forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 547

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/01/2024 : 15:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Fury

Zanimljivo napisana priča o krivo optuženom čovjeku. Radnja stvarno putuje neočekivanim smjerom, interesantni su događaji i karakteri likova koji donose neke bitne odluke. Ali imam dojam da je glavni lik previše izdramatiziran i da određene stvari nije napravio iz logike nego čisto da film ide.

7/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/01/2024 : 22:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
The Killing

Izvršavanje velike krađe novca oko utrka konja. Dijalozi su fenomenalni, likovi zanimljivi kao i priča. Početni i završni djelovi filma su super, a sredina je uglavnom iščekivanje, zatim samo izvršavanje pljačke. Sudbina likova mi se sviđa i neočekivana je, jedino mi je od glavnog lika u zadnjoj sceni dosta bezveze.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7212 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/01/2024 : 22:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going




Sto? Sta fali Cat People?




Meni je već original bio razočaravajuć, a ovaj rimejk mi je jedva gledljiv.

Ali ti je zato dobra ova lista pogledanih u 2023..

Što se tiče Burtona i Lanthimosa, sve ovo što je alexts napisao. Samo bih dodao da ne vidim previše sličnosti među njima (uz ogradu da još nisam gledao Poor Things).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2024 : 23:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Shaner original Cat Peoplea je remek delo!

@GitaristRoko, napisi pored filma godinu izlaska ili reditelja ili nesto, mnogi filmovi imaju isti naziv ili su rimejkovi, pa nije najjasnije o kom filmu pises. Evo npr. za ovaj Fury sam pomislio da pricas o ratnom filmu Davida Ayera iz 2014.godine sa Bred Pitom u glavnoj ulozi, ali ocigledno pises o nekom drugom filmu po opisu ili mi se barem tako cini, a ja pojma nemam koji je to film.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7652 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/01/2024 : 23:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Odličan i stari i novi Cat People. A i totalno različiti filmovi.

Novi sam gledao u bioskopu, kad je izašao. To je bio doživljaj 80-ih, scena sa panterima oko drveta...itd.

Bowie/Moroder pesma hit na radiju.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4943 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2024 : 23:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sve što alexts kaže.

Premda je u pokeru Scarface - The Fly - The Thing - Cat People vjerojatno najslabiji, nikako nije slab i dao je značajan doprinos tom zlatnom periodu ramekeova. Da se bar danas snimaju remakeovi kakvi su se tada snimali.

Edited by - vukozec on 22/01/2024 23:53:13
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7652 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/01/2024 : 10:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

The Killing

Izvršavanje velike krađe novca oko utrka konja. Dijalozi su fenomenalni, likovi zanimljivi kao i priča. Početni i završni djelovi filma su super, a sredina je uglavnom iščekivanje, zatim samo izvršavanje pljačke. Sudbina likova mi se sviđa i neočekivana je, jedino mi je od glavnog lika u zadnjoj sceni dosta bezveze.

8/10



Ovo je Kjubrikov film iz 1956-e.

Jednom sam ga gledao i dosta dobar je, u skladu sa rediteljevom reputacijom.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7652 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/01/2024 : 11:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ride the High Country (1962)



/Pucnjava popodne/

Vestern, pomalo neuobičajene sadržine, u kome se pogrešna odluka o stupanju u brak, pretvara u uobičajeni revolveraški masakr.
Odlična režija i dva veterana vesterna, u kvalitetno izvedenim ulogama - Joel McCrea i Randolph Scott. Korak od klasičnog, ka modernijim vesternima i simbolični kraj ere. Nije baš najbolji film Sama Peckinpaha, ali nije da nije...

7,5/10
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
573 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 23/01/2024 : 14:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


@GitaristRoko, napisi pored filma godinu izlaska ili reditelja ili nesto, mnogi filmovi imaju isti naziv ili su rimejkovi, pa nije najjasnije o kom filmu pises. Evo npr. za ovaj Fury sam pomislio da pricas o ratnom filmu Davida Ayera iz 2014.godine sa Bred Pitom u glavnoj ulozi, ali ocigledno pises o nekom drugom filmu po opisu ili mi se barem tako cini, a ja pojma nemam koji je to film.



Budem počeo pisati godine pored naslova. Referirao sam se na Fury iz 1936. https://www.imdb.com/title/tt0027652/?ref_=nv_sr_srsg_9_tt_8_nm_0_q_fury

A kad smo kod Furya iz 2014., dobar mi je i taj. Odlične scene i priča, pamtim one scene sa ženama u kućanstvu. Jedino mi smeta happy ending gdje preživi glavni lik, to mi je pretjerano i film bi bio bolji da su svi crkli.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2023 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/01/2024 : 13:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jel Godzilla -1.0 kod nas igrao u kinu?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/01/2024 : 13:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Jel Godzilla -1.0 kod nas igrao u kinu?




U Cinestaru kroz par vikenda. Tamo san ga i gleda. Kino je bilo puno.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 24/01/2024 13:11:09
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/01/2024 : 13:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

quote:
Originally posted by going going


@GitaristRoko, napisi pored filma godinu izlaska ili reditelja ili nesto, mnogi filmovi imaju isti naziv ili su rimejkovi, pa nije najjasnije o kom filmu pises. Evo npr. za ovaj Fury sam pomislio da pricas o ratnom filmu Davida Ayera iz 2014.godine sa Bred Pitom u glavnoj ulozi, ali ocigledno pises o nekom drugom filmu po opisu ili mi se barem tako cini, a ja pojma nemam koji je to film.



Budem počeo pisati godine pored naslova. Referirao sam se na Fury iz 1936. https://www.imdb.com/title/tt0027652/?ref_=nv_sr_srsg_9_tt_8_nm_0_q_fury

A kad smo kod Furya iz 2014., dobar mi je i taj. Odlične scene i priča, pamtim one scene sa ženama u kućanstvu. Jedino mi smeta happy ending gdje preživi glavni lik, to mi je pretjerano i film bi bio bolji da su svi crkli.



Ima i onaj Fury Briana de Palme s Kirkom Douglasom.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2023 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/01/2024 : 14:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice
U Cinestaru kroz par vikenda. Tamo san ga i gleda. Kino je bilo puno.




E, sranje..
promaklo mi

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

koze123
Average Member



909 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/01/2024 : 18:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Watcher (2022)

Mlada devojka se seli sa svojim suprugom u Rumuniju, odakle je i on poreklom, kada on dobije odličnu ponudu za posao. Ona ne zna jezik i jedina osoba koju poznaje u Bukureštu je njen suprug i ubrzo počinje da veruje kako je posmatra (i prati) čovek koji živi u zgradi prekoputa. Vrlo dobro snimljen film, sa dovoljnom dozom jeze i neizvesnosti, uz prilično dobru glumu glavne glumice i odličnim, klaustrofobičnim ambijentom. U pitanju je skroz solidan hičkokijanski triler, iako sporiji po radnji vrlo je napet sve vreme, te gledaoci do samog kraja nisu sigurni da li glavna junakinja sve to umišlja ili je njen sused stvarno opasan. Uvode se tu još nekoliko likova koji daju priči mesa, a ono što najviše doprinosi napetosti i osećaju izolovanosti (kod gledaoca) je činjenica da se veliki broj dijaloga odvija na rumunskom, bez titla. Tako se i gledaoci osećaju izolovano, isfrustrirano i pogubljeno kao i glavna junakinja, klaustrofobično.

Ipak postoji ovde niz stvari koje su ubačene po ugledu na druge filmove, nedovoljno novina i stvari zbog kojih bi se ovaj film izdvajao od drugih. Kraj je meni lično i bio malo predvidljiv, no jako je dobro tehnički sve izvedeno - fotografija, zvuk, kadrovi itd. Skroz ok za ljubitelje trilera, solidan film da se ubije veče sa interesantnom (iako već viđenom) tematikom.

6,5/10 ili tu čak 7
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16349 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 25/01/2024 : 13:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam ga sinoć, nakon čitanja tvoje poruke. Svideo mi se. Atmosfera siva i mračna i fora su razgovori na rumunskom, ali i sviđa mi se što i generalno nema puno dijaloga. Spora radnja, što baš volim kod filmova.

Dobar filmić.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7212 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2024 : 18:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja pisao o tome pred više od godinu dana, dobro ste se sjetili.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/01/2024 : 21:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by vice
U Cinestaru kroz par vikenda. Tamo san ga i gleda. Kino je bilo puno.




E, sranje..
promaklo mi



Nije kasno, jer vidin da ce bit iduci tjedan opet u Cinestaru. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2024 : 21:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker




Road House (1989)


Petak i subota veče u američkoj vukojebini bogu iza nogu znači rock n roll, piće, ženske, odvaljivanje od alkohola, tuče, sranja.. Idealno radno okruženje za profesionalnog madafaka izbacivača kao što je Patrick Swayze.

Iako je film cheesy kliše redneck hillbillya američkih akcionih filmova sa krajem '80tih i početkom '90tih, gde ljudi ginu i prodavnice eksplodiraju, a policije ni na vidiku osim u cameo ulozi pri kraju filma; odlična akcija, tuče, setting, atmosfera, muzika, sporedni glumci (Sam Elliott), i harizma Patricka Swayzea sasvim dovoljni da zaboravimo na mane filma i uživamo u zabavnoj akciji.

Idealan film za subotnje poslepodne, 8/10



Tek sad vidim ovo, koliko ja volim taj film. Gledao sam ga kao klinac na tvu milion puta i svaki put kad ga uhvatim na tvu moram da ga pogledam. A nije mi dugo naisao.
Vrhunski akcioni film pustis mozak na otavu, ali opet nije glup film, nego ne znam. Meni je stvarno fenomen Road House. Sjajni glumci Ben Gazzara, Swayze, Sam Elliot, vrhunska muzika, vrhunska akcija, ona scena vodjenja ljubavi izmedju Swayzea i Kelly Lynch uz muziku Otisa Reddinga mi je ostala utisnuta kao devetogodisnjaku kao nesto najbolje ikada sto sam video na tvu. Ma ludilo film. U mom srcu ce uvek imati 10/10!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4334 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2024 : 21:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Najjača scena kada iščupa grkljan onom liku kao da radi Mortal Kombat fatality :)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11767 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2024 : 22:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Salvador (1986), rezija Oliver Stone




Treci rediteljski film Olivera Stouna, ali prvi uspesan film i film koji mu je lansirao karijeru 1986. zajedno s Platoon-om. Stoun nasiroko pise o pisanju scenarija sa Boylom, predprodukciji, snimanju i postprodukciji ovog filma u svojoj autobiografiji (U poteri za svetlom, u izdanju Lagune) tako da je bilo vrlo zanimljivo gledati film znajuci kroz koje ludilo su prosli da bi ga snimili. Ali i bez te price o snimanju, Salvador je sjajan, zabavan, duhovit, sarmantan, a i ostar i emotivan film. Vidim da Stoun, iako je neizmerno ponosan na taj film, cesto spominje da je mogao neke stvari da uradi bolje. Ja ne vidim nikakvu potrebu za izmenama. Film je u potpunosti uspeo da nam uvuce pod kozu tog ludog probisveta novinara Richarda Boylea (kog maestralno glumi James Woods u oskarom nominovanoj izvedbi, iako Stone kaze da je bio jako tezak za saradnju i da je pravio probleme i Stounu i svom glumackom partneru Jimu Belushiju{koji je takodje odlican}), haos u Salvadoru, umesanost SAD u taj haos, krvavi gradjanski rat, uz uvek prisutnu ostru kritiku SAD ali ovde Stoun iako je naginjao ka pobunjenicima ni njih ne stedi kritike, niti ulepsava njihovo ponasanje. Kako se blizi kraj filma napetost raste i sam kraj je tako tragican i snazan da me je podsetio na kraj Chinatowna, mog omiljenog filma.
Takodje je ovo bio i prvi uspesan igrani film direktora fotografije Roberta Richardsona, koji je do tada bio poznat po dokumentarcima ali koji je nakon toga imao veliku i uspesnu karijeru cesto saradjujuci sa Stounom (sa kojim je snimio 11 filmova), Skorsezeom, Tarantinom itd. Jedan od tri direktora fotografije koji je osvojio 3 oskara za najbolju kameru (za filmove JFK, Hugo i Avijaticar, a druga dvojica direktora fotografije sa po 3 oskara su Vittorio Storaro i Emmanuel Lubezki).
Treba spomenuti i muziku francuza Georges Deleruea koji je imao odlicnu saradnju sa Stounom na Salvadoru i koji je trebalo da radi muziku i za Platoon, medjutim Stoun i Delurue nisu uspeli da se dogovore oko stila muzike za Platoon i nazalost tu je doslo i do ljutnje Deleruea prema Stounu i nikad nakon toga nisu saradjivali, sto je Stounu zao i to spominje u svojoj autobiografiji.
Na Rotten Tomatoesu film ima ocenu od 90%: "Despite its somewhat disjointed narrative, Oliver Stone's Salvador is a vivid and powerful political drama that sets an early tone for the director's similarly provocative future projects." Roger Ebert ga je ocenio pozitivno sa 3/4 zvezde.
Velika preporuka za ovaj cesto zaboravljeni biser iz filmografije jednog velikog reditelja i coveka. I naravno velika preporuka za autobiografiju, uzivanje je citati je, napeto i zabavno poput najboljeg Stounovog filma .(https://www.laguna.rs/n5110_knjiga_u_poteri_za_svetlom_laguna.html)

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=MWA6nFJGKJo&ab_channel=FilmatLincolnCenter

----------------------------------------------------

On the Waterfront (Na dokovima Njujorka) (1954), rezija Elia Kazan




Na dokovima Njujorka je bio instant klasik i kritički i komercijalni uspeh. Marlon Brando je po misljenju svih kredibilnih ljudi koji promisljaju o filmu, u tom filmu redefinisao sta znaci gluma i kako kaze Skorseze gluma se deli na pre Branda u On the waterfront i posle Branda. Uz Branda tu je i sjajni srpski glumac Karl Malden u ulozi harizmaticnog i pravicnog katolickog svestenika, Eva Marie Saint u svom filmskom debiju sa 30 godina (nju sam upamtio jos kao klinac gledajuci je u Hickokovom North by northwest, tad sam se zaljubio u nju), tu su u upecatljivim ulogama i Lee J. Cobb kao vodja mafije koja terorise radnike i Rod Steiger. Dobio je dvanaest nominacija za Oskara i osvojio osam, uključujući najbolji film, najboljeg glumca za Branda, najbolju sporednu glumicu za Sejnt i najbolju režiju za Kazana. 1997. godine, Američki filmski institut ga je rangirao na osmo mesto za najveći američki film svih vremena.

Neopsorni klasik zanimljivo je da je ovaj film metafora za privatnu dilemu koju je imao reditelj Elia Kazan. Naime, Kazan je 30ih godina bio clan americke komunisticke partije i rezirao predstave u jednom pozoristu sa svojim prijateljima, saradnicima iz sveta umetnosti koji su takodje zajedno s njim bili clanovi komunisticke partije. Kazan je napustio komunisticku partiju 1936.godine. Pocetkom 50ih dolazi do pojave saslusanja pred odborom za neamericke aktivnosti koje je pokrenuo senator Makarti. Kazan je svojevoljno dao imena osmorice svojih kolega i prijatelja koji su zajedno s njim pre vise od 15 godina bili clanovi komunisticke partije i oni su svi bili bleklistovani, odnosno njihove karijere zaustavljene i unistene, a usput i privatni zivoti gde su ih mediji provlacili kroz prljavu kampanju. I Kazan je smatrao da je uradio ispravnu stvar. Iako je mogao bez problema da nastavi da radi u pozoristu na Brodveju u Njujorku. Zato Kazan snima Na dokovima Njujorka gde Marlon Brando ,,odaje`` svoje ,,prijatelje`` iz bande. Ali nije bas isto porediti clanove organizovane kriminalne bande koje terorise i ubija radnike i cinkarenje kolega koji su bili komunisti pre 15 godina. Mnogi su mu to zamerili i nisu mu oprostili nikada. Medju njima i Orson Vels.
Najbolji film koji se na metaforican nacin bavi Makartizmom je po meni cuveni vestern Tacno u podne (High Noon) Freda Zinnemanna. 90ih je Irvin Vinkler snimio film Guilty by suspicon sa De Nirom u glavnoj ulozi (i Skorseze se pojavljuje u sporednoj ulozi) upravo o saslusanjima u vreme lova na vestice/komuniste pod Makartijem, nije najbolji film svih vremena ali je sarmantan i preporucujem ga. A strip koji se sjajno bavi tom temom je Zatamnjenje (The Fade Out) Eda Brubakera i Seana Phillipsa, dostupan u Fibrinom izdanju i izdanju Carobne knjige.
Film je sniman na pravim lokacijama na krovovima i u luci Hoboken u Nju Dzerziju sto filmu dodatno daje na autenticnosti i tezini. Svako malo se cuju sirene brodova i oseca se ta autenticnost jednog vremena i mesta kog vise nema. Skorseze kaze da nikada do tog filma nije video prikazan realni milje i zivot u Njujorku u kom je on odrastao.

Muziku za film je radio cuveni Leonard Bernstein o kom je nedavno Bradley Cooper snimio film Maestro.
Na rotten tomatoesu ocena je 99% "With his electrifying performance in Elia Kazan's thought-provoking, expertly constructed melodrama, Marlon Brando redefined the possibilities of acting for film and helped permanently alter the cinematic landscape".
Velika preporuka.

Orson Vels o Kazanovoj izdaji


Komentar TCMa o Na dokovima Njujorka i prica o Kazanu i prokazivanju na saslusanjima


Muzika Leonarda Bernsteina


Gledao sam pocetkom januara i Skorsezeov mjuzikl New York, New York, velika preporuka. Zao mi je sto tada nisam nesto napisao o tom filmu, jer mi je sad ponestalo inspiracije, ali svakako i za taj film preporuka. Skorsezeov omaz klasicnim mjuziklima iz vizure Novog Holivuda.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12899 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/01/2024 : 22:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by naker




Road House (1989)


Petak i subota veče u američkoj vukojebini bogu iza nogu znači rock n roll, piće, ženske, odvaljivanje od alkohola, tuče, sranja.. Idealno radno okruženje za profesionalnog madafaka izbacivača kao što je Patrick Swayze.

Iako je film cheesy kliše redneck hillbillya američkih akcionih filmova sa krajem '80tih i početkom '90tih, gde ljudi ginu i prodavnice eksplodiraju, a policije ni na vidiku osim u cameo ulozi pri kraju filma; odlična akcija, tuče, setting, atmosfera, muzika, sporedni glumci (Sam Elliott), i harizma Patricka Swayzea sasvim dovoljni da zaboravimo na mane filma i uživamo u zabavnoj akciji.

Idealan film za subotnje poslepodne, 8/10



Tek sad vidim ovo, koliko ja volim taj film. Gledao sam ga kao klinac na tvu milion puta i svaki put kad ga uhvatim na tvu moram da ga pogledam. A nije mi dugo naisao.
Vrhunski akcioni film pustis mozak na otavu, ali opet nije glup film, nego ne znam. Meni je stvarno fenomen Road House. Sjajni glumci Ben Gazzara, Swayze, Sam Elliot, vrhunska muzika, vrhunska akcija, ona scena vodjenja ljubavi izmedju Swayzea i Kelly Lynch uz muziku Otisa Reddinga mi je ostala utisnuta kao devetogodisnjaku kao nesto najbolje ikada sto sam video na tvu. Ma ludilo film. U mom srcu ce uvek imati 10/10!


Kad smo kod toga:


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4334 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2024 : 23:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Heh koja slučajnost. Kada sam uzeo ponovo da gledam Road House nisam ni znao da se radi rimejk.. Ne znam, meni ovo deluje loše.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7652 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/01/2024 : 08:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A Prairie Home Companion (2006) /Radijski šou/

Nekada nisam dovoljno cenio Roberta Altmana, a sad se uveravam da ima sasvim dobrih filmova i iz drugog, manje cenjenog, dela karijere. Radijski šou mu je bio poslednji film i za filmove, koji nemaju priču (što se neće svakom dopasti), ovaj je više nego dobar.
Film prikazuje poslednju predstavu živog radijskog šou programa, čija je idejna koncepcija zaostatak iz ranijih vremena, kad su bili normalna pojava. Dobri glumci (tim poznatih) i likovi, dobri dijalozi, zabavni country i folk songovi, fina ideja i uspešna realizacija.

8/10


Edited by - alexts on 26/01/2024 08:19:17
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2420 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/01/2024 : 09:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Heh koja slučajnost. Kada sam uzeo ponovo da gledam Road House nisam ni znao da se radi rimejk.. Ne znam, meni ovo deluje loše.


Dovoljno je pogledati "glumačku" postavu...

Carpe diem
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7652 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/01/2024 : 10:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Night Moves (1975)

Privatni detektiv iz L.A. traži za klijentkinju, odbeglu tinejdž kćerku (Melani Grifit). Pri tome nailazi i na stvari, koje nije tražio. Film ulazi u Top 10 filmova i odličnih uloga Džina Hekmana, kojih nije imao malo u karijeri.
On sjajno iznosi film, prisutan u skoro svakom kadru, a odlična režija Artura Pena pomaže u građenju zanimljivog i atmosferičnog filma, u kome je više stavljen naglasak na psihologiju likova, nego na zaplet.

Kad sam kod zapleta, nedostatak filma leži u tome, što čovek mora da bude bolji detektiv, nego Hekman u filmu, da bi povezao šta se desilo.

Nije baš na nivou remek-dela The Long Goodbye (1973) Roberta Altmana, ali je na tragu tog filma, u duhu 70-ih.

8/10



Go to Top of Page
Page: of 547 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.72 seconds. Snitz Forums 2000