forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 577

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 07/03/2024 : 20:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/XfiMSAx


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 07/03/2024 : 20:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bing67

Yes I ll do later... now I am preparing to see Europa League match

I ll make a photo with the scanner

Can you scan all 4 numbers?

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

bing67
New Member



102 Posts

Member since 10/07/2022

Posted - 07/03/2024 : 22:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bing67 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin
Can you scan all 4 numbers?



Yes of course
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2024 : 09:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sale, znaci li ono na predhodnoj stranici, da si krenuo sa originalima?
Jel ona alternativna, neiskoristena naslovnica, tvoja? I oni crtezi?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 08/03/2024 : 10:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma. To sam sve našao na Facebooku i prenio informacije koje su bile dostupne.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 08/03/2024 : 10:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 08/03/2024 : 10:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 08/03/2024 : 10:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Originalni broj 65, tabla 46
Marker na papiru, rad Magnusa
Dimenzije: 22x28 cm



Originalni broj 65, tabla 67
Rad Magnusa ljubičastim markerom na maramici, nakon čega je Luiđi Korteđi preko svega prešao mastilom


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1054 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 08/03/2024 : 15:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ovo je neverovatno. MARKER NA MARAMICI a ipak je to taj "pravi" (i za mene i jedini) duh i crtez.

Magnus -- jedan i jedini, stvoren da crta Alan Ford.

Cuo sam za "Ferijeve svedoke". E pa ja sam Magnusov svedok!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 09/03/2024 : 11:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/mqmCKki


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 09/03/2024 : 12:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Alan Ford - Spisak 09.03.2024



https://mega.nz/folder/1ixmzKRS#1yUqnH8lZ0skmiP7vIeI_g

http://www.mediafire.com/folder/usc01l4hp3den

https://drive.google.com/drive/folders/1NHt8q4ywbwVFhDtmithgG4VxEiedmtXo?usp=drive_link

DODATO:

Dopuna stranih izdanja zahvaljujuči @bing67:

-Danska
-Brazil
-Portugal
-Francuska (Sagédition)

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 09/03/2024 : 13:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/SJzMaiN


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 09/03/2024 13:00:25
Go to Top of Page

bero7
New Member



206 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 09/03/2024 : 18:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima.
Da li netko zna mozda koji broj od Vjesnikovih 448 je izasao u najmanjoj nakladi? Ili koji je najrjedji iz kojih god razloga?
Neko vrijeme je isla fama za broj 9 (Zoo Simfonija), medjutim osobno mi se cini da je taj najdostupniji od kartonaca. Imam 2 primjerka, a i sada ga ima na aukcijama.
Svatko ima svoje razloge o tome koji su najrjedji, ali zanimaju me objektivni podaci ako netko zna.

Hvala
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2432 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 09/03/2024 : 19:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

Da li netko zna mozda koji broj od Vjesnikovih 448 je izasao u najmanjoj nakladi?

Svatko ima svoje razloge o tome koji su najrjedji, ali zanimaju me objektivni podaci ako netko zna.

Hvala


--- Ubacite jedan od poznatih mitova koji se godinama prepričavaju u društvu - kako je kamion s Alanom Fordom doživio saobračajnu nesreću i pao u rijeku ili kako več idu. (možete zamijeniti mitom nekog drugog stripa ZS/LMS/Corto Maltese... ---

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 09/03/2024 : 19:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Dve probne table
Autor: Giuliano Piccininno



Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1054 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 09/03/2024 : 19:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

Pozdrav svima.
Da li netko zna mozda koji broj od Vjesnikovih 448 je izasao u najmanjoj nakladi? Ili koji je najrjedji iz kojih god razloga?
Neko vrijeme je isla fama za broj 9 (Zoo Simfonija), medjutim osobno mi se cini da je taj najdostupniji od kartonaca. Imam 2 primjerka, a i sada ga ima na aukcijama.
Svatko ima svoje razloge o tome koji su najrjedji, ali zanimaju me objektivni podaci ako netko zna.



Ne znam odgovor ali evo jednog mog podatka. Ja sam pre 4-5 godina skupljao prvih 75 Vjesnikovih Alan Fordova. U startu sam odlucio da umesto (preskupih) kartonaca uzimam druga izdanja tih epizoda (dakle za kartonce ne znam bas nista). Ali od prvih izdanja koje sam tada nabavljao (od prvog nekartonca Dan vjestica do poslednjeg Odlazak Superhika) najduze mi je trebalo da pronadjem strip Stupica za grupu TNT (Superstrip 221, Alan Ford 50, originalna numeracija 55, https://www.stripovi.com/recenzije/alan-ford-af-sa-55-stupica-za-grupu-tnt/1188/). Njega sam trazio skoro dve godine i cak odustao (kupio drugo izdanje) da bi mi jedan poznanik onda javio da je naleteo na njega. A i taj sto sam nasao mi je u relativno losem stanju...

Sumnjam da postoje zvanicne cifre negde ali mozda se crowdsourcing-om i datamining-om vise sajtova (Njuskalo, Kupindo, Limundo, Bolha, ollx.ba, scom aukcije, ...) moze polako poceti praviti neka "zvanicna" lista Alan Ford retkosti slicna onima koje kolekcionari u USA prave za retro video igre i druge collectibles... jedan primer: http://www.rarityguide.com/nes_view.php
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 10/03/2024 : 11:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/yLVj0ev


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5047 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 10/03/2024 : 14:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

Pozdrav svima.
Da li netko zna mozda koji broj od Vjesnikovih 448 je izasao u najmanjoj nakladi? Ili koji je najrjedji iz kojih god razloga?
Neko vrijeme je isla fama za broj 9 (Zoo Simfonija), medjutim osobno mi se cini da je taj najdostupniji od kartonaca. Imam 2 primjerka, a i sada ga ima na aukcijama.
Svatko ima svoje razloge o tome koji su najrjedji, ali zanimaju me objektivni podaci ako netko zna.

Hvala




Svakako su posljednji brojevi (5-6 brojeva sigurno) išli u puno manjoj nakladi, puno rjeđe su izlazili, čak ih po prvi puta nije više niti bilo na svim kioscima/
poremetio se 22-godišnji ritam...
Naklada mi nije poznata.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 10/03/2024 : 17:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/K9lV0e9


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 10/03/2024 : 21:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15757 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2024 : 11:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by bero7

Pozdrav svima.
Da li netko zna mozda koji broj od Vjesnikovih 448 je izasao u najmanjoj nakladi? Ili koji je najrjedji iz kojih god razloga?
Neko vrijeme je isla fama za broj 9 (Zoo Simfonija), medjutim osobno mi se cini da je taj najdostupniji od kartonaca. Imam 2 primjerka, a i sada ga ima na aukcijama.
Svatko ima svoje razloge o tome koji su najrjedji, ali zanimaju me objektivni podaci ako netko zna.

Hvala




Svakako su posljednji brojevi (5-6 brojeva sigurno) išli u puno manjoj nakladi, puno rjeđe su izlazili, čak ih po prvi puta nije više niti bilo na svim kioscima/
poremetio se 22-godišnji ritam...
Naklada mi nije poznata.



Zadnjih petnaestak nije uopce islo u ostale tadasnje Republike, vec su se prodavali iskljucivo u Hrvatskoj, stoga su u manjoj, (puno manjoj), nakladi i vrijedniji su.

Inace ima podataka i svakoj nakladi, ali nije mi to pri ruci!

Ostaje urbana legenda o broju 5, kojem je unistena naklada usljed stradavanja kamiona. Jbg. lijepo zvuci, ako nista, kao legenda.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bero7
New Member



206 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 11/03/2024 : 12:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Inace ima podataka i svakoj nakladi, ali nije mi to pri ruci!




Na stranu legende, ako dodjes do tih podataka o nakladama, to bi bilo vrlo zanimljivo! Hvala!
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1054 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 11/03/2024 : 15:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

quote:
Originally posted by ivanl


Inace ima podataka i svakoj nakladi, ali nije mi to pri ruci!




Na stranu legende, ako dodjes do tih podataka o nakladama, to bi bilo vrlo zanimljivo! Hvala!



Da, da, ivanl objavi to ovde ako imas!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/03/2024 : 20:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/PpHVAsQ


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2177 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 12/03/2024 : 17:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako se vama čini ova treća slika ali meni je dosta dobra.
To je kolor izdanje kad bi ga printali u crno-bijeloj tehnici.
Ne znam što to niko ne tiska u toj izradi a ne mislim samo na alan forda nego na sve ostale stripove uopće.


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page
Page: of 577 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000