forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatski parlamentarni izbori 2024.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2024 : 16:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vukozec

Jedino što je trgnulo ljevicu iz letargije u zadnjih 20 godina (Milanovićeve egzibicije nisu trgnule nikakvu ljevicu, a nisu su joj bile ni namijenjene) i izvuklo ju na ulice, je ona (vrlo kratka, hehe) epizoda vlade Crnog Marka sa likovima poput Herr Flicka u foteljama.

Tako da, iskreno se veselim reprizi


A zašto bi ljevicu trgnuo ulazak DP-a u vladu kada su ih i sami molili da im se pridruže u njihovoj velikoj koaliciji?



Pod uvjetom da ne uđu (ni jedni ni drugi) u vladu ako se ne varam.

Ali nisam ja mislio na političke stranke per se, više na puk (a stranke će se onda već prikrpati).

Zadnji put su glavni rezultati tog trzanja bili regrupiranje unutar HDZ-a, koji su odustali od klizanja prema desno, izmisli apuarin-Plenkovića i napravili nagli skok nazad ka eurocentru, čime su u vrlo kratkom roku pridobili i neke nove birače koji su se ponadali da bi to mogao biti početak jednog novog HDZ-a oslobođenog od starih boljki (čitaj: korupcije i klijentelizma). Vrijeme je pokazalo da je nada bila uzaludna, HDZ je po tim pitanjima stvarno nepopravljiv i nikad se neće promijeniti, tko god da mu je na čelu.

Nuspojava tog preustroja je pojava DP-a i njihovih satelita. Sa druge strane rekao bih da se znatan dio tog zamaha prelio na nezadovoljstvo Bandićem i njegovom garniturom, te njihovog pada, odnosno do promjene politike u Zagrebu

Ovaj put možda izvučemo još nešto više. HDZ se odlično snašao zdmji put, ali ovaj put neće valjda biti puno navivnih koji će im još jednom vjerovati :)



Glavni zajeb u razvoju demokracije u Hr je nedostatak lustracije i pljačka 90tih.(uz to i rat s krivoustim,al to ide u paketu)
U biti danas imaš legalnu partiju koja se zavukla svuda i njen ortodoxniji ogranak koji joj je glavni suparnik.
Pošto je Hr još i stanovništvom mala lako upadaju i razne globalističke struje.


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/04/2024 : 17:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by kiky

krugeru, pa nitko ne zna bolje od tebe kako je to zgubidaniti i živjeti na teret državnog proračuna. ti si upravoo tome čisti primjer! trebalo bi malo protresti kako se, i zašto, iz proračuna financiraju i upumpavaju toliki novci u ljude poput tebe. a nitko ne zna bolje od desničara kako je to pljačkati, otimati državno i prisvajati (privatizirati) sebi, a sve pod okriljem vjere u nekog tamo izmišljenog boga i domovinu.



E moj kiky, ja nemam puno para, moji preci nisu bili pripadnici skupine koji su nasilno otimali te im sad unuci ne moraju ništa konkretno raditi nego trovati političku scenu.
Svoje sam zaradio doslovno rečeno krvavo. Ti bi se trebao zapitati koliko nemožemovci zarađuju i takvi zgubidani, što korisno rade u životu za razliku od mene. Koliko je novaca u politici, koliko se novaca izvlači legalni putem a ti si čak dio tog aparata koji slaže načine kako će se odluke o raspodjeli donositi. No ti si teoretičar o praksi blage veze nemaš. Za razliku od tebe ja poznajem praksu i kako taj svijet funkcionira.
A ovo zločesto od toga da desničari samo kradu ili što si time htio reći je toliko smiješno i djetinjasto, ti djeluješ kao djetešce koje je izgubilo lutku i sad cmizdri.



što ti korisno radiš u životu?

joj da, obilaziš kioske i moliš tete da ti daju najnoviji primjerak bonellija da ga uslikaš za forum.




Kiky dušo jesili razmišlja da na ćelenci istetoviraš srp i čekić
Bar kad u životu nisi ništa radija da alatke imaš na glavi tj. ćelenci
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 21/04/2024 : 18:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
al te uzbuđuje moja ćelenka...
jel se redovito diraš na moje slike sa foruma?
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/04/2024 : 18:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Ma da znaš da ću jednu napravit i uokvirit
Ne viđaju se svaki dan onakve glave

Edited by - RAKOSI4 on 21/04/2024 18:12:01
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/04/2024 : 19:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

krugeru, pa nitko ne zna bolje od tebe kako je to zgubidaniti i živjeti na teret državnog proračuna. ti si upravoo tome čisti primjer! trebalo bi malo protresti kako se, i zašto, iz proračuna financiraju i upumpavaju toliki novci u ljude poput tebe. a nitko ne zna bolje od desničara kako je to pljačkati, otimati državno i prisvajati (privatizirati) sebi, a sve pod okriljem vjere u nekog tamo izmišljenog boga i domovinu.






Buahahaha, ovaj moj potez će sada biti vrhunac ironije, ali šta ćemo...

Kao prvo, stidi se da se ovako obraćaš nekome ko je izgubio svoje zdravlje. Koje si ti dno čovečanstva, reči nemam.

Kao drugo, izbačen si. Pustio sam vas da diskutujete, ali ove uvrede neće moći. Zbogom.

Ostali: pazite u kom će pravcu otići ovaj topic.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 21/04/2024 19:29:13
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/04/2024 : 19:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vukozec

Jedino što je trgnulo ljevicu iz letargije u zadnjih 20 godina (Milanovićeve egzibicije nisu trgnule nikakvu ljevicu, a nisu su joj bile ni namijenjene) i izvuklo ju na ulice, je ona (vrlo kratka, hehe) epizoda vlade Crnog Marka sa likovima poput Herr Flicka u foteljama.

Tako da, iskreno se veselim reprizi


A zašto bi ljevicu trgnuo ulazak DP-a u vladu kada su ih i sami molili da im se pridruže u njihovoj velikoj koaliciji?



pitanje je, naravno, pametno postavljeno
ali onda, pametan kakav jesi, bi mogao i odgovor domisliti
pa onda ni ne bi postavio pitanje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2024 : 20:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ken, pa i ti, i vukozec znate da ovo moje nije ozbiljno pitanje nego provociranje vas Možemovaca i ovih par SDP-ovaca (uz poluozbiljno iskazivanje animoziteta prema ponašanju ljevice prije i poslije izbora).

quote:
Originally posted by vukozec



Zadnji put su glavni rezultati tog trzanja bili regrupiranje unutar HDZ-a, koji su odustali od klizanja prema desno, izmisli apuarin-Plenkovića i napravili nagli skok nazad ka eurocentru, čime su u vrlo kratkom roku pridobili i neke nove birače koji su se ponadali da bi to mogao biti početak jednog novog HDZ-a oslobođenog od starih boljki (čitaj: korupcije i klijentelizma). Vrijeme je pokazalo da je nada bila uzaludna, HDZ je po tim pitanjima stvarno nepopravljiv i nikad se neće promijeniti, tko god da mu je na čelu.

Ovaj put možda izvučemo još nešto više. HDZ se odlično snašao zadnji put, ali ovaj put neće valjda biti toliko puno navivnih koji će im još jednom vjerovati :)


Zapravo mislim da si jako u krivu. Ti tvrdiš da je HDZ dobio puno novih 'naivnih' birača u kratkom roku kada se Plenković prvotno pojavio. Ja nisam siguran da je to tako. Nemam prave podatke, nego samo ono što čujem od ljudi, ali nisam čuo za puno ljudi koji su prvi puta glasali za HDZ 2016., ali jesam za one koji su to napravili 2020. i još više onih koji su to napravili ovu srijedu. Nije to samo zbog micanja HDZ-a u centar (iako djelomično jest), nego i zbog onoga kako izgleda najveći dio trenutne opozicije - bezidejno i nikakvo. Tako da takvih 'naivnih' još uvijek ima, dapače, ima ih puno više nego prije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/04/2024 : 21:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Prenosin jedan komentar:

Hrvatska ima osam manjinaca koji odlučuju o vlasti i proračunu, ovako je u Europi:

Austrija (8,9% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Belgija (58% Flamanci + 31% Valonci + 11% manjina, 1 rezervirano mjesto u parlamentu)
Bugarska (23,1% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Cipar (77% Grci + 18% Turci + 5% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu osim podjele 70:30 Grci:Turci)
Češka Republika (35,5% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Danska (10,4% manjina, 4 rezervirana mjesta u parlamentu)
Estonija (31,3% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu), Finska (6,6% manjina, 1 rezervirano mjesto u parlamentu)
Mađarska (7,7% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Italija (6% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Latvija (38,9% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Litva (15,9% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Luksemburg (36,9% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Malta (4,8% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Nizozemska (19,3% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Poljska (3,1% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Rumunjska (16,6% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Slovačka (19,3% manjina, nemaju rezervirana mjesta u parlamentu)
Slovenija (16,9% manjina, 2 rezervirana mjesta u parlamentu)

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/04/2024 : 22:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Treba barem prepolovit broj manjina i ukinut rezervirana mjesta za dijasporu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2024 : 22:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
A zašto vas smetaju manjine?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/04/2024 : 23:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Ne smetaju manjine, nego njihovi predstavnici
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/04/2024 : 23:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Kakve koristi imaju manjine od njih. Prava manjina se vjerojatno rjesavaju bilateralnim reciprocitetnim sporazumima izmedju drzava
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/04/2024 : 23:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Jedna izborna za sve nas uključujući i
"manjine"i dijasporce.
Pa ko koliko dobije.
Nemoš demokratskije.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/04/2024 23:41:40
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2024 : 05:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

A zašto vas smetaju manjine?



Nista vise nego dijaspora,udruge,vjerske organizacije i ostali sisaci novaca.
Broj sabornika triba smanjit na max 101.
Sta ce nama toliko zastupnika?
Niti imamo stanovnistva niti teritorija da se razbacujemo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2024 : 06:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Jedna izborna za sve nas uključujući i
"manjine"i dijasporce.
Pa ko koliko dobije.
Nemoš demokratskije.



To bi značajno suzbilo demokraciju u RH po mome mišljenju jer bi uzeo biračka prava od naroda i dao ih stranačkim vodstvima.
Većinski dvokružni sistem sa 151 izbornom jedinicom je nešto što bih puno prije podržao.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/04/2024 : 09:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Ovi takozvani "predstavnici manjina" su vec odavno samo politicne marionte koje prodavaju svoje dupe najboljemu ponudniku (najcesce desnici). I ovo jedno mjesto za talijanskog predstavnika i jedno za madzarskog kod nas je previse ako se mene pita, barem ponekad. Ali dobro, manje od toga ne moze.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2024 : 10:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by tinton
To bi značajno suzbilo demokraciju u RH po mome mišljenju jer bi uzeo biračka prava od naroda i dao ih stranačkim vodstvima.
Većinski dvokružni sistem sa 151 izbornom jedinicom je nešto što bih puno prije podržao.


??

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2024 : 10:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Nisam siguran koji dio je nejasan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/04/2024 : 10:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ko je dovoljno star da se sjeća, u 90ima smo imali hrvatsku kao jednu izbornu jedinicu s proporcionalnim sustavom (prag je mislim bio 3%) i uz to podjela na manje izborne jedinice (ne znam koliko), gdje su se birali pojedini kandidati, ali ne u 2 kruga, nego u jednom, pa je relativni pobjednik ulazio u sabor
takav sustav, ali s 2 kruga u tim biranjima pojedinih kandidata, bi po meni bio dobar

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2024 : 10:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Pa taj drugi dio o kojem pričaš je ovo što ja predlažem.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/04/2024 : 11:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
jasno
samo kažem da je ovako bilo prije
i to s relativnim pobjednikom je pogodovalo hdz-u
bilo je zanimljivih situacija, a najpoznatija je u centru zagreba, gdje je 1995. ivo škrabalo bio kandidat protiv branka mikše (tadašnjeg gradonačelnika zagreba) i nakon prebrojavanja je tijesno pobijedio, ali su onda stigli glasovi zagrebačkih pomoraca i zatvorenika, jer je tuđman naredio da mora pobijediti - u stvari, ne on, nego njegova zamjenica na izborima, mlada jadranka kosor
ni ti fantomski glasovi ne bi pomogli, da se u istoj jedinici nije kandidirao i silvije degen i dobio preko 10% glasova, koji bi inače išli škrabalu
dakle, i tada je opozicija bila glupa ko stup i nije znala iskoristiti prednosti sustava

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/04/2024 : 11:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Da, i meni je isto problematičan legitimitet zastupnika izabranih s 40%, što se događa u UK, na primjer.
Taj drugi krug bi priodnio rješavanju tog problema. Druga opcija bi bilo alternativno glasanje gdje imaš pravo glasa za više kandidata koje poredaš po svojim preferencijama. Prednost toga bi bila ta što bi poštedili birače dvostrukog odlaska na birališta, a mana što smatram da je nerazumno očekivati od ljudi da formiraju mišljenje o većem broju kandidata.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 22/04/2024 11:20:49
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2024 : 12:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Zašto ljevičari uvijek kukaju kad im se rasipaju glasovi na druge lijeve stranke ai misle da bi pobijedili da nije tako?
Da se desni glasovi ne rasipaju tek onda ne bi ni bili blizu sastavljanja vlade.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2024 : 12:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
To je ona ista spika da ov7 sta ne glasaju su nj8hovi glasaćçi...
Urbane legende😁

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2024 : 13:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Znam gomilu ljudi sta ne glasa i boli ih q.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000