forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 543

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2023 : 03:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni killers of the flower moon nista specijalno iskreno. Dobar je to film ali daleko od Martijevih najboljih radova, i jako daleko i od Irca. Tako da su Killersi ustvari slab film. Ne smem još to da kažem jer sam večeras pogledao film. Sacekacu da se slegnu utisci. Ali za sad je takva situacija.
A ja sam veliki veliki obožavatelj Martina Skorsezea. Stavio bih ga u top 5 mojih omiljenih režisera svih vremena. I pogledao sam mu skoro sve filmove igrane.
Meni je Skorseze iznenađujuće najbolji 80ih godina. Tada je po meni hvatao zalet za vrhunac kreativnosti koji se dogodio 90ih ali je bio strašno zanimljiv i drugačiji 80ih, tu se u potpunosti kreativno razmahao i razvio - Raging Bull, After Hours, King of Comedy, Last temptation of Christ, onaj segment iz New York Storiesa...
A kao najbolji njegov film 90ih pored svih ovih izvikanih filmova koje takođe obožavam bih izdvojio kao lično najdraži i najbolji Bringing out the dead (1999) još jedna i za sad poslednja saradnja sa velikim Polom Šrederom i prvi put Nikolas Kejdž da glumi kod Skorsezea. Velika preporuka za taj film.

Edited by - going going on 21/10/2023 03:11:42
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4150 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/10/2023 : 12:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Trebam još ponešto Scorseseovih pogledati, ali imam osjećaj da je s ovim i Departed u ovom stoljeću jedino dostigao neki vrhunac. Irishman mi je bio stvarno jako dobar, ali fallilo je te glume koja je npr. ovdje bila na razini. Da su momci takav film odradili prije 20-ak godina, bilo bi svega. Avijatičar, Vuk s Wall Streeta, Bande New Yorka, Shutter Island, sve su mi to stvarno dragi filmovi i kvalitetni na svoj način, ali imaju tu i tamo koji segment koji je slabiji i malo uprska radnju.

Možda je meni ovaj film bolje sjeo jer sam neposredno prije čitao i knjigu kojom je inspiriran film pa sam bolje hvatao radnju i kontekst. Stvar je u tome što je dosta tih događanja zapravo i dan danas nepoznanica pa je Scorsese morao tu malo nagađati i popunjavati rupe. Ali, i onda kad se nije radnja micala nekako je bilo fascinantno gledati taj film, baš me prebacio u taj setting. Jedino mi je žao da nije više prikazao taj aspekt istrage jer je to jedan od prvih većih slučajeva Hooverove administracije u FBI-u. Ali, opet, za to bi morao cijelu mini-seriju napraviti.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
566 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 21/10/2023 : 17:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
The Bang Bang Club

Film o istinitoj priči grupe fotografa u Južnoj Americi kako dokumentiraju sukobe i glad te kako to utječe na njih. Ima par dobrih scena koje ostave jači dojam, ali generalno je film zaboravljiv i prosječan. Montaža je dobra.

6/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
566 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 21/10/2023 : 17:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Cheap Thrills

Ovog sam se sjetio neki dan i isti dan pogledao, već 3. put. Ukratko, 2 frenda u teškom financijskom stanju upoznaju bračni par koji ih mami novcima i okladama i tako manipuliraju tim frendovima. Fenomenalna ideja, odlična gluma i promjena odnosa između likova kroz film, koji s vremenom postaje sve luđi.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/10/2023 : 01:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Oppenheimer (2023)
Pogledao upravo sa zaručnicom u kinu.
Još smo pod dojmom.
Kad je film završio htjeli smo sjediti još pola sata i razmišljati o filmu.
Ja sam se kroz Hawkingovu knjigu "Kratka povijest vremena" & co susreo sa brojnim imenima koja se ovdje spominju i jako mi je zanimljiva tema, a zaručnicu isto, kao profesoricu (biologije i) kemije zanima ta tematika.
Ali koliko god znali o tim znanstvenim stvarima, nismo znali što se dešavalo nakon rata i tu je film ispao pravo ugodno iznenađenje. Ali općenito, koje spletke i zakulisne igre se igraju tijekom cijelog filma...
Ako ovo ne dobije Oskara onda ga jbi.
Ocjena:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
566 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/10/2023 : 09:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Po meni, film je rekao sve što je htio i ima dobrih stvari, ali u usporedbi sa ostalim Nolanovim filmovima ostao sam jako razočaran. Među lošijima mi je od njega jer je samo malo zakomplicirao pripovijedanje i to je to, nema ničeg više Nolanovskog. Čak mi je i Tenet sa usranim negativcem miljama bolji od ovog.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/10/2023 : 16:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Oppenheinmer puno bolji od Teneta. Tenet mi je čak najmanje dobar Nolanov film, uz ogradu da nisam gledao The Following i The Prestige.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/10/2023 : 01:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi Oskari. Oni nisu nikakav pokazatelj ničega već nekoliko decenija. A i inače su bezvredni u širem filmskom svetu jer je to dodela američke akademije.
Ljudi brkaju Oskare sa festivalima kao što su Kan, Berlin, Venecija. Oskari su samo američka dodela nagrada, uklizavanje i podilaženje aktuelnim dnevnopolitičkim aktuelnostima uz brdo lobiranja i ,,partijskog" glasanja.
Ne znam zasto se bilo ko uopšte više ,,loži" na Oskare.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2664 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 25/10/2023 : 14:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7538 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/10/2023 : 17:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ma kakvi Oskari. Oni nisu nikakav pokazatelj ničega već nekoliko decenija. A i inače su bezvredni u širem filmskom svetu jer je to dodela američke akademije.
Ljudi brkaju Oskare sa festivalima kao što su Kan, Berlin, Venecija. Oskari su samo američka dodela nagrada, uklizavanje i podilaženje aktuelnim dnevnopolitičkim aktuelnostima uz brdo lobiranja i ,,partijskog" glasanja.
Ne znam zasto se bilo ko uopšte više ,,loži" na Oskare.



Ne znam zašto se lože, ali znam ko. Ljudi iz sveta filma, skoro svi i svuda u svetu.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2664 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 25/10/2023 : 19:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
I ako se lože, lože se iz pogrešnih pobuda, jer je postao 'izlog' za promovisanje blokbastera, popularnih glumaca...
Koga god poznajem iz sveta filma, i što čitam online, niko više ne prati Oskara ili ga bar ne doživljava kao neki relevantni festival; već su svesni da sluzi da ispromovise holivudski film koji je ulozio najvise love u produkciju.
Znam da bas ti filmovi najvise i pune bioskope, i da ih najvise ljudi gleda, ali zato sto mahom ni nemaju drugi izbor, a ima mnogo kvalitetnijih filmova, 'skola', festivala...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7538 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/10/2023 : 20:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

I ako se lože, lože se iz pogrešnih pobuda, jer je postao 'izlog' za promovisanje blokbastera, popularnih glumaca...
Koga god poznajem iz sveta filma, i što čitam online, niko više ne prati Oskara ili ga bar ne doživljava kao neki relevantni festival; već su svesni da sluzi da ispromovise holivudski film koji je ulozio najvise love u produkciju.
Znam da bas ti filmovi najvise i pune bioskope, i da ih najvise ljudi gleda, ali zato sto mahom ni nemaju drugi izbor, a ima mnogo kvalitetnijih filmova, 'skola', festivala...



Baš je zanimljivo slušati sve te teorije i stavove, totalno promašene.

Holivudski blokbasteri, filmovi u koje se najviše ulaže i od kojih se očekuju najveće zarade, po starom dugo godina važećem pravilu (uz izuzetke) nikada nisu kandidati za oskara. Oskarovski materijal, po nepisanom pravilu, ozbiljne su drame, ponekad epski ili žanrovski filmovi sa umetničkim aspiracijama.

Oskar počinje da gubi na značaju kad i američka A- produkcija, počinje da pada u kvalitetu generalno, što zbog studija i producenata, što zbog nestanka velikih reditelja sa scene.

Poslednji događaji, po kojima će oskarovska merila biti elementi političke korektnosti (da li u filmu ima ili su radili žene, crnci, gejevi, azijati itd.) a ne kvalitet, je ono što će umanjiti značaj ove nagrade.

To nema nikakve veze sa blokbasterima, upravo suprotno, filmovi kakve bi mogli da očekujemo po opskurnim festivalima nezavisnog filma, mogu iz pogrešnih razloga da osvajaju nagradu (Nomadland, Coda...).

Filmski radnici se "lože" iz pravih pobuda. Ako film strane produkcije dobije oskara, vrata će mu biti otvorena u celom svetu.

Takođe, filmski radnici (kao i ljudi iz bilo koje branše) ako nešto dođe u krizu i gubi na značaju, pokušavaju ipak to da održe i možda poprave, za razliku od običnih gledalaca, koji mogu sebi da dozvole da ih nešto ne zanima i da to ignorišu, jer ih se ne dotiče.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7538 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/10/2023 : 20:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sami američki filmski radnici će uvek u nekoj meri pridavati značaj oskaru, jer nagradu dodeljuju njihove kolege ili i sami učestvuju. To je esnafska nagrada.

Jedan lekar će uvek rado primiti nagradu koju dodeljuju kolege medicinari. Da mu je dodele parketari, pitanje je.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
566 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 29/10/2023 : 13:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Jurassic Park

Odlična ideja filma i raznoliki pogledi likova na ideju i izvedbu samog parka. Scene sa dinosaurima su fenomenalno osmišljene i jako dojmljive, pogotovo sa T-rexom i autima. Ono što mi se ne sviđa, na kraju mi je već bilo dosta tog nateravanja sa dinosaurima i nisu donijeli nikakav zaključak u vezi samog parka na kraju, samo su pobjegli s otoka.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/10/2023 : 19:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Sisu (2022)


Majku mu, ako je u ovom filmu izrečeno više od pet rečenica secite me. Nema ovde dijaloga jer finski Rambo nema potrebe da priča, samo akcija, brdo akcije i krvi, borbi gde krv i ostaci tela nacista lete na sve strane kao u najboljim Tarantinovim danima. Samo sat i po, dobar je Sisu.

7/10
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/10/2023 : 19:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Najnoviji Mission: Impossible - fakat zabavna akcija. Na momente se teško kuži tko tu koga i zašto ali u načelu film kao cjelina djeluje vrlo dobro.
Ocjena:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
566 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 01/11/2023 : 18:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
South Park: Bigger, Longer & Uncut

Mislio sam da će mi film dugo trajati jer mi epizoda od 20 minuta djeluje kao igrana od 40. Međutim, nije. Odlična je priča, teme koje su obradili i fore koje su često brutalne. Jedino su previše ubacili pjesama i time punili minutažu, mogli su to malo skratiti. Radnja je stvarno izvrsna.

7/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2023 : 17:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Indiana Jones and the Dial of Destiny (2023)
Kad je riječ o IJ filmovima očekujem odlične, vrhunske spektakle ali ovdje sam dobio samo vrlo dobar film. Nije to sve loše zamišljeno, film je ok, a posebno je glavni negativac upečatljiv ali jednostavno ovo je moralo biti mnogo bolje.

Indiana je to zaslužio.

Ocjena:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/11/2023 : 20:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



The Mist (2007)


Knjigu nesam školovao, film donosi horor priču gde je magla vesnik invazije insektolikih i lavkraftovih entiteta koja lokalne žitelje jednog malog američkog gradića tera da utočište pronađu u malom supermarketu. Invazija spolja često budi najgore u ljudima pa do dolazi do rasnih konflikata zbog boje kože, kao i neumitno okretanje fanatičkim hrišćanskim biblijsko-apokaliptičnim ubeđenjima. Gluma neubedljiva, glavni glumac za zaborav, ni efekti nisu nešto, neki sveopšti utisak je poprilično low budget. Ono što ostaje urezano u pamćenju je sam kraj filma koji je neočekivano jeziv i udara ispod pojasa. I dan danas, jedan od upečatljivijih krajeva koje sam imao prilike da pogledam.

Kada sam prvi put gledao film kao da mi je ostavio bolji utisak negoli sada. U svakom slučaju od režisera koji je svetu podario Shawshank Redemption i Green Mile se očekuje više.

6/10
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4190 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/11/2023 : 21:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Jeepers Creepers (2001)
Jeepers Creepers 2 (2003)
Jeepers Creepers 3 (2017)


Ne pitajte zašto, ali pogledao sam Jeepers Creepers trilogiju. Priča počinje kao road trip po američkoj vukojebini gde se brat i sestra voze kolima i dokono prepiru, ali dok prolaze pored jedne zabačene kuće slučajno primete kako neko iz zlokobnog kombija vadi nešto umotano tako da podseća na leš i ubacuje u podrum. Stvorenje je primetilo da ga posmatraju, uskače u kombi i kreće u potragu za nevinim klincima, i kreće jeepers creepers avantura..

Jeepers Creepers se pojavljuje na svakih 23god, i tokom 23 dana on se hrani, kao lovac predator hvata ljude koji ostavljaju dobar "miris", može da leti, može da se leči, praktički je neuništiv. A njegova pojava se često naslućuje kada na radiju krene čuvena jazz pesma Jeepers Creepers.. Recimo da je sam početak priče dobar i jeziv dok još postoji veo misterije iznad ovog stvorenja. Film potone u drugoj polovini doduše kada horor elementi bivaju zamenjeni scenama koje više nisu nego strašne već tragikomične koliko loše izgledaju. Gluma brata i sestre OK, film koji je proslavio Justina Longa. A i ovo je jedan od retkih filma gde negativac pobeđuje što je prijatno iznenađenje 5/10.

Jeepers Creepers 2 je drastično lošiji od keca, to je više komedija negoli horor, low budget film gde se praktički cela radnja odvija u autobusu zaglavljenim na sred puta u nekoj nedođiji. Gluma, dijalozi, scenario, priča, smešno koliko je loše.. 2/10, samo zbog toga što glumi Leland Palmer iz Twin Peaksa.

Jeepers Creepers 3 mislim da nije vredan ni spomena, ništa, ali ništa dobro nema u tom filmu. 1/10. Postoji i četvrti deo, Jeepers Creepers: Reborn, ali dvojka i trojka su me toliko ubili u pojam da nisam imao volje da se bakćem još i sa tim. A i četvorku nije režirao Salva koji je radio prva tri filma.

Sve u svemu, nisam baš siguran zašto Jeepers Creepers ima sad već poprilično kultan status među tvrdim horor fanovima. Prva polovina prvog filma je jedino što iole valja, sve ostalo je treš one najgore vrste. Ali jbg, treba nekada gledati i loše stvari
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/11/2023 : 21:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


Kada sam prvi put gledao film kao da mi je ostavio bolji utisak negoli sada. U svakom slučaju od režisera koji je svetu podario Shawshank Redemption i Green Mile se očekuje više.

6/10



Koliko se sećam, film je dosta drugačiji od knjige i dosta loš. Izmaglica mi je jedna od najboljih Kingovih dela, ali film ne prati radnju doslovno, a i kraj se razlikuje od onog iz knjige.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 19/11/2023 : 13:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Izašao na Netflixu Ubojica... Ako koga zanima da pogleda pa ćemo onda lako raspravljati da mi sada ne izleti koji spoiler.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1320 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 19/11/2023 : 15:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Jeepers Creepers (2001)
Jeepers Creepers 2 (2003)
Jeepers Creepers 3 (2017)



Ja sam iz razbibrige i VHS reminiscencije skinuo sva četiri dijela, a ko dečec sam gledao prvi dio koji mi je ostao u dobrom sjećanju.

I da, prvi dio počinje dobro, ali ubrzo postaje preblentav da bi bio strašan. Ajde, osrednje sve skupa. Drugi nastavak je predug i tek sporadično gledljiv, a treći nastavak je smeće. Malo sam gledao i Reborn i to je tek smetlište sedme umjetnosti.

Ne postoji usraniji horor serijal koji sam u životu gledao. Barem se ovog trena ne mogu sjetiti takvog. Počne kao second hand shop koji se brzo pretvori u dronjke koji završe u smeću i onda se sve to gomila na nekakvom divljem odlagalištu otpada s onim nastavcima Djece kukuruza koja ipak možda konkuriraju Jeepersu.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 19/11/2023 15:47:17
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/11/2023 : 02:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


U poteri za svetlom
Oliver Stoun


Procitao sam Oliver Stounovu autobiografiju. Odavno me neka knjiga nije ovako drzala prikovanim za nju u nekakvoj napetosti i sladjenju ludilom. Neverovatno zabavno i uzbudljivo pise Stoun. Jurio je za svetlom. Jurio ga i metaforicki a i bukvalno tokom snimanja da ga ne uhvati mrak. A i ga ga ne uhvati i ne prozdere mrak u privatnom stvarnom zivotu, od cega je par puta bio udaljen samo na korak. I na kraju je sustigao i uhvatio tu svetlost. Sa nepunih 40 godina. Na polovini zivota, kako on kaze. Trijumfalno iskupljenje. Moje postovanje i divljenje prema Stounu raste iz dana u dan. I sigurno je u mojih 7 omiljenih reditelja koji su oblikovali moje dosadasnje vidjenje filma i sveta: Stoun, Skorseze, Sreder, Vajlder, Linc, Hercog i braca Koen.

Edited by - going going on 20/11/2023 02:44:36
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11723 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/11/2023 : 05:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


My Son, My Son, What Have Ye Done (2009), rezija: Werner Herzog

Kako lud i otkacen film. Hercog kanalise Dejvida Linca (koristi i dvoje cestih Lincovih saradnika glumce Brad Dourifa i Grace Zabriskie). Neobicno, jezivo, na trenutke neprijatno, ali prepuno necega sto ne moze da se najjednsotavnije opise recima ali ima toga i vredi pogledati ovaj film. Sve je neocekivano, sve je apsurdno, a opet tako realno i tragicno i tuzno. Neobicne atmosfere i apsurdnog humora izmedju redova ne nedostaje. Muzika odlicna i savrseno upotpunjuje atmosferu filma.
Glumacka postava je takodje impresivna: Michael Shannon, Willem Dafoe, Chloë Sevigny ,Udo Kier, Grace Zabriskie, Michael Peña i Brad Dourif.
Preporuka za one koji vole neobicne i autorske filmove.
Go to Top of Page
Page: of 543  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.62 seconds. Snitz Forums 2000