forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/12/2023 : 10:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
To ti je ilustracija na predlistu ili, kako kažu Talijani, frontespizio.



Teško da ćeš naći bez semafora na vrhu kad izgleda da je i to dio crteža.

https://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece=1734488

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/01/2024 : 07:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

To ti je ilustracija na predlistu ili, kako kažu Talijani, frontespizio.



Teško da ćeš naći bez semafora na vrhu kad izgleda da je i to dio crteža.

https://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece=1734488



Hvala.
Našao sam na kraju sve po skenovima i cropao sam.
Ionako mi treba više kvadratna slika.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/01/2024 : 07:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sad za par dana budem smazal MAXI i GIGANT pa javim utiske.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12600 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/01/2024 : 10:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Sad za par dana budem smazal MAXI i GIGANT pa javim utiske.



Mislim da ljudi ne bi smijeli da jedu stripove, ali ako baš želiš ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/01/2024 : 11:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pa ne bum ih valjda čital.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/01/2024 : 18:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote



Mrtvi se ne vraćaju (Perniola/Di Clemente) (Libellus - NN MX 8/a)

Pa čak i solidna detektivska priča s Nathanom u glavnoj ulozi. Klasični motiv osvete, ovaj put prema jednoj bivšoj bandi koja je napravila krvoproliće u prošlosti. Do zadnjeg nas Perniola drži u iščekivanju tko je tajanstveni osvetnik mada se bez problema moglo naslutiti tko je glavni odgovorni. Uglavnom, tipična priča za maxi ediciju, ali hajde, ova bar ima glavu i rep.


Putovanje u Gadalas (Vigna/Toffanetti) (Libellus NN MX 8/b)

Tko o čemu, Vigna o Nathanovoj mladosti. Kad smo već mislili da smo upoznali Nathanove prijatelji iz svake životne dobi evo opet novih. I zato mi je sve odmah palo u vodu zbog vječnog recikliranja istih tema. A i da sve ovo bacimo po strani, sama priča solidna, ali tanka. Nema tu ničega posebnog što bi nas bacilo s nogu, a i karakterizacija Nathanova prijatelja Spikea je neuvjerljiva.


Iron Jake (Rigamonti/Busticchi&Paesani) (Libellus NN MX 8/c)

E moj Rigamonti, nastaviš li ovako pisati ode Nathan na prosjački štap. Kliše do klišeja, na razini najnaivnijih priča kapetana Mikija. Gotovo bih rekao sprdnja od Nathana, od samog načina upadanja u zadatak, pa do načina njenog obavljanja sve do same kulminacije na koju bi se čovjek samo nasmijao. Iznenađujuće dobar crtež novih autora jedno je što ću pamtiti.

Edited by - Jerry Krause on 02/01/2024 18:10:42
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 02/01/2024 : 19:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
prestrog si jerry :).
mene su prve dvije priče (posebno prva) ugodno iznenadile, ipak je ovo maxi :).
treća je stvarno loša, čak me ni ne ljuti, kao da ne postoji.

gigant mi je najgori do sada. ok, ide to nekako, čitljivo je, ali osnovna postavka...emocionalni receptori/moždane sonde-način uporabe-učinak na žrtve...meni je vrhunski debilizam poput onih humanoidnih reptila koji se hrane ljudskim dušama/esencijama ili kukaca savršene artikulacije.
doduše ja volim tvrdi sf, u konačnici sve je stvar ukusa.


Till I Collapse
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/01/2024 : 19:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
A ti si prestrog za gigant. ;)
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 02/01/2024 : 19:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
ne bi on meni bio loš da nema te dylanovštine s tim sondama koje nisu neka usputna stvar nego način funkcioniranja glavnog junaka/junakinje priče u datim okolnostima u smislu načina rješavanja problema. sama ideja gubitka inspiracije i pozadina priče je ok. otac, kepec...
ustvari do pola mi je ok. meni je manje loš prethodni gigant nego svima vama, ništa posebno ali me ne živcira :).
koja je ono priča gdje se želi napraviti savršena interaktivna igra pa ona žena otme klinku te ju iskoristi na način da njen strah vrhunskom tehnologijom nekako prenese na same igrače koji nakon spajanja proživljavaju u samoj igrici autentičnost njenih emocija. ona se putem računala nekako poveže s mladim hakerom, naravno umiješa se i nathan i sve dobro završi. to je za mene sf ovo mi ne paše.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2024 : 10:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao gigant, ne mogu reći da me oduševio. Za početak, priča mi ne odgovara formatu giganta premda mu s druge strane crtež paše. Nije to loše, dapače, čak me i zaintrigirao misterij što se događa sa nathanom, ali oni pipci su mi pokvarili dojam, to više djeluje kao izum evil masterminda a ne renomirane ustanove za liječenje raznih psihičkih stanja.😶

Inače Štovani su mi zakon 💪.

Najbolje (maxi) sam si ostavio za kraj.😆
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/01/2024 : 11:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao gigant, ne mogu reći da me oduševio. Za početak, priča mi ne odgovara formatu giganta premda mu s druge strane crtež paše. Nije to loše, dapače, čak me i zaintrigirao misterij što se događa sa nathanom, ali oni pipci su mi pokvarili dojam, to više djeluje kao izum evil masterminda a ne renomirane ustanove za liječenje raznih psihičkih stanja.😶

Inače Štovani su mi zakon 💪.

Najbolje (maxi) sam si ostavio za kraj.😆


Čitaš znači i dalje. Znao sam ja da nećeš odustati od Nathana. ;)
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/01/2024 : 11:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Inače što se tiče giganta, nije da me je nešto oduševio, ali nije ni za baciti. Recimo da mi je bolji od G13 i G15.

Dosta emotivna priča, Rigamonti je pokušao malo glumiti Meddu i to mu je dosta dobro išlo u prvoj polovici priče. Tu se on hrabro poigrava kako s Nathanovim tako i sa čitateljevim emocijama postavljajući tezu što ako čovjekov um postane prazan, odnosno ga obuhvati ništavilo. Što ako izgubimo bilo kakav oslonac u životu i postanemo samo prazna emocija.

Zanimljiva je karakterizacija glavnog lika spisateljice sve do onih famoznih pipaka koje ste spomenuli. Tu se priča spustila na razinu jeftinih filmova B kategorije. Isto tako, ne mogu se oteti dojmu da se silom htjelo nakupiti broj stranica za gigant format bespotrebno ubacujući imaginarnu priču o Krugu.

Za pravi sud morat ću ubrzo još jednom pročitati ovaj gigant. Moglo je ispasti strašno dobro, baš šteta.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2024 : 11:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao gigant, ne mogu reći da me oduševio. Za početak, priča mi ne odgovara formatu giganta premda mu s druge strane crtež paše. Nije to loše, dapače, čak me i zaintrigirao misterij što se događa sa nathanom, ali oni pipci su mi pokvarili dojam, to više djeluje kao izum evil masterminda a ne renomirane ustanove za liječenje raznih psihičkih stanja.😶

Inače Štovani su mi zakon 💪.

Najbolje (maxi) sam si ostavio za kraj.😆


Čitaš znači i dalje. Znao sam ja da nećeš odustati od Nathana. ;)



Ma to dok čekam što će biti sa Sigmundom :)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2024 : 12:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Inače što se tiče giganta, nije da me je nešto oduševio, ali nije ni za baciti. Recimo da mi je bolji od G13 i G15.

Dosta emotivna priča, Rigamonti je pokušao malo glumiti Meddu i to mu je dosta dobro išlo u prvoj polovici priče. Tu se on hrabro poigrava kako s Nathanovim tako i sa čitateljevim emocijama postavljajući tezu što ako čovjekov um postane prazan, odnosno ga obuhvati ništavilo. Što ako izgubimo bilo kakav oslonac u životu i postanemo samo prazna emocija.

Zanimljiva je karakterizacija glavnog lika spisateljice sve do onih famoznih pipaka koje ste spomenuli. Tu se priča spustila na razinu jeftinih filmova B kategorije. Isto tako, ne mogu se oteti dojmu da se silom htjelo nakupiti broj stranica za gigant format bespotrebno ubacujući imaginarnu priču o Krugu.

Za pravi sud morat ću ubrzo još jednom pročitati ovaj gigant. Moglo je ispasti strašno dobro, baš šteta.



Tipfeler? Htio reći 14? S time bih se složio, dok mi je 13 puno bolji premda daleko iščašeniji.

Slažem se da je predugo, inače bi to bila vrlo dobra epizoda, pod uvjetom da su bolje razrađeni pipci.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/01/2024 : 12:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da, 14 sam mislio.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/01/2024 : 18:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
NATHAN NEVER LIBELLUS MAXI 08

01:Mrtvi se ne vraćaju
Vrlo dobra detektivska priča sa solidnim brojem negativaca. Priča iz prošlosti koja za neke nikada nije bila završena te se mogla završiti samo na jedan način:potpunom osvetom. Ali tko je ubojica ako su oni koje se osvećuje mrtvi već 20 godina?
Zamjerke idu u tome što a) osim Nathana i Sigmunda ne vidimo niti jednog drugog agenta Alfe i b) gđa Quiros je, nakon par početnih scena, potpuno zanemarena u priči.
Inače fora su mi one "stambene" jedinice u kojima Hermann živi, to je bilo već prikazano u 5. elementu, a i u još nekom stripu čini mi se:))
Crtež je vrlo dobar, pravi futuristički i vrlo dobro odražava atmosferu.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Naslovnica MAXIJA:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/01/2024 : 18:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




Mrtvi se ne vraćaju (Perniola/Di Clemente) (Libellus - NN MX 8/a)

Pa čak i solidna detektivska priča s Nathanom u glavnoj ulozi. Klasični motiv osvete, ovaj put prema jednoj bivšoj bandi koja je napravila krvoproliće u prošlosti. Do zadnjeg nas Perniola drži u iščekivanju tko je tajanstveni osvetnik mada se bez problema moglo naslutiti tko je glavni odgovorni. Uglavnom, tipična priča za maxi ediciju, ali hajde, ova bar ima glavu i rep.




Slično mislimo, jedino što pomalo isto smeta je što je ubojica baš ono pljunuti stari:)) Ipak bi trebao biti malo drukčiji ali onda ni priča ne bi išla tim tijekom jel'te:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/01/2024 : 18:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

prestrog si jerry :).
mene su prve dvije priče (posebno prva) ugodno iznenadile, ipak je ovo maxi :).
treća je stvarno loša, čak me ni ne ljuti, kao da ne postoji.




Ha dobro i Jerry kaže da mu je prva priča ok:))

Ali sad me baš zanima treća epizoda:))

Budem ostatak sutra i prekosutra.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 03/01/2024 : 19:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote


[/quote]

Ali sad me baš zanima treća epizoda:))

[/quote]

izbečene face, predimenzionirani likovi i banalni govor...ovo je mogao biti dobar team up nathana i bleka. ima i divljine tako da se osjeti malo mister no atmosfere što znači da u konačnici imamo bolju priču od ujedinjenih za planet :).


Till I Collapse
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2024 : 09:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Maxi 8
Mrtvi se ne vraćaju

Moram se složiti da je solidna priča, jebe me samo mrtvac koji se mora nogama držati za udicu kako bi ga izvukli iz vode.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2024 : 11:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Maxi 8
Putovanje u Gadalas

Jerry je u pravu, pa jbt, introvertirani Nathan ima nos da bira loše društvo koje će ga u jednom trenutku zajebati. Bilo bi solidno da to već nismo viđali.

Edited by - Kerempir on 04/01/2024 12:00:20
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 04/01/2024 : 13:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Maxi 8
Iron Jake

Koja stripčina! Nathan i Branko u zmajevom gnjezdu sreću negativce iz miami vice i crime story uz sveprisutno pitanje koliko smo spremni daleko otići zbog robovanja društvenim konstruktima poput obitelji što dovodi do neizbježnog tragičnog i katarzičnog završetka jer:

"Volio bih reći da smo pobijedili, ali nismo... pozvali su nas da zaustavimo nasilje a mi smo postali dio pakla..."

Edited by - Kerempir on 04/01/2024 13:34:51
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/01/2024 : 19:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
02:Putovanje u Gadalas
Opet otkrivamo neke detalje iz Nathanove prošlosti, ovaj put je riječ o adolescentskoj dobi tipa 4. srednje ako se ne varam. Jbga ispada da Nathan fakat nema sreće s prijateljima:)) Sjetio sam se one epizode Posljednji val, tamo je isto nabasao na nekog starog frenda s kojim je surfao, a koji je kriv za neki zločin.
Priča je tanka ali da se pročitati.
Crtež je korektan.
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

03:Iron Jake
Xaxaxa odlično, koja makljaža!:)) A naročito završni dio u stilu Predatora. Također, Poison Sue je odlična negativka i šteta što je više nećemo gledati (a opet možda je kloniraju, tko zna:)) Ima tu mana u priči ali meni je najviše za oko upala jedna "nebitna":na 212.str. mjesec je valjda 5 puta veći nego bi trebao biti:))
Crtež je i više nego solidan.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1045 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 08/01/2024 : 09:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Mjesec ovisno o godišnjem dobu, atmosferskim prilikama i najbitnije goegrafskoj širini može biti i na oči i veći.

A što se ovog MAXI-ja tiče tu su 3 potpuno različite priče a naslovnica uz onu iz MAXI-ja 7 je posebno dobra.

Po meni MAXI kakav treba biti.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/01/2024 : 12:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Mjesec ovisno o godišnjem dobu, atmosferskim prilikama i najbitnije goegrafskoj širini može biti i na oči i veći.

A što se ovog MAXI-ja tiče tu su 3 potpuno različite priče a naslovnica uz onu iz MAXI-ja 7 je posebno dobra.

Po meni MAXI kakav treba biti.





Ma ovdje je to sa mjesecom stvarnom pretjerno:))

Nego, khm, zo:

NAThAN NEVER LIBELLUS GIGANT 15:NIŠTAVILO
Vrlo dobar GIGANT sa odličnim crtežom. Paralelno pratimo dvije radnje:prva je Nathanova potraga za spisateljicom Linfom Bettencourt, a druga je Nathanovo ludilo, ništavilo, crne misli koje zapravo također predstavljaju stvarnost...Ali odkud ta stvarnost dolazi?
GIGANT ima odlične tekstove, odnosno scenarij je na visini, a nekoliko scena su stvarno za pamćenje. Bravo za crtača i scenaristu!
I na kraju...ne može se reći da imamo happy end ali nemamo više ništavila.
Scenarij:7/10
Crtež:8/10
Naslovnica:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.7 seconds. Snitz Forums 2000