forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 547

ridiculus
Senior Member



1669 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 02/01/2024 : 13:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Raiders of the Lost Ark 10/10
The Temple of Doom 9/10
The Last Crusade 9/10
The Kingdom of the Crystal Skull 7/10
The Dial of Destiny 7/10



Sećam se da je neko primetio kako u Raiders of the Lost Ark glavni lik ne postiže baš ništa (osim efekta koji njegova harizma ostavlja na gledaoca). Slažem se da "neuspeh" i "nesposobnost" mogu biti bitni elementi narativnog pogona, ali ovo nije takva vrsta filma.

Drugim rečima, Indijana Džons ne postiže ništa, osim što možda ubrzava radnju, jer sve bi se eventualno desilo i bez njega.

Meni je film dovoljno zabavan da mogu mnogo puta da ga gledam bez obzira na rečeno, ali kad počnem da razmišljam o tome, ne deluje pozitivno na sam film.

I da, ono sa podmornicom je nejasno (kako se Indi održao spolja na podmornici koja plovi miljama?), ali je režija toliko dobra da gledaoc ne stigne da razmisli o tome tokom gledanja.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4329 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/01/2024 : 20:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

https://oko.rts.rs/lat/drustvo/5084972/36-sati-kada-je-stalo-sve-osim-televizije-prvi-filmski-maraton-tv-beograd.html



Odličan tekst
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12899 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/01/2024 : 23:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

I da, ono sa podmornicom je nejasno (kako se Indi održao spolja na podmornici koja plovi miljama?),


Evo kako je to objašnjeno u Marvelovoj službenoj adaptaciji, koju potpisuju Walt Simonson i John Buscema:


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/01/2024 : 01:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by alexts

Raiders of the Lost Ark 10/10
The Temple of Doom 9/10
The Last Crusade 9/10
The Kingdom of the Crystal Skull 7/10
The Dial of Destiny 7/10



Sećam se da je neko primetio kako u Raiders of the Lost Ark glavni lik ne postiže baš ništa (osim efekta koji njegova harizma ostavlja na gledaoca). Slažem se da "neuspeh" i "nesposobnost" mogu biti bitni elementi narativnog pogona, ali ovo nije takva vrsta filma.

Drugim rečima, Indijana Džons ne postiže ništa, osim što možda ubrzava radnju, jer sve bi se eventualno desilo i bez njega.

Meni je film dovoljno zabavan da mogu mnogo puta da ga gledam bez obzira na rečeno, ali kad počnem da razmišljam o tome, ne deluje pozitivno na sam film.

I da, ono sa podmornicom je nejasno (kako se Indi održao spolja na podmornici koja plovi miljama?), ali je režija toliko dobra da gledaoc ne stigne da razmisli o tome tokom gledanja.



Htedoh da kažem - nije zaranjala. Podmornice retko zaranjaju, kažu.

Sve početne i najbolje epizode Dilana Doga, odvijaju se tako (ako se sećam ispravno), da on zapravo ništa ne razrešava. Deluje potpuno nesposobno. Možda nije najbolje poređenje, ali mislim da to ne šteti filmu/stripu.

Nedavno sam sebi odštampao i ovu (ROTLA) strip adaptaciju, jer sam je nekada imao u PZ.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1669 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/01/2024 : 17:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ridiculus

I da, ono sa podmornicom je nejasno (kako se Indi održao spolja na podmornici koja plovi miljama?),


Evo kako je to objašnjeno u Marvelovoj službenoj adaptaciji, koju potpisuju Walt Simonson i John Buscema:



Najrealnije objašnjenje, s onim što nam je dato. Ali, koliko je i to zapravo moguće? Ili, još bolje, da li je to isti stepen "realističnosti" kao i ostala Indijeva postignuća, ili je ovde ipak znatno više otišao u nemoguće? Jel probao neko?

S druge strane, možda je samo pitanje "realističnosti" besmisleno generaciji koja je rasla uz Nemoguću misiju sa Tomom Kruzom.


Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/01/2024 : 17:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kruz nam je objasnio da sve radi sam, bez efekata i kaskadera. Zaključak je - sve je moguće.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4943 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/01/2024 : 17:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ridiculus

I da, ono sa podmornicom je nejasno (kako se Indi održao spolja na podmornici koja plovi miljama?),


Evo kako je to objašnjeno u Marvelovoj službenoj adaptaciji, koju potpisuju Walt Simonson i John Buscema:



Najrealnije objašnjenje, s onim što nam je dato. Ali, koliko je i to zapravo moguće? Ili, još bolje, da li je to isti stepen "realističnosti" kao i ostala Indijeva postignuća, ili je ovde ipak znatno više otišao u nemoguće? Jel probao neko?

S druge strane, možda je samo pitanje "realističnosti" besmisleno generaciji koja je rasla uz Nemoguću misiju sa Tomom Kruzom.





Tomovi stuntovi su real deal a i sam ih snima. Kad ga u filmu vidiš da visi s Burj Khalife, skače sa zgrade na zgradu ili se baca s motorom s litice, to je snimljeno tako da je stvarno visio s Khalife, skakao sa zgrade i bacio se s motorom s litice. Tako da mi ne pada na pamet nijedan akcijski film u zadnjih 30 godina da je realističniji od njegovih MI, pa je možda to krivi primjer :)

Edited by - vukozec on 03/01/2024 17:42:26
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1669 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/01/2024 : 17:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Nije to "realizam". To je prividnost, iluzija. Nebitno da li Kruz sam snima ili ima zamenu. Ipak su tu pomagala i bezbednosna oprema.

Ili neka pokuša neko da uradi bilo šta od vratolomija Ethana Hunta u ovom životu.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 03/01/2024 17:55:49
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4207 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 03/01/2024 : 18:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Premotao jučer House of Gucci pošto je bio na TV-u
Film apsolutno neimpresivan. Jedan od onih na kojima pogledavam na sat i pitam se mora li toliko dugo trajati. Produkcija opet na nivou kod Scotta, ali priča nipošto ne opravdava toliki runtime. Puno isforsiranih talijanskih naglasaka, ali izvedbe su nekako mlake, osim Lady Gage koja je pak svoju isforsirala. Ništa u vezi ovog filma mi nije bilo uvjerljivo, osim možda početka. Sve drugo zapada u teritorij osrednjosti. Napoleon je Citizen Kane nasprem ovoga.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16349 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/01/2024 : 18:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
https://m.imdb.com/title/tt12747748/

Pogledah sinoć. Dobar je. Radnja spora, misteriozna, zanimljiva. Volim ovakve filmove.
Gluma sjajna.

A danas sam čitao da su ljudi poludeli za nekom Netflix serijom, Fool me once.

https://m.imdb.com/title/tt5611024/

Evo me na šestoj epizodi.


Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/01/2024 : 18:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
X-Men

Za jedan superherojski film ovo me stvarno iznenadilo. Poprilično zanimljiva priča i likovi, također ima nekih vrhunskih akcijskih sekvenci s time da mi toga malo fali na sredini filma. I nešto mi je malo likova u timu negativaca, trebalo ih je biti više za jednog ili dvoje.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/01/2024 : 19:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Digle su ruke televizije u Srbiji i od filmskog programa, kao nekad davno od humorističkog, a nešto kasnije i od kvalitetnog zabavnog programa za NG.

Da nije bilo majmuna na RTS2, ne bi bilo ničeg.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7211 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/01/2024 : 22:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

https://m.imdb.com/title/tt12747748/

Pogledah sinoć. Dobar je. Radnja spora, misteriozna, zanimljiva. Volim ovakve filmove.
Gluma sjajna.




Pogledao i ja Leave the World Behind i također mi se svidio. Daleko je to od nekog remek-djela, ali ima dobru atmosferu i dobru glumu i mogu reći da sam uživao. Malo mi je razrješenje bilo mlako, ali to najčešće bude tako. Mislim da bi bilo bolje da nismo saznali što se zapravo događa. U ovoj rupi je mini spoiler.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4943 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/01/2024 : 00:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Nije to "realizam". To je prividnost, iluzija. Nebitno da li Kruz sam snima ili ima zamenu. Ipak su tu pomagala i bezbednosna oprema.

Ili neka pokuša neko da uradi bilo šta od vratolomija Ethana Hunta u ovom životu.



Nije to "realizam", samo kažem, u odnosu na 99.99% cgi crtića koji prolaze pod akcijske filmove zadnjih desetljeća, MI filmovi su neusporedivo "stvarniji".
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4943 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/01/2024 : 00:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Caleb

https://m.imdb.com/title/tt12747748/

Pogledah sinoć. Dobar je. Radnja spora, misteriozna, zanimljiva. Volim ovakve filmove.
Gluma sjajna.




Pogledao i ja Leave the World Behind i također mi se svidio. Daleko je to od nekog remek-djela, ali ima dobru atmosferu i dobru glumu i mogu reći da sam uživao. Malo mi je razrješenje bilo mlako, ali to najčešće bude tako. Mislim da bi bilo bolje da nismo saznali što se zapravo događa. U ovoj rupi je mini spoiler.





Dobra početna ideja, osrednja razrada. Prvih pola sata ja najbolje, a to nikd nije dobr stvar, a pogotovo +dvosatnom filmu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/01/2024 : 13:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Digle su ruke televizije u Srbiji i od filmskog programa, kao nekad davno od humorističkog, a nešto kasnije i od kvalitetnog zabavnog programa za NG.

Da nije bilo majmuna na RTS2, ne bi bilo ničeg.



Mislio sam na stari Planet of the Apes serijal, da ne bude zabune.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 07/01/2024 : 18:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
X2

S obzirom da je direktni nastavak, nije moglo bolje. Odlično razvijanje odnosa među likovima, priča i razne pametne cake koje film stvara zbog moći likova. Za superherojski film stvarno pametno napisano, jedino je ona voda od brane pretjerana.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 08/01/2024 : 21:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
X-Men: The Last Stand

Generalno dobra priča i skoro svi likovi mi postaju sve draži jer su dijalozi dobri, no film je lošiji od prošla dva zbog smrti bitnog lika koju nismo niti vidjeli, povratak lika koji je umro tek u prošlom filmu i smrt trećeg lika koji je prevažan da tek sada i na taj način umre, da ne spoilam. I naravno Magnetova logika da mora cijeli Golden Gate prebacit na Alcatraz, nije mogao sve likove odvest na nekakvoj manjoj platformi.

7/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/01/2024 : 19:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Za deveti mjesec ove godine najavljen je izlazak Bubimira 2.

Ne znam je li netko o ovome već komentirao.

Original pamtim kao dobar film, mada sam puno toga zaboravio. Osim one scene u kojem Lydia pogađa Bubimirovo ime

Za ovaj ćemo vidjeti.

Drago mi je da Keaton i Ryder ponavljaju svoje uloge, od povratnika će tu biti i Catherine O' Hara, a nova lica - Ortega, Belucci i Dafoe - su više nego izvrstan dodatak glumačkoj ekipi. Znam da se Ortegu (opravdano) uzdiže u nebesa u zadnje vrijeme zbog one TV serije Wednesday, u kojoj je već surađivala s Burtonom, pa ćemo vidjeti kako će se snaći. Nadam se samo da neće biti preveliki fokus na njoj i da njen lik neće pretvoriti u neki Wednesday knockoff, a da Bubimir i Lydia budu bačeni u pozadinu.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4329 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/01/2024 : 19:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Road House (1989)


Petak i subota veče u američkoj vukojebini bogu iza nogu znači rock n roll, piće, ženske, odvaljivanje od alkohola, tuče, sranja.. Idealno radno okruženje za profesionalnog madafaka izbacivača kao što je Patrick Swayze.

Iako je film cheesy kliše redneck hillbillya američkih akcionih filmova sa krajem '80tih i početkom '90tih, gde ljudi ginu i prodavnice eksplodiraju, a policije ni na vidiku osim u cameo ulozi pri kraju filma; odlična akcija, tuče, setting, atmosfera, muzika, sporedni glumci (Sam Elliott), i harizma Patricka Swayzea sasvim dovoljni da zaboravimo na mane filma i uživamo u zabavnoj akciji.

Idealan film za subotnje poslepodne, 8/10
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/01/2024 : 00:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Beekeeper - imamo soboslikara, zidara, građevinara, pekara i u ovom slučaju, pčelara. Teška promaja od filma, ali dobra za zavalit guzičetinu u VIP sidalo.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 17/01/2024 : 23:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
X-Men Origins: Wolverine

Moram priznati da me je film jako iznenadio. Jako zanimljiva priča i preobrati, borbe su brutalne i možda najbolje do sada. CIjela franšiza me je dosada jako iznenadila i stvarno moram reći da mi se sviđa, iako mi je žanr superheroja na dnu u filmovima. Možda film previše igra na emociju i dramu, ali idalje se radi o odličnom superherojskom filmu koji nosi bitnu ulogu prepričati postanak Wolverina.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4495 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 18/01/2024 : 07:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Салют-7
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4329 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/01/2024 : 07:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

X-Men Origins: Wolverine

Moram priznati da me je film jako iznenadio. Jako zanimljiva priča i preobrati, borbe su brutalne i možda najbolje do sada. CIjela franšiza me je dosada jako iznenadila i stvarno moram reći da mi se sviđa, iako mi je žanr superheroja na dnu u filmovima. Možda film previše igra na emociju i dramu, ali idalje se radi o odličnom superherojskom filmu koji nosi bitnu ulogu prepričati postanak Wolverina.

8/10



Al se dele osmice šakom i kapom, vidi se da nisi čitao X-Men stripove :) Pre će biti da je Origins tu negde 3/10, 4/10.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 18/01/2024 : 08:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by GitaristRoko

X-Men Origins: Wolverine

Moram priznati da me je film jako iznenadio. Jako zanimljiva priča i preobrati, borbe su brutalne i možda najbolje do sada. CIjela franšiza me je dosada jako iznenadila i stvarno moram reći da mi se sviđa, iako mi je žanr superheroja na dnu u filmovima. Možda film previše igra na emociju i dramu, ali idalje se radi o odličnom superherojskom filmu koji nosi bitnu ulogu prepričati postanak Wolverina.

8/10



Al se dele osmice šakom i kapom, vidi se da nisi čitao X-Men stripove :) Pre će biti da je Origins tu negde 3/10, 4/10.



Nisam čitao. Nisu me superherojski stripovi nikad zanimali osim nešto malo Spider-Mana i Batmana. Ali svejedno, gledam film kao zaseban i kako se nadopunjuje na prijašnje u franšizi. Neću suditi Nolanov Batman Begins na temelju Godine prve ili kojim god već stripom.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page
Page: of 547 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.9 seconds. Snitz Forums 2000