forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 STRIPOVI.COM OSKAR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 151

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/04/2024 : 19:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

quote:
Originally posted by sawitch

Ja ne mogu bukvalno da se setim nicega iz tog filma osim naziva i neke informacije da mi je bio odlican.


Meni je ostala urezana poslednja rečenica u filmu koja otprilike glasi:
Kada više ništa ne može vratiti sjaj u travi, ni sjaj u cvetu, nećemo žaliti, naći ćemo snage u onom što je ostalo...
Sjaj u travi je sjajan film.


Meni je najvise ostao u sjecanju, da su ga mahom djevojcice u osnovnoj skoli navodile kao omiljeni film u spomenaru. Nikada nisam upoznao muskarca koji je pohvalio ovaj film. Sve do sada…
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7596 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/04/2024 : 19:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dovlajoe

quote:
Originally posted by sawitch

Ja ne mogu bukvalno da se setim nicega iz tog filma osim naziva i neke informacije da mi je bio odlican.


Meni je ostala urezana poslednja rečenica u filmu koja otprilike glasi:
Kada više ništa ne može vratiti sjaj u travi, ni sjaj u cvetu, nećemo žaliti, naći ćemo snage u onom što je ostalo...
Sjaj u travi je sjajan film.


Meni je najvise ostao u sjecanju, da su ga mahom djevojcice u osnovnoj skoli navodile kao omiljeni film u spomenaru. Nikada nisam upoznao muskarca koji je pohvalio ovaj film. Sve do sada…



Stvarno čudno.

Dovlajoe je generalno čudan...

glasa pogrešno, ne zna pravila, još i voli taj film. Šta je sledeće?

Ili si mislio na Lukeruka?
Go to Top of Page

Lukeruk
Average Member



Serbia
502 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 12/04/2024 : 20:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Ja glasao ovako zarad mira u kući :)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/04/2024 : 22:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
sjaj u travi je ozbiljan i odličan film
nije to nikakav soft ljubić kojeg bi se pravi muškarci trebali sramiti ako im se sviđa
meni je evo, ostao točno ispod crte
sad mi dođe da editiram listu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 12/04/2024 : 22:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

sjaj u travi je ozbiljan i odličan film
nije to nikakav soft ljubić kojeg bi se pravi muškarci trebali sramiti ako im se sviđa
meni je evo, ostao točno ispod crte
sad mi dođe da editiram listu


Sviđa ti se Piano, a nisi ga stavio!?
Odmah editiraj istu, odmah! 🤣
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7596 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/04/2024 : 22:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sjaj u travi i Love Story (1970) su bili, kod nas, sinonimi za ono što je nazivano "ljubavni film", a što kao žanr i ne postoji, jer je zaista preširok pojam; samo starijih dobrih američkih filmova ima bar 50-ak još, ovde nepomenutih, koji bi se mogli svrstati jer sadrže ljubavnu priču, a tek evropski, kao Roko i njegova braća itd.

Shaner barem pokrio daleki istok.


Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 12/04/2024 : 23:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ću da glasam za "Sjaj u travi" u ovoj kategoriji, neću valjda za "Večni sjaj besprekornog (nepobjedivog) uma"?!

Kada je sawitch organizovao isto ovakvo glasanje na DW forumu pre neku godinu,
neki su hvalili taj "Večni sjaj..." kao najbolji romantični film, i čak je zauzeo tamo prvo ili drugo mesto na tabeli.

U to vreme ga nisam gledao, ali sam ovako iz opisa na imdb-u pretpostavljao da mi se neće svideti taj film,
a kamoli da mi bude za neku top listu.
I stvarno, pre nekog vremena ga uhvatim na tv-u, koja je ono dosada, svaka čast onom kome je ono najbolji film...

Mislim, deluje donekle interesantno sama ideja, a ima i nekih vizuelno zanimljivih scena,
ali, brate, posle počinje da smara, iskreno, nisam imao strpljenja da ga odgledam do kraja...

Ne znam ni u koju kategoriju bih ga svrstao, premalo romantike za ovu kategoriju, premalo fantastike da bi bio top u tom žanru,
nit smrdi, nit miriše...

"How to Lose a Guy in 10 Days" je (bar kad su u pitanju ljubavni filmovi) filmčina za "Večni sjaj".
Navodim taj naslov jer je na DW forumu nekima smetalo što sam ga nominovao u ovoj kategoriji (a nisu ga čak ni gledali,
samo su po naslovu zaključili da je to neki "soft ljubić", da upotrebim kenov izraz).

Eto, ovaj put smo ga izostavili u nominacijama, razmišljao sam da li da ga ubacim, pa sam ipak umesto njega naveo "Can't Buy Me Love",
jer sam se nadao da će ga se možda sawitch setiti i nominovati... Kako god, ne bi verovatno ni osvojio neke bodove u glasanju,
ali mogao je bar da bude spomenut.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Lukeruk
Average Member



Serbia
502 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 13/04/2024 : 00:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Ma sjaj u travi je odlican film. I mene je dirnula ta poslednja scena sa Natali. Nedavno sam je odgledao ponovo i cini mi se da je neko davno, predhodno emitovanje, islo sa boljim, ili poeticnijim prevodom tih zadnjih stihova, ili sta su vec.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 13/04/2024 : 00:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by ken2

sjaj u travi je ozbiljan i odličan film
nije to nikakav soft ljubić kojeg bi se pravi muškarci trebali sramiti ako im se sviđa
meni je evo, ostao točno ispod crte
sad mi dođe da editiram listu


Sviđa ti se Piano, a nisi ga stavio!?
Odmah editiraj istu, odmah! 🤣



ali ima netko da mu se piano ne sviđa?
za takvog nikad nisam čuo
sad ka se počnu javljat

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7596 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/04/2024 : 00:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Meni je Klavir bio psihološki površan.

Jako lepo snimljen, umetnički i sve to, glumci OK, ali neuverljiv.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
345 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 13/04/2024 : 01:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dovlajoe

quote:
Originally posted by sawitch

Ja ne mogu bukvalno da se setim nicega iz tog filma osim naziva i neke informacije da mi je bio odlican.


Meni je ostala urezana poslednja rečenica u filmu koja otprilike glasi:
Kada više ništa ne može vratiti sjaj u travi, ni sjaj u cvetu, nećemo žaliti, naći ćemo snage u onom što je ostalo...
Sjaj u travi je sjajan film.


Meni je najvise ostao u sjecanju, da su ga mahom djevojcice u osnovnoj skoli navodile kao omiljeni film u spomenaru. Nikada nisam upoznao muskarca koji je pohvalio ovaj film. Sve do sada…


Kinže, ovo nikada ti i dalje važi jer ni mene misi upoznao. A što se filma tiče, vidi šta je napisao ken2 koji ti je pre mene odgovorio. Ja malo kasnim jer sam petkom uveče na pivu sa društvom. Ali moram priznati, nađem vremena i za ženske filmove.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8165 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/04/2024 : 01:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Meni je Klavir bio psihološki površan.

Jako lepo snimljen, umetnički i sve to, glumci OK, ali neuverljiv.

u potpunosti se slazem, s tim da je meni jos pretjerano patetican.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 13/04/2024 : 01:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Jozzinelli, ne mora ti se svidjeti "Vječni sjaj...", svak ima svoj život, svoja znanja, iskustva i svoje sposobnosti... Ali bar ga pogledaš bez predrasuda i cijelog pa onda zaključi. Za sebe, ne moraš nam ni reći. Ovako... previše riječi za nešto što nisi odgledao.

Alexts, što tebi znači "psihološki površan" u filmu u kojem se više implicira nago objašnjava? I što je u njemu neuvjerljivo? Nije potrebno "objektivno" objašnjenje (sebi i drugima) ako se nekom neka umjetnost ne svidi (jebiga, pa nismo svi isti). No, ponekad ta potreba za objašnjavanjem ispadne "psihološki površna" i "neuvjerljiva". 😜
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 13/04/2024 : 01:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Koliko je samo ovdje filmova nominirano i koliko ih je dobilo bodove. Pa to je super! Zašto bi imali potrebu omalovažiti nečiji izbor u odnosu na svoj?
Hvalite svoje izbore, a tuđe poštujete!

Edited by - Zula on 13/04/2024 01:41:24
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8165 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/04/2024 : 01:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ok, da se mene pita 12 bodova bi dao istom filmu kao i fandango, ali ovaj izbor sam obecao prepustiti dragoj. Stoga:

12 Portrait of a Lady on Fire
10 Cinema Paradiso
8 In The Mood for Love
7 Casablanca
6 The Handmaiden
5 My Big Fat Greek Wedding
4 Roman Holiday
3 10 Things I Hate About You
2 When Harry Met Sally
1 The Princess Bride

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7596 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/04/2024 : 02:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Jozzinelli, ne mora ti se svidjeti "Vječni sjaj...", svak ima svoj život, svoja znanja, iskustva i svoje sposobnosti... Ali bar ga pogledaš bez predrasuda i cijelog pa onda zaključi. Za sebe, ne moraš nam ni reći. Ovako... previše riječi za nešto što nisi odgledao.

Alexts, što tebi znači "psihološki površan" u filmu u kojem se više implicira nago objašnjava? I što je u njemu neuvjerljivo? Nije potrebno "objektivno" objašnjenje (sebi i drugima) ako se nekom neka umjetnost ne svidi (jebiga, pa nismo svi isti). No, ponekad ta potreba za objašnjavanjem ispadne "psihološki površna" i "neuvjerljiva". 😜



Nisam dovoljno skoro gledao, da bih ti precizno odgovorio. Ali, pošto sam dugogodišnji filmofil, pamtim svoje mišljenje o filmovima.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39969 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/04/2024 : 07:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

piano mi je među najboljim filmovima nominiranim, ali mi nekako nije u kategoriji ljubavnog filma, a la la land čuvam za mjuzikle

12 - the remains of the day
10 . brokeback mountain
8 - mostovi okruga madison
7 - pride and prejudice
6 - notting hill
5 - engleski pacijent
4 - malena
3 - apartman
2 - kratak susret
1 - studengora




Ne znam sta su ova dva filma. Kako je u nominacijama?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39969 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/04/2024 : 07:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe
Ubaci: 1 An Officer and a Gentleman



Reseno
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39969 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/04/2024 : 07:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote


_________________________________________________________________________________________________________________________--

Ubaceno
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8165 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/04/2024 : 07:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ken2

piano mi je među najboljim filmovima nominiranim, ali mi nekako nije u kategoriji ljubavnog filma, a la la land čuvam za mjuzikle

12 - the remains of the day
10 . brokeback mountain
8 - mostovi okruga madison
7 - pride and prejudice
6 - notting hill
5 - engleski pacijent
4 - malena
3 - apartman
2 - kratak susret
1 - studengora




Ne znam sta su ova dva filma. Kako je u nominacijama?





quote:
Originally posted by alexts

Originally posted by ken2

koliko vidim, imate i kratak susret, na kraju dana, brokeback mountain, ponos i predrasude, apartman ...
od mojih favorita, ne vidim jedino
mostove okruga madison https://www.imdb.com/title/tt0112579/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_bridges%2520of



Mislim da ima taj, ali prva dva slobodno možeš da preuzmeš, u slučaju da Savić krene da mi krati spisak.


da, sada vidim da su mostovi ranije nominirani
a ako će ti sawitch kratiti popis, ja preuzimam ova dva remek djela
The Remains of the Day
https://www.imdb.com/title/tt0107943/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_1_nm_7_q_The%2520Remains%2520of%2520the%2520Day
Brief Encounter
https://www.imdb.com/title/tt0037558/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_Brief%2520Encount

brokeback mountain je nominiran, tako da ja nominiram još jednu planinu - studengora
cold mountain https://www.imdb.com/title/tt0159365/

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 13/04/2024 : 07:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Zula

Jozzinelli, ne mora ti se svidjeti "Vječni sjaj...", svak ima svoj život, svoja znanja, iskustva i svoje sposobnosti... Ali bar ga pogledaš bez predrasuda i cijelog pa onda zaključi. Za sebe, ne moraš nam ni reći. Ovako... previše riječi za nešto što nisi odgledao.

Alexts, što tebi znači "psihološki površan" u filmu u kojem se više implicira nago objašnjava? I što je u njemu neuvjerljivo? Nije potrebno "objektivno" objašnjenje (sebi i drugima) ako se nekom neka umjetnost ne svidi (jebiga, pa nismo svi isti). No, ponekad ta potreba za objašnjavanjem ispadne "psihološki površna" i "neuvjerljiva". 😜



Nisam dovoljno skoro gledao, da bih ti precizno odgovorio. Ali, pošto sam dugogodišnji filmofil, pamtim svoje mišljenje o filmovima.


Aha, onda dobro...
Gospodo, alexts je rekao, haug! 🤣

Gledao si ga davno... ako se od onda nisi promijenio, nešto se pokvarilo 😜.

Nije potrebno uvijek izraziti mišljenje samo da bi ga imao.
Manje će ti se događati da na Zašto odgovaraš sa Zato! 😉

I piši više o onome što ti je dobro, tad je manje šanse za prepirke, a više pozitive pa se svi bolje osjećaju... 😂
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 13/04/2024 : 08:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Tonto, Tonto...

Em si se požurio s nominacijama da bi onda za najboljih 10 neke promijenio, em ti žena nije član foruma (a možda i je? 😬). Ali cijenim njen izbor! 😂

Kad dođemo do superherojskih, moj mačak će birati umjesto mene 🤣
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1611 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 13/04/2024 : 09:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Jozzinelli, ne mora ti se svidjeti "Vječni sjaj...", svak ima svoj život, svoja znanja, iskustva i svoje sposobnosti... Ali bar ga pogledaš bez predrasuda i cijelog pa onda zaključi. Za sebe, ne moraš nam ni reći. Ovako... previše riječi za nešto što nisi odgledao.


Jebiga, tačno je da vidim Džima Kerija u ulogama "Glupana i tupana" i teško mi je da ga zamislim u romantičnim filmovima,
ali potrudio sam se da to prenebregnem, i čak mi nije bio on toliko problem kao glumac i pojava,
već sama realizacija filma, sa onim blic-seckanjima i ponavljanjima istih scena, "jebe lud zbunjenog", tu sam se smorio.

Dovoljno je i ovo što sam video da zaključim da mi ne izaziva nikakva romantična osećanja,
ali potrudiću se možda nekad i da ga odgledam celog...ili da preskočim početak i sredinu, pa da odgledam kraj...
...Mada, ne verujem da će to bitno promeniti utisak.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7596 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/04/2024 : 11:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zulo,
ne gnjavi. Čovek je pitao da li ima neko da mu se ne sviđa Piano. Dijalog bre!

Edited by - alexts on 13/04/2024 11:22:10
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8165 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/04/2024 : 12:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 151 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000