Odlična kupovina. Ja čekam Najkulu sa Tintinom. Al se nešto ne oglašavaju. Mada ni ja nisam na društvenim mrežama, pa ne znam da li su najavljivali, u kom ritmu i koliko Tintina za ovu godinu.
Draga mi je Najkula, ali sam prelomio jer mi je ritam sporiji, videcu kada izadje par naslova jos, mozda prodam posle Fibrin pa uzmem taj za kolekciju kao sa Bibliomulom.
Nisam primetio da je pominjao plan, mozda ako mi je promaklo ovde na forumu, na IG (posto samo njega imam) nije bila tema.
E sad, svestan sam da ova dva primerka nimalo nisu impresivni, ali dozvolite mi da objasnim. Pre sad već 12 godina - kada sam i ja imao 12 - registrovao sam se ovde na forumu i počeo da pišem. Tada sam aktivno sakupljao i čitao stripove pa je to bio sjajan način da se povežem sa zajednicom istomišljenika. Međutim ubrzo mi se desio život (dakle imao sam 12-13 godina, apsolutno sav džeparac sam trošio na stripove i moji roditelji su rešili da tome stanu na put na jedini mogući način, apsolutnom zabranom kupovine) i potpuno sam se distancirao od tog sveta i ovog foruma. Jesam tu i tamo u prethodnoj deceniji kupio i pročitao poneki strip, uglavnom iz kategorije ozbiljnijih čak sam i nekoliko puta ulazio ovde iz nostalgije, ali nikada nisam razmišljao da se zaista vratim svetu stripova, valjda zato što sad uglavnom čitam i sakupljam knjige i to većinom iz oblasti ne-fikcije. I tako je bilo sve dok na nekoj humanitarnoj aukciji nisam naleteo na ova dva stripa i kupio ih tek tako, da se nađu i jer pomažem nekome. I apsolutno sam uživao čitajući ih. Pretpostavljam da me uhvatila nostalgija za detinjstvom, Bonelijevim junacima i naravno ovim forumom, za koji me vežu zaista najlepša sećanja. Zato sam odlučio da se vratim, iako iskreno nemam neke namere da ponovo postanem aktivan kolekcionar (iako mi je kolekcija i sad sasvim korektna budući da nikada nisam prodao/poklonio nijedan strip od onih iz detinjstva). Ali eto, opet čitam stripove i šta se piše ovde, tu i tamo možda i nešto kupim, nešto i napišem (ako ne o stripovima, onda u sportskom podforumu sigurno ) i drago mi je da je forum jednako jak kao i pre deceniju i više, uprkos društvenim mrežama i svemu ostalom. Eto, tako su ovi brojevi Martija Misterije i Dilana Doga postali toliko značajni da zasluže da budu objavljeni ovde.
P.S. Ako me se neko seća i seća se šta sam pisao u tom periodu, praštajte. Ponavljam, imao sam 12-13 godina. Ne smem od sramote ni da pogledam stare objave
Brate, ganuo si me 🥹😄 A sad jedno pitanje, ako ne zameraš: zašto su ti roditelji zabranili da kupuješ stripove 😮☹️
Bukvalno sam trošio sve pare koje sam imao, džeparac, davanja od babe i tetke, pare od rođendana... Baš je bilo bez mere, klasično klinački
A znam brate, nisi na drugo i alkohol i cigare trosio...ne znam, iskr. ne kapiram Pa ja sinu kupujem stripove, tako da ne mogu da zamislim da mu zabranim 😆
Mozda nekome budu zanimljive moje nabavke ovde u USA. Ja sam inace uglavnom presao na digitalne stripove (i citanje na velikom iPad Pro) ali i dalje kupujem papir u slucaju da digitalno ne postoji ili iz nekog razloga bas zelim da imam strip u papiru.
Sto se mog ukusa tice, on je verovatno veoma slican vecini ljudi na forumu jer sam odrastao (kao mnogi u YU) na Dizniju, Alan Fordu, Bonelliju i Francusko-Belgijskoj skoli. Superheroje i mange prakticno ne citam.
Nedavno sam se vratio stripovima "ozbiljnije" i dosta ih nabavio u zadnjih nekoliko meseci. Okacicu ovde sve to ako postoji interes.
Za sada, evo ovo su moje nabavke za mesec mart (izuzev Alan Forda -- on je stavljen samo kao referenca da se dobije osecaj o velicini):