forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 06/01/2024 : 15:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Neće ljudi, sram ih je goli hodat po livadi
Puhne neki vjetar pa im poskida odjeću i ogoli ih, šta ćeš

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 06/01/2024 : 15:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Salkan
A društvo zasnovano na slobodnom dogovoru je utopija



Tu se mi slažemo.
Jedino što onda iz toga slijede implikacije. Ja tebe još ne poznajem dovoljno, pa mi se javlja pomisao da si ti netko tko zastupa ljudska prava, slobodu izbora i sve iz te škrinjice besmisla. Možda se varam. Al' tako mi izgleda kad onako malo vidim neke tvoje stavove, o Platonu, klasama ljudi itd.

Kažem, ne mogu o Vendetti. Doduše, ja sam to pročitao nekada davno, u drugom životu. Ne sjećam se ničega. Rado bih da ti konkretno, na primjeru Vendette odgovorim. Ali neću to čitati, ne da mi se. Budemo se mi našli na Žeželju, evo Industrijski npr. Tu imaš sličnu tu pobunu, klasnu. Tu bismo mogli pričati.

Inače, ovdje (na topicu) je ponuđeno ljudima da konkretno pričaju o konkretnim stripovima. Nitko se ne izjašnjava u tom smislu. Čak ni ti. Što će reći, malo tko ima snage za provesti ono konkretno. Jer tu treba discipline. Treba volje, vremena, truda. Treba čitati, pa onda formirati mišljenje, pa onda polemizirati s drugim svijestima. To se čini teško, i malo tko se odvažuje. Zna da je teško. Lakše je pričati neobavezno, u kavani. Taj bi-ne bi je jedan težak problem zapadnjaka. Bi ili ne bi. To be or not to be.






Evo ne moramo ić na ostrvo, ostanimo blizu
KO je mjerodavan da kaže jel ISPRAVAN način Trenera Daria kako od papaka pravi ljude?
Eto da se tu nađemo
Ja mislim da jeste.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 16:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ajde važi. Budemo pričali o Papku.
I treneru Dariju.
Moj iscrpan odgovor ćeš dobiti uskoro. Mislim, Papka sam čitao više puta, al' ionako sam ga planirao ponoviti (u sklopu spomenutog istraživanja). Pa da vidimo čiji Dario ljude pravi, a čiji papke.

Frano, uključi se.
:)))

Eto, ljudi, dogovor je Papak. Pa ako može jedna mala razmjena mišljenja. Bez okolišanja, a dostojanstveno.
Čim više različitih svijesti, to će biti veći kuršlus. Pa ćemo onda lijepo smireno privesti harmoniji.
Iscijediti ideju, postaviti jasnoću.

Nemojte eskivirati od Papka.

Frano, ni ti.
:))

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 16:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
auuuuu, vidim sad i ovo
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-pet-13-poglavica-jelena/3152/

Moj dobri salkane, pričat ćemo mi puno. Prvo papak, pa Poglavica jelena. Frano, Poglavicu mi ne buš eskiviral, ako već Papak nije prigodan za tebe:)
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 06/01/2024 : 16:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

auuuuu, vidim sad i ovo
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-pet-13-poglavica-jelena/3152/

Moj dobri salkane, pričat ćemo mi puno. Prvo papak, pa Poglavica jelena. Frano, Poglavicu mi ne buš eskiviral, ako već Papak nije prigodan za tebe:)




Pa brate stinky sinoć vas zovem da navratite na Odjeljenje školskih sastava, a ti ništa
Popeo se na brdo, stavio Hegelove žute knjige pod mišku i razgalamio se

Vidiš da se Svijet okreće i na drugim k.č.
Kuda i kako, manje je bitno
Okreće se

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 18:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan
KO je mjerodavan da kaže jel ISPRAVAN način Trenera Daria kako od papaka pravi ljude?
Eto da se tu nađemo
Ja mislim da jeste.



Vidiš, tvoje pitanje se mora preformulirati: jesu li ovakvi ljudi kakav je trener realni?

Na dnevniku bi ti rekli da nisu; beva bi ti rekao ne; Stanković bi doveo nekog eksperta koji bi Nu2 utvrdio da ne; fuchs i čitav obrazovni sustav bi rekao ne.

No, to je laž.
Takvi ljudi, kao što je taj trener, MOGU biti realni. To je važno znati, sagledati izvan filistarskog morala. U Supermašini takvi ljudi tobože ne mogu postojati (oni su za ludnice ili reprogramiranje, kako je to rekao naš lipi tonto), no radi se o tome da pravi ljudi jesu često to: u sebi imaju oba centra, najviše Svjetlo i najdublji Ponor.

Frano je, doduše, u ovom treneru pokazao samo Mračni Temelj, Ponor. On ga uopće nije pokazao kompletnim, što sam mu ja već pri našem prvom susretu primijetio. Suočio sam Franu s tom činjenicom: da je on deklarativno posvetio strip "jednom izuzetnom čovjeku", a na razini koja zapravo igra, realno ga je on prikazao kao luđaka, zbunjolu i kiflicu. Frano je, možda nesvjesno (ali tada je tim više znakovito!) uputio žalac "jednom izuzetnom čovjeku" na kojega je nabasao u svom životu.

Prave li ovakvi ljudi (to su ti prema Hesseu stepski vukovi) od papaka ljude, to je prelazak u drugi red. I u ovom stripu nije važno, jer tu trener NIJE pravi kompletan čovjek i NE PRAVI od papaka ljude. Cakić je već čovjek, na razini priče, a Frano to nije postao ni nakon ključne banane u finalu ---- i njegov proces postajanja čovjekom traje i kroz Skice iz Indije i kroz Oca, a bome i u danima prije Papka, u Mostarskim željama i u Tulipanu. Svi ovi naslovi su Franin obračun sa sobom, ulaženje u oko orkana i razračunavanje sa tulipanom u sebi.

Ovdje imaš moje komentare Papka od prije par godina. Tu smo se Frano i ja upoznali, i njemu su ovi komentari bili eksplozija u mozgu, proširivanje granica svijesti. Vjerojatno se nikada nije susreo s ovakvim komentarima, jer to su bili komentari izvan struje, a glavni tok je inače bio da ga pohvale (s pravom!) jer je uradio perfektan strip. No, ja sam mu stavio pred nos nešto sasvim drugo, egzistencijalnu kritiku koja obvezuje i Frano je to shvatio. I prihvatio dobro, otpočeo kretanje još jače.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=63&TOPIC_ID=42141#2453575

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=64&TOPIC_ID=42141#2453650

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=64&TOPIC_ID=42141#2454017

Evo, pročitaj ta tri osvrta, tu ima dosta toga rečeno... i nagoviješteno.

Pa ćemo pričati dalje.

Ponovio sam Papka i sad moram reći sljedeće: Papak raste!!!
Ozbiljan je kandidat za naj naj i bolji mi je sada nego što je bio onda kad sam pisao one komentare.

Papak ima prenajbolju energiju, i ja nisam mogao vjerovati da je Frano to tako superiorno napisao. I zaista se dogodi prijelom, i sad mogu točno označiti točku u kojoj je Frano pao na nižu razinu. NO, ne tako pao da bi zaista pao, stropošt. I dalje je podizao, pa onda opet pao i sve skupa priveo u jedan od najboljih hrvatskih stripova svih vremena. A to mu je bio prvijenac i to je onaj perfektan start koji uništi rukije.

Publika, i kritika, također je upala u tu zamku i očekivala sada ne znam što. Nisu više častili i slavili Franu kao kod tog Papka. Iako su, kako rekoh, Otac, Skice iz Indije, Mostarske želje i Tulipan opus, kakav recimo Macan nema. Kordej također. Evo ,da uzmemo ta velika imena.

Frano je na svojoj koži osjetio "osvetu" filistara, jer ga ovi više nisu mogli pratiti kada je počeo svoju ludu vožnju po scomu. Estetika licitarskog srca ujedno je etika i kritika u svijesti recentne strip publike ili kako to markos postulira - larcenetovaca. Oni čitaju mračnjačko štivo a la Pakao ili Larcenetovu demonologiju, ali - s distance. Čim nešto iskoči iz filistarskih tračnica, ZAISTA počne biti proširena svijest, tu ide jedno ne ne. Nemoj se trošiti na nepotrebno iliti: daj hodi u maticu, hodi k nama. To ti je ta situacija, s kojom se Frano mora suočiti još odlučnije i vidjeti što i kuda dalje. Biti ili ne biti. Jasnoća ili kontaminirana jasnoća.

Evo, pa pročitaj prvo ona tri poduža komentara.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/01/2024 : 19:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Da.
Dobar si ti Stinky.
Najbolji psiho analitičar (bez greške i strip kritičar) kojeg ja znam.
Ni u Indiji nemaju takvog :)

Imamo mi te strip prethodnike, pa i suvremenike.
To se bre, štanca. Baš jaka repka.
Ali, uglavnom ispadaju truba stripovi.

Ja sam se rasporedio kako sam znao.

Na sva ta karijerna očekivanja nikad nisam baš obraćao pažnju. Radiš stvari taj tren. Jerbo samo taj tren i imaš.
Na stranu sad to što je život vječan :)

Ako izduram nastavke Papka (drugi je gotov, kotura se trojka), bit će to ... a, ne znam, olakšanje, valjda.

Dok sam radio prvog, čovjek kojem je bio posvećen je umro.

Tako da me i to malo pritišće. Scenaristički jeli :)

Ima i druga stvar. Ja sad imam malo brdo djece oko sebe. Ne znam kak će oni reagirat ako sve to vide.

Ili njihovi roditelji.

Ali, nema više nazad.









Edited by - frano on 06/01/2024 19:57:23
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 20:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano, ja bih sad išao još dalje. Ako smijem.
Malo je nezgodno pričati, s obzirom na okolnost da je taj čovjek umro. I da se ulazi u tvoje biće, ili kako ti kažeš psiho raščlambe. Fragilne su to stvari i može čovjeka jako stisnuti za jajca.
U međuvremenu, ja sam pročitao još tvojih stripova, onih 5, a i video sam te tu - na livadi i u antologijskim:)
Sve se ne može reći, jasnoća nalaže da se nešto zadrži, jer tu gdje se mi nalazimo (u ovim "analizama"), to su osjetljive regije bića. Možda ni ženi ne možeš ulaziti u te predjele, znači, čak ni u najprisnijoj intimi možda ne - tako kaže mjera jasnoće.
Mogli bismo još - ali mrvicu - malo dalje pričati o tvojim stripovima. Makar možda bolje jednom kad se vidimo, in vivo i licem u lice.

Možda bolje s mejnstrim strane, s koruzne strane, po pravilima posrane distance:))


Evo, recimo, da označim točno mjesto na kojemu je tvoja nevjerojatna energija i skoro apsolutnost pala:



Čim si stao voziti drito i izvukao se iz priče te počeo odozgo propovijedati ("ne znam što ljude tjera da..."), uškopio si samoga sebe. S ovom rečenicom kreće tvoj prvi pad u ovom tvom beskompromisnom stavljanju čitatelja, dovlačenja čitatelja u okno, gdje se abnormalno životno isprepliću rat i košarka i samuraji. Prije sam mislio da su samuraji višak, ali sada držim da si postigao sjedinjenje, srašteno klupko života. Sve do ove rečenice, koja nije životna, pogotovo ne u ovom klupku kojega si majstorski postigao.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 06/01/2024 : 20:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote

Neću reći "svaka čast, stinky", ali svaka čast stinkyju što artikuliše ono što je MOGLO biti prešućeno :))
Deset puta sam napisao i izbrisao šta ti želim odgovoriti na ovo, samo ću ostaviti - da te razumijem i slažem se.
Međutim, snagu Papka ne možeš reducirati tom scenom i tom pogrdnom izjavom. Ne, ne. To nije poraz. To je još jedna pobjeda za Papka. U jednom od komentara si rekao dovoljno "Dario kleše mramor" - i to je to. Dario nije odustao od klesanja, naprotiv. Do kraja se posvetio onome što ga ispunjava i što mu je dužnost. Čovjek je imao dužnosti i sve ih je ispunio ljudski i više od toga.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/01/2024 : 20:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nešto slično je primjetio i Štef Bartolić.
Košarkaški dio mu je dobar, ratni nije...


To je zaprav najgore.
Nepotpuna istina.

Ili pak ušminkana.

Kak je ono bilo ... ah, da kontaminacija jasnoće :)

Ili istine.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 20:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Pa ja kažem da je Papak naj naj.
Ništa ne reduciram.
Samo označavam mjesto na kojem se dogodio prvi pad, dakle prvi puta je Frano otišao ispod razine koju je postigao. Naravno da se nije porušio.

A o Dariju. O tome ćemo pričati ako Frano pristane da o tome pričamo. Taj dio je ono što kažem - ulazak u osjetljive regije bića.
Naime, ovo što ti kažeš o Dariju i dužnosti, to je, doduše, lijepo kad bi tako bilo. No, ja sada mislim da ovo što vidiš (i čitaš) u stripu, nije baš tako kako ti se čini. Nije to Frano prenio dokumentarno, niti je taj Dario baš to što mi čitamo u Papku;)
Drugim riječima, Frano ti je ful of šit:)))) Šalim se. Samo hoću reći: sove nisu ono što se čine, kako reče Twin Peaks. Frano ne samo da postiže i priča proživljena iskustva, nego ih on majstorski izmišlja. Daje svoje male dopune:) Ali daleko od toga da bi to bilo gore, ili laž. Ne, to je sve autentični Frano. Samo nije dokumentiran događaj, ono što čitatelj uzima zdravo za gotovo kad pročita te slice of life priče.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 20:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Nešto slično je primjetio i Štef Bartolić.
Košarkaški dio mu je dobar, ratni nije...



Ja ne kažem to.
Nema ovdje "ratnog" i "košarkaškog" dijela. Sve je cjelina.

Pad je nešto drugo, upravo izlaženje iz te cjeline. Pokušao si zaći iz pozicije "unutra" i postaviti se "izvan" i ... tu si počeo srati kvake. Da tako sad lijepo kažem:))))))

Ili da ti kažem ovako: početi kontemplirati usred rata, to ti je isto kao kada bi na toj utakmici, kad te je pregazio Tenk i Giriček ti zabio tricu kroz facu, počeo lamentirati o smislu života. ZATO što nisi prisutan u trenutku (budan), ZATO ti ispadaju lopte. Loptu ćeš uhvatiti, ne tako da počneš lamentacije, nego kad se odvažiš da ju - primiš. Baci ti bombu, ti ju primiš. I zakucaš Giričeku dok trepće okicama.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/01/2024 : 21:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Bravo, Stinky.
Upravo to se dogodilo treneru.

Šmugnuo je s polja bitke.
I počeo kontemplirati.

Trener iz stripa jest Vukovarac.
Nije završio na ratištu, već u Zagrebu. U sjemeništu.

Pa onda kasnije kao košarkaški trener.
Taj dio nije fikcija.
Najveći kadetski uspjeh malog kluba je njegova zasluga.
I 2 nba igrača.

Ali, mira nigdje nije imao.

Eto.
Šta ti je lagana kontaminacija istine :)







Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/01/2024 : 21:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro si to sve sročio, Stinky.
Tvoj zaključak je skroz isti kao i poanta razgovora Krishne i Arjune u Bhagavat Giti.

Arjuna je počeo filozofirati u sred rata.


Izgleda kako je ta knjiga namijenjena svima nama.








Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 21:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano, ja mislim da ovo nije strip o treneru.
Nego o tebi.

Hoćeš dalje? :))))
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 06/01/2024 : 21:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Davaj :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 21:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajd budemo sutra nastavili. kasno je već:))

budem ti rekao malu tajnu: kako to da si trenera ovako prikazao, u eksplozijama strasti;)
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 06/01/2024 : 21:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
frano, budi ponosan:


Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/01/2024 : 21:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
u međuvremenu, mogli bi i drugi pričati malo o trenerima i papcima.
ili barem kako im se čini sve to što su vidjeli na finalnoj utakmici kadeta 90i neke, a što je Frano ispričao? Malo prešutio, a malo nadodao;))

Ili je baš tako bilo? Papak lupa bananu Tenku i osvaja djevojku, žabac postaje princ;)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 10:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano,
mislim da si već rekao da si epilog nadodao. Zašto si to uradio?

Mislim da je originalni strip puno jači. Tu imaš puni krug: od ruke (prvi kadar) do ruke (zadnji). Ovo je strip ruku (za razliku od Mostarskih želja). Mostarske su već kontemplacija i tamo paše. Ovdje ne. Ovdje samo ruke i rokaj. Na terenu. I u Vukovaru. I među samurajima.

Da ne kažem da si u epilogu kvazifilozofirao iz najgrđe moguće pozicije: kalkulanta. Otac kalkulant kalkulira o sinu, trener kalkulant kalkulira o klubovima i igračima i frano-građanin-kalkulant kalkulira o domovini. Taj bi epilog trebalo zakonom zabraniti.
Ni crtež u epilogu nema muda. Pogledaj crtež u originalnom stripu; to je bomba!!! Kakav Biuković u Ponosu vragova, ovo je na desetu. Pogledaj oči, i zube likova, sve je savršeno pogođeno: od divljih očiju trenera do zubiju četnika. U epilogu nitko nema ni oči ni zube. To si nešto na brzinu i ofrlje.

Evo, i sad više nećemo o detaljima gdje si napravio pad. Jer onda Salkan misli da te ja kritiziram, u uobičajenom smislu riječi. A ja samo radim kritiku (postavljanje značenja).

Salkan, što ti je najbolje u stripu?
Ima neka scena?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 10:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Gledaš ti očima Stinky :)

Te table su nadodane jerbo je uredniku falilo mesa. Trebao je biti deblji album. Te "jednokratne" priče trebaju biti kakti duže...

"One shot" priče su se danas pretvorile u grafičke novele. Vojna, Texas...

One jesu deblje, ali prozračnije. Table imaju manje kadrova. Vizualno je ugodnije.

Klasični francuski albumi su nagruvani.
Hoće više, na manje papira.


I tu se isto jasno vidi samo drugačija raspodjela istog.

Nju smo utvrdili sa starim titanima.
Raspodjelu istog.
Crtalo se tada žestoko, u jasnoći.

Danas se crta kilavo, u kontaminaciji jasnoće :) Ali, na 47 nivoa scenarija.


Edited by - frano on 07/01/2024 10:31:29
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 10:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ali, eto, te dodane stranice govore da je trener umro. Trčao je stepenicama i umro.

I priča, točnije istina, probija svoj put.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 10:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nije gotovo i kad je gotovo.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 10:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ali, eto, te dodane stranice govore da je trener umro. Trčao je stepenicama i umro.

I priča, točnije istina, probija svoj put.



To nije istina. To je samo informacija bez značenja.
Istina je ono što si napravio u originalnom Papku.

Istina, točno kažeš, probija svoj put. Ali to je upravo originalni Papak, koji samo koristi određene događaje da bi pričao priču. I tako postavio višu istinu. Epilog pak uopće ne priča priču, nego daje informaciju. To je ohoho niža razina.

Epilog = dokument, informacije bez značenja, "znanstveni" pristup, kalkuliranje
Papak (bez epiloga) = priča, davanje smisla određenim događajima u tvom životu, mitopoetika, istiniti pristup srce, ruke i lopata
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 10:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Doduše,
ne trebamo se varati: vjerojatno svi ovi koji su te lijepo hvalili, svi oni sigurno obožavaju epilog. Dobili su informaciju, a u svijetu bez istine, informacija je sve.

Urednik (tko je to, markos?) ti je tražio da dopuniš savršeno. Da poboljšaš savršenstvo. To je to, ti si m udao što hoće. Informaciju, bez istine. Sad ima savršenstvo, poboljšano savršenstvo bez istine. Baš po ukusu i svi su te pohvalili: htjeli su da se trošiš na potrebno i dobili to.
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000