forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 17/10/2023 : 22:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Hijoj, još jedna manga :)
Ma to!

Svaka generacija stripaša (a tu ubrajam sve, od publike do gumice) ima nekog svog Texas Kida.

O Mauroviću nema smisla išta zboriti.


Radovan Domagoj Devlić je šepal do kraja Života jer je zvenkul s motora kojeg je vozio Rundek. Nisu jahali, ali su se bome nagutali prašine.
Čini mi se da je Radovan bio srce Novog kvadrata.

Eddy je pak nosio na grbači Macana, Ribića, Sužuku i Talajića i tko zna kog sve ne. Koji Hulk, bree. 400 kila minimum na kičmi.



Danas, eto, uživo laprdamo u realnom vremenu u nerealnom ambijentu.

Divlji digitalni zapad. Uskovitlo je digitalnu prašinu koja bome, guši ko prava.

Šta reć drugo, već...
Baš se veselim tom novom Texas Kidu :)






Edited by - frano on 17/10/2023 22:23:11
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 17/10/2023 : 22:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dupli, i?
Kakav je scenarij?
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 18/10/2023 : 00:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Dupli, i?
Kakav je scenarij?



A šta da ti kažem?
Splash page Thompsonovog koncerta s detaljnim
opisom pola publike. Sa svom ikonografijom.
Mog'o mi je poslat fotku pa da posudim od
Kordeja onaj stol za prosvjetljivanje.
Ne znam, ako mi ne pokaže ovjerenu potvrdu
od manhuntera da tako nešto može ići na forum,
nema šanse da to crtam. I dodatnu dozvolu za
dijaloge.

Edited by - dupli on 18/10/2023 00:09:21
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/10/2023 : 00:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 03:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote

A, ne znam, dogovorite se.
Meni je mirisalo na duet stoljeća.
Nadmudrite manhuntera :)

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 05:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Listam malo Sedmu žrtvu...

Možda to i jest rani Maurović vizulno, prevladava linija i ti tonovi sivog rastera, ali ... to je bez daljnjega (i dalje :) bomba.
Stoviše, čisto je, jasno je i ujednačeno.

Scenaristički...
Ti ljudi, strepe, plaču, dive se i nadaju.
Ako se prepoznaje utjecaj filma i glume tog vremena, meni ne smeta.

Oni odnosi gdje mala bira oca nad materom...
Pa to finale gdje nitko ne popušta...

Snažni ljudi.
Gorštaci.

Ovakav kraj je morti njihova "harmonija".
Kauboji do kraja.
Svoji do kraja.



Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/10/2023 : 06:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Za elvuda, čandale su indijske niže Kaste

Ali prava riječ je šifra, oni izvan kasta, koji nemaju nikakvo mjesto, pakosni zavidljivci

Slijede svoje sitne male osvete i sitnu malu zloću

I to sve prema čovjeku bez čijeg sajta ne bi imali gdje pisati

I to bi bilo to





Znan sta su candale. Nego kako to da u svitlu najnovijih dogadjanja na bliskom istoku ,posto si nabrijan na religiju,nisi otvorija topic o kraju svita ,Armagedonu ,konacnoj borbi dobra i zla ...?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 07:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Čovječe, vidim, tu na scomu imate vi dugu povijest medusobnih odnosa...

Rekli bi u Indiji, vučete neke razmirice iz "prijašnjih" života.

I jos gore, ne znate stat.

Dobro zapravo zbori Zoroasterixx, kakve kaste, kakvi bakrači.

Nitko nije brahmana ili candala po rođenju.

Nego po svom djelovanju.
A, vi se trenutno ponašate kao muhe.

Daj normalno probajte pratit temu.
Nije teško.
Pročitaj i više puta ako treba, tema je;

Texas Kid - vestern u i oko stripa

To i jest "religija u stripu".
Divlji zapad.

Edited by - frano on 18/10/2023 07:21:19
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 07:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Iwood, rekao si da ti nije loš Texas kid,
daj još malo dojmova...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 07:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ili ako baš hoćete, razgovarajte o religiji u i oko stripa...

Ionak imamo rupu dok Texas ne izađe...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/10/2023 : 08:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli
ovjerenu potvrdu
od manhuntera da tako nešto može ići na forum,
nema šanse da to crtam.



Čekaj malo, htio si takvu priču, sad si se usrao od manhuntera??

A da se dogovoriš sam sa sobom? Hoćeš raditi prave stvari ili vječno ostati na strani luzera?

Okej, moj dupli, dajem ti odrješenje: idi svojim putem i ne griješi više.

Znam da će sad mase znatiželjnika svisnuti, jer ne mogu spavati "a kakve su to strašne scene koje su prenerazile duploga".

Ne brinite, postavit ću vam ih uskoro.
Tražim crtača za taj hit.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 08:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stavljaj, stavljaj!

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/10/2023 : 08:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Je, frano, sad nećeš znati koja je tvoja uloga u ovoj kultnoj priči. A dupli neće saznati kako izgleda prva stranica, nenadmašna prva stranica s kojom svaki strip stoji ili pada!!

ps - za nastavak ove storije (koju ja imam zgotovljenu i pospremljenu u moje mentalne zabilješke), zainteresirani čitatelj mi se može javiti i uplatiti $$$. ako se skupi dovoljno $$$, stavit ću vam nastavak

--------------------------------------------------

Prizor 2

Slika 1:

Markantan čovjek stoji na stijeni, okrenut leđima – obavezno safari kapa a la Seljan – dolje crnci, urođenici – masa njih, natiskana pojava, masovnost

- Za početak nije loše... A sada mali govor. - (tekst, baš kao na ovom primjeru Zagora:)

primjer slike:


Slika 2:

Čovjek je sada okrenut licem – obavezno kapa – na grudima se vidi Zagorov znak, ali izveden u hrvatskim kockicama (znači, ovdje orao, izveden u hrv. kockicama) – govori

Tekst: - Od danas pa nadalje ja ću ostati u ovoj savani i neko ću vrijeme biti vaš bwana: branitelj i sudac!

Slika 3:

Isti lik

Tekst: - Branit ću vas od bijelaca kada pravda bude na vašoj strani, no kaznit ću vas bez milosti kada netko od vas dovede u opasnost svoje pleme ili pak ostala plemena!

Slika 4:

Isti lik

Tekst: - Opstanak vaših plemena i budućnost vaše djece ovisi o zajedničkom i mirnom životu s bijelim pridošlicama. Morate poštivati jedni druge!

Slika 5:

Isti lik

Tekst: - Bijeli bwana je rekao. Mi Hrvati!!

Slika 6:

Crnci – oduševljeni, uzbuđenje – široka slika, obuhvaća puno crnaca

Tekst: - Mi Arvati!!!! Mi Arvati!!!

Slika 7:

Mala slika, kadar na dvojicu –

jedan kaže, tekst: - Ne Arvati, Hrvati.

Drugi odgovori, tekst: - To i kažem, Arvati!

Slika 8:

Braća Seljan ulaze u kadar, može po Maurovićevom modelu nacrtani, u tim odijelima – prilaze Hrvoslavu (Hrvoslav Ban je onaj lik koji govori crncima, koji ima kockastog orla)

Tekst: - Hrvoslav, crnci su oduševljeni, ali negusu se neće svidjeti tvoja intervencija.

Slika 9:

Hrvoslav – odgovara

Tekst: - Samo opušteno, Stjepko. Prvo ćemo pokoriti neprijateljske Murlese. Onda pripojiti sebi čitav jug Abesinije. A onda...

Slika 10:

Hrvoslav – govori

Tekst: - ... Onda ćemo srediti i samog negusa, ako bude zvocao. Znaš ti mene. Osim toga, kako reče naš Gusti: Em smo Hrvati!!!

Slika 11:
Mirko, Stjepko i Hrvoslav – smiju se. Dolje u kutu: kraj epizode.




Prizor 3

Slika 12:

Kamera se udaljava od posljednjeg prizora koji smo pratili (slika 11). Sada čitatelj shvaća: radi se o stripu. Hrvoslav Ban je strip u našem stripu.

Slika 13:

Macan – ta fizionimja (znači, lik te fizionomije --- nigdje se ne spominje ime Macan, nego debeljuškasti bradati lik koji liči na stvarnog Macana)

Tekst: - 'Bem ti! Koje smeće!

Slika 14:

Macan (lik) – udara ljutito po stolu

Slika 15:

Stol – padaju knjige i stripovi – vide se ovi naslovi: Novi kvadrat, više svezaka – Inkal – Ponos vragova – Svagdanja borba – Vam – Brodeckov izvještaj (pada iz zaštitne kutije)

Slika 16:

Brodeckov izvještaj u krupnom planu – oštetio se ugao stripa, kad je pao na pod – zaštitna kutija također pada na pod, kraj stripa


Slika 17:

Tekst: - Jbmu miša, a kutija je bila na knap. Još su na forumu raspredali kako je knap i kako strip teško ide van.

Tekst: - Kvragu i Hrvoslav, da kvragu. Ode moj Brodeck.

Slika 18:

Zgužva strip. Baci kroz otvoren prozor

Slika 19:

Macan

Tekst: - Pokazat ću ja njima. Još kako ću im pokazati.

Slika 20:
Strip Hrvoslav Ban pada na ulicu. Tu ga pokupi jedan klinac. Nosi kockasti dres, desetku – na leđima piše Modrić

Tekst: - Hej, škvadra, novi broj Hrvoslava!!

Slika 21:

Odlazi k drugim klincima. Ovi se igraju rata. Čuje se: - Oba su pala!!

Slika 22:

Klinci se prestaju igrati – skupljaju se oko prvog klinca – čitaju strip

(godina je 1995.)

Edited by - stinky on 18/10/2023 08:48:51
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 09:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky, Macan cijeli ovaj mjesec crta stripove prema tuđim scenarijima.

Skrati ovo gore na jednu tablu, samo s četiri kadra. Ili napiši nešto u tim gabaritima.
Ja mu pošaljem...


Macan voli paralelne svijetove, ako ovo nije to... ne znam šta jest :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 09:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jednostavnije, napiši Texas Kida u 4 kadra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/10/2023 : 09:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
frano, ne dolazi u obzir
svoja djela ne kratim ni za milimetar!!

kakva crna 4 kadra...
ovo je epski strip, u epskim gabaritima
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 09:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
ok,
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 10:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A, generalno šteta.
Vas dvojica niste postigli harmoniju.

Uprti ste momci.
Svoj na svome.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 10:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dupli ne mora dokazivati svoje crtačko umijeće, ali Stinky kad piše, piše.
Urnebesno je čitat i same opise kadrova... oni još podebljavaju stvar.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 12:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Znate tko danas fantastično riše "divlji zapad"? Točnije, jug...

Corentin Rouge.

Fibra je izdala Sangomu, veselim se ostalim albumima ovog crtača...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 12:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/vD4fdSfW][/url]

Super inspiracija za realistične crtače.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/10/2023 : 17:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
što znači ovo na kraju 'godina je 1995'?
to je godina u kojoj taj fiktivni macan crta taj strip ili što?
jer ako je, onda tada nema ni foruma, ni modrića ni brodecka ni svagdanje borbe
ili se sve pretvara u sclavijeve paralelne svjetove


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4931 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/10/2023 : 18:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ali ovaj stinkyjev takoreć sinopsis je stvarno fantastičan. U jednom jedinom postu sažeti doslovno sve teme koje te zaokupljaju preko 20 godina - iliti sažeti u 1 post 12286 postova koje su mu prethodile, to nije mala stvar :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/10/2023 : 18:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma to se dupli i ja šalimo neslanim šalama
sve je to u svrhu ovog kultnog stripa (kojega je, i tu mu moram odati priznanje, vukozec prepoznao)

znam da na publiku djeluje zbunjujuće. ali svi znaju kakav sam. još sam i duploga naveo da bude takav.
ne zamjerite.

dakle,
strip će biti HIT!!! dupli radi punom parom. a ja se spuštam u svoje najmračnije kutke, u kaotične ponore svoga bića i riskiram rasap zdrave pameti ---- samo da bih vama, štovanoj scomovskoj publici, pružio pola sata zabave u vašim učmalim životima.

ps - ken, sve bih ti ja na tanane objasnio, ali imam ovo pravilo: autor ne govori o svom djelu. ne brani ga pred drugima, nego izlaskom u javnost, sudi samome sebi. dajem ti jedino mig: nisi dobro razumio o čemu se tu radi. pozdrav, stari druže.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/10/2023 : 20:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dupli, daklem, ipak crta?

Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000