto priučen: imao je neku svoju filozofiju, bez sustava, bez sveobuhvatnosti. Maurović je bio nešto slično frani: nadarenost, fiks ideje, poznavanje fragmenata, i nemanje smisla za obuhvatnost, za cjelinu. Čak obojica imaju srce na mjestu, ali poznaju samo apstraktnu ideju dobra, a za razvoj i konkretno nemaju disciplinu.

Pitanje: koliko je danas, među strip-publikom taj strip u igri? Je li važan, dobar, najbolji?
Kako su oni koji ga vole, došli do njega?
Preko Pintarićeve? Ne bih rekao.

Više od Pintarićeve, Trojicu u mraku je kasnijim generacijama naturio sam Maurović. Prve generacije su spontano voljele taj strip, očito im je bio naj naj. Kasniji to više nisu poznavali, nego su - i tu možda ulazi Pintarićeva i akademske rasprave - čuli za Maurovića. Ali bit će prije da su čuli za Maurovića, jer je ovaj ušao kroz reportaže u mas publiku, kao čudak i nešto nesvakidašnje.
Tu bi mogao biti korijen izdizanja Trojice u mraku.

Jer, sam Maurović je, tada kad je ušao u Supermašinu, isticao Dana kao najdraži lik. On sam je, preko svog čudaštva, stvorio legendu o divljem dječaku, jer je došlo do amalgamacije lika Dana i lika samog Maurovića. A publika se uvijek zanima za nesvakidašnje likove. Sve se to odigralo u herkulsko doba pop-kulture, i tako su Trojica u mraku ostala lebdjeti kao nešto vrhunaravno.

Meni osobno, to je dobar strip, i puno bolji od Ponosa vragova ili Maršala Bassa, recimo.
Ali nisam zaluđen likom Dana Barryja, dapače, mislim da Maurović nije pravi autoritet po tom pitanju, po pitanju sagledavanja tko bi trebao biti uzor. Pročitao sam puno o njemu, dosta se može vidjeti u onoj monografiji, odnosno skupljenim člancima o njemu i intervjuima. Po meni, on je dosta šupalj što se tiče "mudrosti", a u dosta tih intervjua on se postavlja iz pozicije mudraca. On je zanimljiv lik, ali ne i mislilac. Njegove kvalitete su drugdje.

U svakom slučaju, Trojica u mraku su definitivni hrvatski top 10. Kažem top 10, a možda će biti i top 3.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 12:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Al nije rvatski scenario.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 12:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ukratko, kako sam ja doživio TuM 7Ž.

Kolko god dječak bio divlji i svoj, koliko god bio u pravu ili krivu, nije mogao ništa protiv žene.
To je itekako životna tema.

Stari mačak i ekipa, oni će morti pomoć djevi u nevolji (nisam nikad pročitao sve, to će Dupli bolje znat) al' čini mi se da im nedaju puno nutra :) Ne daju im na svoje table.

Znači, cijelina TuM i 7Ž me dojmilo kao klinca. Nešto je utkano nutra.
Životno.

Ne super herojsko.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 12:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jerbo vestern je kao žanr isto lagano super herojština.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/10/2023 : 12:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Al nije rvatski scenario.



Je, hrvatski je. Al' nije hrvatska priča:) Autor je Brand, baš ovaj koji muči Macana.

Uglavnom su svi ti pionirski hrvatski stripovi, prema tuđim pričama i romanima.

Što mislite zašto?
Je li glavni razlog:
a) strip je bio mlad, još se ni sam Texas Kid nije osamostalio od svog starijeg brata, pustolovnog romana?
b) naši ljudi još nisu smogli snage da se osamostale, nisu još zakoračili u punoljetnost?
jer je b1) i Hrvatska životarila u jugi, još nije bila provedena uspjelija pobuna no što je Macanova, olujna pobuna?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 13:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dok mi je na pameti...

Trojica i Žrtva zapravo hvataju trenutak degradacije žene.
Trenutak kad im je materijalnost prevagnula.
Postala je civilizirana. Emancipirana.

U svim kulturama žena je štovana jerbo nosi život i održava te čuva porodicu.

Ovo je bio trenutak gdje se "osamostalila" i uzela stvari u svoje ruke. Tocnije, pištolj.
Kukulele.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/10/2023 : 13:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by frano

Al nije rvatski scenario.



Je, hrvatski je. Al' nije hrvatska priča:) Autor je Brand, baš ovaj koji muči Macana.

Uglavnom su svi ti pionirski hrvatski stripovi, prema tuđim pričama i romanima.

Što mislite zašto?
Je li glavni razlog:
a) strip je bio mlad, još se ni sam Texas Kid nije osamostalio od svog starijeg brata, pustolovnog romana?
b) naši ljudi još nisu smogli snage da se osamostale, nisu još zakoračili u punoljetnost?
jer je b1) i Hrvatska životarila u jugi, još nije bila provedena uspjelija pobuna no što je Macanova, olujna pobuna?




d) počeli smo imitirat amere
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/10/2023 : 13:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Dok mi je na pameti...

Trojica i Žrtva zapravo hvataju trenutak degradacije žene.
Trenutak kad im je materijalnost prevagnula.
Postala je civilizirana. Emancipirana.

U svim kulturama žena je štovana jerbo nosi život i održava te čuva porodicu.

Ovo je bio trenutak gdje se "osamostalila" i uzela stvari u svoje ruke. Tocnije, pištolj.
Kukulele.



Zanimljivo.
Baš ću pratiti tu temu, jer čitam Sedmu žrtvu.
Usput, odličan strip. Brand je znao pričati priče, Macan će svisnuti.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/10/2023 : 13:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo jedna mala izložba

Crveni snijeg je strip koji smo ja i danas nažalost više neaktivni forumaš Torghal (Davor Radoja) započeli ovdje na forumu, a u međuvremenu je slike pojeo pokojni tinypic. Ja sam tada započeo rad na Sivoj Kronici s Darkom pa je ovo guralo na kapaljku, Davor je isto tako kasnije prestao slati daljnji scenarij pa se sve nekako razvodnilo. Prije par godina Davor mi se javio da mu pošaljem nacrtano, ali ja sam tad bio u jednoj prilično usranoj fazi i situaciji u životu koja se još i razvukla dosta dugo pa to na kraju nisam nikad učinio. Ovim putem mu se ispričavam. Kad se jednom ohladiš i kad usto nisi i najzadovoljniji s nacrtanim... ode sve svragon.

Uglavnom bla,bla... ovdje su table 18-30 koje nisu bile objavljene na forumu jer smo planirali tražiti izdavača kad završimo. Prvih 17 nek uđu u legendu nestalih na internetu.

















The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/10/2023 : 13:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Evo jedna mala izložba

Crveni snijeg je strip koji smo ja i danas nažalost više neaktivni forumaš Torghal (Davor Radoja) započeli ovdje na forumu, a u međuvremenu je slike pojeo pokojni tinypic. Ja sam tada započeo rad na Sivoj Kronici s Darkom pa je ovo guralo na kapaljku, Davor je isto tako kasnije prestao slati daljnji scenarij pa se sve nekako razvodnilo. Prije par godina Davor mi se javio da mu pošaljem nacrtano, ali ja sam tad bio u jednoj prilično usranoj fazi i situaciji u životu koja se još i razvukla dosta dugo pa to na kraju nisam nikad učinio. Ovim putem mu se ispričavam. Kad se jednom ohladiš i kad usto nisi i najzadovoljniji s nacrtanim... ode sve svragon.

Uglavnom bla,bla... ovdje su table 18-30 koje nisu bile objavljene na forumu jer smo planirali tražiti izdavača kad završimo. Prvih 17 nek uđu u legendu nestalih na internetu.




















JEBENO

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000