forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STRIPOVI.COM OSKAR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2024 : 13:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zula

Uz već spomenute Carpenterove filmove tu su još Dark Star (i izvrsni dijalozi s bombom!), Prince of Darkness, Christiane te Velika gužva u Kineskoj četvrti.
Ima nekolicina boljih režisera, ali boljih režisera koju ujedno rade i muziku za svoj film - nema 🤣


Clint Eastwood?

Charlie Chaplin?

Robert Rodriguez?



Madonna



Otkud ti to? Ko bi dao Madoni da režira film?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8167 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2024 : 13:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zula

Uz već spomenute Carpenterove filmove tu su još Dark Star (i izvrsni dijalozi s bombom!), Prince of Darkness, Christiane te Velika gužva u Kineskoj četvrti.
Ima nekolicina boljih režisera, ali boljih režisera koju ujedno rade i muziku za svoj film - nema 🤣


Clint Eastwood?

Charlie Chaplin?

Robert Rodriguez?



Madonna



Otkud ti to? Ko bi dao Madoni da režira film?



Filth and wisdom(2008)
W.E.(2011)
Secret project revolution(2013)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2024 : 13:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
E svašta. Ali na njenom IMDB profilu nema tih podataka?

Bar na mobilnom.

Edit: Ipak ima!

Edited by - alexts on 06/04/2024 14:18:46
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4939 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/04/2024 : 14:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Madonna ipak nije radila i muziku za te filmove. Ali zato Prince...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2024 : 15:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote

https://www.youtube.com/watch?v=zZSoWFQrjyQ&t=566s

Evo Filmoholik o Karpenteru, podelio mišljenja autora podkasta

Meni jedan i po dobar Karpenterov film izgledaju ovako, otprilike:

In the Mouth of Madness - vrlo dobar
They Live - odličan
Prince of Darkness - dobar
Big Trouble in Little China - vrlo dobar
Starman - vrlo dobar
Christine - dobar
The Thing - odličan
Escape from New York - vrlo dobar
The Fog - vrlo dobar
Elvis (TV) - vrlo dobar
Halloween - odličan
Assault on Precinct 13 - vrlo dobar
Dark Star - vrlo dobar
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 06/04/2024 : 18:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
12 - The Thing
10 - Evil Dead 2
8 - Night of the living Dead (1990)
7 - Dawn of the Dead (1978)
6 - 28 Days Later
5 - [Rec]
4 - Return of the Living Dead
3 - Aliens
2 - Bubba Ho-Tep
1 - The Mist

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7189 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2024 : 21:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by alexts

Večeras bio Vvitch na Red TV. Ko može da pogleda odloženo ima priliku. Noviji horor a bolji od ovih koje Tonto navodi.

Sad je Potpaljivačica.

Nisam gledao, ali ako je zaista bolji od almodovara, del tora, aronofskog ili glume vece face od nicole kidman, kurt russella, cilliana murphya,... mora da je neko remek djelo.


Možda nije bolji (makar ne od navedenih), ali nije ni lošiji. Svakako ga pogledaj, kao i sljedeći Eggersov film - The Lighthouse. Northmana već možeš preskočiti.

Edit:

A evo i bodova:

12 Nosferatu (1922)
10 The Cabinet of Dr. Caligari
8 Hausu (1977)
7 The Shining
6 Scream
5 The Cabin in the Woods
4 Suspiria (2018)
3 Bram Stocker's Dracula
2 Don't Look Now
1 It Follows


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 06/04/2024 22:06:08
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2024 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bone Tomahawk je u ravni prosečne epizode Magičnog vetra. Dobar je.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2024 : 22:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo mi je gledanje na film da Hallowen koji je stvorio slasher podžanr nije među najboljima, a Scream koji je došao posle 100-nu slešera da se poigra sa tom mitologijom jeste.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4269 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/04/2024 : 22:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
12 - Alien
10 - The Thing
8 - The Texas Chain Saw Massacre
7 - The Shining
6 - Rosemary's Baby
5 - Ringu
4 - [Rec] 1
3 - Saw
2 - The Descent
1 - Event Horizon
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7189 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 00:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zanimljivo mi je gledanje na film da Hallowen koji je stvorio slasher podžanr nije među najboljima, a Scream koji je došao posle 100-nu slešera da se poigra sa tom mitologijom jeste.


I svaka mu čast na tome! Gledano iz nekakve povijesnofilmske perspektive, on svakako zauzima važno mjesto i njegov utjecaj na mnoge stvari koje su došle poslije (uključujući i Scream) je nemjerljiv, ali to ne znači da se mora svima svidjeti, a kamoli biti u top 10. Da ne pričamo o tome kako rodonačelnik žanra nipošto ne mora biti i najbolji film u tom žanru.

Ja sam Halloween gledao jednom, pred 20-ak godina, i bio mi je ok ali ništa posebno. Scream sam, s druge strane, gledao više puta i svaki put uživao. Pošto mi ne pada na pamet nijedan drugi slešer koji mi se posebno svidio, moglo bi se reći i da mi slešeri kao takvi nisu pretjerano zanimljivi, ali poigravanje s tom mitologijom jeste. I što ćemo sad?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8167 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 00:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kod alexa ne postoji ono da ucenik moze nadmasit ucitelja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 00:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

I što ćemo sad?





Ništa, kao što rekoh, zanimljiv mi je takav stav. Ekstremno čudan, bizaran skoro, ali interesantan.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/04/2024 : 01:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ček malo, a di je Šesto čulo u cijeloj priči?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 01:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
The Sixth Sense je natprirodni triler-misterija, ali ima bar 15 do 20 filmova koji su morali da se nominuju. Malo ljudi je nominovalo, a postoji ograničenje po čoveku itd.

Edited by - alexts on 07/04/2024 01:09:57
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 07/04/2024 : 02:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zanimljivo mi je gledanje na film da Hallowen koji je stvorio slasher podžanr nije među najboljima, a Scream koji je došao posle 100-nu slešera da se poigra sa tom mitologijom jeste.



Nije on stvorio slasher podžanr...nego ga je samo populizirao... Prije Noći Vještica je bilo masu slashera tako da ga nije on stvorio...

Npr. imaš ''Alice Sweet Alice, a prije njega je bio ''Black Christmas'', a prije njega je bio ''Bay of Blood''...a tu su još:

The Centerfold Girls, Dear Dead Delilah, Devil Times Five, Tower Of Evil, Home For Holidays, ''Silent Night, Bloody Night'', ''Wicked, Wicked''...



quote:
Originally posted by alexts

The Sixth Sense je natprirodni triler-misterija, ali ima bar 15 do 20 filmova koji su morali da se nominuju. Malo ljudi je nominovalo, a postoji ograničenje po čoveku itd.



To je čisti horor film....čisto da se zna (duhova ima ko u priči)

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8167 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 03:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>To je čisti horor film....čisto da se zna (duhova ima ko u priči)

Imdb ne misli tako.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7597 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2024 : 03:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A Bay of Blood je giallo. The Centerfold Girls je eksploatacijski triler. Tower Of Evil je horor, Wicked, Wicked je horor-triler

ostali pomenuti se valjda mogu svrstati u slashere ili uticaje na njih
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/04/2024 : 08:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
A ja sam uvijek mislio da su rodonacelnici slashera ili nekakvi proto-slasheri Psiho i Peeping Tom. Carpenter je izvrstan redatelj B-filmova i kao takvi su mu filmovi izvrsni. Sad vidim za sto sam glasao, samo jedan film u ovom stoljecu, ali generalno gledajuci, iznjedrilo je ovo stoljece mnogo dobrih horora, i strasnih i bizarnih, i izvrsnih.

Ovo moze li ucenik nadmasiti ucitelja i to kako su stari redatelji (re)definirali filmski izricaj, svakako, ali po meni je problem da je ostalo jako malo toga kako se filmski jezik moze unaprijediti pa po toj sili ispadaju vise-manje svi moderni redatelji zanatlije. Ali dobri i vrlo dobri zanatlije. Ima doduse iznimaka, ali i oni su refleksije prijasnjih decenija. Ono sto sam jos prije napisao, moderni filmovi sve vise postaju trosatni forspani - Dina, Into the Spiderverse, Oppenheimer, Elvis. Mozda je to nekakav razvoj filmskog izricaja, ne znam. Ili mozda ce filmovi postati kao dobitnik Oscara u Idiokraciji.

Sto se tice usporedbe Scream - Halloween, i jedan i drugi zasluzuju biti na listi. Ima nekih drugih filmova na listi nominiranih za koje se pitam zasto, al necu rec jer bi se onda netko opet mogao osjetit prozvanim

@Zula - Egzorcist je u kinima igrao prije dvadeset godina, mozda i 25, a ne 15. Bila je ta redateljska verzija koju su opet pustili s nekim dodanim scenama. Sjecam se jer sam jos uvijek studirao i zivio u Hr pa smo drustvo iz doma otisli u kino i usrali se od straha.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2024 : 09:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Meni jedan i po dobar Karpenterov film izgledaju ovako, otprilike:



Ne znam šta konkretno želiš da postigneš kad se uhvatiš ovako za nečiji stav? Osećaš se bolje posle toga, ili šta?

To što su tebi njegovi filmovi vrlo dobri i odlični pokazuje samo tvoj (ne)ukus i afinitet, a ne kako ti želiš da predstaviš, da je to opšta činjenica. Carpenter je po mom mišljenju zanatlija, solidan režiser solidnih B filmova i ništa više od toga. Ukoliko neko voli da ga gleda, meni sasvim ok. Ali nemoj mi sa tim pristupom filmoznalca, pliz. Dosta ljudi ovde (uključujući i mene, ako baš moram da se "hvalim") ima znanje ravno tvom pa i dosta veće, pa ti taj konstantni BeaGea pristup baš ne pomaže.

Pričamo o filmu, razmenjujemo mišljenja i ukuse, neko će zbog ovih linkova pogledati nešto što do sada nije i to je jedino važno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/04/2024 : 10:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

mene je kao malog totalno prestravio exorcist, i onda ga se dugo nisam usudio ponovo gledat i pogledao ga prije nekih 15ak, možda i 20 godina i nisam mogao vjerovat kako je to blesavo... tako da nema glas od mene
s druge strane, rosemaryna beba me davno nije oduševila, valjda mi premalo bilo eksplicitnih scena, ali u zrelom gledanju me oborio s nogu
omen, s druge strane, mi bio bezveze i prije i poslije


Jednostavno moram ovo quotat jer bih se kladio da sam prije par godina gotovo istim riječima ovo izjavio negdje izvan foruma. Nevjerojatno :))
Eh i suzdržavao sam se kad ste stavljali Mad Maxa i slične filmove u SF ali Sixth sense u horror je stvarno previše iako je istina da je horor često prilično "klizni" žanr jer ljude mogu plašiti/uznemiravati razne stvari. Znam jednu žensku koju je kao klinku napao pas pa nije mogla gledat Beethovena. :/ Osim toga imamo i problem kamo staviti primjerice Fearless Vampire Killers koji čisto sumnjam da nekoga može uplašiti a estetski i ugođajno je čisti horor. Isti problem je i sa većinom Hammer Horror filmova koje volim ali ne znam bolji opis za taj žanr osim npr "gotička drama" ili kajgod. Eto i Tomb of the Blind Dead bi vjerojatno isto išlo na moju listu, ali em što nema šanse u glasanju em što je "premalo" horror.
I da, Sixth sense je čista drama s nadnaravnim twistom na kraju, to je kao da Evil Dead 3 stavimo u postapokalipsu zbog zadnje scene. Nemere to... Event Horizon isto, to doslovno ima 0% horrora u sebi.

A evo i moja lista:

12 - The Shining https://www.imdb.com/title/tt0081505/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_shining
10 - The Thing https://www.imdb.com/title/tt0084787/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_the%2520thing
8 - Evil Dead 2 https://www.imdb.com/title/tt0092991/?ref_=fn_al_tt_3
7 - Dawn of the Dead (1978) - (https://www.imdb.com/title/tt0077402/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_8_nm_0_q_dawn%2520of%2520the)
6 - Nosferatu https://www.imdb.com/title/tt0013442/?ref_=nv_sr_srsg_2_tt_7_nm_1_q_nosferatu
5 - Hereditary https://www.imdb.com/title/tt7784604/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_hereditary
4 - Texas Chainsaw Massacre https://www.imdb.com/title/tt0072271/?ref_=nv_sr_srsg_8_tt_8_nm_0_q_Texas%2520chainsaw%2520massacre
3 - The Descent https://www.imdb.com/title/tt0435625/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_the%2520descent
2 - Midsommar (https://www.imdb.com/title/tt8772262)
1 - Dog Soliders - (https://www.imdb.com/title/tt0280609/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_dog%2520sol)


EDIT: Cinkeri, možda je moglo proć!.. ...a i zaboravio sam The Thing.
EDIT2: etoga

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 08/04/2024 11:22:47
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2024 : 11:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


@Zula - Egzorcist je u kinima igrao prije dvadeset godina, mozda i 25, a ne 15. Bila je ta redateljska verzija koju su opet pustili s nekim dodanim scenama. Sjecam se jer sam jos uvijek studirao i zivio u Hr pa smo drustvo iz doma otisli u kino i usrali se od straha.


Možda se nismo dobro razumjeli, ali čini mi se da nisam spomenuo da sam gledao Exorcista prije 15 godina (ili opet nešto nisam dobro povezao 😂). Prvi put sam ga gledao u kinu 1978. (čini mi se) 😜
Zadnji put možda prije 6-10 godina (tko će baš svega sjetiti 😅)
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2024 : 11:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Event Horizon je SF i horor koji je (nažalost) skraćen za možda i 30-tak minuta čistog horora. Zbog kašnjenja Titanica Event Horizon je trebao izaći što prije pa mu je skraćena postprodukcija sa 10 na 4 tjedna, i nažalost nikad nećemo vidjeti director's cut... No to je horor, a što je kome draži horor, to je subjektivno 😜

Edited by - Zula on 07/04/2024 11:12:45
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/04/2024 : 11:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Još od Aristotela se provlače usporedbe učitelja i učenika. Zadatak (!) učitelja je napraviti učenika boljim od sebe (ili najboljim što kože biti). Ako učenik nije bolji ili nije dosegao svoj max, to je više problem učitelja, nego učenika.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8167 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 11:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Cromwelle i tebi je descent ispred egzorcista! Pa, majku mu...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000