forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 547

Poli
Advanced Member



Slovenia
37805 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/12/2023 : 16:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

hi hi hi



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/12/2023 : 08:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Napoleon, uh. ne znam što da kažem. Ok je, toliko fokusiran na njega za preskaču stari koje se događaju oko njega (ili su možda opće znanje ali ja ga ne znam). Phoenix dosta loš, ne glumi nikoga nego se samo nešto krevelji. Tek u zadnjih pola sata glumi neko konkretnu osobu. Borbe su OK.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4495 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 09/12/2023 : 07:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ryan O'Neal (1941-2023)
A bridge too far
Love story
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/12/2023 : 22:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


Počivao u miru.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/12/2023 : 23:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Strange Way of Life - Almodovar obrađuje tematiku homoseksualne ljubavi među dvojicom revolveraša 20 godina nakon odbijanja da isto uradi režirajući Brokeback Mountain. U pola sata imamo dovoljno seksualne strasti, preokreta, obračuna i životne poruke da djeluje kao solidna epizoda antologijske sezone. Lipo šta je Cineplexx ovo ima na repertoaru.

Wonka - Paul King je bija razlog zašto san tija pogledat ovaj film i nisan se zajeba. Chalamet se ponovno dokazuje kao mlada nada glumišta, a sama priča me podsjetila na feel good filmove 90-ih. Gleda san verziju s titlovima i mjuzikl segmenti su bili super (a inače ne volin mjuzikle). Savršeno i za najmlađe i one malo starije. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/12/2023 : 23:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Strange Way of Life - Almodovar obrađuje tematiku homoseksualne ljubavi među dvojicom revolveraša 20 godina nakon odbijanja da isto uradi režirajući Brokeback Mountain. U pola sata imamo dovoljno seksualne strasti, preokreta, obračuna i životne poruke da djeluje kao solidna epizoda antologijske sezone. Lipo šta je Cineplexx ovo ima na repertoaru.



Nisam imao pojma. Hvalevrijedan potez, iako mi je sam film razočaravajuć.

Pogledao May December i mogu reći da sam zadovoljan. Obilje ozbiljnih (i kontroverznih!) tema te vrlo zanimljiv pristup istima uz vrhunsku glumu, i to sve pod palicom pouzdanog Haynesa. S obzirom na Haynesa, Moore i Portman, s ovim filmom sam napravio nešto što jako dugo nisam, a to je da sam ga krenuo gledati ne znajući apsolutno ništa o radnji. Odličan je to pristup, kad bih barem mogao uvijek tako.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 11/12/2023 : 07:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Novi John Woo tako-tako. Film je zanimljiviji kao eksperiment, ali sve ostalo je vec vidjeno. Malo Punishera pa na kraju The Raid. Nije neuzbudljivo, ali dojam je da John Woo moze bolje. Ili je mozda mogao bolje.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/12/2023 : 21:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Top 50 filmova 2023. godine prema Sight&Sound:

38. A Prince
38. All Dirt Roads Taste of Salt
38. Earth Mama
38. Holdovers
38. The Killer
38. Menus-Plaisirs: Les Troisgros
38. Our Body
38. Priscilla
38. Reality
38. Rye Lane
38. Samsara
38. Suzume
38. Trenque Lauquen
34. The Human Surge 3
34. Infinity Pool
34. One Fine Morning
34. The Taste of Things
31. Hitman
31. Music
31. Talk to Me
26. The Beast
26. Beau is Afraid
26.The Delinquents
26. The Fabelmans
26. Rotting in the Sun
24. The Boy and the Heron
24. Inside the Yellow Cocoon Shell
20. Afire
20. La Chimera
20. Evil Does Not Exist
20. Return to Seoul
17. How to Have Sex
17. Last Summer
17. Totem
15. Fallen Leaves
15. Saint Omer
13. Asteroid City
13. Tar
12. All of Us Strangers
11. Close Your Eyes
10. May December
9. Do Not Expect Too Much From the End of the World
8. Anatomy of a Fall
7. Passages
5. Oppenheimer
5. Barbie
4. Poor Things
3. Past Lives
2. The Zone of Interest
1. Killers of the Flower Moon

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 11/12/2023 21:57:00
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/12/2023 : 22:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
50 najboljih u godinama kad nema 30 dobrih.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/12/2023 : 23:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Puno dobrih filmova ima svake godine, pa tako i ove. Nisu novi filmovi ništa lošiji od starih, samo što se ne može sada snimiti film s kojim smo odrastali ili koji se već generacijama smatra klasikom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/12/2023 : 00:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Puno dobrih filmova ima svake godine, pa tako i ove. Nisu novi filmovi ništa lošiji od starih, samo što se ne može sada snimiti film s kojim smo odrastali ili koji se već generacijama smatra klasikom.





Ne, zabluda je to. Dosta su lošiji.

Eto, moj prijatelj, čije mišljenje cenim i koji je poznavalac filma, gledao je Killers of the Flower Moon. Rekao je da je to film u kome nema ni jedne scene, koju bi poželeo da pogleda ponovo.

A Sight&Sound-u je to najbolji film. Ja i ne sumnjam da je jedan od najboljih u 2023-oj. O tome ti i pričam. Nema remek-dela.

Zabluda je da je kvalitet filmova, stripova, muzike uvek isti. Postoje uzleti i padovi, a stanje društva utiče na umetnost, bar popularnu, prilično.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/12/2023 : 06:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Priklanjam se alextsovoj struji misli.

Jednostavna činjenica je da su moderni filmovi u krizi, i to nije stvar nostalgije. Čisti primjer za to mi je Gojira. To je film nakon kojeg mogu reć "e ovo je film". Ako pogledan stotine filmova godišnje i ovaj osjećaj dobijen u desetak naslova problem bome nije u meni (ima seratora kritičara, njih nabijen na k). Sedma umjetnost je u debelom sranju i jedina nada koja predstoji je iščekivanje praska, renesanse.

Ova lista je teško ruganje. Pratim S&S jer san,jbg, filmofil, cinefil, ne mogu od toga pobić koliko god prezira seratore koji obitavaju u toj niši. Međutim, film nije film već neko vrime.

I mogu mi sad Shaner, Bushido i ostala pozitivna ekipa reć drukčije, jbg, ne slažemo se.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/12/2023 : 07:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Shaner

Puno dobrih filmova ima svake godine, pa tako i ove. Nisu novi filmovi ništa lošiji od starih, samo što se ne može sada snimiti film s kojim smo odrastali ili koji se već generacijama smatra klasikom.





Ne, zabluda je to. Dosta su lošiji.

Eto, moj prijatelj, čije mišljenje cenim i koji je poznavalac filma, gledao je Killers of the Flower Moon. Rekao je da je to film u kome nema ni jedne scene, koju bi poželeo da pogleda ponovo.

A Sight&Sound-u je to najbolji film. Ja i ne sumnjam da je jedan od najboljih u 2023-oj. O tome ti i pričam. Nema remek-dela.

Zabluda je da je kvalitet filmova, stripova, muzike uvek isti. Postoje uzleti i padovi, a stanje društva utiče na umetnost, bar popularnu, prilično.


I tu bih rekao da je ključ. Složio bih se da je komercijalni (anglofoni) film u krizi, ali i dalje se diljem svijeta snimaju filmovi od kojih mnogi ni ne dođu do nas, a zakon velikih brojeva kaže da među njima ima i remek-djela.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/12/2023 : 09:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Bogme se slazem s alexom i vicem. Bilo koji noviji film cini se kao nekakav rehash necega sto je snimljeno vec odavno prije i taj dojam imam i za popularne i za artsy fartsy filmove. Nisu novi filmovi toliko losi koliko su, ruku na srce, bespotrebni.

Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 12/12/2023 : 15:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote

pogledao sam Killers of the flower moon.
3 i pol sata vrlo blijede i suhoparne radnje. nikako da se nešto zakotrlja da te prikuje uz ekran. film nema nikakvu napetost, nikakvu težinu, nema ništa. ima dobre glumce i dobre izvedbe ali to je to. jednom riječju - dosada. po meni najlošiji Scorseseov film.

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 12/12/2023 15:13:01
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/12/2023 : 17:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Bogme se slazem s alexom i vicem. Bilo koji noviji film cini se kao nekakav rehash necega sto je snimljeno vec odavno prije i taj dojam imam i za popularne i za artsy fartsy filmove. Nisu novi filmovi toliko losi koliko su, ruku na srce, bespotrebni.




A jbg, onda vam je najbolje da gledate samo stare filmove. Samo pazite da prvo ustanovite koja godina je granica.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/12/2023 : 18:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, duhovit si kao svrab u staračkom domu.

Najjači mi je argument "gledaj stare filmove". Manutinogaboga šta bi rekla baba.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/12/2023 : 06:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Shaneru, duhovit si kao svrab u staračkom domu.

Najjači mi je argument "gledaj stare filmove". Manutinogaboga šta bi rekla baba.




Nisam upoznat s izrazom?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2023 : 23:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Interesantna je ova lista Sight&Sound. Ne znam samo otkud im The Fabelmans i Tar na listi, jer su to filmovi izasli 2022.godine.

Killers of the flower moon je nesumnjivo najslabiji Skorsezeov film od preko 20 njegovih koliko sam pogledao.

Ali ima vise filmova vrednih gledanja i paznje ove godine (nije toliko los bilans kao nekih prethodnih godina): Asteroid City, Barbie, Poor Things, Past Lives, Talk to me, Beau is Afraid, Priscilla...


Inace ja sam prethodnih dana gledao par odlicnih klasika iz zlatnog doba Holivuda i par filmova iz 90ih koji se bave pedesetima. Mozda napisem nesto uskoro, ali moram da priznam da je apsolutno uzivanje gledati Bogarta, Holdena, Audrey Hepburn itd. ali i neke meni (a i mnogima) potpuno nepoznate i zaboravljene glumce iz noir filmova B produkcije koji su umetnicki na istom nivou ako ne i bolji od onih filmova sa A liste. Pored njih sam pogledao i film Up in the air iz 2009. i bas sam se prijatno iznenadio koliko je dobar film, Bili Vajlder za 21. vek (dakle s malo vise pesimizma i melanholije), ja bih rekao.

Edited by - going going on 14/12/2023 23:29:40
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12899 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/12/2023 : 00:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Interesantna je ova lista Sight&Sound. Ne znam samo otkud im The Fabelmans i Tar na listi, jer su to filmovi izasli 2022.godine.


Sight and Sound je britanski časopis.

Oba filma krenula su s prikazivanjem po britanskim kinima početkom 2023. godine.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2023 : 00:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Malo mi je bezveze to racunanje u odnosu na trenutak kad je dospeo film kod njih u bioskope. Treba gledati kad je bila svetska premijera a ne u odnosu na sami sebe.

Nadam se onda da je Chazellov Babylon izasao u Britaniji u 2022.godini a ne u 2023.godini jer bi bilo stvarno sramota da taj film nisu uvrstili medju 50 najboljih iz 2023.godine.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4329 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/12/2023 : 21:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Field of Dreams (1989)


Muškarac u krizi srednjih godina počne da tripuje da čuje glasove koji mu govore da ako sagradi bejzbol stadion na sred njive "on" će se vratiti. Ali nakon završetka gradnje glasovi ne nestaju i nastavlja se potraga dok se ne otkrije ko je osoba koja treba da se vrati..

Ruku na srce neke stvari nisu baš najsrećnije ostarile, ima ovde cringe momenata, bejzbol kao sport ne poznajem niti me preterano zanima, ali unatoč svemu ovome lep, dirljiv, jednostavan film na bajkovit način, sa jasnom poukom šta predstavlja raj i potraga za srećom. Zvučna sporedna postava takođe plus (Ray Liotta, James Earl Jones, Burt Lancaster).

Nije savršen, ali dobar film, meni se svideo

7/10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7210 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/12/2023 : 15:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto za goinga:

https://www.superknjizara.hr/hr/transcedentalni-stil-na-filmu-ozu-bresson-dreyer-s-novim-uvodom-ponovno-promisljanje-transcendentnog-stila-2022-paul-schrader


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

koze123
Average Member



909 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/12/2023 : 21:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Past Lives (2023)

Vrlo specifičan film, skoro bez ikakve radnje, te potpuno fokusiran na likove i odnose među njima, propraćen fenomenalnom glumom sva tri "glavna junaka". Najviše me je zapravo oduševio Teo Yoo koji igra momka iz Seula, starog prijatelja glavne junakinje ove priče. Iako se zapravo ništa specifično ne dešava sat i 45 minuta, tokom celog trajanja filma sam bio prikovan za ekran i nisam trepnuo kako ne bih propustio nijednu facijalnu ekspresiju niti rečenicu koju izgovaraju likovi. U pitanju je jedna spora, intimna drama koja se prevashodno bavi pitanjem sudbine i istinske ljubavi, te da li sudbina kao pojam uopšte postoji ili smo mi ti koji joj dajemo na značaju.

Divno je prikazan odnos između Nore i Hae Sunga, pre svega jedna prijateljska ljubav koja je konstantno na granici da pređe u nešto više, te kako protok vremena (24 godine) utiče na njihovu povezanost. Sve to prikazano iz ugla jedne, nama strana kulture koja ima poseban pogled na predodređenost, oličeno u terminu injuna. Te ako se posmatra iz njihovog ugla, ovaj film nije nimalo tužan. Ipak, očekivao sam da će me ovaj film malo više pogoditi - sviđa mi se ideja, sviđa mi se fenomenalna režija i maestralna gluma, svedenost scenarija gde svega neki dijalozi imaju emotivnu težinu, no ipak sam očekivao da će me film više dirnuti nego što jeste. Prijalo mi je da provedem nedelju gledajući ovaj nezavisni film, nimalo bolestan ili mračan, te od mene 8/10.

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2238 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/12/2023 : 15:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo nešto za goinga:

https://www.superknjizara.hr/hr/transcedentalni-stil-na-filmu-ozu-bresson-dreyer-s-novim-uvodom-ponovno-promisljanje-transcendentnog-stila-2022-paul-schrader





Bio je jučer combo u Art kinu - predstavljanje knjige i poslije Stalker od Tarkovskog. Htio sam pogledati i jedno i drugo ali ko bi toliko vremena sjedio u kinu? Tako da sam preskočio predstavljanje i pogledao film koji mi je bio pomalo dosadan. Prvi dojam je da je riječ o nekakvoj plitkoj vjerskoj alegoriji sa starinskom, kazališnom glumom. Ale eto, pogledao sam svog prvog tarkovskog

Što se knjige tiče, Going je svojedobno lijepo pisao o njoj i zainteresirao me, rado bi je pročitao.

Edited by - pcoro on 19/12/2023 15:06:10
Go to Top of Page
Page: of 547 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000