forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 12:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Ne dolazi mi na misao, da bi čitao Zagora i Rahana... Ovu lektiru sam ostavio iza sebe prije 30 godina i više.



+
quote:
Nije to premica prema uzvišenju nego kružna struktura.


Macone, tebi je dosta 2-3 duže rečenice da samoga sebe pobiješ. Zato si dobro rekao: čitaj više filozofije. I poezije.

Arti farti stripove ne, to je bezveze.
Od stripova čitaj Zagora, da budeš konzistentniji, oštriji i tvrđi u izvođenju.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 12:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
frano, pa ti bi trebao crtati Zagora!!

crtež odličan. jedino su ti te zajebancije bzvz. pa tu padaš na razinu arti farti, novi kvadrat i texas kid. te fore s chicom i zagorom su prežvakane i to je za tetkice.
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/12/2023 : 12:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno treba cancelirati Zagora, ne samo da je bespotreban u Darkwoodu nego je dapače i štetan...

I meni se srce para zbog ovoga što ću napisati... Zagor je ipak heroj mog djetinjstva, u ormaru imam njegovu majicu, na policama gomilu stripova a sad to više nema nikakvog smisla. Zagor nije heroj, nije čak ni antiheroj, on je NE-heroj!

A evo i priloga za tezu;

Kad smo već kod mitskih heroja, recimo Tezej je heroj; otišao u labirint i odfikario glavu Minotauru... čas posla, nedvojebeno herojski poduhvat. Ili recim Odisej, kad mu je dozlogrdilo koliko se Grci natežu sa Spartancima sklepao konja i čas posla riješiše problem, jest da je onda ispao zapanjujuće nesposoban jer je 20 godina tražio put kući jurcajući po maloj bari Mediteranu, no njemu u obranu u tome su mu pomagali a još više odagali bogovi pa nije sve bilo baš u njegovim rukama.

i sada dolazimo do Zagora... Pazite, on se već 60 godina (znači 3x više nego što je trebalo Odiseju da se vrati doma) bori protiv zločina u Darkwoodu i nema apsolutno nikakav učinak... Dapače dok se on kao bori protiv zločinaca stopa rasta kriminala u Darkwoodu ide nebu pod oblake... Mislim da bi žitelji Darkwooda odahnuli da Zagor napokon odustane ili odseli... Kao da je magnet za zločince, gdje god da se pojavi Zagor evo i neke nesreće. Žitelji kad ga vide u blizini kupe stvari i odseljavaju jer znaju da su nastradali... On je kao avet, donosilac pošasti i smrti...

Po meni imaju 2 moguća objašnjenja:

1. Zagor je totalno nesposoban, Darkwood je vjerojatno površinom malo područje, pa da 60 godina ne možeš barem malo smanjiti kriminal u toj šumici pa to je strašno... Zločinci, ubojice i kriminalci doslovno ispadaju iz svakog ugla, tj. lijane...

Ta teza je manje vjerojatna jer ipak vidimo u svakoj epizodi da on te zločince rješava, nadilazi svaku nevolju...

2. Ovo je nastavak na moju glavnu tezu od prije par stranica.On to radi namjerno, iz svoje bolesne narcisoidne želje da bude glavni, da mu se ljudi dive i zavide mu, sam producira neprijatelje Darkwooda i onda ih kao eliminira... Provocira i traži nevolju a zbog toga pate obični žitelji Darkwooda. Svaki tjedan dva neka nova katastrofa i tako desetljećima, ovi koj itamo žive su bome vrlo izdržljivi.

To bi bilo to ukratko.

Pardon, ima i treća varijanta, kad već spomenuh Grke... Zagor rješava kriminalce a što on više rješava oni se više kote, onda nema druge nego da se pomisli da mu to priređuju bogovi, slični oni grčkima. E onda se stvari radikalno mijenjaju; on više nije nesposobni kreten ili narcisoidni manijak nego nesretni antiheroj, nešto kao Sizif...E sada, zašto ga bogovi kažnjavaju, jer on nije ništa kriv, eventualno ispašta grijehe svog oca no tu onda već ulazimo u kršćansku tematiku a tu nisam jak, to prepuštam Stnkiju...

Eto, ovo su bila moja zadnja dva centa što se tiče teme Zagor (na vašu sreću)

Edited by - Lorda on 15/12/2023 12:34:35
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 12:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Lorda, evo tebi jedno ozbiljno pitanje:

jesu li Natural Born Killers krik protiv nasilja ili promocija nasilja?

Ha, majstore, kaj bi ti rekel? Da opet malo podignemo razinu; ove šuplje priče sa Zagorom su više za po doma, to možeš s ekipom, dok se naroljaš rakije i tako to.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 12:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

frano, pa ti bi trebao crtati Zagora!!

crtež odličan. jedino su ti te zajebancije bzvz. pa tu padaš na razinu arti farti, novi kvadrat i texas kid. te fore s chicom i zagorom su prežvakane i to je za tetkice.



Moram priznat da me drmnul neki polet čim sam ih malo pogledal te ih počel risat. Bez zezancije.

Ovo da Zagor ćuška Čiku sam doznao pretprošle g. od Stipe Kalajžića. Napravio je poster o tome.

Ima tu nekaj...

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 12:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
važi i za mog pajdaša macona

arti farti film Rođeni ubojice: kaj je to? keske se? jel to odgojni film i koja je sličnost sa Zagorom?

ps - nema dobre teme bez Zagora. čim je Zagor, odmah je živa rasprava. dakle, Zagor i Natural Born Killers
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 12:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Moram priznat da me drmnul neki polet čim sam ih malo pogledal te ih počel risat. Bez zezancije.



Pa to.
Ti si prespavao pola života, i malo ti fali u izgradnji ličnosti, ali sve to stigneš nadoknaditi. Fala Bogu, naši izdavači se furaju na Zagora i njega ima na tone: extra, klasik, obični, zltani klasik, američki, ovakav onakav...
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 15/12/2023 : 12:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da je dvojno; najprije bi svi ispalili, uključujući i mene u vrijeme kad je film nastao, da je to film koji govori protiv nasilja, razotkriva dvolične medije i raju koja se kao potajno grozi a ustvari uživa u nasilju.

E ovo je zadnje je ključno, jest svi smo protiv nasilja načelno ali nas ipak nešto rajca kada ga gledamo, makar i kroz zabavu.

Voli i režiser a i mi malo krvi, iznutrica... kada netko pati. Valjda nam je to urođeno, stidimo se istovremeno ali i potajno uživamo...

tako da taj film istovremeno i promovira nasilje i kao ga se gnuša.

quote:
Originally posted by stinky

Lorda, evo tebi jedno ozbiljno pitanje:

jesu li Natural Born Killers krik protiv nasilja ili promocija nasilja?

Ha, majstore, kaj bi ti rekel? Da opet malo podignemo razinu; ove šuplje priče sa Zagorom su više za po doma, to možeš s ekipom, dok se naroljaš rakije i tako to.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 12:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Rekao bih da je dvojno; najprije bi svi ispalili, uključujući i mene u vrijeme kad je film nastao, da je to film koji govori protiv nasilja, razotkriva dvolične medije i raju koja se kao potajno grozi a ustvari uživa u nasilju.

E ovo je zadnje je ključno, jest svi smo protiv nasilja načelno ali nas ipak nešto rajca kada ga gledamo, makar i kroz zabavu.

Voli i režiser a i mi malo krvi, iznutrica... kada netko pati. Valjda nam je to urođeno, stidimo se istovremeno ali i potajno uživamo...

tako da taj film istovremeno i promovira nasilje i kao ga se gnuša.



E da, kako dolazimo do kolebanja, moj lorda.

Vidiš, ja ti sad bez ustručavanja kažem da je taj film drek na šibici.
Ne možeš mi to prodavati: kao gnušamo se nasilja, a onda natrpaš nasilje na nasilje, sve kul i seksi, i staviš kako si Woody Harrelson frajerski izbrije glavu.

Nekada, to je bio moj omiljeni film.
Danas, drek na šibici. Enormno je pao, i čak ne može ni u treću kategoriju vesterna. A Nosila je žutu vrpcu, može.

Inače, oni se uspostavljaju isto kao i Zagor: sami sebe postavljaju na rang Oslobođenih Rođenih Ubojica. Da vidimo macona koliko su ovi uvjerljivi i koje su točke oslonca, izvan samopostavljanja.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by frano

Moram priznat da me drmnul neki polet čim sam ih malo pogledal te ih počel risat. Bez zezancije.



Pa to.
Ti si prespavao pola života, i malo ti fali u izgradnji ličnosti, ali sve to stigneš nadoknaditi. Fala Bogu, naši izdavači se furaju na Zagora i njega ima na tone: extra, klasik, obični, zltani klasik, američki, ovakav onakav...



:) ... teško da ja mogu nać vremena to sve čitati, ali, slično kao s filmovima, daj istakni, prepruči neku epizodu...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kad pričate o novim vesternima, jel bi tu spadali Tri bilborda... i No country for old man?

Edited by - frano on 15/12/2023 13:06:46
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 13:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Kad pričate o novim vesternima, jel bi tu spadali Tri bilborda... i No man for old country ?



da
to su neovesterni (vestern u moderno vrijeme)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dugo me neki film nije protresao ko Tri bilborda...

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 13:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
mene ne može potresti ni tsunami
nemam pojma zašto sam tako postojan. korenični.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 13:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
frano, ti nisi gledao Rođene ubojice?

viš, to je sad zanimljiva tema u sklopu lordine preokupacije kulturom nasilja na balkanu.
svi ti jako zabrinuti i angažirani ljudi iz centara za mirovne studije, istovremeno su opčinjeni filmovima a la Rođeni ubojice. i tvrde da je to krik protiv nasilja.

sad ćemo malo to izanalizirati. kad je već rahan otpao.
mi smo uvijek spremni na više frontova. pa nudimo novu temu: Zagor i Natural Born Killer - kultura nasilja na Balkanu.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Gledao. Davno.
Niš mi dobro nije ostalo od tog.

Woody je meni drag iz Velikih haklera.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jaku poruku protiv nenasilja imaju Tri bilborda... onaj kraj filma, jel može bolje?

Čak i imaju dooobar i zakonski opravdan razlog, ali protagonisti odlučuju kako već odlučuju...




Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/12/2023 : 13:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
frano, gledaj ovaj neovestern u španjolskim pasivnim krajevima. mislim da će ti biti predobar.

As bestas, 2022. https://www.imdb.com/title/tt15006566/

ovo je i za macona, mog pajdaša
i kena2, mog prijatelja

kasnije vam mogu staviti još prijedloga: neovesterni u neobičnim izvedbama
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Gandhija baš i ne vole pretjerano pravi hindusi, patriote, zbog te ahimse - filozofije nenasilja.

Najgore nasilje je mentalno, ono koje udara po razumu, izvrtanje, mržnja i laž. Fizičko je posljedica nukupljanja spomenutog.


A indijci su puno prije grka, sve to i zapisali u Bhagavat Giti.
Borbi ne možeš izmać, ali kad ona dođe moraš znati kako i zašto djelovati.

Licence to kill je tamo, u toj knjizi, jasno objašnjen.

Nema tog zemaljskog zakona koji to može objasnit ili opravdat bolje nego što je to tamo postavljeno.

Edited by - frano on 15/12/2023 13:33:33
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2023 : 13:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolji neowestern je hell or high water.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/12/2023 : 13:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
Logan je superherojski (neo)vestern

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8151 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2023 : 13:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

Logan je superherojski (neo)vestern

Mozda, ali je dosadan kao proliv.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/12/2023 : 13:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
inače, natural born killers su kasniji film inspiriran istim događajima kao i malickov badlands, koji je btw na stinkyevoj listi
s pravom, jer je neusporedivo bolji
inače, i springsteenov album / pjesma nebraska je inspirirana istim događajima

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 15/12/2023 13:42:11
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 15/12/2023 : 13:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni najbolji neowestern je hell or high water.



Ovo izgleda jako dobro.

Majku ti milu, mi smo se isto na trenutak zbudili, ponašali ko ljudi za vrijeme potresa, baš nas je zbližio, al nije potrajalo...

Al, imamo još šansu.
Mijenjat klimu :)







Edited by - frano on 15/12/2023 13:42:30
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/12/2023 : 13:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ken2

Logan je superherojski (neo)vestern

Mozda, ali je dosadan kao proliv.



kako kome

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000