forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 16:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Salkan
Ja sam imo curu Amru i otišla je za karijerom, nije htjela porodicu.



Tim više su Mostarske želje strip za tebe!

Ti i Frano, luzeri. Nije Amra za vas.
:))



To je pravi multiverse.
A ne ove gluposti sa spidermanovima iz različitih svjetova.

Salkan i Stinky i Dupli i ja i livada ... svi smo mi tu i sada.

Vadimo si krnjke.


Ovi ostali nek si navlače zlatne navlake.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano, vidim da si ti uvijek htio letjeti. Biti slobodan ko ptičica. Come Fly with Me.
Amru si stisnuo u obrani, no - treba napad. Da si skočio s mosta, e moj Frano... znaš kolko bi imao Amri. Još bi i letio, onak zapraf.

Evo ti moje autobiografske crtice: dvije godine zaredom sam pobijedio u skakanju na bazenu. Bio sam akrobat. I letio. I znaš kaj? Neke djevojčice su me opasno gledale. Al' ja, pravi papak, htio sam samo jednu. I držao celibat (kako da ne) dok ju nisam našao.

Frano u Mostaru snifa, mašta o Jordanu i skače s kontejnera (ne s mosta; s mosta samo kad snifa), a Amra i Goran se žvale. Hihihi.

A znaš kad ti je uspjelo nemoguće, Frano?
Kad si Dariju rekao ne. Ne dam patike.
Kad čovjek ne da patike dok mu to traže više instance, onda lupa ključne banane. I postane princ.

Nisi smio dati ni Amru. Frano. Ej. Ni patike ni Amru.

Makar... sve je dobro ispalo. To vidimo u sljedećem tvom bestseleru: Tulipanu.
:)))))

U Tulipanu si znao što treba raditi i kako sa ženama. Pročitao si u Storyju.
A i Čupko je bio tu da te pogura.

Idemo dalje. Nema predaha.

Edited by - stinky on 07/01/2024 17:07:53
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
A čisto da ti izbijem još jedan sloj: te Mostarske želje su teška samoanaliza.
Došao Frano nakon dvajst let u Mostar, da vidi staru ljubav i dječačke dane, ali sve kaj ima je ruksak, patike (patike nikad nije dao) i sjetnu crvenu majicu i plave hlače. I novi mobitel.

Kao što nije znao biti direktan s Amrom, tako ni danas, nakon dvajst let, Frano ne postavlja ženu u red, nego se dopisuje prek mobitela. Ko tulipan. Nejde prek mobitela sa ženama - to je lekcija koju sam naučio iz Franinog stripa Mostarske želje. Tako ja to vidim, to je neka poanta ovog lijepog stripa.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 07/01/2024 : 17:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
...pa onda da krenemo ispočetka



Nije da sam isključiv, ali kad mi neko kaže da ne voli ovaj film (ili nedajbože da ga ne razumije), ja nekako izgubim volju za ubjeđivanjem. Zašto?
Da li je u redu da ja ovaj film smatram kultnim i da je, pošto je bio aktuelan u vrijeme mog djetinjstva - upravo ovaj Walter Hill podijelio nas balavce na one koji vole Ratnike i one koji vole Vatrene ulice?
Pitam iz perspektive istraživanja kako ovakav kult reda principe u kritično doba života
Zar nisu Warriorsi FIGHT FOR YOUR RIGHT
frano?
stinky?

Škafiškafnjak

Edited by - Salkan on 07/01/2024 17:23:01
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Uh, ja volim Warriorse I Vatrene ulice.
Možda Vatrene još i više. Sad.
Kad sam bio klinac, volio sam Warriorse. Jer Vatrene nisam ni gledao:))
Warriorsi su bili kult, a Vatrene baš i ne toliko.

Warriorsi su ekipa. Škvadrica. Pleme.
A Vatrene su pojedinac. Sam.
Ja sam više ovo drugo:))
Frano pak uvijek traži škvadricu. I zaštitnika. Dobar je Frano. Ko kruh.
:) :) :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Inače, i meni su najbolji bejzbolaši iz Warriorsa. S palicama. I onak lijepo pofarbani.
Vidim da su i Frani bejzbolaši urezani. A ne ovi kakti glavni.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nakon filma Warriorsi, radnja stripa ide tako da Frano dolazi u školu.
Znači, prvo Warriorsi i plemena, onda škola i multiverse, kako kaže Frano.
To su te paralele.
Hm.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan
Zar nisu Warriorsi FIGHT FOR YOUR RIGHT



Jesu.
Ali Vatrene su fajt za tvoju ženu.

Da je Frano gledao Vatrene ulice, možda ne bi imao pravo u polemici protiv Gorana, ali bi imao Amru.
Težak je to izbor: imati pravo ili imati ženu. Franu se tu lomio. I izabrao lamentiranje, kontemplaciju i pravo u polemici (nastavio u Tulipanu). Tek je u Tulipanu isteoretizirao maksimalno i poentirao. Uz tone teksta. I indijske gurue.

Ja, ja sam si prvo pripojio ženu, napravio androgina. Odonda uvijek ima pravo i u polemici. Jednostavno me je krenulo.

Edited by - stinky on 07/01/2024 17:49:02
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 07/01/2024 : 17:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Dobro, dobro
Nikom ne sporim pravo izbora, izbori su ti koji nas oblikuju, trasiraju put, pravac i spisak principa koje lijepimo na čelo
Idemo dalje, nadam se da se moja hronologija cijeni:



Jel ovo glavna Mostarska želja?
Hormoni, mladost?
(frano izgleda zapeo na treningu, ne javlja se - ili čita i smijulji se)

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 17:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
To je to.
Provalili smo ga.
Glavna mostarska želja je pokazana na prvoj sličici. U krupnom planu.
Frano se i tu zeznuo. Naime, on sjedi s krive strane:)))))) Eeeeee, moj Frano.

:) :)

Edited by - stinky on 07/01/2024 18:03:22
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 18:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
E tak.
Idem se ja brijat.
Pa se još čujemo. Valjda.
Ako ni ove, raskrinkane, mostarske želje ne mogu pokrenuti duhove, onda sve do vrapca. Onda je Frano s pravom popovao u Tulipanu. Sve tulipan do tulipana na scomu.
Tulipani, nemojte se sramiti.
Napišite koju o Warriorsima.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 18:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky je bata od zanata. Živ čovjek.

Uvjetovani smo od glave do pete.
Ja sam bokte izgleda komunjara prava.

Idem pogledati sad Vatrene ulice.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 18:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

...pa onda da krenemo ispočetka



Nije da sam isključiv, ali kad mi neko kaže da ne voli ovaj film (ili nedajbože da ga ne razumije), ja nekako izgubim volju za ubjeđivanjem. Zašto?
Da li je u redu da ja ovaj film smatram kultnim i da je, pošto je bio aktuelan u vrijeme mog djetinjstva - upravo ovaj Walter Hill podijelio nas balavce na one koji vole Ratnike i one koji vole Vatrene ulice?
Pitam iz perspektive istraživanja kako ovakav kult reda principe u kritično doba života
Zar nisu Warriorsi FIGHT FOR YOUR RIGHT
frano?
stinky?




Salkan, meni u Warriorsa, kad onaj u parku veli "... dosta mi je bježanja ..." hijooj, kako to vužga :)

A glede Amri, baš su šašave :)
Borba svih borbi.
:)
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 07/01/2024 : 19:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Da da
Warriors! Kult. Čak mi sad pada na pamet, pošto zaista ima nasilja - ne može ga se stavit u osnovnu školu, srednju školu, lektire
Ali ga se nekako mora instalirat u masu kao nešto bez čega se ne može
"Beznemož", jesil znao frano šta to znači?
Beznemož - musthave
E Warriors je beznemož
Nije beznemož u razini stinkyjevog raščupavanja i raščlanjivanja materije, ali je beznemož
E Amre

Ja svoju gledam nekad na tv-u, dotle je uspjela u karijeri

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 07/01/2024 : 19:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

... I držao celibat (kako da ne) dok ju nisam našao...





Taj celibat moment iz Tulipana je šlapnul mnoge :)
Hijoj.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2024 : 20:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano prek mobitela, a Salkan prek tv-a.

U Tulipanu si ti čvoknul cijelu tu ekipu. Koja te do tada gladila perom po guzici. Više nisi igral za škvadru.
Joj, kako su se nasekirali kad su vidli Tulipana:)

Inače, Tulipan je skroz van gabarita i tu si ti izgleda dobrano snifal ljepilo. Oporavljao si se od Amre.
Ali opet je to jedan dobro sklepani strip. Ima par kultnih stvari, unutar najgorih slomova koje si u životu doživio. Grogiran si, al' ideš nekamo i ideš prema cilju.

Tulipan je najgore zastupanje prave strane promašenim sredstvima, koje sam ikada vidio. Totalno kontaminirana jasnoća:) Malo ispod mladjo otkupljuje ukradene stripove na Hreliću, vraća ih u knjižnice, a ne postaje heroj na scomu. Tako i ti: zastupaš vrlinu, a crtaš koka-kole i onane. Tu su ti sve zvijeri izašle, i po noći i po danu. I onda na zadnjoj korici pogodiš u rašlje: Asterix i Obelix su tek dva najbolja prijatelja.

Da!
A o prijateljima se rade prijateljski stripovi. Ne koka-kole.

Pravi strip, urađen pogrešnim sredstvima, po estetici tetkica, a u kozačkom duhu.
Tvoj srednji rad, između dva hita za publiku i onda dva osobna hita bez publike.
Texas Kid za siromašne. Za 20 kn.
Sjajno.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/01/2024 : 10:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I eto.
Najveći ateist ne može poreknuti mir Božića.

No, natjecanje kreće dalje.

Hvala svima koji su se osvrnuli na Papka.
Strip je to s pregršt zgrčenih likova razrogačenih očiju.

U drugom dijelu je pak druga krajnost.
Strip obiluje s pregršt staklenih, jedva otvorenih kapaka...

Ko dogura do mirnog i jasnog pogleda...
Blag si ga njemu.


Kako ćemo dalje ovisi o moderatoru Stinkyiju.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/01/2024 : 13:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/qNBQRHMh][/url][url=https://postimages.org/]temp img upload[/url]
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 08/01/2024 : 13:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Vuče malo na Kordeja.
Vidi se da si proučavao Texas kida.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/01/2024 : 14:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
He, he ... moguće, moguće...

Dešava se sad to da ja moram kakti taj neki izražaj svesti na zajednički nazivnik, a prošlo je dost vremena...

A, niti jedan crtež nije nikad isti...

Viš ti to ... to je valjda breme najamnika, njih tjeraju da uvijek crtaju isto.




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/01/2024 : 14:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kordeju je spas kaj se drži papira i tuša.

Mada pimpla i on po tom Photoshopu kad slika.
Tu su ga dočekali.
Šteta.


Ja zadnje tri godine nisam papira i tuša vidio... mislim, crtao sam u bilježnicu (da ne poludim) ali, animirao sam na kompu.

Kad sam zel papirus, bemti, ko da sam ponovo sebi došel.


Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 08/01/2024 : 14:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Lijevi gleda u ravni očiju
stvarni svijet?
Desni, mlađi gleda u nebo
čeka božanstvenu intervenciju ili?
nema ključa za šifru, frano
:)

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 08/01/2024 : 16:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Bravo. Božanska intervencija samo što nije :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 09/01/2024 : 12:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 09/01/2024 : 12:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Evolucija

Hijoooj, kakav mućak od ideje.
Vele, iz etijopije prvi ljudi, hijoooj.

Crmci su narod pokreta.
Kinezi, narod praktičnosti.
Indijci, duhovnosti.
Hrvati, prodanosti.

Svak se rasporedil kak je znal :)


Kak je ovo dobar film. Bolji i od Asterixa.
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000