forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2023 : 11:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Generacije su super. Steampunk, hakuto no ken i još vsašta nešto, meni se baš svidio. Nije smi se svidio samo dio gdje se čita naopako zbog nepraktičnosti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/11/2023 : 13:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
A u prodaji bi se uskoro trebao naći i 8. maxi Nathana Nevera, a tri cjelovite epizode koje vas čekaju u njemu su:

“MRTVI SE NE VRAĆAJU” (Mirko Perniola / Paolo Di Clemente)
“PUTOVANJE U GADALAS” (Bepi Vigna / Romeo Toffanetti)
“IRON JAKE” (Davide Rigamonti / Fabrizio Busticchi & Luana Paesani)


Ovo izdanje izvorno je u Italiji objavljeno u travnju 2012. godine, a autor naslovnice opet je naš dragi prijatelj, izvrsni Roberto De Angelis.

Format izdanja je onaj klasični Bonellijev (160 x 210 mm), knjiga ima 288 stranica (c/b; tvrde korice), a naklada je 250 primjeraka.

Što se radnje tiče, u prvoj epizodi Nathan će se uhvatiti u koštac s maskiranim osvetnikom koji nemilosrdno ubija članove jedne zločinačke bande, a sve ukazuje da bi mogla biti riječ o jednoj od žrtava njihova stravičnog pokolja... “Putovanje u Gadalas” povezat će ponovno Nathana sa Spikeom, njegovim starim prijateljem iz djetinjstva, a u trećoj priči Nathan i Branko pokušat će rasvijetliti kladioničarske krugove povezane s ilegalnim borbama do zadnje kapi krvi...

Kompletan popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2359 – i potom još samo informacija da će redovna cijena 8. Nathanovog maxija biti 32,90 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti po promotivnoj cijeni od 26,32 €.

Bacite pogled:

[url=https://postimg.cc/XrgfkSBk][/url]

[url=https://postimg.cc/14NDYNNt][/url]
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2023 : 13:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I još samo AA 25 i ispunili su obećano.

A ti si sumnjao u početku.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/11/2023 13:33:17
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/11/2023 : 14:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Vidim da gigant jos nije stigao, ali ok, cekat cu da sve zajedno bude dostupno a odmah kupim u skabu.

Maxi
Prva prica djeluje mi poznato, ko da je vec bilo nesto slicno?

Druga prica, ako bude opet izdaja i razocaranje u frendove, rekli bi vec videno. To ce nam vigna vec zakukuljiti i zamuljiti dok shvatimo tko tu koga...

Treca prica, ne odusevljava me premisa ali vidjet cemo. Mozda, kao i prva prica, nece biti "maxi".

Uz to otisao na ll forum, bas me boli ona tabla gdje mrtvac kojeg izvlace iz vode mora skvrciti noge oko udice da bi ga mogli podici...

Sve u svemu slaba ocekivanja pa me mozda nece previse zaboljeti.

Gigant, s druge strane, je odavno dignuo letvicu i nadam se da ovaj nece biti na razini prethodne ekokrimi drame koja mi je bila osjetno slabija.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/11/2023 : 14:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Pročitao nedavno mini serijal Generacije.
Ne znam kako kotira kod HC fanova, al meni je ovo bilo prva liga! Prije čitanja sam očekivao da ću dobiti 6 samostalnih priča tako da sam imao onaj "uf, odlično!" momenat prosvjetljenja kad sam shvatio da se priče ipak nastavljaju Sve u svemu odlična šema za priču i posveta raznim poznatim stripovskim naslovima. Osobno su mi favoriti prva (Sin City), druga (Fist of the North Star) i šesta (pretpostavljam hommage mangama, no poprilično sam uvjeren da je dio inspiracije vučen i iz Propheta autora Brandona Grahama). Osim samo priče jako mi se svidio čvrst i upečatljiv odnos Nathana i Legs, ko u najboljim danima redovne serije te mi je drago što Legs ovdje ima baš udarnu ulogu.

Kraj je također jak i donekle sam očekivao da će se tako odviti, no Serra je svejedno tu kulminaciju odradio majstorski, a i još jednom je dokazao da bi Ann bez problema mogla sama nositi serijal bez Nathana. Vjerojatno takvo nešto nećemo nikada vidjeti u redovnoj seriji, al mislim da bi funkcioniralo bez problema.



Slazem se sa dozivljajem ali uz ogradu koliko zasluga ide serri a koliko eccheru i baroneu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7343 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/11/2023 : 15:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jerryjeva potpuna kontrola:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-69c-70a-potpuna-kontrola/3125/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2023 : 20:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobra recenzija Jerry!
Ja sam sad baš pročitao AA 14. Sad ću, ako će mi se dati, ponovo pročitati broj 19 (koji se, kao što znamo, direktno nadovezuje na 14-icu), onda sam mislio smazati Tehnopate, pa se onda možda odlučim ponovno i za sagu o Kompaniji.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2023 : 20:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
A u prodaji bi se uskoro trebao naći i 8. maxi Nathana Nevera, a tri cjelovite epizode koje vas čekaju u njemu su:

“MRTVI SE NE VRAĆAJU” (Mirko Perniola / Paolo Di Clemente)
“PUTOVANJE U GADALAS” (Bepi Vigna / Romeo Toffanetti)
“IRON JAKE” (Davide Rigamonti / Fabrizio Busticchi & Luana Paesani)


Ovo izdanje izvorno je u Italiji objavljeno u travnju 2012. godine, a autor naslovnice opet je naš dragi prijatelj, izvrsni Roberto De Angelis.

Format izdanja je onaj klasični Bonellijev (160 x 210 mm), knjiga ima 288 stranica (c/b; tvrde korice), a naklada je 250 primjeraka.

Što se radnje tiče, u prvoj epizodi Nathan će se uhvatiti u koštac s maskiranim osvetnikom koji nemilosrdno ubija članove jedne zločinačke bande, a sve ukazuje da bi mogla biti riječ o jednoj od žrtava njihova stravičnog pokolja... “Putovanje u Gadalas” povezat će ponovno Nathana sa Spikeom, njegovim starim prijateljem iz djetinjstva, a u trećoj priči Nathan i Branko pokušat će rasvijetliti kladioničarske krugove povezane s ilegalnim borbama do zadnje kapi krvi...

Kompletan popis svih naših izdanja u 2023. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&t=2359 – i potom još samo informacija da će redovna cijena 8. Nathanovog maxija biti 32,90 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti po promotivnoj cijeni od 26,32 €.

Bacite pogled:

[url=https://postimg.cc/XrgfkSBk][/url]

[url=https://postimg.cc/14NDYNNt][/url]




Odlična naslovnica!
Inače baš sam kupio zadnji MAXI. Zasad sam pročitao dvije priče i zadovoljan sam.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/11/2023 : 11:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
AGENCIJA ALFA LIBELLUS 14:BUDUĆI NARAŠTAJ:NOVI JUNACI
Zanimljivo je kako čovjeku neke stvari mogu izvjetriti iz pamćenja čak iako je riječ o nečemu dobrom.
Ja se uopće ne sjećam ničega iz ovog stripa pa sam odlučio ponoviti gradivo.
I dobro da jesam.
Jer riječ je o odličnom ostvarenju. Stvarno su kompleksnost radnje te njezina fluidnost na odličnom nivou. Novi junaci su odlično smišljeni i cijela priča je izrežirana vrlo kreativno. Na 320 strana imamo krasnu space-operu koja niti jednog trenutka nema sporost odnosno zastajkivanje u radnji.
Crtež je odličan sa nekoliko kadrova koji su prva liga.
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
Naslovnica:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/11/2023 : 00:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

AGENCIJA ALFA LIBELLUS 19:BUDUĆI NARAŠTAJ:BITKA ZA SLOBODU
Kao što vidite malo sada random čitam Nathana. Iz starog stana sam uzeo 10-ak knjiga ni ne gledajući što uzimam i tako je na red došao i ovaj strip. Iskreno, ne sjećam se uopće radnje, a s obzirom da je očito da je radnja nadovezana na neko prijašnje izdanje upitao sam prijatelja druga i borca Jerryja da mi pojasni u čemu je stvar. Rekao mi je da se ovaj broj direktno veže na AA 14 i da ću teško shvatiti radnju ako njega nisam prije pročitao ali ja sam već došao do sredine stripa:)) I fakat, teško se sve hvata, samo ovdje su nadugačka prepričavanja prijašnjeg stripa ispala pozitivna stvar jer sam ipak nekako sve pohvatao:))
Par riječi o likovima:vrlo su dobro zamišljeni i dosta dobro razrađeni, kako pozitivci, tako i negativci. Ali ipak, radnja je nekako previše obična, sve to ima svoj tok ali nikako da se uzdigne na višu razinu. Sama ideja je odlična:sabor ravnoteže, tajanstveni sarkofag, Zemljani koji nemaju pojma što se dešava na Marsu, pokret otpora...ALi nedovoljno dobro je to uklopljeno u cjelinu. Mislim, strip je dobar ali ne pretjerano dobar. I osim toga (SPOIL...Ma kakav spoiler, svi ste već onak' to pročitali:)) kada konačno otvore onaj sarkofag desi se...ništa. Lik nešto malo popriča sa Kay i onda se vrati u hibernaciju. Bezveze. Ali dobro, postoji dobra osnova za nastavak, em oko toga tipa em kaj se agencija Alfa ponovno počinje obnavljati!:))
Crtež je bolji od radnje i baš paše SF okruženju.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10
Naslovnica:8/10



EDIT:Evo pročitao sam 14. Agenciju Alfa i sad sam fino još jednom pročitao i ovaj broj te mogu reći da mi je sada puno bolje sjeo! Sada sve fino ima i glavu i rep, stripovi praktički funkcioniraju kao jedna cjelina i svaka čast scenaristi:uspio je na 640 (!) strana složiti priču koja ima elemente space-opere, zavjere, spletke, twist na kraju...Jedino mi i dalje smeta što onaj lik iz kovčega nije odigrao neku značajniju ulogu. Ali dobro, za to će valjda poslužiti neki budući nastavak:))
I crtež mi je sada bolji, ima puno dobrih scena.
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
Naslovnica:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/11/2023 : 00:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
A vidi sad ovo mladjo, kakvo lijepo iznenađenje za tebe. Sljedeći nastavak od ova 2 broja je u AA 25. I pazi sad ovo, sljedeća knjiga koju Libellus namjerava najaviti je baš AA 25.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/11/2023 : 00:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS MAXI 7

Pobuna u Redsandu
Vrlo dobra zatvorska epizoda sa gomilom dobro napravljenih negativaca i jednim "sivim" likom. Radnja se odvija fluidno, nema zastajkivanja u scenariju, a i kraj je dosta dobar.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Jeti
Snježna epizoda, ekspedicija, misteriozni događaji...Zašto ovoj epizodi nisam dao veće ocjene? Ah da, zbog scenarista i crtača:))
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

Zločinački profil
Uh ovdje imamo odlične negativce. Priča odiše nasiljem i Nathanovim pokušajima da ga spriječi koliko može. Sporedni likovi su isto dobro razrađeni.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Naslovnica:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/11/2023 : 00:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

A vidi sad ovo mladjo, kakvo lijepo iznenađenje za tebe. Sljedeći nastavak od ova 2 broja je u AA 25. I pazi sad ovo, sljedeća knjiga koju Libellus namjerava najaviti je baš AA 25.



Toooo!!!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/12/2023 : 10:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 168:MUČITELJ

Moj komentar iz 2020:

Atmosfera.
Prva riječ koja pada na pamet.
Atmosferičnost ovih zadnjih 15-ak eizoda je stvarno na visini.
"Total recall" radnja u koju su još umješane i fizičke promjene identiteta dodatno je poboljšana likom Asjie - pozitivno/negativnim likom koja je odlično osvježenje u NN svijetu. Pohvale i crtačici Antonelli Platano koja svojom noir-horror atmosferom odlično dočarava NN svijet.
8,8,8,8, 80%


Novi komentar:I dalje mi je ovo odličan strip samo bih još dodao da je ok ubačena kombinacija filmova Matrix i The Cube.
Dvije zamjerke:Prva,Asjia otkrije mučitelja po mirisu? To mi je malo nategnuto.
Druga:Otkrije ga po mirisu češnjaka?! Pa koji bi političar ili na kraju krajeva bilo koji čovjek koji drži do higijene dopustio da miriši po češnjaku?
Malo mi je to nategnuto sve.
Ali ipak, epizoda je odlična, atmosferična, sa kvalitetnom naracijom te posebno treba istaknuti lik Asjie koja je vrlo kompleksna osoba i odlično paše Nathanovom svijetu. Nedavno sam je ponovno čitao u GIGANTU, a i odlično je što je dobila svoj spin-off koji je isto dobar.
Sve u svemu, ostajem kod prijašnjih ocjena.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/12/2023 : 08:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Meni jedan od najdrazih brojeva
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
595 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 08/12/2023 : 17:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
...samo da prijavim da sam sinoć pročitao ovog Nathana u LMSG, Sigmundova tajna ili sl. Priča nije loša, srednja žalost, ali je crtež fenomenalan! Povlačim riječ kad sam tvrdio da ću ga čitati never.
Sad jedva čekam nastavak, valjda Golkonda neće razvuć ko onu Telerovu.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/12/2023 : 15:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Još kad bi ljudi znali koju epizodu komentiraš. ;)

EDIT mladjo ne zajebaji i ne briši postove.

Edited by - Jerry Krause on 09/12/2023 15:39:57
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/12/2023 : 15:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 169:ZAGONETAČ

Moj komentar iz 2020:
7, 7, 8, 6
72%
Moram priznati da unatoč nekim drugim mišljenjima, ova epizoda ostavlja i više nego pozitivan učinak. Nema tu napetosti i one dark atmosfere kao u prijašnjim brojevima ali sve u svemu, posao je dosta dobro odrađen.

Današnji komentar:Na ponovno čitanje priča mi je još i bolja! Enigmatski dio priče je fino smišljen s tim da ima jednu grešku:Kad je riječ o Looserovoj zgradi iz koje pada, Sigmund zaključuje kako treba gledati crne i svijetle točke kao polja križaljke te napominje da je počinitelj isključio mrežu u nekim stanovima tako da nemaju svijetla. Ok ali kako je znao da će u ostalim stanovima svijetla biti upaljena? Mogao je samo jedan stan iz onih kojima je ostavljena mreža ugasiti svijetlo pa da možda sve propadne. Ok, kao referenca je uzet stan iz kojeg je Looser bačen pa je broj stanova koji su bitni za radnju drastično sužen (jer je taj stan referenca za križaljku) ali što ako je netko ugasio svijetlo baš u tim stanovima?
Hmmm...
Također sam primijetio razliku u broju stanovništva. Nije moguće da je poginulo oko 55 miliona ljudi. Je li riječ o grešci u scenariju?
A zanimljivo mi je i gdje Darver govori kako su ovo opasna vremena i da treba paziti jer agencije dobivaju sredstva iz proračuna koja im omogućuju isplatu plaća. Znači agencija ipak ne djeluje isključivo privatno nego im pomaže država.
Zanimljivo.
Sve u svemu, odličan strip, jedino je kraj malo slabije urađen ali inače atmosfera i radnja su pogođeni.
Crtež je odličan.
Ocjene:8,8,8,7

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/12/2023 : 16:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Još kad bi ljudi znali koju epizodu komentiraš. ;)

EDIT mladjo ne zajebaji i ne briši postove.



Ma skužio sam da nisam napisao ime epizode pa sam izbrisao post i pejstao ga ponovo sa naslovom:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/12/2023 : 20:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Nathan Never: Generacije

Serra/Eccher/Barrone i razni crtači

#0
Dobar početka, eksplozivno i dinamično. Dovoljno epski da zainteresira i odlično iscrtano. Ako bih nešto prigovorio, inače odličnom Dall'Oglijevom crtežu, je dizajn onih tehno-organskih pucaljki. Izgleda, ovako na prvu da će Serra, i inače poznat po tome da je u svojim pričama posuđivao i omažirao sve i svašta, napraviti posvetu svojim uzorima kroz šest paralelnih dimenzija kroz koje će, još jedanput, ispričati Nathanovu priču. Pa krenimo:

#1
Bluz paklenog grada je posveta noiru, retro sf-u i Sin Cityju. Alessandro Russo je jako dobar crtač za ova prva dva dijela dok mu omaž Franku Milleru je najčešće klimav. Iako barata teškim sjenama, oštrim kontrastima likova i kulisa mu ne leže uvijek. Pogotovo u nekoj kombinaciji izgledaju loše. Rad Macea za Skotosa je isto jedno jaaako nategnuto rješenje.

#2
Ratnik prašine je posveta mangi i animeu Hokuto no Ken koji je jako inspiriran serijalom Mad Max. Uz su tu još neke asocijacije na još neke druge popularne mange. Meni sve ovo izgleda jako dobro. Zanimljiv pomak u odnosu na prvu priču ali tako da se narativna linija nastavlja. Sviđa mi se. Sa Silvijom Corbetta i Marianom De Biaseom se prvi put susrećem. Njihov stil je lijepo legao tonu i tipu priče. Radnja ove priče se tak nalazi na nečemu što liči na Teritorij iz originalnog serijala. Mada je tu cijela Zemlja takva.

#3
Gospodari svemira su posveta imaginariju jednog Flasha Gordona i sličnih izmaštanih svjetova sa dizajnom planeta letjelica i zgrada organsko tehnološkog karaktera. Dopadljivo. Nathan i ekipa kao odmetnici koji se nađu u sukobu između Horda Omega i Planeta Alfe. U ovom djelu priče se konačno dovršava priča o Skotosu i uzdiže se Omega. Boromidin crtež jako lijep. Izgleda mi kao da malo imitira i Lawrenca.

#4
Mjesečeva baza Alfa je posveta televizijskoj seriji Space: 1999 i sličnim stripovima poput Jeffa Hawka (ako se ne varam). Sf je tu više tehnološki a manje fantastičan mada ima i ovih drugih elemenata. Sukob Nathana i Omege i prva runda je dobivena. Giardo mi nije omiljen crtač, dapače, često me njegove ukočene figure nerviraju. Ovdje mi je ipak odlično legao. Strip u polegnutom formatu sa po dvije pasice po stranici koje imitiraju sindikalni strip su također odlično izvedene. Sada više nije Eccher na scenariju nego Barone ali ne vidim značajnu razliku.

#5
Doba Himera, steampunk i Poe, Wells, Shellyjeva, Stevenson i ostali klasici fantastične literature. Milina. Gadgeti, više estetski nego funkcionalni, sve po pravilima žanra, kič ali lijepo. Priča dolazi do vrhunca, Nathan, Legs i Ann napokon su licem u lice s Omegom i u šokantnom otkriću otkrivaju tko stoji iza toga. Sam rasplet s Ann mi je prelagan u odnosu na sve što je pokazala do sada mada veliku ulogu igra i emotivna komponenta. Rosario Raho ima lijep crtež i nemam zamjerki, dobro se uklopio u stil i žanr kao i ton ove priče. Samo možda nekad nezgodno crta šešire na glavama.

#6
Alfe i Omege, počeci i svršetci. Konačni sukob je, naravno, morao biti osobni. Zato, kad sam vidio da se bore postrojbe sam bio malo razočaran. Ali već nakon par stranica sve sjeda na mjesto. Nathan protiv Omege. Do konačnog uništenja. Ali ne svih i ne svega. Ima i nade. Fenomenalan završnica kojoj naviše doprinosi crtež Massima Dall'Oglia. Kad je Mecha u pitanju, prva asocijacija mi je uvijek Mobile Suit Gundam Wing. Nisam siguran da li je ta serija bila glavna inspiracija ali prepoznao sam neke poznate stvari. Priča je ovim završena ali nije gotovo, otvaraju se neke druge priče, neki drugi svjetovi, neki novi univerzumi i neke nove avanture.

Ukupni dojam je neizmjerno pozitivan. Ne znam koliko je u matičnom serijalu zatvorena ta priča, odavno ga ne pratim još od kraja Ludensove ere, ali mi se svidjela. Bez obzira na moguću blasfemičnost spram Laure.
Priča koja se proteže kroz sve sveske ali tako da je svaka dio nekog svog svijeta je genijalna i začudo jako dobro izvedena. Serra je tako vratio dug svemu onome što je posuđivao u svoje priče tako da je svojim uzorima ovdje poklonio svoju priču. Krug je zatvoren.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/12/2023 : 21:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Fino i lijepo objašnjeno Deers. Ne bih ništa niti dodao niti oduzeo. Baš je Serra ovo dobro napravio, vjerujem da ću uskoro krenuti na ponovno čitanje ove miniserije.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2023 : 12:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 170/171:GRADSKE BANDE/TEHNOPATI
Ovdje je odlično uvedena nova naracija u NN univerzumu - Tehnopati, te je odlično objašnjen njihov nastanak. Hommage "Paklenoj narandži" je isto ok smišljen. Radnja vrlo dobro teče makar malo pada u drugom dijelu. Povratrak Igora McNallyja je isto odlična stvar:)) A povrh svega toga imamo i Y.C.S., tajnu organizaciju o kojoj će se sigurno još čuti.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10
Naslovnice:7/10 (makar druga baš ne odgovara radnji)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/12/2023 : 13:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS GIGANT 14:SKRIVENI IZVOR
Počnimo s dobrim a to je naracija. Priča je iscenirana odlično i ni u jednom trenutku nema praznog hoda u smislu fluidnosti radnje. E sad, druga je stvar što ta radnja i nije baš nešto. Negativci su klasični bad guyevi - zli plaćenik i njegova banda te zli političar, dok kod pozitivaca imamo isto tako plošne likove, samo, naravno, na suprotnoj strani. Jedini koji se ističe i koji je stvarno dobro razrađen, te čija uloga u epizodi nije ni strogo dobra ni strogo loša, nego "siva" je inženjer May Powell.
Kraj je vrlo dobar, a pritom mislim i na obračun i poslije na ponovni dolazak vode u dolinu.
Crtež je klasični Bonazzijev.
Sve u svemu, čitljivo ali od GIGANATA se ipak očekuje više.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10
Naslovnica:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2221 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/12/2023 : 15:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers







A tko je ovaj šta je crtao naslovnicu? Sviđa mi se taj mangast stil . Jel crtao šta i u stripu ili samo naslovnu?
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 13/12/2023 : 17:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Deers







A tko je ovaj šta je crtao naslovnicu? Sviđa mi se taj mangast stil . Jel crtao šta i u stripu ili samo naslovnu?



Ako se ne varam (jer mi nije strip pri ruci) mislim da je
i naslovnu i tu epizodu crtao Dall'Oglio.
Nešto mi je ostalo u sjećanju da su autori crteža u Generacijama
ujedno i autori naslovnica.
Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.7 seconds. Snitz Forums 2000