forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 571

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 30/01/2024 : 18:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Samo moj je problem sto nikad nisam volio Silver surfera, a Galactusa jos i manje.




A onda uzmeš Nathana Nevera i čitaš isto to.
NN #97 'Onkraj vremena i prostora' i NN #98 'Proždiratelj svijetova' je upravo ta priča, tj. varijacija na temu Silver Surfera i Galactusa, samo ovdje je Štovani i Shra
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7343 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/01/2024 : 19:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nathan i Jerry Krause u ratu za vodu:

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-71a-rat-za-vodu/3169/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/01/2024 : 19:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ivanl


Samo moj je problem sto nikad nisam volio Silver surfera, a Galactusa jos i manje.




A onda uzmeš Nathana Nevera i čitaš isto to.
NN #97 'Onkraj vremena i prostora' i NN #98 'Proždiratelj svijetova' je upravo ta priča, tj. varijacija na temu Silver Surfera i Galactusa, samo ovdje je Štovani i Shra



Ma znam ja to. Ali nije mi to isto. NN mi je drugi đir.

Surfera s njegovim tugama, filozofijama i propitkivanjem samog sebe kako i zasto, nikad nisam podnosio a pravo je kazati, ni shvatio. A Galactus mi je uvijek bio preiritantan. Jedan od najgorih stripovskih likova ikad.

A i nisam nikad ni bio od tog 'americkog' 'mota' stripa. Ni onda, a kamoli danas kad sam iscitao tone i tone stripovskog materijala...

Svaka cast, ljudi, (i to gomila ljudi), to jako voli. Ja eto, ne.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 31/01/2024 : 17:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ivanl


Samo moj je problem sto nikad nisam volio Silver surfera, a Galactusa jos i manje.




A onda uzmeš Nathana Nevera i čitaš isto to.
NN #97 'Onkraj vremena i prostora' i NN #98 'Proždiratelj svijetova' je upravo ta priča, tj. varijacija na temu Silver Surfera i Galactusa, samo ovdje je Štovani i Shra



Ma znam ja to. Ali nije mi to isto. NN mi je drugi đir.

Surfera s njegovim tugama, filozofijama i propitkivanjem samog sebe kako i zasto, nikad nisam podnosio a pravo je kazati, ni shvatio. A Galactus mi je uvijek bio preiritantan. Jedan od najgorih stripovskih likova ikad.

A i nisam nikad ni bio od tog 'americkog' 'mota' stripa. Ni onda, a kamoli danas kad sam iscitao tone i tone stripovskog materijala...

Svaka cast, ljudi, (i to gomila ljudi), to jako voli. Ja eto, ne.



Dakle, Nathana voliš, a superheroje ne.
Reci mi što ćeš onda s Nathan/Liga pravde crossoverom ?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 18:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ivanl


Samo moj je problem sto nikad nisam volio Silver surfera, a Galactusa jos i manje.




A onda uzmeš Nathana Nevera i čitaš isto to.
NN #97 'Onkraj vremena i prostora' i NN #98 'Proždiratelj svijetova' je upravo ta priča, tj. varijacija na temu Silver Surfera i Galactusa, samo ovdje je Štovani i Shra



Ma znam ja to. Ali nije mi to isto. NN mi je drugi đir.

Surfera s njegovim tugama, filozofijama i propitkivanjem samog sebe kako i zasto, nikad nisam podnosio a pravo je kazati, ni shvatio. A Galactus mi je uvijek bio preiritantan. Jedan od najgorih stripovskih likova ikad.

A i nisam nikad ni bio od tog 'americkog' 'mota' stripa. Ni onda, a kamoli danas kad sam iscitao tone i tone stripovskog materijala...

Svaka cast, ljudi, (i to gomila ljudi), to jako voli. Ja eto, ne.



Dakle, Nathana voliš, a superheroje ne.
Reci mi što ćeš onda s Nathan/Liga pravde crossoverom ?




Tocno. I, tocno.
Sto cu? Kupiti. Pa ako se zajebem, zajebem. Kupio sam i onaj Ujedinjeni za planet. I jos stosta. Evo ovaj Asteroid Argo 5, recimo, zadnji.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2024 : 18:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Čitati će samo ono što govori Nathan.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 18:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Čitati će samo ono što govori Nathan.



E to...

Sad si me sjetio kako je jedan lik govorio da mu ne valja pjesma na albumu, (ploca, LP), onomad, pa da ce on to 'ofrizat'...da ne slusa tu pjesmu. (Istina ziva)

Tako cu ja sakrivati/prekrivati, ostalu ekipu u tom team buildingu, java in amere odnija...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 31/01/2024 : 19:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote

@ivanl
Ok, kod Nathan/JLA imaš 50% razloga za kupit ga, ali što je s Fibrom?
Mislio sam da kupuješ sve od Fibre, a sad kažeš da ne voliš superheroje... mislim, što je s superherojima što je izdala Fibra?
Djeluje kao da te provociram, ali stvarno me zanima kako riješavaš taj konflikt
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 20:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2


@ivanl
Ok, kod Nathan/JLA imaš 50% razloga za kupit ga, ali što je s Fibrom?
Mislio sam da kupuješ sve od Fibre, a sad kažeš da ne voliš superheroje... mislim, što je s superherojima što je izdala Fibra?
Djeluje kao da te provociram, ali stvarno me zanima kako riješavaš taj konflikt



Ne uopce. Ja sam uvijek spreman odgovoriti. Narocito u pristojnoj diskusiji.
Evo, Batmana uopce ne smatram superherojem. Vise obicnim covjekom medu svim tim ostalim likovima s mocima. A i uvijek, ili bar pocesto dobije batine, sto ga cini Ken Parkerom toga univerzuma. Pola njih mi se svida, pola bas i ne, a Strasni vic mi je remek djelo, recimo. (Mislim da ga imam u 4 verzije) Nije zgoreg spomenuti da su Fibrini Batmani strasno mocne knjige i dnevno mi bar jednom pogled skrene k njima...
Nadalje, Kraljevstvo tvoje sam kupio zbog bezobrazno dobrog crteza, koje je vise slikarstvo i strasno mi je ugodno buljiti u taj strip.
Daredevil mi je recimo nesto najgore sto imam doma. Kupio sam ga da ga probam jos jednom i toliko sam se namucio da je to bilo pravo iscrpljivanje. (Nesto slicno mi je bio i impresij Cudovista iz mocvare) a oba dva nisam mogao svariti ni kao djecak. Mislio sam bice bolje sad sa zreloscu procitanih stripova, ali nije.
Oko sokolovo mi je bio ok. Nek stoji. Mozda ga jos koji put iscitam.
Sto jos? Onaj Spiderman...cudesni, pa tu je opet bezobrazno cudesni Alex Ross. Sto reci...genijalac.
Pa Ex Machina, jel se to racuna u taj izricaj? To mi je bilo iznenadujuce okej. Cak mi se i svidjelo.
Sto jos? Ovo mi je iz glave na prvu dok ti pisem. E da, Punisher, tu mi je Parlov na dosta knjiga. Njegov stil naprosto obozavam. (I u Furyu naravno)
I tako, eto ih tu i moj odnos s njima, kad te vec zanima, zasto ti ne napisati.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 31/01/2024 : 20:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na pojašnjenju. Vidim da neki SH, uprkos svemu, mogu proći.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 20:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Hvala na pojašnjenju. Vidim da neki SH, uprkos svemu, mogu proći.



Pa mogu. Ja da cujem da je gitarist Aleksandre Prijovic odvalio dobar solo, rekao bi to je bio dobar solo. Ili mozda cak i odlican.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/02/2024 : 19:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by IGMAN2

Hvala na pojašnjenju. Vidim da neki SH, uprkos svemu, mogu proći.



Pa mogu. Ja da cujem da je gitarist Aleksandre Prijovic odvalio dobar solo, rekao bi to je bio dobar solo. Ili mozda cak i odlican.




Zamisli izađe Prijovićka na bis a ono krene solo od Smoke on the water. I Prijovićka udre pjevati tekst, a publika odjedanput to sve prihvaća i pjeva s njom. Smoooooooke on the waaater...Fire in the sky...I pogledaš lica ljudi...Mijenjaju se! Muškarcima kosa postane dugačka, žene izgledaju kao Cat Claw...Ludilo!

U zadnje vrijeme previše čitam Dylan Doga:D:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/02/2024 : 07:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by IGMAN2

Hvala na pojašnjenju. Vidim da neki SH, uprkos svemu, mogu proći.



Pa mogu. Ja da cujem da je gitarist Aleksandre Prijovic odvalio dobar solo, rekao bi to je bio dobar solo. Ili mozda cak i odlican.




Zamisli izađe Prijovićka na bis a ono krene solo od Smoke on the water. I Prijovićka udre pjevati tekst, a publika odjedanput to sve prihvaća i pjeva s njom. Smoooooooke on the waaater...Fire in the sky...I pogledaš lica ljudi...Mijenjaju se! Muškarcima kosa postane dugačka, žene izgledaju kao Cat Claw...Ludilo!

U zadnje vrijeme previše čitam Dylan Doga:D:D



I Nathan i Dylan su odlicno glazbeno potkovani. To smo visekratno vidjeli na stranicama njihovih avantura. Ajd Dylan, malo vise...raznolikije, rekao bi vise su mu crtali ono sto slusa, od Stinga do Iron Maidena...sto pokazuje koliko su im i tvorci naslusani!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/02/2024 : 17:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by IGMAN2

Hvala na pojašnjenju. Vidim da neki SH, uprkos svemu, mogu proći.



Pa mogu. Ja da cujem da je gitarist Aleksandre Prijovic odvalio dobar solo, rekao bi to je bio dobar solo. Ili mozda cak i odlican.




Zamisli izađe Prijovićka na bis a ono krene solo od Smoke on the water. I Prijovićka udre pjevati tekst, a publika odjedanput to sve prihvaća i pjeva s njom. Smoooooooke on the waaater...Fire in the sky...I pogledaš lica ljudi...Mijenjaju se! Muškarcima kosa postane dugačka, žene izgledaju kao Cat Claw...Ludilo!

U zadnje vrijeme previše čitam Dylan Doga:D:D



I Nathan i Dylan su odlicno glazbeno potkovani. To smo visekratno vidjeli na stranicama njihovih avantura. Ajd Dylan, malo vise...raznolikije, rekao bi vise su mu crtali ono sto slusa, od Stinga do Iron Maidena...sto pokazuje koliko su im i tvorci naslusani!



Da, Dylan baš zna pogodit sa pjesmama.
Ali ubij me, sad se ne mogu sjetiti ni jedne pjesme iz Nathana Nevera

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/02/2024 : 21:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Prolistaj Pjesmu za Saru, ima tu dosta evergreenova.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/02/2024 : 12:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nije mi u ovom stanu.
daj nabaci par naslova pjesama, ako ti nije teško.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/02/2024 : 13:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Baci pogled na recku. Dee je nabacio u zanimljivostima koje su pjesme.

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-35a-pjesma-za-saru/1055/
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/02/2024 : 13:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Thnx!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2024 : 21:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nije mi u ovom stanu.
daj nabaci par naslova pjesama, ako ti nije teško.



Evo ovako;

Vec u prvom broju Nathan vadi LP The Joshua Tree, od U2 i slusa Bullet the Blue Sky.

U drugom broju, Crni monolit, kolekcionar Hal Castle, (koji je likom Alfredo Castelli), pokazuje Nathanu singl Beatlesa na 45 okretaja, Love me Do, te album Boba Dylana Freewheelin.

Nevidljiva sila, broj 5, nam donosi situaciju gdje Nathan i Legs ulaze u nocni klub gdje se svira; You Can Leave Your Hat On od Randy Newmana ali puno poznatijoj po izvedbi Joe Cockera.

Broj 9, Oci stranca je epizoda kompletno inspirirana pjesmama Suzanne Vege, a uvodna sekvenca je recimo, pjesma Tom's Diner.

32, epizoda Dirty Boulevard naslov i radnju duguje Lou Reedu, te njegovom albumu New York, a zadnja je tabla pjesma sa tog albuma, bas istoimeni Dirty Boulevard.

Buffalo Express, 34, nam donosi pregrst referenci na Country i Folk, pa se tako u onim drumskim krstaricama, izmedu ostalog pjeva; Hit the Road Jack-Ray Charlesa i Your Gonna Quit Me-Boba Dylana.

U broju 35, Mrtva zemlja, zadnja tabla je referenca na Toma Waitsa i pjesmu Earth Died Screaming sa albuma Bone Machine iz 1992.

Pa onda u Zavjeri na Melpomeni, Nathan i kolegica mu Nichole Bayeoux, odlaze na koncert grupe koja je teski Tribute to; Pogues a bend svira njihovu stvar Drunken Boats.

U Specijalu 2, referenca je na Tom Waitsovu stvar Burma Shave.

Gigant 4, Ustanak, zavrsava sa No Killing pjesmom Violent Femmes...

I tako to... bio sam to i zapisivao, ali tko zna gdje mi je to sve. Ima toga jos uz vec spomenute referencu u Pjesmi za Saru, samo se sad ne mogu sjetiti. Znam i da negdje drzi CD jednog benda iz Italije, a i robot Mac mu je mnogo toga pronasao na nosacima zvuka. Trebalo bi mu i pogledati fonoteku, (uz biblioteku), koja se ponekad dobro vidi u ranim brojevima u starom stanu na vrhu one zgrade, pa checkirati naslove albuma...

Znam da se negdje spominje i Rocky Horror Picture Show, Kao i kod Dylana, ali kod istrazivaca nocnih mora taj se plakat vidi, pa bar 50 puta...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 06/02/2024 23:43:41
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 06/02/2024 : 23:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Jebote, Ivanlo, pa ti i čitaš te stripove

Ovo ni ja ne pamtim, svaka čast

Btw, nije "Bulett in Blue Sky" nego "Bulett the Blue Sky". c-c

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15755 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2024 : 23:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Jebote, Ivanlo, pa ti i čitaš te stripove

Ovo ni ja ne pamtim, svaka čast

Btw, nije "Bulett in Blue Sky" nego "Bulett the Blue Sky". c-c



Visekratno.

Rock i stripovi, ili stripovi i Rock. Nema bolje. Nema jace. Pa jos u istoj shemi...

Desi se. Uooodma ispravito!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/02/2024 : 09:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Jebote, Ivanlo, pa ti i čitaš te stripove

Ovo ni ja ne pamtim, svaka čast

Btw, nije "Bulett in Blue Sky" nego "Bulett the Blue Sky". c-c



Nego, ćeš napravit jedan tj dva videa ala DD sa najboljim i najgorim NN epizodama? ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/02/2024 : 10:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Di je to napravio? Daj link.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/02/2024 : 11:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by drogsy

Jebote, Ivanlo, pa ti i čitaš te stripove

Ovo ni ja ne pamtim, svaka čast

Btw, nije "Bulett in Blue Sky" nego "Bulett the Blue Sky". c-c



Nego, ćeš napravit jedan tj dva videa ala DD sa najboljim i najgorim NN epizodama? ;)

Već dugo razmišljam da napravim općeniti video o Nathanu od sat vremena ali to bi bio projekt od nekoliko slobodnih mjeseci koje, nažalost, nemam :(

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7221 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/02/2024 : 11:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Praviš video o Dylanu, a nisi Nathana stavio na prvo mjesto, cccc....
Go to Top of Page
Page: of 571 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.75 seconds. Snitz Forums 2000