forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STRIPOVI.COM OSKAR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/01/2024 : 14:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

Taksist, top 10 definitivno, ali kojeg žanra majku mu...


Film toka svijesti...


Samo ime filma govori sve. Još jedan film ceste 😜
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39973 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/01/2024 : 14:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
nego meni svi repliciraju posle nekog komentara, pa ja onda moram svima da repliciram i tako



A nisi nekim krajickom pomislio da mozda nemas adekvatnu komunikaciju? Da se ne obracas drugima sa postovanjem ili nekim nadmenim stavom?

Ne pokusavam da zapocnem neki rat vec samo da te navedem da malo stavis prst na celo. A ti shvati kako ti drago, naravno.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39973 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/01/2024 : 14:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by vukozec


1 The Lodger



Savić ti je linkao ne-Hičkokovog Lodgera, da ne bude zabune...



Ne znam o kom se radi, zato sam zamolio da stavite linkove sa imdb-a ako nije problem.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39973 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/01/2024 : 14:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Ovo je sve dobra zezancije. Rasprave su poželjne, rezultati istih su nevažni. Prisjećamo se filmova koje volimo, stavljamo ih u neke više manje točne kategorije. Otkrivamo jedni drugima što je dobro za pogledati. Konačan poredak nije važan, svakom će njegova lista biti najbolja.



Centar!
Go to Top of Page

Lukeruk
Average Member



Serbia
502 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 30/01/2024 : 14:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Alextsu ne pakovati. Filozofske rasprave o filmskim žanrovima su daleko najzanimljivija stvar ovog topica.




Preduslov da raspravu nazoves filozofskom je da bude vodjena na osnovu promisljanja. :)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 15:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by alexts
nego meni svi repliciraju posle nekog komentara, pa ja onda moram svima da repliciram i tako



A nisi nekim krajickom pomislio da mozda nemas adekvatnu komunikaciju? Da se ne obracas drugima sa postovanjem ili nekim nadmenim stavom?

Ne pokusavam da zapocnem neki rat vec samo da te navedem da malo stavis prst na celo. A ti shvati kako ti drago, naravno.



Koliko si ti samokritičan? Zašto ti smeta ako tebi lično neko kaže da nemaš pojma o stripu ili o filmu? Ako nije tačno? Ili, ako je tačno, svejedno? Jesi li siguran u sebe? Da li si realan, s druge strane?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 15:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Poštovanje se zaslužuje. U svakoj oblasti i uopšte. Poštovanje se ne zahteva, sem ako nisi mafijaš, njima je mantra "ja od tebe hoću poštovanje". Poštovanje se ne stiče na silu. Pravo poštovanje, ne lažno, zasnovano na strahu od nekog.

Edited by - alexts on 30/01/2024 15:09:42
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 15:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja pričam o materiji. O temi ili oko nje. Ponekad o sadržaju tuđih postova. Ne, o ljudima ovde. Sem u šali, sa onima koji prihvataju.

Ali možemo da pričamo i jedni o drugima, ko koga smatra kakvim. Nije neuobičajeno za forume.

Dok nas ne opomenu. Ili izbace.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1663 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 30/01/2024 : 17:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Tinker Tailor Soldier Spy mi je bio na shortlisti drama, ali sam ipak izbacio. Špijunska drama/triler, ni vrit ni mimo što se drame ili trilera tiče, ali zato punokrvni špijunski film, na Top 10 špijunskih bi upao bez greške :)



Špijunski, da, ali te kategorije nema, pa gde ću nego ovde. (Ratni film, u smislu, hladnoratovski? Ček', što da ne?!) Ne bih ga stavio u drame, zato što se u srži ne bavi likovima, već nas vodi ka rešenju tajne ko je krtica.

I Bornov identitet je špijunski film, samo sa mnogo akcije, mada ga nikad ne bih primarno odredio kao "akcionog".

quote:
Premda je Psycho horor :)



Verovatno najtačnije jednorečno svrstavanje, ali nisam siguran da ću glasati na tom žanru, a, osim toga, jeste na granici. Kad pažljivo pogledam, nije Dressed to Kill mnogo drugačiji.

Razmišljao sam da li mogu da ubacim Ajkulu po bilo kom kriterijumu na trilere, ali to bi već bilo preterivanje. (A nije ni predložena.)

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 30/01/2024 17:45:40
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7189 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/01/2024 : 17:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Shaner


I molim te prestani inzistirati na epitetu "opskurno". Kako pobogu filmovi koji se prikazuju (i pobiru nagrade) na najznačajnijim svjetskim filmskim festivalima mogu biti opskurni?





Tu sam se ipak malo šalio. Kad je going pohvalio tvoju listu, pomislio sam da mogu i ja da se osvrnem sa drugačijim razmišljanjem.

I dalje mislim da Nocturnal Animals nema šta da traži, a u principu da liste sa naslovima koje su suviše van "glavnog toka", pa i "festivalskog" tipa, nisu baš svrsishodne za ovakva glasanja, mada si ti iskren u sastavljanju, ne sumnjam.


E jbg. Nisam skontao.

I moja lista, kao i njoj slične (ako ih slučajno bude ), vjerojatno nisu svrsishodne, ali ovo:

quote:
Originally posted by Zula

Ovo je sve dobra zezancije. Rasprave su poželjne, rezultati istih su nevažni. Prisjećamo se filmova koje volimo, stavljamo ih u neke više manje točne kategorije. Otkrivamo jedni drugima što je dobro za pogledati. Konačan poredak nije važan, svakom će njegova lista biti najbolja.




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
345 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 30/01/2024 : 18:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Ako već nominujemo i glasamo u okviru žanra, normalno je da diskutujemo i o žanrovskoj pripadnosti, tako da su dobrodošla mišljenja i sugestije. Meni je Taksista sjajan film, ali iako je na listi nisam mu dao bodove jer jednostavno nije triler. I moje prvo mesto (Psycho) neki vide u drugom žanru. Dosta filmova može u više žanrova, ali valjalo bi ih smestiti u dominantan.

Naš krajnji rezultat neće biti uklesan u kamenu za sva vremena, ali može biti sugestivan podsetnik na dobre filmove kome ćemo se rado vraćati. Osnovni cilj - da se dobro zabavimo pričajući o večnoj temi smo već ispunili. Što se tiče kolektivog forumskog ukusa, za sada idemo u dobrom pravcu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 19:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Mene su kao dete učili da Psycho nije horor.

Koliko se sećam, prva polovina čisti triler, ostatak triler, sa elementima drame i horora.

U vreme kad je film izašao, to se nije smatralo za horor, slasheri nisu ni postojali. Nastavci Psiha su već više horori, sa namerom da budu.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13426 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 30/01/2024 : 20:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
12 poena: The usual suspects
10 poena: Psycho
8 poena: Rear window
7 poena: LA confidential
6 poena: Misery
5 poena: The Maltese falcon
4 poena: Sorcerer
3 poena: Taxi driver
2 poena: Basic instinct
1 poen: Vertigo

Edited by - Imrahil on 30/01/2024 20:09:50
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/01/2024 : 22:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
koliko ja vidim, nitko nije nominirao the night of the hunter - po meni film ispred svog vremena, s vrhunskom izvedbom roberta mitchuma i nejvjerojatnom crno bijelom fotografijom
od mene njemu ide 13 bodova :)
ko nije gledao, neka pogleda

a od nominiranih:
12 bodova = prozor u dvorište
10 bodova = kad jaganjci utihnu
8 bodova = parasite
7 bodova = sedam
6 bodova = sjever - sjeverozapad
5 bodova = usual suspect
4 boda = blue velvet
3 boda = psyho
2 boda = memories of murder
1 bod = vertigo

mulholland drive čuvam za neku drugu kategoriju :)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 22:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

koliko ja vidim, nitko nije nominirao the night of the hunter - po meni film ispred svog vremena, s vrhunskom izvedbom roberta mitchuma i nejvjerojatnom crno bijelom fotografijom
od mene njemu ide 13 bodova :)
ko nije gledao, neka pogleda





Ja sam ga čuvao za krimi-noar.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7189 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/01/2024 : 22:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by ken2

koliko ja vidim, nitko nije nominirao the night of the hunter - po meni film ispred svog vremena, s vrhunskom izvedbom roberta mitchuma i nejvjerojatnom crno bijelom fotografijom
od mene njemu ide 13 bodova :)
ko nije gledao, neka pogleda





Ja sam ga čuvao za krimi-noar.


Ja sam ga gledao jednom, pred desetak godina, i sjećam se samo da mi je bio razočaravajuć.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/01/2024 : 22:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je bio 10/10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 00:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni je Night of the Hunter genijalan, atmosfera neverovatna.

Inace i meni je najzanimljivije da citam ovu diskusiju o teoriji zanrova. Zato i ne glasam jer ne mogu da se odredim u odnosu na zanr a nisam ispratio od pocetka topik. Zanimljivije mi je da pratim ovako.
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
257 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 31/01/2024 : 06:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
12 Blue velvet
10 Seven
8 Rear window
7 Memories of murder
6 Assault on precinct 13
5 Vertigo
4 Cache
3 Mulholland drive
2 The silence of the lambs
1 Maltese falcon

Edited by - jogurt on 31/01/2024 06:35:52
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39973 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/01/2024 : 07:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Lep odziv za sada na ovaj zanr. 16 ljudi glasalo a ima jos jedan dan do kraja.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4939 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/01/2024 : 08:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Lep odziv za sada na ovaj zanr. 16 ljudi glasalo a ima jos jedan dan do kraja.



Zna se da je triler crowd pleaser. Mene stari kad bi slao u videoteku uvijek bi bilo "uzmi neki akcijski triler". Po mogućnosti sa De Nirom ili Melom Gibsonom. :)
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 31/01/2024 : 09:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Lep odziv za sada na ovaj zanr. 16 ljudi glasalo a ima jos jedan dan do kraja.


A možda i 18...
Al istina da ima još 1 dan do kraja.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39973 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/01/2024 : 10:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, 18. Nisam dobro izbrojao. Videcemo ko ce se jos ukljuciti.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1663 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 31/01/2024 : 11:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

U pravu si, 18. Nisam dobro izbrojao.



Čekaj malo, ko je ovde zadužen za konačno brojanje glasova?

Ko kontroliše kontrolore?

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 31/01/2024 11:19:33
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8167 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/01/2024 : 11:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a kad zavrsimo s filmovima da napravimo istu stvar sa stripovima?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000