forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najkula - opasno kul stripovi - zvanična tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 10/10/2023 : 03:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Najkula

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pitanje za Najkulu: Ako ste znali da će i Fibra raditi Tintina, zašto niste odabrali opciju da Najkulin Tintin ide na ćirilici?




Kontrapitanje i ujedno odgovor: ko kaže da smo znali?




Aksel Munšajn je izneo takvu pretpostavku, očito pogrešnu...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=956&TOPIC_ID=34006#2605959


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 10/10/2023 : 05:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

ali mi smeta kada se ćirilica forsira na silu i da treba da se svesno odričemo latinice.


Upravo suprotno, svesno se odričemo ćirilice, zarad globalizacije i zarad proširivanja ciljanog tržišta.
I onda dođemo u situaciju da, kad usred gomile stripova i popularnih knjiga štampanih na latinici,
poneko objavi ponešto na ćirilici, ispadne da je "forsira na silu", i to zbog toga što mrzi Hrvate...

Kada je neko ranije postavio pitanje, kada je Najkula bila najavila Tintina, na koje ne znam da li je tad odgovoreno,
zašto izdanje ne ide na ćirilici, učinilo mi se logičnim da ipak ide na latinici, zarad "više profita", što kaže connor,
jer bi kao tržište ciljalo i celokupnu Bosnu i Hercegovinu, Hrvatsku, pa i Sloveniju...
Ovako, kad će istovremeno ići i Fibrino izdanje, retko ko će, među prevashodnim ili isključivim čitateljima latinice
biti zainteresovan za Najkulinog Tintina, pa ispada da je onda "mirne duše" moglo da se ide sa ćirilicom,
zbog mlađe publike, jer Tintin jeste ipak strip za sve uzraste (bar one koji su zainteresovani za čitanje stripova).
Uostalom, i Darkvudovo izdanje je išlo na ćirilici.

...E, sad, verovatno je kasno za to, a i ovo što kaže Džimi, komplikovano je preobraćati onomatopeje tj. zvučne efekte,
ako se protežu preko crteža, iziskuje dodatni napor i vreme...

quote:
Originally posted by john connor

Najkula u prednosti formatom


Kad bi išla sa uvećanim formatom, koji inače forsira, imala bi bar tu prednost i možda pridobila nekog kupca, koji bi se
eventualno nećkao između Fibrinog i njihovog izdanja, ali Tintin će ići u normalnom A4 formatu (verovatno uslov nosioca prava).



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/10/2023 : 05:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa ima nas dosta starijih iz HR koji čitamo ćirilicu (a pretpostavljam i iz SLO).
Ja sam '81 i bio sam zadnja generacija koja je učila ćirilicu u školi (i predzadnji pionir :) ); 91 su je ukinuli.
Ne znam pisati i sporo ju čitam i to samo štampanu, ali čitam i s vježbom bi sigurno bio bolji.
A kad već spominjem SLO, vidim da mlađe generacije više ne govore i ne razumiju HR/SLO, tako smo u Pivki imali predavanje o podmornici na ENG što mi je bilo baš bizarno. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/10/2023 : 21:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Najkula

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pitanje za Najkulu: Ako ste znali da će i Fibra raditi Tintina, zašto niste odabrali opciju da Najkulin Tintin ide na ćirilici?




Kontrapitanje i ujedno odgovor: ko kaže da smo znali?





Aksel Munšajn je izneo takvu pretpostavku, očito pogrešnu...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=956&TOPIC_ID=34006#2605959




Nekako mi je bilo logično, kad je Markos rekao da je on pre Najkule obezbedio prava, da su iz Najkule to morali znati, ipak su sr/hr tržišta komplementarna, bez obzira šta ko mislio i na trenutnu situaciju... ali, eto, ispada da ipak nisu znali...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 10/10/2023 21:46:45
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/10/2023 : 21:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa ima nas dosta starijih iz HR koji čitamo ćirilicu (a pretpostavljam i iz SLO).
Ja sam '81 i bio sam zadnja generacija koja je učila ćirilicu u školi (i predzadnji pionir :) ); 91 su je ukinuli.
Ne znam pisati i sporo ju čitam i to samo štampanu, ali čitam i s vježbom bi sigurno bio bolji.
A kad već spominjem SLO, vidim da mlađe generacije više ne govore i ne razumiju HR/SLO, tako smo u Pivki imali predavanje o podmornici na ENG što mi je bilo baš bizarno. :D


Pa sigurno da ima, jer ipak je veliki broj čitalačke publike iz generacija koje su učile ćirilicu. A u cijeloj Bosni i Hercegovini, dakle i u Federaciji, ćirilica se i sad uči. Možda kratko, možda mnogi i ne nauče baš da pišu, ali vjerovatno znaju da pročitaju. Pa kud god da krenu svakodnevno bar gledaju putokaze i na ćirilici, nauči se i mehanički.

Tintin me zanima, kupio sam davno ona IPS-ova izdanja, ali nekako nikad dočekati da to neko izgura do kraja.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5353 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/10/2023 : 18:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Danas videh nove Najkuline stripove...ovo je definitivno "Srpska Fibra".Vrhunska stampa, odabir stripova, ja sam odusevljen. Ipak moze i kod nas i kvalitet i kvantite.
Naklon do poda
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2684 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/10/2023 : 00:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ovaj dečko je uradio lepu recenziju:

https://youtu.be/fD_XhmXPPDQ?si=_0jUlANdVc_4FylF
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1678 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/10/2023 : 09:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Bas osvezavajuce odgledati ovakav video iako meni poprilicno nepotrebno uporedjivati edicije vagabond i kolorku - obe su onakve kakve trebaju biti

od prvih pet vagabonda imam samo dva, lokvanje i bibliomulu (lokvanji procitani, bibliomula u Srbiji) od ovih novih su u toku nabavljanja jedan ili dva naslova od tri
Isti princip imam otprilike kao pri kolorkama - ne uzimam sve redom, malo zbog para (sam si govorim da ovo nije vazan razlog ali.. ) a sve vise zbog prostora

Nakon odgledanog videa sada se zanimam i za broj 3 slika i prilika :)
nesto me crtez malo odbija ali.. ne bi bilo prvi put da nabavim nesto uprkos toj cinjenici

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 14/10/2023 09:07:17
Go to Top of Page

Najkula
New Member

171 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 20/10/2023 : 21:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote
🦈NAJKULA (PRVI PUT) NA SAJMU KNJIGA! 🦈

Naše 🔥vatreno🔥 krštenje uveličaće TONI VALENTE, autor serijala RADIANT, koji je ove godine jedan od počasnih gostiju Sajma knjiga!



Toni Valente gostuje:
🕸 26. oktobra (četvrtak)
🕸 28. oktobra (subota)
🕸 29. oktobra (nedelja)
i pričaće o serijalu RADIANT, o procesu stvaranja manfre, i biće tu da odgovara na pitanja i crta za vas na štandu Francuske i štandu Najkule!

Kako bismo obeležili Tonijev dolazak, pripremili smo:
🎖 dva broja serijala RADIANT
🎖 RADIANT postere, koji će biti dostupni samo na Sajmu knjiga
🎖još poneko iznenađenjce

Za novitete:





važiće Sajamska cena od 350 dinara!

Za PUSTOLOVINE TINTINA - SLOMLJENO UVO


važiće Sajamska cena od 1.099 dinara!
(napomena: TINTINA očekujemo u toku sledeće nedelje)

Pored uobičajenih popusta i komplet cena, spremili smo i posebne varijacije-akrobacije koje će važiti na Sajmu:
🔥na potrošenih 5.000 din - cashback/kredit u iznosu od 500 din
🔥na potrošenih 10.000 din - cashback/kredit u iznosu od 1.500 din
🔥prilika da na točku sreće osvojite zanimljive poklone!

Vidimo se na Sajmu! 🦈

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2643 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/10/2023 : 10:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Super vesti!

Jel moze spisak svih dostupnih naslova na Sajmu, sa cenama?
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1678 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/10/2023 : 11:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Fina cena za Tintina.. za nas nestrpljive gde je stampan? :)

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/10/2023 : 06:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Fina cena za Tintina.. za nas nestrpljive gde je stampan? :)



Kaže Cobiss: Publikum Šimanovci.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/10/2023 06:11:49
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/10/2023 : 09:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Jesu li sva nova izdanja osim Tintina od juče u prodaji?
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/10/2023 : 12:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Hoce li biti nekih popusta za online narucivanje?

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Najkula
New Member

171 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 23/10/2023 : 06:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Fina cena za Tintina.. za nas nestrpljive gde je stampan? :)



Tintin se štampa u štampariji Publikum (koja je zaslužna i za biblioteku Vagabond).


Go to Top of Page

Najkula
New Member

171 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 23/10/2023 : 06:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Jesu li sva nova izdanja osim Tintina od juče u prodaji?



Jesu, Borbeni petao, Ultraman i Radiant 7 i 8 su u prodaji.
Tintina očekujemo do kraja nedelje.




Go to Top of Page

Najkula
New Member

171 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 23/10/2023 : 07:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

Hoce li biti nekih popusta za online narucivanje?



Količinskih cashback/kredit akcija neće biti online, ali od danas će svi novi manga/manfra naslovi biti rasploživi online po sajamskim cenama, a i Tintin će moći, čim bude dostupan, da se naruči online po sajamskoj ceni.

Uzgred, izvinjenje svima zbog malo zakasnelih odgovora, ni rana buđenja s Petlom i velike količine Ultra(man) energije ne pomažu da stignemo baš sve na vreme u toku Sajma.

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2643 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/10/2023 : 20:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mogla su tri nova Vagabonda i za vreme Sajma da budu 8k makar online...posto nece biti ovih cashback i sl. Na sajmu mu to dodje negde...

Edited by - john connor on 24/10/2023 20:15:37
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/10/2023 : 15:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Izađe li taj Najkulin Tintin?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2643 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/10/2023 : 16:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nece ti SavDe odgovoriti pre kraja sajma, prica se da prepodne najkulira, od popodneva sevidzuje hostese po sajmu :-)
Go to Top of Page

alinoe
Starting Member

10 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 26/10/2023 : 20:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alinoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Izađe li taj Najkulin Tintin?



Izasao je Tintin, ima ga na standu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/10/2023 : 14:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alinoe

quote:
Originally posted by alexts

Izađe li taj Najkulin Tintin?



Izasao je Tintin, ima ga na standu.


Od juče?
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1678 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 27/10/2023 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ajde koju sliku toliko dugo cekanog tintina :)

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

alinoe
Starting Member

10 Posts

Member since 22/04/2023

Posted - 27/10/2023 : 19:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alinoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by alinoe

quote:
Originally posted by alexts

Izađe li taj Najkulin Tintin?



Izasao je Tintin, ima ga na standu.


Od juče?



Ja sam ga juce video, ne znam da li je bio prethodnih dana.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2643 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/10/2023 : 21:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jel mogla ova nova tri vagabonda za 8k?
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000