forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najkula - opasno kul stripovi - zvanična tema
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

malimarinko
New Member



160 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 22/12/2023 : 12:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni je privukla Najkula pažnju baš tim Grande formatom. Ne zaslužuju svi stripovi to, ali primera, Lokvanje na A4 ne bih ni pogledao. Nije Vagabond, ali SPiru Nada iznad svega sigurno ne bi dobro izgledao u manjem formatu.
Više ljudi bi kupovalo kada ne bi bili skuplji i od Lokomotive, ništa drugo.



Imaš pravo. Veliki format ne zaslužuju svi stripovi. Meni je npr. na libelusovom Nero-u bio preveliki format (iako je izdan na jedva nešto većem formatu od Kolorke) s druge strane za stripove kao što su Djeca kapetana Granta, Vjetar u vrbama/dinama je format kolorke premali. Uglavnom, uzevši u obzir samu manipulaciju stripom mi se čini da je A4 neka zlatna sredina.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2023 : 22:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Timote le Buše:Pacijent

Nakon fascinantnih Dana koji nestaju i jako intrigantnih te obećavajućih 47 žica,sa velikim nestpljenjem sam dočekao Pacijenta,rađenog između pomenutih naslova.

Timote je stvarno majstor svog zanata,a tu prevashodno mislim na priču,način na koji je vodi,stvaranje atmosfere,mučne i teskobne,ali sa erotskim nabojem u momentima;odlično je prikazan odnos doktorice i mladog Pjera.
Nažalost,napravivši odličnu podlogu ali i razradu,snagu priče nije uspeo (barem meni) preneti u završnicu,koja mi je donekle pokvarila užitak do tada pročitanog.
Definitivno mi je strip dobar,jako dobar,ali sam očekivao ipak više.Nekako mi je je kraj previše običan za autora poput Timotea,ni blizu onog ludila u Danima.
Sad se pomalo plašim kako će Žice finalizirati.
4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2023 : 22:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Izdajete previše dobre stripove da nemaju svoje teme u izdavačkom izlogu, šta bi sa tom praksom?


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11386 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/12/2023 : 16:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11386 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/12/2023 : 16:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Najkula
New Member

171 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 29/12/2023 : 12:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote

Ta zločesta NAJKULA ni ove Nove godine ne može da se kloni nevolja! Pogledajte NOVogodišnjU epizodu NAJKULE na našem YT kanalu:



Ne zaboravite da pratite i naše drvce najava na:
https://najkula.rs/najave/

Dana 31.12. otkrićemo još par polja!

I naš instagram krije još jednu manga tajnu, koju otkrivamo u nedelju u 19.15 časova! Pre toga, danas i sutra pratite hint-ove... odbrojavanje je počelo. TIK-TOK...

https://www.instagram.com/najkula_stripovi/

Kratak recap godine na izmaku:
U 2023. godini objavili smo prikladno - 23 izdanja. Sudeći po onom što tek planiramo za 2024. godinu, uz recap neće biti dovoljan decaf, jer ćemo u Novoj godini doneti još mnogo očekivanih nastavaka edicija i neočekivanih noviteta... dovoljno je reći da u prvoj polovini sledeće godine očekujemo (naslov ili dva gore-dole) da dostignemo celu 2023. godinu.

Hvala na svoj dosadašnjoj podršci, pohvalama, ali i konstruktivnoj kritici! Nastojaćemo da nastavimo da slušamo reakcije i glas naroda...

Novogodišnju akciju nismo organizovali jer smo svesni da akcijskih ponuda u ovom periodu ima i previše i da je teško opredeliti se i skupiti sredstva za sve. ALI... podstaknuti lepim odzivom na naše ONE NIGHT ONLY akcije, proširićemo tu "tradiciju" na sve novitete u 2024. godini i o tome blagovremeno "upozoravati" i putem ovog foruma.

Drugari, srećni praznici! 🦈🦈🦈

Go to Top of Page

Grayson
Starting Member

37 Posts

Member since 29/10/2022

Posted - 31/12/2023 : 13:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Grayson a Private Message  Reply with Quote
Novi Gaston, Plave Bluze, Ne Puštaj Me...
Ne Puštaj Me se obavezno uzima jer je ekipa iz Crnih Lokvanja na okupu, a overiće se i ova dva.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10207 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/12/2023 : 15:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Odlične najave.

Nadam se Plavim bluzama u integralima.
Go to Top of Page

Largo
New Member

248 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 31/12/2023 : 19:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Najavljena nova manga - Batler.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2023 : 21:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Odlične najave.

Nadam se Plavim bluzama u integralima.


ne verujem da su sad integrali u planu,ovo je najavljeno: https://www.bedetheque.com/BD-Tuniques-Bleues-HS4-Des-histoires-courtes-par-291244.html

a i još nije Najkula toliko jaka da uzme na sebe serijal dugačak kao što su Plave bluze da ga radi,pa makar to bili i petotomni integrali.
Ruku na srce,za tako nešto,najodesniji je ČKartel.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/01/2024 : 14:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Predug serijal koji ne bi ni Čarobnjacima se baš isplatio, a kamoli Najkuli. Novom Gaši ću verovatno dati šansu, ovoj kompilaciji Plavih bluza sa 19 autora verovatno ne.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 15/01/2024 : 09:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Predug serijal koji ne bi ni Čarobnjacima se baš isplatio, a kamoli Najkuli. Novom Gaši ću verovatno dati šansu, ovoj kompilaciji Plavih bluza sa 19 autora verovatno ne.



to što ti ne bi kupovao ne znači da se ne bi isplatio, jer većina nas koja voli bedeteku bi kupovala plave bluze kako god da budu objavljene.

i zato puna podrška plavim bluza, u kojem god obliku i verziji!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 20/01/2024 : 07:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

to što ti ne bi kupovao ne znači da se ne bi isplatio, jer većina nas koja voli bedeteku bi kupovala plave bluze kako god da budu objavljene.


I like girlz, imas li potporu za ovakve tvrdnje, postoji li neka anketa medju be-de-filima, koliki bi bio broj kupaca integrala Plavih bluza?

Nemam ništa protiv ako bi ovo što kažeš bilo tačno, ali imam izvesne sumnje u toliku popularnost ovog stripa.
Eto, meni je ok ono malo što sam pročitao u starim izdanjima, ali ne toliko da bih kupovao taj strip u integralima.
Dobro, ja moram da kalkulišem i zbog finansija, pa mi ovaj serijal nikako nije prioritet,
ali, da li bi i oni bolje situirani stripofili sakupljali kolekciju Plavih bluza u dovoljnom broju
kako bi se izdavaču projekat isplatio, i to toliko da bi mogao da gura brže nego Bookglobe do sada, da bude bar 1 integral godišnje?
Voleo bih kad bi postojala anketa na forumu, sa što većim brojem učesnika, koji bi ponudili što iskrenije i što konkretnije odgovore...



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/01/2024 : 08:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@Jozzinelli
U pravu si kad kažeš da su se BD kupci osuli ( mada moje iskustvo kaže da smo uvik i bili u izrazitoj manjini ) no griješiš ako forume i komentare, pogotovo neke kvazi ankete, uzimaš kao relevantne. Iz iskustva, više kupaca ( pogotovo BD-a ) nije iaktivno iili nije nikako na forumima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10207 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/02/2024 : 17:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Vezano za Tintina, ako bi se držali transkripcije zar se u tom slučaju ne bi trebalo na srpskom pisati Tantan?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/02/2024 : 17:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Imali smo Tenten. Nikako da ubodemo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10207 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/02/2024 : 18:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zbunjuje me to. Ponekad koristite transkripciju, a ponekad ne. Nema pravila?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/02/2024 : 18:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pa kod tih humorističkih junaka za mlade, urednici odaberu ime koje lepo zvuči. Kao Nova, Talični...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10207 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/02/2024 : 19:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znači i vama mačori prevode?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2644 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/02/2024 : 19:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Zbunjuje me to. Ponekad koristite transkripciju, a ponekad ne. Nema pravila?


Zbunjuje i nas.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2024 : 22:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nove dve najave:
https://www.amazon.com/Horizon-Vol-1-JH/dp/B0BP15SXX7/ref=sr_1_1?keywords=the+horizon&qid=1707601002&sr=8-1
https://www.bedetheque.com/serie-80016-BD-Slava-Gomont.html

Slavin autor je poznat po Pereiri tvrdi (izdao Sputnik) i Malateri od Fibre.
Ovo drugo pojma nemam šta je.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/02/2024 22:41:54
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3242 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/02/2024 : 23:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Korejska postapokaliptična manga.
Onako na keca po slikama, miriše na neku tugu i čemer.

Edited by - Red Marquis on 10/02/2024 23:08:14
Go to Top of Page

Heisenberg
Average Member



Serbia
559 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 10/02/2024 : 23:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
Drugo je manhwa, tri broja ukupno.
https://myanimelist.net/manga/125036/The_Horizon

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1887 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 10/02/2024 : 23:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Heisenberg

Drugo je manhwa, tri broja ukupno.
https://myanimelist.net/manga/125036/The_Horizon



Sta je dodjavola manhwa?
Idu mi na k***c ti japanci sa njihovim nazivima. To je sve strip i cao! A ne takoboni, manhwa, shonen, gekia i slicne gluposti!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Heisenberg
Average Member



Serbia
559 Posts

Member since 06/11/2022

Posted - 10/02/2024 : 23:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Heisenberg a Private Message  Reply with Quote
Manhwa ti je korejska vrsta mange, obicno se cita kao normalan strip i u boji je.

I Am Not In Danger, Skyler. I Am The Danger. A Guy Opens His Door And Gets Shot, And You Think That Of Me? No! I Am The One Who Knocks!
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000