forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/12/2023 : 17:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Ako se ne varam (jer mi nije strip pri ruci) mislim da je
i naslovnu i tu epizodu crtao Dall'Oglio.
Nešto mi je ostalo u sjećanju da su autori crteža u Generacijama
ujedno i autori naslovnica.


Tako je: https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/08/28/albo/gli-alfa-e-gli-omega-1003370/

Uz to, crtao je i nulti broj: https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/04/06/albo/il-segreto-di-eve-lynam-1002731/

Odličan crtač.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 13/12/2023 17:49:11
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/12/2023 : 20:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je MAXI stigao u SKAB.
Tako bar veli VJ u postu na forumu:))
A vidim i da je GIGANT zaveden kao da je došao 30.11.
Ali nema ga u najavama u SKAB topicu.

Budem sutra nazval.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1045 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/12/2023 : 20:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by udarnik007

Ako se ne varam (jer mi nije strip pri ruci) mislim da je
i naslovnu i tu epizodu crtao Dall'Oglio.
Nešto mi je ostalo u sjećanju da su autori crteža u Generacijama
ujedno i autori naslovnica.


Tako je: https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/08/28/albo/gli-alfa-e-gli-omega-1003370/

Uz to, crtao je i nulti broj: https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/04/06/albo/il-segreto-di-eve-lynam-1002731/

Odličan crtač.



Tko će dočekat AA 38: https://shop.sergiobonelli.it/albo/sezione-privata/41159/agenzia-alfa-n-38.html
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1079 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 13/12/2023 : 23:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Izgleda da je MAXI stigao u SKAB.
Tako bar veli VJ u postu na forumu:))
A vidim i da je GIGANT zaveden kao da je došao 30.11.
Ali nema ga u najavama u SKAB topicu.

Budem sutra nazval.



Ne trebaš zvati, ja sam ga danas pokupio.
Ima i Maxi i Gigant.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/12/2023 : 10:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Yeah!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2221 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/12/2023 : 14:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by udarnik007

Ako se ne varam (jer mi nije strip pri ruci) mislim da je
i naslovnu i tu epizodu crtao Dall'Oglio.
Nešto mi je ostalo u sjećanju da su autori crteža u Generacijama
ujedno i autori naslovnica.


Tako je: https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/08/28/albo/gli-alfa-e-gli-omega-1003370/

Uz to, crtao je i nulti broj: https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/04/06/albo/il-segreto-di-eve-lynam-1002731/

Odličan crtač.



Baš izgleda odlično i super mi je taj razbarušeni stariji Nathan koji sliči na dikobraza

Rado bi vidio jednog Zagora u ovom stilu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/12/2023 : 15:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Što to ide u SKAB samo tako, kao u normalnom dućanu, dođeš i kupiš?
Ne dobiješ kvalitetan odjeb kao ja pred par godina kada mi je rečeno da oni rade samo sa stalnim kupcima, ili nešto u tom stilu (sve je uvijek rez za stalne kupce)...ne sjećam se točno (obrisao sam mail), bila je riječ o web kupovini.
Možda je razlika za web i uživo kupovinu....no opet, nisu bili kul.

Blaženi Zlatko Babilonac koji zna tretirat kupce.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/12/2023 15:14:55
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/12/2023 : 22:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 180:GLASOVI JUČERAŠNJICE
Ovaj put ću početi s crtežom. Casini je izgleda sve manje i manje dobar, a nikad nije bio nešto pretjerano vješt. Naročito mi smeta kako crta Nathana. Mislim, podnošljivo je to ali ništa više od toga.
Zaplet je dobar ali sve je to pomalo mlako i čitatelj neće odustati od čitanja jer strip nije loš ali neće ni imati efekt kao da čita nešto vrlo dobro. A tu je i količina teksta koja na momente usporava radnju, ne do razine nečitljivosti ali ipak to je moralo biti bolje riješeno.
Scenarij:6/10
Crtež:5/10
Naslovnica:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/12/2023 : 16:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 181:CRNI STROJ
Ova bi mi priča puno bolje sjela da sam ljubitelj automobilskih utrka:))
Mislim, mogu ih gledati ali taj sport mi nije ništa posebno.
Cijelo vrijeme radnja se usredotočuje na utrku te je zapravo potraga za nestalom kćerkom Linde Jamix u drugom planu. Također imamo razradu odnosa između Nicole i Nathana i to je plus ovoj epizodi. Uglavnom, ništa posebno, od Viettija sam više očekivao.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10
Naslovnica:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/12/2023 : 16:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 182:TAJNA PROSTIH BROJEVA
Stvarno su mi zanimljive te matematičke "smicalice" i neriješeni teoremi, međutim ovdje je sve to ne baš posebno kvalitetno izrađeno. Nažalost dobili smo samo čitljivu epizodu. Šteta jer premisa je bila odlična.
Scenarij:5/10
Crtež:7/10
Naslovnica:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/12/2023 : 18:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kupljeni MAXI i GIGANT!


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/12/2023 : 21:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 183/184:ARKTIČKA BAZA/ZAROBLJENICI KOŠMARA
Odlična kombinacija Carpenterovog The Thinga (čiji sam ultraobožavatelj i smatram ga (ne, ne pretjerujem!) najboljim filmom svih vremena), Aliena 2 te prvog broja Dylan Doga (mislim pritom na Stanov crtež zombija). Radnja je izrazito atmosferična i scenarista je odlično pogodio sa kombinacijom polarne atmosfere i tjeskobe protagonista zbog užasa koji je zadesio bazu. Ovo ipak nisu klasični zombiji, ovi se grupiraju, pucaju, čak i oni koji su za života bili bezopasni uzimaju oružje u ruke...Sve u svemu, priča je odlična. Samo objašnjenje o postanku zombija je ok, nije baš najoriginalnije ali dobro, ok funkcionira kao dio radnje.
Eh sad, ovdje bih se osvrnuo na Brankovu mutaciju:kako je dobro scenaristički i crtački nacrtana! Ne znam da li je Di Clemente tu što kopirao ali Nathanov i Brankov okršaj je famozno prikazan sa genijalnom scenom na str. 187., kadar prvi.
Uglavnom, crtež je genijalan i odlično stvara atmosferu. Opet kažem, ne znam je li što kopirano i koliko ali ovo je po meni prvoklasno djelo.
Također zanimljivo je vidjeti malenu Kay kako sve više i više pokazuje svoje sposobnosti...
A što reći o reakciji Jonasa Halicoxa na smrt vlastite kćeri...Nimalo empatije, ništa, zero, samo su bitni diskovi sa podacima. Eh luđaka...
Uglavnom, ovo mi je jedan od boljih Nathan Nevera.
Naslovnice - prva je ok, a druga bi dobila čistu desetku da Branko nije pomalo predimenzioniran u odnosu na radnju u stripu.
Scenarij:8/10
Crtež:9/10
Naslovnice:prva:7/10, druga:9/10, Ukupno:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2160 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 20/12/2023 : 09:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#392
Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Max Bertolini
Naslovnica: Sergio Giardo



https://shop.sergiobonelli.it/nathan-never/2023/12/13/albo/il-segreto-dell-universo-1024098/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1702481604459.jpg--.jpg?1702481605000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1702481605057.jpg--.jpg?1702481605000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1702481605577.jpg--.jpg?1702481606000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1702481606280.jpg--.jpg?1702481606000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/12/2023 : 11:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Crtež u ovoj tajni svemira mrvu dobar, mrvu bzvz, naslovnica nekako pregenerična, pogotovo te jeftino nakeljenje planete u pozadini.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/12/2023 : 13:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nathan vs. Cave woman

[

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10805 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/12/2023 : 13:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Naslovnice - prva je ok, a druga bi dobila čistu desetku da Branko nije pomalo predimenzioniran u odnosu na radnju u stripu.



Maraffa style?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/12/2023 : 13:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Crtež u ovoj tajni svemira mrvu dobar, mrvu bzvz, naslovnica nekako pregenerična, pogotovo te jeftino nakeljenje planete u pozadini.



Max je uvijek takav. Kod njega točno vidiš oko kojeg kadra se posebno potrudio a kojeg je samo odradio.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/12/2023 : 18:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 185;SMRT U SVEMIRU
Ideja je vrlo dobra kao i njena razrada. Fino su u to sve uklopljeni i ekipica koja luta svemirom i traži posao. Sam grad djeluje impozantno i može se reći da ovdje imamo jednu i više nego solidnu akcijsku priču.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10
Naslovnica:8/10

NATHAN NEVER LIBELLUS 186:VENUS SKY-LAB
Tko bi rekao da će Vigna stvoriti ovako dobru priču sa dobrom atmosferom. Toffanettijev crtež baš stvara jednu "Alien" atmosferu i cijelo vrijeme smo u tom modu.
Scenarij:8/10
Crtež:7/10
Naslovnica:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/12/2023 : 19:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by mladjo

Naslovnice - prva je ok, a druga bi dobila čistu desetku da Branko nije pomalo predimenzioniran u odnosu na radnju u stripu.



Maraffa style?



Maraffa, onaj iz Mister Noa kaj je crtal Vrh u magli?
Sjećam se nekih predimenzioniranih glava:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 24/12/2023 : 12:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Dugar mi je u Rimu i nigde na trafikama nema AF niti Natan Nevera? A ja bas hteo ovaj NN decembarski. Da li imate neku preporuku gde kupiti? Ko je bio...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15753 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2023 : 13:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Dugar mi je u Rimu i nigde na trafikama nema AF niti Natan Nevera? A ja bas hteo ovaj NN decembarski. Da li imate neku preporuku gde kupiti? Ko je bio...



Evo mu rimskih striparnica sa adresama;

https://www.romapaese.it/categoria/fumetterie/zona/roma-centro/

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 24/12/2023 : 20:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by danielp

Dugar mi je u Rimu i nigde na trafikama nema AF niti Natan Nevera? A ja bas hteo ovaj NN decembarski. Da li imate neku preporuku gde kupiti? Ko je bio...



Evo mu rimskih striparnica sa adresama;

https://www.romapaese.it/categoria/fumetterie/zona/roma-centro/

hvala. Prosledio sam mu. U Star Shopu je vec bio. Samo imaju mange, funko pop i amere. Izgleda da je Bonelli i AF popularniji kod nas nego u maticnoj Italiji
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/12/2023 : 23:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS 187/188:SARA McBAIN/DJECA APOKALIPSE
Za razliku od nekih ne dijelim euforičnost glede ovih epizoda ali daleko od toga da nemaju svoju kvalitetu. Scenarij je na momente konfuzan i trebao je biti bolje posložen jer dosta dugo se ne vidi točan razlog Neilove/Nickove povezanosti sa pričom:je li to puka osveta ili je on možda prikriveni vlasnik Pharmaglobea, a onda saznamo da je zapravo sve radio iz jednog motiva, a onda iz drugog, ali to je ne pretjerano dobro uklopljeno u priču.
Sam lik Neila/Nicka je poprilično dobro razrađen i kompleksan. Je li to ista osoba ili nije? I što njegova kompanija misli o tome? Kraj je dosta dobro napravljen i ima puno mogućnosti za razradu ovoga lika.
A razrada Pharmaglobea? Ha još jedna farmaceutska kompanija koja se nemilosrdno boji za prevlast na tržištu. Davno je Dylanov Groucho rekao da će u budućnosti medicina toliko uznapredovati da više nitko neće biti zdrav. Fora sa izmišljanjem bolesti kako bi se prodao lijek upravo ide ka tome činu.
"Djeca apokalipse"? Pa nisu loše razrađena, Benova moć je dosta dobro izražena u priči dok je Andreasova mogla biti malo više iskorištena. A Kateina moć je zapravo trans koji, kad se desi, sve leti okolo i tu se moglo malo više poraditi na scenariju.
Odnos Sare i Nathana je ovdje u najviše vremena idiličan makar je, zbog Sarinog posla,na momente imao malu...ha recimo to krizu. Inače nije mi do kraja jasna namjera Pharmaglobea da preko Sare stvori pozitivan dojam u javnosti zbog Fieldsove smrti - pa trebali su znati da Sara ima izrazito naglašen moralni kompas i da će, ako otkrije išta prljavo, doći do problema. A prljavštine ima na sve strane.
Crtež je vrlo dobar sa naglašenim futurističkim stilom.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10
Naslovnice:Prva:8/10, druga 9/10, ukupno:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/12/2023 : 06:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by danielp

Dugar mi je u Rimu i nigde na trafikama nema AF niti Natan Nevera? A ja bas hteo ovaj NN decembarski. Da li imate neku preporuku gde kupiti? Ko je bio...



Evo mu rimskih striparnica sa adresama;

https://www.romapaese.it/categoria/fumetterie/zona/roma-centro/

hvala. Prosledio sam mu. U Star Shopu je vec bio. Samo imaju mange, funko pop i amere. Izgleda da je Bonelli i AF popularniji kod nas nego u maticnoj Italiji



Ima ti ih npr u običnom dućanu/marketu, ja ih svaki put vidim u coopu/ipercoopu na dijelu sa knjigama i novinama.

Jel gledao on na kioscima uopće?
Čudno mi da nema, a u striparnicama možda drže samo kolekcionarska izdanja...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/12/2023 : 09:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ekipa, ima li netko link(ove) na Castellinijeve naslovnice i veće crteže NN-a, ali beza natpisa tipa Nathan Never, naslov epizode i slično.
Treba mi za nešto.
Ako, ima netko, može pliz na PM. ;)

Ili ovu u boji i/ili u većoj rezoluciji, ima li neki naziv ovaj crtež?



Uz ovu me najviše zanim Specijalni Agent Alfe, dakle prva, samo čista.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/12/2023 09:54:16
Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.59 seconds. Snitz Forums 2000