forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 OTIŠLI SMO u tri PM - definitivno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 188

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/12/2023 : 11:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

@ Tonto
Pa šta fali Astleyu? ;-)


...a sto fali stavrosu? U tome je poanta, svakom njegovo. Postoji ozbiljna mogucnost da bi se meni prije svidila neka stvar od prijovicke nego od astleya.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/12/2023 : 11:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

Davno je još bivši precjednik Mesić reka da se Hr poseljačila i diš boljeg dokaza od ovog danas.
U Zg su svirali nedavno i Marduk i Behemoth pa ne znan jesu uspili i oni Močvaru napunit jednom.
Toliko o Hrvatima i niihovom ukusu u glazbi.



Sinoć je avangardni improvizatorski jazz trio The Necks do vrha napunio Vintage, pa možda ipak ima nade, kakve-takve :))

(s obzirom da je Vintage klub u koji po mojoj procjeni stane i više ljudi nego u H2O, tko zna, možda i oni dogodine napune 5 Arena)



Kaze: razlika izmedju jazz i rock koncerata - jedni sviraju tri akorda za iljade ljudi, drugi sviraju iljade akorda za troje ljudi.



Ovo je bio avant jazz a ne jazz jazz, ovi sviraju 3 note po 30 minuta



da ,ali oni nisu ni avant garde, ni improv jazz
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4931 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/12/2023 : 11:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

Davno je još bivši precjednik Mesić reka da se Hr poseljačila i diš boljeg dokaza od ovog danas.
U Zg su svirali nedavno i Marduk i Behemoth pa ne znan jesu uspili i oni Močvaru napunit jednom.
Toliko o Hrvatima i niihovom ukusu u glazbi.



Sinoć je avangardni improvizatorski jazz trio The Necks do vrha napunio Vintage, pa možda ipak ima nade, kakve-takve :))

(s obzirom da je Vintage klub u koji po mojoj procjeni stane i više ljudi nego u H2O, tko zna, možda i oni dogodine napune 5 Arena)



Kaze: razlika izmedju jazz i rock koncerata - jedni sviraju tri akorda za iljade ljudi, drugi sviraju iljade akorda za troje ljudi.



Ovo je bio avant jazz a ne jazz jazz, ovi sviraju 3 note po 30 minuta



da ,ali oni nisu ni avant garde, ni improv jazz



Misliš reći u toj sintagmi višak je "jazz"? :))

Moguće, ali ako laže Wikipedia, Rolling Stone i Allmusic, lažem i ja.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/12/2023 : 11:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
[
Čuj talent... Sama piše pjesme? Sama piše glazbu?




ok, ali za pisanje pjesama nije potreban talent već
rad i znanje.


čini se da talent nije ništa drugo nego vješto sublimiran bijes.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



632 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 08/12/2023 : 11:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Moguće, ali ako laže Wikipedia, Rolling Stone i Allmusic, lažem i ja.



ovo je čest problem rasprava na internetu.oslananje na napisane članke i siteove bez vlastitog promišljanja.

the necks je bend koji svira istu sekvencu 15 minuta te u nju ubacuje samplove aviona i frižidera.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2160 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 08/12/2023 : 11:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Zapravo, način na koji je u rekordno kratkom roku ova pjevačica došla od toga da nastupa po distoketama do toga da 5 put zaredom puni najveću dvoranu, sadrži elemente masovne hipnoze putem monopolističke big media propagande, što nije daleko od načina na koje se ljude nagovori da pođu u rat :p



Ih... pa Pf...r & Co. su uvaljali 5+ doza po glavi koristeći se istim metodama
( kako ono... "masovna hipnoza putem monopolističke big media propagande" ) pa se nisu radile ovakve "dubinske analize".
Naprotiv, svako 'ko se drznuo spomenuti hipnozu i propagandu odmah je etiketiran kao "ravnozemljaš" i "ekstremni desničar".

Zato ne kužim što se sad ovoliko "uzbuđavate" oko ovako benigne stvari kao što je koncert folk pjevačice??

Ona bar nikog nije prisiljavala i ucjenjivala da mora kupiti kartu za koncert...

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2023 : 12:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Skoro dvije godine od kada su ukinuli i zadnje covid restrikcije, a mi i dalje ne možemo živjeti od tuljenja ovih anti-vaksera o nepravdi koja ih je zadesila.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2023 : 12:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Renky

@ Tonto
Pa šta fali Astleyu? ;-)


...a sto fali stavrosu? U tome je poanta, svakom njegovo. Postoji ozbiljna mogucnost da bi se meni prije svidila neka stvar od prijovicke nego od astleya.



Ništa zajebancija a?😉😉😂😂

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/12/2023 : 12:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Skoro dvije godine od kada su ukinuli i zadnje covid restrikcije, a mi i dalje ne možemo živjeti od tuljenja ovih anti-vaksera o nepravdi koja ih je zadesila.




Upravo. Radije bih slušao Prijović nego ovo tupljenje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/12/2023 : 12:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood



Zato šta se gomila ovih seljačina buni kad in kažeš da su seljačine.


Ja sam u srednjoj školi mislio da su svi seljačine koji nisu slušali Nirvanu, Pearl Jam, Depeche Mode, EKV (drugim rečima, ono što sam ja slušao). U međuvremenu sam odrastao i prerastao tu klasifikaciju. Za mene je seljačina onaj koji loče, tuče ženu, prdi za stolom, jednom rečju krkan. A ko koju muziku sluša me je briga. Iskreno, i meni ne ide u glavu da bilo ko stariji od 25 sluša ove "satanističke" death black metal grupe gde nema ni pevanja ni sviranja, već frontmen grokće dok ovi oko njega ponavljaju jedan te isti rif u nedogled. To se preraste već u trećem srednje, ali hej, svako je slobodan da sluša ono što želi, ne?

quote:

Ja nikad čuja za tu prije ovih koncerata,niti slušan te pizdarije.
Isto bi stavija i da je npr Spermerina napunila 5 arena.


Nisi čuo za nju, niti znaš šta izvodi, ali si nekako zaključio da smo otišli u 3pm, čim je ona napunila Arene? Šta te je navelo na taj zaključak, koji su ti bili kriterijumi, osim predrasuda?


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/12/2023 : 12:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I šta fali Astleyu?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/12/2023 : 12:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2023 : 13:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Evo da potpišem još jednom sve od manhuntera.
Nitko nije seljačina zbog toga što sluša, a većina ljudi ni nisu predani slušatelji samo jedne vrste muzike i pripadnici različitih supkultura baziranih na tome. Može se najnormalnije voliti istovremeno Prijovićku, Bacha, pa i tog lwoodovog Marduka.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2160 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 08/12/2023 : 13:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Skoro dvije godine od kada su ukinuli i zadnje covid restrikcije, a mi i dalje ne možemo živjeti od tuljenja ovih anti-vaksera o nepravdi koja ih je zadesila.




Eto... šta sam ono gore napis'o o etiketiranju...

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2023 : 13:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A ne, nisi anti-vakser...samo si ničim izazvan u raspravu o cajkama uvukao priču protiv cjepiva i kompanija koje ih proizvode.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/12/2023 : 13:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by lwood



Zato šta se gomila ovih seljačina buni kad in kažeš da su seljačine.


Ja sam u srednjoj školi mislio da su svi seljačine koji nisu slušali Nirvanu, Pearl Jam, Depeche Mode, EKV (drugim rečima, ono što sam ja slušao). U međuvremenu sam odrastao i prerastao tu klasifikaciju. Za mene je seljačina onaj koji loče, tuče ženu, prdi za stolom, jednom rečju krkan. A ko koju muziku sluša me je briga. Iskreno, i meni ne ide u glavu da bilo ko stariji od 25 sluša ove "satanističke" death black metal grupe gde nema ni pevanja ni sviranja, već frontmen grokće dok ovi oko njega ponavljaju jedan te isti rif u nedogled. To se preraste već u trećem srednje, ali hej, svako je slobodan da sluša ono što želi, ne?

quote:

Ja nikad čuja za tu prije ovih koncerata,niti slušan te pizdarije.
Isto bi stavija i da je npr Spermerina napunila 5 arena.


Nisi čuo za nju, niti znaš šta izvodi, ali si nekako zaključio da smo otišli u 3pm, čim je ona napunila Arene? Šta te je navelo na taj zaključak, koji su ti bili kriterijumi, osim predrasuda?





E vidiš ja nisan mislija da su seljačine oni šta su slušali npr Gunse(koje nikad nisan sluša) čak ni Nirvanu od koje mi je dobro par hitova. iako izgleda da san u ovom drugon slučaju falija čitajući ove tvoje upise.

Točno svak je slobodan da sluša šta želi al pošto su stvari uzročno posljedične itekako ja mogu reč da to slušaju seljačine.
Isto ka šta ti mene moš trpat u rang srednje škole.
Meni to ne smeta al očito nekom smeta.
To ti je ono kad san odjeba neku curu šta mi je bila ok al je ispalo da je član hdza.
Automatski odjeb.
Zaboli me kita šta ko misli o tome.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4931 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/12/2023 : 13:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Quebrasco


Ih... pa Pf...r & Co. su uvaljali 5+ doza po glavi koristeći se istim metodama
( kako ono... "masovna hipnoza putem monopolističke big media propagande" ) pa se nisu radile ovakve "dubinske analize".
Naprotiv, svako 'ko se drznuo spomenuti hipnozu i propagandu odmah je etiketiran kao "ravnozemljaš" i "ekstremni desničar".





Da, da, doslovno nitko nije radio tako nešto u to slučaju, pogotovo na forumima, u pravu si
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/12/2023 : 13:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ono što ovdje nitko ne shvaća (posebno manhunter i tinton) je to da sa cajkama dolazi i određeni mentalitet, svjetonazor i oblik ponašanja/djelovanja.

vozio sam se sa prijateljem koji mi je za vrijeme vožnje počeo puštati cajke, koje sam bio prisiljen slučati zza vrijeme puta dugog dva sata. između ostlaih, ojevala je tu i Stoja. a Stoja vam je kao jači pojam u cajkama. i pazi o čemu ona pjeva... u jednoj pjesmi jasno govori da je zanimaju samo bogati muškarci, koji joj mogu pružiti zlato i dijamante, a nije niti važno je li muško kriminalac, glavno da ima novca. "mili, mili mili, nočas ljubimo se u svili"... to je njoj jedino važno. dijamanti , skupa svila i muško koji će joj to omogućiti. u sljedećoj pjesmi Stoja jasno kaže/pjeva da joj je cilj u životu se što bolje prodati, bez obzira na koji način i po koju cijenu. praktički sebe naziva droljom i toga se nimalo ne srami... o ostalim izvođačima nema niti potrebe pričati što sam ja sve čuo u njihovim "pjesmama". čisti balkanski mentalitet.

nešto slično, malo umivenije (ali ništa bezazlenije), pjeva, u nekim pjesmam, i ova prijovička.

pa vas izazivam da se ipak malo bolje posvetite tim cajkama i slušate o čemu se tu pjeva, pa mi onda recite biste li i nakon toga pustili vaše kćeri na takve koncerte.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2023 : 13:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ah da. Zato je poznato da metalci pjevaju o odlascima na misu, pankeri o obrazovnoj reformi, a reperi o prevođenju starica preko ulice.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/12/2023 : 14:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Tinton od građanina svita posta cajkobranitelj.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/12/2023 : 14:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

i pazi o čemu ona pjeva... u jednoj pjesmi jasno govori da je zanimaju samo bogati muškarci, koji joj mogu pružiti zlato i dijamante, a nije niti važno je li muško kriminalac, glavno da ima novca.



Zbunjen sam, nisi li ti fan Madonne?


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/12/2023 : 14:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...ili ovi nasi rokeri i bluzeri kojima je svaka druga o dopu i kokainu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/12/2023 : 14:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
samo sam čekao da mi netko proturječi sa madonnom.

očemo raditi usporedbe i razlike cajki i madonne?

ja mogu... baš sam raspoložen
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2023 : 14:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

ono što ovdje nitko ne shvaća (posebno manhunter i tinton) je to da sa cajkama dolazi i određeni mentalitet, svjetonazor i oblik ponašanja/djelovanja.

vozio sam se sa prijateljem koji mi je za vrijeme vožnje počeo puštati cajke, koje sam bio prisiljen slučati zza vrijeme puta dugog dva sata. između ostlaih, ojevala je tu i Stoja. a Stoja vam je kao jači pojam u cajkama. i pazi o čemu ona pjeva... u jednoj pjesmi jasno govori da je zanimaju samo bogati muškarci, koji joj mogu pružiti zlato i dijamante, a nije niti važno je li muško kriminalac, glavno da ima novca. "mili, mili mili, nočas ljubimo se u svili"... to je njoj jedino važno. dijamanti , skupa svila i muško koji će joj to omogućiti. u sljedećoj pjesmi Stoja jasno kaže/pjeva da joj je cilj u životu se što bolje prodati, bez obzira na koji način i po koju cijenu. praktički sebe naziva droljom i toga se nimalo ne srami... o ostalim izvođačima nema niti potrebe pričati što sam ja sve čuo u njihovim "pjesmama". čisti balkanski mentalitet.

nešto slično, malo umivenije (ali ništa bezazlenije), pjeva, u nekim pjesmam, i ova prijovička.

pa vas izazivam da se ipak malo bolje posvetite tim cajkama i slušate o čemu se tu pjeva, pa mi onda recite biste li i nakon toga pustili vaše kćeri na takve koncerte.




Evo išao sam provjeriti koja je Prijovićkina najpopularnija pjesma na YT. Ovo su stihovi:

Od istoka do zapada mene tuga napada
Srce se zbog tebe raspada
Ja sam na korak do dna
I gubim tlo pod nogama
Opet si me, srećo, prodala
Tebi je život dao sve a tebi i to malo je
Ljubavi, za nas kasno je i tako malo po malo
Sve je naše propalo ništa nam nije ostalo
Od Zemlje pa do Svemira sve me sada nervira
Duša mi je puna nemira nekad jedno ti i ja
Sad smo, eto, sveta dva
Opet si me, srećo, izdala
Tebi je život dao sve a tebi i to malo je
Ljubavi, za nas kasno je i tako malo po malo
Sve je naše propalo ništa nam nije ostalo
Tebi je život dao sve a tebi i to malo je
Ljubavi, za nas kasno je i tako malo po malo
Sve je naše propalo ništa nam nije ostalo
Tebi je život dao sve a tebi i to malo je
Ljubavi, za nas kasno je i tako malo po malo
Sve je naše propalo ništa nam nije ostalo
Tebi je život dao sve a tebi i to malo je
Ljubavi, za nas kasno je i tako malo po malo
Sve je naše propalo ništa nam nije ostalo

Nije Bob Dylan, ali ne znam tko može vidjeti išta posebno problematično u ovim stihovima. Svakako je daleko do ovoga što ti tvrdiš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2023 : 14:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Tinton od građanina svita posta cajkobranitelj.


A to je u suprotnosti zašto?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 188 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000