forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/12/2023 : 12:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I partizani i ustaše i ovi i oni gutaju udicu "boljeg života".


Globalisti.
Ne nude li jopet to? Bolji život, sigurniji. Mekaniji.

Kakve hustaše i partizani, kak veli Lorda.
Sad smo vakseri i antivakseri :)






Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/12/2023 : 13:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A klasičan sukob sela i grada, hijooooj.
Nije selijak zadovoljan čistim zrakom pa hoće u smog, dok gradjani od svoje samodopadnosti ne spuštaju ego u niže sfere selijačkog mu roda, od kojih eto, živi.

Želim reći.
Izdavanje svoga korijena i mjesta odrastanja, odmicanje od svoje osobnosti i želja za "progresom", sve je to mućak sličan jugoslavenskoj ruti.

To nije lak put. I kak veli Lorda, besmislen je.


Dok ne priznamo da i dalje dunfamo storije o boljem materijalnim životu, ustaše i zvijezdaši cvokotak će i dalje svojim zlatnim karijesima.



Edited by - frano on 10/12/2023 13:07:12
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/12/2023 : 13:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Baš gledam, Stinky.
Hijerarhijom od nižeg prema višem;

6. Materija je najniži subjekt
5. Iznad materije su osjetila
4. Iznad osjetila je um (divalj skroz:)
3. Iznad uma je inteligencija
2. Iznad inteligencije je ego (kojeg je detaljno razbucao Stinky u svojim postovima (zovu ga često i "lažni ego))
1. Iznad ega (lažnog) je duša



To sam sve pročital od divljih istočnih plemena. Zapisivali su te stvari između dvije mužnje.










Edited by - frano on 10/12/2023 13:15:28
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/12/2023 : 13:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda
I sada tko je tu lud, oni koje zaboli ona stvar za događaje od prije 70 godina ili ovi kojima je to misao s kojom liježu i ustaju...



Gle, to je lažna alternativa, a osim toga nebitno. Moraš se vratiti na ljude koji znaju pričati ono bitno, recimo citirani Hegel. Nisi razumio što on kaže, odnosno, ne ulažeš trud da razumiješ. I zato jesi u tom cirklu, gdje si postavljaš lažne alternative.

Evo, da te vratim na Hegela, po njemu nije bitno je li prijovićka kvalitetna glazba ili ne. Ne radi se o tome, nego se radi o tome da je zbilja to da ona puni dvoranu. Ovo je ono što tebe muči, kao što duploga muči vraćanje ustaša i partizana.

I sad je tvoj lakonski odgovor, ta glazba ne valja, to je sve glupo itd.
Ali to reći ne rješava ništa, ova i dalje puni dvorane i tako dalje. Recimo, ja nikada nisam ni čuo za nju, ne znam nikoga tko je čuo, jednostavno ne živim u tom svijetu. Ali kakve to veze ima, što ja mislim? Može to meni biti najgluplja glazba, ono što se mora uvažiti je da puni dvoranu.

Da može napuniti dvoranu, da je to uopće moguće u zbilji, to - i to je Hegelova poanta - nije ništa glupo. To je um, to je um kao opstojeća zbilja. Kužiš, mali mišu sa svojim umaštavanjima, Hegel ti poručuje ovo: ti si mali miš i nitko te ne pita što ti mniješ, je li tebi glupo ili ne. Prema zbiljskome si ništica, zanemariva veličina, i samo je tvoja umišljenost da znaš bolje od onoga što jest, tj. što je zbilja. Ta zbilja je sam um.

Znači, da bi ti ušao u fenomen prijević, moraš se pozabaviti zbiljskim i doći do toga kako se događa to da je tako nešto omogućeno. A omogućeno je zato jer za to postoje umni razlozi. Tako Hegel.

Recimo, taj fenomen prijević, ne može se promatrati tako izolirano kako bi ti - samo na području glazbenog izričaja. To je povezano sa svime, jer sve odzvanja u svemu. Ne možeš propovijedati ateizam, praviti senzacije oko svećenika i sto takvih, naoko, nepovezanih stvari, a čuditi se što onda klinci pristaju na senzacije, šokove i zombifikaciju. Te stvari nisu odvojene, ali to je toliko duga i široka priča, da mi se ne da ulaziti u to. Nerv ovog argumenta jest da je tu na djelu um pretumačen u mehanizam i materijalističku simplifikaciju, i to što se događa je umno - to ste i htjeli, to vam je to, dragi moji suvremenici. Ne može se jednostavno proglasiti da je glupo, nego to ide u paketu s koncepcijom uma za koji ste se ili smo se borili. To je nama naša borba dala. Ući u genezu svega toga, to je onda i obračunati se s tom koncepcijom.

Ili da ti kažem zdravoseljački: čitaj Sveto pismo, uzmi neku knjigu, nekog našeg književnika, recimo Dinka Šimunovića. Kreni od toga i vidjet ćeš da će ti se, malo po malo, sklapati mozaik, u kojem ćeš sve prokužiti, odnosno, neće te više mučiti prijovićka kao neka strašna stvar, nego će i ona imati svoje mjesto pod suncem. Svoj položaj u cjelini svega. Nisu bitni detalji, nego cjelina. Tko može do cjeline, taj se i pomirio sa zbiljom, ili kako to Hegel metaforički kaže, sova mu je poletjela u suton.
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 10/12/2023 : 13:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Naravno da kod Prijovićke uopće nije toliki problem u odvratnom glazbenom izričaju,niti je to nekakav izoliran slučaj i da je sve to itekako povezano s onom što si preskočio (raspad sistema, cijelog društva, školstva, etike itd.) a bio sam jasno naglasio.

Samo ti krivo misliš da je za to kriva ateistička ljevica, partizani, Juga i slično i kao protuteža su onda valjda ova država, teisti, domoljublje... A za to što Prijović puni arene su jako krivi i oni od '45. do '91. a još više ovi od '91. do danas. Naime ovi novi su skovali sintagmu; stoka sitnog zuba. Stoka sitno zuba (u tu grupu i sebe stavljam jer sam dovoljno glup da učestvujem u ovome) i u 2023. na strip forumu raspravlja o ustašama i partizanima.

No tko je kriv stoci sitnog zuba kad ne čita Hegela... A i ova koja čita ništa ne kuži.

Zbog cega primatima nikada
ne iskljucuju elektriku
oni u principu ionako rijetko citaju
a i to sto citaju
krive stvari citaju
pa zasto im onda ne iskljucuju elektriku


Edited by - Lorda on 10/12/2023 13:51:22
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/12/2023 : 13:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I sad, moderatorsko pitanje (ha bome i odgovori).

Pitanje:

Jeli vas (protagoniste i čitatelje) ovo Stinkyevo izlaganje pogodilo bolno ili ugodno?

a) ak vas je žignulo bolno, pogodil vam je ego
b) ak se niste uzrujali, pogodil vam je dušu

c) sve ostalo protumačite sami
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/12/2023 : 13:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Lorda, e to ti je to.
Sudjeluješ u raspravi.
Može ona biti okarakterizirana i kao glupa, ali si tu.

Nešto te strefilo.

Ko Prijevićka Zagreb :)
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4592 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 10/12/2023 : 13:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Samo da natuknem nešto o sovi. Pa valjda znamo čiji je to konspirativni nadimak bio u onom sistemu?! Dakle, ta sova je Sova, i ustaša i partizan po potrebi, sjedi na grani i gleda kako se drugi kolju, a on huče i dalje. Hu- hu, hu-hu

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/12/2023 : 14:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Uh uh uh, ne bute vi stali vidim:))

Topic se ključa do sutra prijepodne zbog opetovanog spominjanja ustaša/partizana/jugoslavena...čak i nakon upozorenja.

Glupo mi je da sada nekog od vas udaljavam jer nije riječ o nekoj posebnoj zlobnoj namjeri ali reda mora biti.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/12/2023 : 15:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Lorda
i sada čujem da će se uskoro Thompson ponovo aktivirati



ovo mi je vijest godine!!

lorda, ti, nesrećo, vjerojatno ne znaš da sam ja najveći živući thompsonov fan i da mi je najbolji koncert u životu bio onaj kada sam bio na Oluji u Kninu, ima već dosta godina. kako sam se raspao na elementarne čestice i proživio s gomilom Hrvata koji su zdušno pjevali "hej Anice, kninska kraljice". lorda, to su bili dani kada sam bio živ. a vidi me sad. drobim o Hegelu na forumu poluimbecilnih stripaša = koji bijedni surogat!!!

nema bjednijeg stvora od moje malenkosti. drobim o sovama i izigravam nekakvog kritičara i mudrosera.



Kad mladjo otključa topic, ja ću ga zaključati još jednom. Mada bi pravednije bilo da ovoga izbacim. Zašto bi drugi trpili zbog jednog mudrosera?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 12:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Menoj manhunter!

Znaš da se uvek vraćamooooo...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 12:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nije dobro ak te zdrmo u ego :)

Većina nas misli ... ja sam srbin, ja sam šiptar, ja hrvat...

A svi smo mi braća...
U duhu.

Juhuuhu :)




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 12:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Al osobnost moramo imat.
U tom duhu jedan kratak video prije manhunterove odluke...

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 12:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nema predaje :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/12/2023 : 13:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano
A svi smo mi braća...


Topla?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/12/2023 : 13:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hladna:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 14:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
hijooooooj
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/12/2023 : 14:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
mladjo bi triba bit na medenom a visi po forumu?🌜

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 15:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, isprika od mene.
Pravila su pravila.

Ja od sad pričam (i to prema potrebi) samo o Pandavama i Kauravama - nikad zadovoljnim materijalistima :)

Čekamo još samo manhuntera da odradi svoje...












Edited by - frano on 11/12/2023 15:58:44
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 16:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Manhunter.
Fala ti što još ne cepaš.
U Stinkyjevim okvirima i nije ta rečenica bila nešt strašnega - dal je do znanja da je svoj. I eto, provodi vreme s nama, slikovito opisanima :) (nikako, otpisanima).


Ja vas sve cijenim kao duhovnu braću.
A prošlost nam jest puna sukoba.
Sadašnjost nam nije ništa drugačija.

Ali, tučemo se sad kulturološki. Note i slike. I kipovi.
Kužni ego hipak ne popušta.
Čak niti u stripovima.
Ali, menja bojno polje.

Novokvadratovske pubertetlije su ostale pubertetlije, konzumenti ostadoše deca.

Svak svoj karakter ima.
Samo ako ga prihvati.


Želim reći, mnogo se veselim ovog novoj vrsti ratovanja :)

Hijooooooj!












Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/12/2023 : 18:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Manhunter.
Fala ti što još ne cepaš.
U Stinkyjevim okvirima i nije ta rečenica bila nešt strašnega - dal je do znanja da je svoj.





Iskreno, briga me za stinkyjeve ili bilo čije okvire. Možeš dati do znanja da si svoj i drugačije. Ne mešam se u privatni život ljudi sa foruma. Što se mene tiče, neko može biti i neonacista i da veliča Hitlera, briga me. Ali to neće raditi ovde. Rečenica se kosi sa pravilima foruma i leteo bi on samo tako, ali je mladjo reagovao pre mene, pa ne želim da se mešam. Ali biće sigurno prilike.

Još uvek mi nije jasno da smrdljivi obitava ovde na forumu a stalno vređa ostale članove koji su po njemu poludebili. Ali valjda samo ovde dobija pažnju, niko normalan ne bi u stvarnom životu ni dva minuta potrošio na njegovo kvazifilozofiranje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 11/12/2023 18:32:29
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/12/2023 : 19:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Može, prihvaćam.
Držimo se reda.

Meni se osobno ( aka privatno) ne razlikuje od javnog.

Jerbo, tu nas onda odma' lome na bipolarce :)

E, a glede kulturoloških ratova.
Glečte ovo kak nas lome kinezi, a da ni ne prdnu iz svojih okvira:

https://www.instagram.com/reel/CxYZHTRs6ub/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

Nosi ovakve "okvire" 20 g. pa odi s takvim stopalima na bojno polje.

heheheee

Baš su šašavi ti kinezi...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/12/2023 : 19:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Još uvek mi nije jasno da smrdljivi obitava



Boli mene briga što je tebi jasno ili ne. Kud guraš nos tamo gdje ne spadaš. Nemaš ni toliko kulture da ne dolaziš nepozvan... i ti ćeš nekome nešto govoriti??? Koje su tvoje zasluge za išta?

Također, ako se već nešto praviš, onda pripazi na rječnik.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/12/2023 : 19:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by manhunter

Još uvek mi nije jasno da smrdljivi obitava



Boli mene briga što je tebi jasno ili ne. Kud guraš nos tamo gdje ne spadaš. Nemaš ni toliko kulture da ne dolaziš nepozvan... i ti ćeš nekome nešto govoriti??? Koje su tvoje zasluge za išta?

Također, ako se već nešto praviš, onda pripazi na rječnik.




Našao se ko će mi reći da pripazim na rečnik.

Šta nije u redu sa mojim rečnikom? Zar to nije tvoj nadimak preveden na srpski? U čemu je problem onda?

Inače, nikada nisam ni tvrdio da imam bilo kakve zasluge za bilo šta, tako da ne razumem pitanje...

A ovde nema nepozvanih, otvoren je forum a ovaj topic nije tvoja privatna stvar, iako ti to misliš.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 11/12/2023 19:41:46
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/12/2023 : 19:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Baš je zanimljivo to kako dobivam toliko pažnje na forumu o stripovima na kojemu kvazifilozofiram;))
A ovaj koji ne kvazifilozofira, ne dobije ni gram pažnje.

Čudno je to: onaj koji kvazifilozofira, privlači pažnju stripaša koji čak ni ne mogu pratiti to kvazifilozofiranje. A onaj koji ne kavzifilozofira, on mora spletkariti okolo i biti zavidan do bola. Mnogi su ovdje zavidni na kvazifilozofiranje, šapnula mi je ptičica:))

To je općenito neko pravilo u životu: što manje znaš kvazifilozofirati, to si više zavidan.
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000