forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STRIPOVI.COM OSKAR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/01/2024 : 11:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Još nisi promijenio link za film Hero (Heroj), još to stoji link za dokumentarac o filmu.
Stavi ovaj link
https://m.imdb.com/title/tt0299977/?ref_=nv_sr_srsg_3_tt_7_nm_1_q_hero



Reseno i ovo

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/01/2024 : 12:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Smiješna su ova puristička razdvajanja žanrova. Svaki akcijski film je ujedno i film nekog drugog žanra.



Kad pocinju opisi da li pise SF akcija ili akcija SF? Ne drvim ja da je moje misljenje apsolutno ispravno vec da mi nema logike aliens u istu grupu sa umri muski. I tako redom.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Zula
Average Member

998 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/01/2024 : 12:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


Izazivam bilo koga da nabroji 10 "čisto akcijskih" filmova koji ne upadaju u druge žanrove :)


Ništa ne izazivam, samo tek tako dopunjujem i komentiram... 😉
Prvo bi bilo dobro definirati što je to akcijski film. Jel to samo akcija ili neki veći postotak akcije od bilo čega drugog.
Teško da samo akcija postoji bez priče (drame), bez zapleta i tajni (krimić), bez napetosti (triler), bez puse (ljubić), bez avanture, bez humora, bez ponekog vanzemaljca ili robota..
Die Hard je prilično dobar predstavnik akcijskog filma, u kojem akcija prevladava, a sve drugo pomaže.
Slično je i sa npr. Predatorom, Bourneom, MI, T2, MM...
Ali tako je i sa drugim žanrovima, teško je naći film koji nije zmazan nekim drugim žanrom. I to je dobro!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/01/2024 : 12:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Moj kriterij glasanja nije bio koji mi je fim bolji već koji bolje odrađuje zadani žanrovski element. Nikad meni neće fury road biti bolji film od prvog mad maxa, ali akcijski to je vjerovatno najbolje snimljen film ikada.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/01/2024 : 12:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Moj kriterij glasanja nije bio koji mi je fim bolji već koji bolje odrađuje zadani žanrovski element. Nikad meni neće fury road biti bolji film od prvog mad maxa, ali akcijski to je vjerovatno najbolje snimljen film ikada.



Mad Max III mi i nije nešto akcion (ako me sećanje ne vara). Ili akcije ima manje.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

998 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/01/2024 : 12:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by vukozec

Smiješna su ova puristička razdvajanja žanrova. Svaki akcijski film je ujedno i film nekog drugog žanra.



Kad pocinju opisi da li pise SF akcija ili akcija SF? Ne drvim ja da je moje misljenje apsolutno ispravno vec da mi nema logike aliens u istu grupu sa umri muski. I tako redom.


SF je samo kontekst. Kao i vestern. Kao i ratni film. Iako se i oni mogu miješati...
SF može biti i drama i horor i triler i akcija i pustolovina pa čak i vestern (Kauboji i vanzemaljci)
Teško da ćemo znati precizno odvojiti SF od dodataka koji neki film čine dobrim. Tako da smo osuđeni da bude preklapanja te istih filmova u nominacijama za različite kategorije. Ali bitno da je zabavno!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/01/2024 : 12:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Tonto

Moj kriterij glasanja nije bio koji mi je fim bolji već koji bolje odrađuje zadani žanrovski element. Nikad meni neće fury road biti bolji film od prvog mad maxa, ali akcijski to je vjerovatno najbolje snimljen film ikada.



Mad Max III mi i nije nešto akcion (ako me sećanje ne vara). Ili akcije ima manje.

...a tko je spominjao Mad maxa III? Fury road je četvrti film iz franšize.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1668 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/01/2024 : 12:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Zula

Divlja Horda je pustolovno-egzistencijalna country drama sa šekspirijanskim krajem, isto neki dalji podžanr filma ceste... 😉



Baci se na cestu!



Ali ŠTA je cesta? Može li cesta biti puko parkiralište? Drugim rečimo, da li se rotacija računa u put kao i linearno kretanje?

Nisu ovo tako glupa pitanja kao što bi neko pomislio na prvi pogled.

Hoću da kažem, gospodo, počinjemo da se gubimo prvo u slučajnostima, a potom u formalnostima, i da ne vidimo šumu od drveća. Matriks je primarno SF, kao što je primećeno, a ne akcijaš, iz razloga što tu leži njegov identitet. Naučno-fantastična komponenta je najjača (slično važi za Paklenu pomorandžu); ideje koje su u osnovi filma teraju na razmišljanje, i osvetljavaju čitav film, pa makar ovaj bio vrlo zabavan i sa odličnim, tada revolucionarnim akcionim scenama. (Iako to ne znači da ne može da pobedi u kategoriji akcijaša, jer to zavisi od konkurencije.) Ali važi i da film može da ravnopravno spada u više žanrova.

Vukozec je sve to rekao gore. Žanr je određena vrsta podražavanja teme, tropa, metoda ili bilo kog elementa iz narativne ili umetničke tradicije. Nema tu čvrste, apstraktne logike, već se tako i baš tako priroda umetnost razvila. Vestern je određen mestom i vremenom, ali onda neki pokušavaju da ga metaforički prebace u nešto drugo, npr. "ovo je vestern po duhu" (Mad Max, recimo.) Da li ta određenost mesta i vremena znači da je vestern podžanr istorijske fikcije? Bukvalno gledano, bilo bi tako, ali samo u smislu dok govore o konkretnim istorijskim događajima, a ne o arhetipskim pričama. Vestern se izborio za mesto posebnog žanra, ne logikom, nego delom.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 16/01/2024 12:39:44
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/01/2024 : 13:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Tonto

Moj kriterij glasanja nije bio koji mi je fim bolji već koji bolje odrađuje zadani žanrovski element. Nikad meni neće fury road biti bolji film od prvog mad maxa, ali akcijski to je vjerovatno najbolje snimljen film ikada.



Mad Max III mi i nije nešto akcion (ako me sećanje ne vara). Ili akcije ima manje.

...a tko je spominjao Mad maxa III? Fury road je četvrti film iz franšize.



Pa ja sam spomenuo.

Četvrti je i na mojoj listi.

Edited by - alexts on 16/01/2024 13:56:15
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/01/2024 : 13:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Aha... nesporazum. Trojka je jednostavno los film, neovisno o akciji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/01/2024 : 13:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
U 99% slučajeva kad citiram nekog, javi se citirani da kaže kako nije on rekao/mislio to što ja kažem, kao da njemu spočitavam, a meni citat često služi da se nadovežem sa nečim drugim, našta me je citirani deo asocirao.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/01/2024 : 14:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
@ridiculus

izazivam te da glasaš u ovoj kategoriji, a ne samo da komentarišeš.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

998 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/01/2024 : 14:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Zula

Divlja Horda je pustolovno-egzistencijalna country drama sa šekspirijanskim krajem, isto neki dalji podžanr filma ceste... 😉



Baci se na cestu!


Jel ti ovo ide u 1% ili 99%?

Nego, narodski rečeno, najjednostavnije obilježje filma ceste je "put putuje moj jaran, putujem i ja...".
Gdje je jaran (jarani) uz (kao osoba i/ili ideja) te ispred ili iza (kao utrka ili potjera).

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12314 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/01/2024 : 14:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zar ima Mad Max 4? Kontam onaj s Tinom Turner je zadnji.

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/01/2024 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Wtf!😲

Bacite ga lavovima!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

998 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/01/2024 : 15:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Zar ima Mad Max 4? Kontam onaj s Tinom Turner je zadnji.


S Tinom je Mad Max Beyond Thunderdome, ili Mad Max 3.
Zadnji se zove Mad Max: Fury Road, a to je Mad Max 4. Ulogu Maxa Rockatanskog glumi umjesto Mela Gibsona - Tom Hardy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8189 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/01/2024 : 16:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Wtf!😲

Bacite ga lavovima!




Ko nama glasa...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4322 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/01/2024 : 17:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Mora se priznati da Izivko briljira na temi

quote:
Originally posted by izivko

Ne gledam filmove već dugo godina ali sam ih ranije gledao jako puno, mislim da sam pogledao skoro sve.


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12314 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/01/2024 : 20:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by izivko

Zar ima Mad Max 4? Kontam onaj s Tinom Turner je zadnji.


S Tinom je Mad Max Beyond Thunderdome, ili Mad Max 3.
Zadnji se zove Mad Max: Fury Road, a to je Mad Max 4. Ulogu Maxa Rockatanskog glumi umjesto Mela Gibsona - Tom Hardy


Da sam jučer umro, ne bi znao.

Morat ću ga pogledati, vidim mnogi su ga uvrstili visoko.

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4322 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/01/2024 : 21:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
12 - Terminator 2
10 - Predator
08 - Mad Max: Fury Road
07 - Die hard 1
06 - Kill Bill 1
05 - Matrix 1
04 - Desperado
03 - Aliens
02 - Lethal Weapon
01 - Enter the Dragon
Go to Top of Page

Zula
Average Member

998 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/01/2024 : 21:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by izivko

Zar ima Mad Max 4? Kontam onaj s Tinom Turner je zadnji.


S Tinom je Mad Max Beyond Thunderdome, ili Mad Max 3.
Zadnji se zove Mad Max: Fury Road, a to je Mad Max 4. Ulogu Maxa Rockatanskog glumi umjesto Mela Gibsona - Tom Hardy


Da sam jučer umro, ne bi znao.

Morat ću ga pogledati, vidim mnogi su ga uvrstili visoko.


Samo nemoj umrijeti ni sutra kad ga pogledaš 😂
A gle, 6 Oskara nije garancija, ali nije ni za zanemariti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12898 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/01/2024 : 23:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
1. Mad Max: Fury Road - 12 poena
2. Commando - 10 poena
3. Terminator 2: Judgment Day - 8 poena
4. Hero - 7 poena
5. Drive (1997.) - 6 poena
6. Accident Man - 5 poena
7. John Wick - 4 poena
8. Snake in the Eagle's Shadow - 3 poena
9. Nobody - 2 poena
10. Under Siege - 1 poen

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1668 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 17/01/2024 : 00:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

@ridiculus

izazivam te da glasaš u ovoj kategoriji, a ne samo da komentarišeš.



Ne prihvatam izazov! Uživam u slobodi koju mi daje znanje da ne znam koji mi je najbolji akcioni film!

No, za neke druge kategorije...

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/01/2024 : 08:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by izivko

Zar ima Mad Max 4? Kontam onaj s Tinom Turner je zadnji.


S Tinom je Mad Max Beyond Thunderdome, ili Mad Max 3.
Zadnji se zove Mad Max: Fury Road, a to je Mad Max 4. Ulogu Maxa Rockatanskog glumi umjesto Mela Gibsona - Tom Hardy


Da sam jučer umro, ne bi znao.

Morat ću ga pogledati, vidim mnogi su ga uvrstili visoko.


Samo nemoj umrijeti ni sutra kad ga pogledaš 😂
A gle, 6 Oskara nije garancija, ali nije ni za zanemariti...



Bolje nemoj gledat, nije to za tebe, konzultirali su profesorice iz feminizma da im popeglaju scenarij da bude film turbo-feministicki tak da te bude slog strefio
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/01/2024 : 09:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Imam neke sastanke do 14:30h pa cu posle toga zakljuciti glasanje i otvoriti nove nominacije. Do tada ima jos vremena za glasanje ako jos neko zeli da se ukljuci.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000