forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 19:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Okej, sad je tvoj odgovor jasniji.
(neću sada diskutirati o tome što kažeš, ovo je baš postavljanje pitanja da vidimo kako dišete)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 19:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stari grci su sve dobre ideje čopili od starih indijaca :)

S druge strane tehnologija se kakti razvija, non stop neš novo, ali tehnološka ideja je loša - maksimalni komfor.

Totalno odstupanje od životnih ideja.

A one su tu, sveprožimajuće i dostupne.
Naravno, i antiideje o besmislu i uništenju su isto tu.

Sve čekamo neku "kreativu" u dobrim idejama, ali i to je već tu u obliku duhovne literature...




Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 05/01/2024 : 19:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Večeras oko ponoći navratite obojica na Odjeljenje školskih sastava
Želim kritiku pročitanog, jasno i glasno - ha ovde na livadi ha tamo na sastavima
Jedan primjer kojim se možemo poslužiti
Koliko lični afiniteti vs iskonska ideja o postojanju
Ne morate ništa nosit u rukama tamo, oprašta vam se
:)
Ajoj starogrci i njihovo zrelo grožđe na tacnama i oni čežnjivi pogledi sa sećija ka robovima
Kud bismo mi bez njih
:)

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 19:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

Večeras oko ponoći navratite obojica na Odjeljenje školskih sastava



ne razumijem ovo
u svakom slučaju, ja po noći spavam:)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 19:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano
Naravno, i antiideje o besmislu i uništenju su isto tu.



Jel to može u stripove, Frano?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 19:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Tog su stripovi prepuni.

Uvijek netko hoće razvalit svijet, ali ga amer spasi :)

Super čovek. X man. Batman i Ratman.
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 05/01/2024 : 20:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/hzQhX1JT][/url]
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Baš su šašavi ti dalmoši :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Iskrenost iskaza je ono što čitatelj prepoznaje.

Koliko god ja nesimpatizirao Texas Kida, autori su napravili iskreno djelo.

Ideje su tu zapravo nebitne, pogotovo zato jer su svima jasne. Okviri su nam svima isti. I ideali. I oni drugi.
Opisali su iskreno svoje stanje svijesti u određenom trenutku.


Baš kao i tkosta :)




Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 20:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ovo je za tkostu:

Filozofija vina

Jedno od mojih najvećih iskustava sa putovanja bilo je da postoje vinske i rakijske zemlje. Prema tome, postoje vinski narodi i rakijski narodi. Vinski narodi su genijalni; a rakijski, ako i nisu ateistički, u najmanju ruku naginju idolopoklonstvu. Veliki vinski narodi su Grci, Dalmati, Španjolci i Etruščani...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 20:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ipak, tkosta, odgovori na pitanje: treba li strip izražavati vrijednost?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Recmo ovaj projekt s Draženom.
Ta ja mogu tu pisati i crtati samo o sebi.
Eto, sakrio sam se i ja iza strip junaka :)

Taj dečko jest bio ufokusiran do bola, ali samo u jednu stvar. U veliku sportsku karijeru. Sve drugo je patilo. Nula.
Odnos s ženama, s ovim, s onim...


(Šagadin zna razne pikanterije o njegovim odnosima ka ženama :)

Film što snimaju će izgleda biti poliranje toga. Osobno mislim da zato neće i proći.

Ja ću probat dočarat ono u čemu je bio najbolji, dati bar punu sliku o tom dijelu njegovog života.

Zašto ovo sve drobim...

Jeli onda iskrenost ispred ideje?



Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 20:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Tog su stripovi prepuni.

Uvijek netko hoće razvalit svijet, ali ga amer spasi :)

Super čovek. X man. Batman i Ratman.



Tu nema izražavanja besmisla i propasti. Tu su junaci koji se upravo bore protiv toga, dakle, ideja je jasna.

S druge strane imaš, recimo, Mooreov Pakao. Moore se identificira s koljačom, ulazi u njegovu psihu i fantazira iz psihe koljača:

Gull je svijest koja izranja iz tame iliti iz kaosa četvrte dimenzije: «čudesne cjeline u kojoj istovremeno postoji sve što je ikada bilo ili će biti». Amputiran od osjećaja, Gull zahvaća svijet umom, čitavoga života tražeći svrhu «što sam ja?». Nalazi da nije učenik, student, liječnik, suprug, otac, slobodni zidar, kraljevski barun. Nego oruđe Povijesti, vojnik u «ratu Sunca i Mjeseca, u kojeg je unovačena cijela povijest». Na tom je mjestu povezan Gull sa Idejom Jacka Rasparača. U «čudesnoj cjelini» Gull je inkarnacija Rasparača koji je Ideja koja se kao «nevidljiva krivulja uzdiže kroz stoljeća». I Moore misli da se monstruoznost Rasparačevih zločina kao takva čini «samo nama» dok su «unutar monolita vječnosti» u «čudesnoj cjelini» Gull i Mary «poistovjećeni», nema ni žrtve ni ubojice, oni su «vjenčani u legendi».

Je li Pakao ideja, Frano?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Pakao je itekako stvaran.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Moore iskreno raspršuje mračne priče.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 20:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Znači, dobar ti je Mooreov Pakao?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ne pada mi na pamet to čitati, nit bilo šta od tog autora.

Dost mi je mog "pakla".


No,
I kaj mi do sad vidimo na polju ideja?
Iskrene pozitivce i iskrene negativce?

Oni se zgleda šoraju do besvjesti.

Pa onda počnu jin-jang kombinacije...

I sad smo prisiljeni pratit multiverse proljeve...

Kak razlučit vrijednost ideje?




Edited by - frano on 05/01/2024 20:54:19
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2024 : 20:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Recmo ovaj projekt s Draženom.
Ta ja mogu tu pisati i crtati samo o sebi.
Eto, sakrio sam se i ja iza strip junaka :)

Taj dečko jest bio ufokusiran do bola, ali samo u jednu stvar. U veliku sportsku karijeru. Sve drugo je patilo. Nula.
Odnos s ženama, s ovim, s onim...


(Šagadin zna razne pikanterije o njegovim odnosima ka ženama :)

Film što snimaju će izgleda biti poliranje toga. Osobno mislim da zato neće i proći.

Ja ću probat dočarat ono u čemu je bio najbolji, dati bar punu sliku o tom dijelu njegovog života.

Zašto ovo sve drobim...

Jeli onda iskrenost ispred ideje?






Ni u odnosima sa muškarcima nije bija ništa bolji (božemioprosti ne mislin na spolne odnose).
Poluautist kojega su tribali Ameri ispleskat da skuži da je košarka momčadski sport koji se igra u dva smjera.
Nažalost taman kad je naučija igrat košarku smo ostali bez njega.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I Jordanu je dugo trebalo da skuži da je košarka momčadski sport :)

Odma su se njih dvojica skužili :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 20:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Macan ima tu dobru,
Knjige lažu, kako bi rekle istinu.


Tak nekak...

Ali, to je dobar apsolut.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2024 : 21:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

I Jordanu je dugo trebalo da skuži da je košarka momčadski sport :)

Odma su se njih dvojica skužili :)


Istina. Ni Jordan nije čist u glavi.
Onda kad će strip o najboljen Hr košarkašu svih vrimena?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/01/2024 : 21:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano
I kaj mi do sad vidimo na polju ideja?


Kak razlučit vrijednost ideje?



Do sad ste samo ti i salkan odgovorili. Čekamo ostale.

Rekoh već, neću za sada raspetljavat ovo što ti pitaš i postaviti kritiku (značenje) vaših odgovora.

No, što se tiče tebe i salkana, rezultat je ovo: strip ne treba izražavati vrijednost.

Dovoljna je iskrena nastrojenost autora, ma što god on izražavao. Bitno je da se izražava iskreno.

Kažem, čekamo druge. Lolita. I Peyu, recimo, dva pola. Mladjo i Spock. Kruger i Poncho. Ne znam zašto se ljudi nećkaju. Pitanje je jednostavno i nema krivih odgovora. Ne mora se ni filozofirati ni kvazifilozofirati. Dosta je jedna rečenica.

Zašto se Macan ne uključi, pa da ga preispitamo na tri-četri.


Edited by - stinky on 05/01/2024 21:06:42
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 21:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by frano

I Jordanu je dugo trebalo da skuži da je košarka momčadski sport :)

Odma su se njih dvojica skužili :)


Istina. Ni Jordan nije čist u glavi.
Onda kad će strip o najboljen Hr košarkašu svih vrimena?



O Toniju?
On je svoju priču sam ispričao :)

Ja bih volio svoju dovest do kraja.
Ko čovjek :)
Ima tu još posla :)

Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 05/01/2024 : 21:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ipak, tkosta, odgovori na pitanje: treba li strip izražavati vrijednost?




Vino, prije nego piva ili rakija.Iskreno, ja sam za bevandu. Boduli su oduvik škrtarili, da nam duže potraje. Jedna nakon ručka i jedna nakon večere. I to je to. Bar za mene, u ovim godinama. Mediteran zauvik. Ma što mi god drugi trubili o tome. Na koncu, svima nam je krv od mora slana.
Vridnosti, naravno. Ne postoji umjetničko djelo, ako je ispunilo profesionalne norme zanata, a da je bez vridnosti. Eventualni problem je u tome što moje vridnosti nisu njegove ili njene. Ali ja slobodu da stvara kao misli da je najbolje - drugome nisam dao, niti mu je imam pravo oduzeti. Svojim djelima mogu svjedočiti, ako su stvarana iskreno, a i ne moram. Drugi isto tako. I tako je oduvik bilo i tako će zauvik biti.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 05/01/2024 : 21:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Da.
Ipak, sva ta djela ostavljaju određeni putokaz. I izbor.
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000