forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Netflix & HBO Max
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 10:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Ovaj topic sam zamislio isključivo kao mjesto za preporuku serija i filmova koji se nalaze na platformama Netflix i HBO Max. Ovdje možete podijeliti svoje omiljene naslove, raspravljati o najnovijim izdanjima, preporučiti skrivene dragulje ili komentirati popularne hitove. Bilo da ste ljubitelj drame, komedije, trilera ili dokumentaraca, cilj ovog topica je da svima olakša pronalaženje novih i zanimljivih sadržaja za gledanje.

Osim Netflixa i HBO Maxa, također mogu ići preporuke sadržaja sa:
- prime video
- Disney+
- Apolon

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 23/05/2024 16:58:06

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 10:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Cobra Kai
2018.-2025.
Sezone: 1-6
Netflix

Želio bih vam preporučiti seriju Cobra Kai koja je mene osobno oduševila. Vjerujem da vas 98% zna za ovu seriju, ali za one koji možda ne znaju, serija je izvrstan nastavak kultnog filma "Karate Kid" i donosi svježu perspektivu na priču koja je mnogima od nas obilježila djetinjstvo.

U ovom trenutku je svih 5 sezona na Netflixu, a čeka nas još posljednja, 6. sezona (prema najavama - najbrutalnija dosad!) koja će biti podijeljena na tri termina (svaka po pet epizoda):
18. srpnja 2024.,
28. studenog 2024.
i zadnji termin 2025. godine.

Imamo li fanova ove serije na forumu? :)

Meni je totalno zarazna, doslovce u par dana pogledao sve, jednostavno kad neka epizoda završi, ne možeš, a da ne uzmeš dodatnu porciju novih za gledanje.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 23/05/2024 10:08:16
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

34 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 23/05/2024 : 10:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
Već je pomalo isfurano, ali True Detective, HBO. Naravno, prva sezona je vrhunac, vrijedna spomena još je treća, ostalo se može mirne duše preskočiti.
Serija koja ima onaj tvinpikovski štih, s likom Rusta Cohlea koji može imat ulogu duhovnog vođe ;D
Go to Top of Page

Zula
Average Member

874 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/05/2024 : 10:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude isfurano, a kao nastavak prethodnih misli... TD sezona 2 je meni iznenađujuće dobra.
Prva je klasik, treća imitira prvu pa je možda nekom dobra... Ali 2.sezona je drugačija. Fali fino poliranje jer je rađena prebrzo, ali radije pogledam ponovo 2.sezonu nego prvu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39683 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/05/2024 : 10:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odgledao na Netflixu Piki Blajnderse, iskidala serija. Onda Majkl Dzordana, vrhunski. Ostalo nista. HBO nemam ali Dizni plus je vrh.

Inace, odlicna tema. Praticu sta preporucujete.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1390 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/05/2024 : 10:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Jedino što gledam je "Harley Quinn" crtić na HBO... Meni zabavan.
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

34 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 23/05/2024 : 10:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

Da ne bude isfurano, a kao nastavak prethodnih misli... TD sezona 2 je meni iznenađujuće dobra.
Prva je klasik, treća imitira prvu pa je možda nekom dobra... Ali 2.sezona je drugačija. Fali fino poliranje jer je rađena prebrzo, ali radije pogledam ponovo 2.sezonu nego prvu.



https://www.youtube.com/watch?v=9oX2xFo7JA4


Prebacio sam se s winston cigara na camel...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 10:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
True Detective, to bi trebalo biti ovo (screenshot ispod). Zvoni mi u glavi da sam čuo za tu seriju, ali zaista ne znam ništa o njoj. Twin Peaks obožavam (meni osobno ta serija u top 3 ikad :)), pa vjerujem da će mi se onda i ovo svidjet, vidim da je moćna glumačka ekipa Svakako ide na listu gledanja.

Koliko vidim, 4 sezone ima.


Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 23/05/2024 10:57:39
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22202 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2024 : 11:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

True Detective, to bi trebalo biti ovo (screenshot ispod). Zvoni mi u glavi da sam čuo za tu seriju, ali zaista ne znam ništa o njoj. Twin Peaks obožavam (meni osobno ta serija u top 3 ikad :)), pa vjerujem da će mi se onda i ovo svidjet, vidim da je moćna glumačka ekipa Svakako ide na listu gledanja.

Koliko vidim, 4 sezone ima.




Pogledaj, ali nije receno da ce ti se dopasti. I ja obozavam TP, ali TD mi je onako, sta znam.
Jesi li gledao Breaking Bad? Ukoliko ne, to bih stavio pod prioritet.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 11:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sad mi je mob javio kad sam ulazio u aplikaciju HBO Max, da se više tako ne zove i da je samo sad Max. Pa sam sad to ažurirao i instalirao, ista je plava ikonica, samo piše Max.

Ono inače što mi je problem kod HBO Max aplikacije što je nemam na tv-u Znači, zasad samo mogu gledat na mobu ili laptopu, a htio bih i na tv-u. Malo sam istraživao, i navodno HBO Max aplikacije postoje samo na televizorima marke LG i Samsung (a moji nisu te marke). Imam ja doma kao opciju i onaj amazon fire stick, postoji caka da na njemu skineš Downloader pa onda HBO Max, ali opet traže dodatno na kraju kad sve to napraviš taj neki VPN Nord koji se dodatno plaća pa ništa od toga.

Ali.. daljnim istraživanjem sam došao do rješenja (valjda će to upalit?) i naručio si tzv. Chromecast, navodno bi onda mogao gledati i na tv-u. Još čekam da to dođe pa ću vidjet.

https://pevex.hr/android-box-google-chromecast-with-google-tv

Inače, interesantne cijene potpuno istog uređaja kod nas:
Elipso - 91,00 €
Pevex - 54,99 €

Ajde da je u par eura razlike, ali skoro pa duplo

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 11:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam odgledao na Netflixu Piki Blajnderse, iskidala serija. Onda Majkl Dzordana, vrhunski. Ostalo nista. HBO nemam ali Dizni plus je vrh.

Inace, odlicna tema. Praticu sta preporucujete.


Hvala Sawitchu, ovo za Jordana, vjerujem da si mislio na ono "Last Dance" što ide u nekoliko epizoda (mislim da ih je 6?), izvrstan dokumentarac, za nekoga tko je volio i pratio Bullse 90-ih, taj će uživat ;)

quote:
Originally posted by King Warrior

Pogledaj, ali nije receno da ce ti se dopasti. I ja obozavam TP, ali TD mi je onako, sta znam.
Jesi li gledao Breaking Bad? Ukoliko ne, to bih stavio pod prioritet.


Nisam gledao Breaking Bad, ali isto čuo da je toliko hvaljena serija, mislim da sam tu pročitao i vaše komentare u par navrata Čuo sam da je Bryan Cranston razvalio, ja ga najviše pamtim iz Malcolma, pa i nekoliko ep Seinfelda.

Strike first. Strike hard. No mercy.

Edited by - ReemCP on 23/05/2024 11:09:59
Go to Top of Page

Bajdo666
Starting Member

34 Posts

Member since 19/02/2022

Posted - 23/05/2024 : 11:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bajdo666 a Private Message  Reply with Quote
https://www.imdb.com/title/tt5753856/
Malo ozbiljniji Stranger Things

https://www.imdb.com/title/tt7120662/
Savršen i komičan primjer krize u Sj. Irskoj, sestra George Michael je primjer savršenog cinizma

https://www.imdb.com/title/tt4378376/
20. i 30. godine u Berlinu... previše sličnosti s današnjim vremenom
Go to Top of Page

Zula
Average Member

874 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/05/2024 : 11:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
True Detective je postavila visok standard za zaokruženu kriminalističku priču. Četiri sezone, svaka je s drugim (i izvrsnim) glumcima i drugim slučajem.
Četvrtu zaista nije vrijedno gledati, jer zarađuje na gledanosti prve 3.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 11:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Netflix

Od dokumenataraca, ako još niste pogledali, svakako bih preporučio dokumentarce Sly i Arnold. Sly je u jednoj epizodi, dok kod ovog drugog dokumentarca, Arnold, imamo 3 epizode gdje je to fino raspodijeljeno u tri etape života Schwarzeneggera: sportaš (bodybuilding), glumac i političar. Mislio sam da će mi ova zadnja biti nešto manje zanimljivija glede guvernera Kalifornije, ali sam se prevario.

O njima ionako već dosta znam, ali ovi dokumentarci su opet donijeli dosta tog novoga što nisam znao. Nevjerojatno da su oba imali očeve koji su bili bullyji (pogotovo Stalloneov). I kad bih ih mogao opisati jednom riječju, ove dokumentarce, to bi bilo: inspirirajuće.

Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7943 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/05/2024 : 12:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Na netflixu je najbolji dio animacija, serije koje su meni izvrsne:

Love, Death & Robots
Arcane
Blue Eye Samurai
BoJack Horseman
The Dragon Prince
Pacific Rim The black
Pluto
Cowboy bebop
Castlevania
Inside Job
Dota: Dragon's Blood
Skull Island
Big Mouth
Adventure beast
Onimusha
Trese
My dad bounty hunter


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1390 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/05/2024 : 12:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Tonto, jel "Dragon prince" gotov, zaokružena priča?
Također, Castelvania mi je bila dobra, gledao sam do kraja okršaja s Drakulom, vidio sam da ima i daljnjih sezona, to je isto ok?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7943 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/05/2024 : 12:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Tonto, jel "Dragon prince" gotov, zaokružena priča?
Također, Castelvania mi je bila dobra, gledao sam do kraja okršaja s Drakulom, vidio sam da ima i daljnjih sezona, to je isto ok?

Dragon price nije gotov i zadnja sezona mi je malo lošija, razvodnjava se. Prve tri sezone se mogu gledat kao zaokružena cijelina i to mi je 10/10. Ima woke elemenata, ali meni ne smetaju jer je priča izvrsna, a likovi genijani.

Castelvaniu sam na trecoj sezoni, sve mi je dobro dosad. Ima i ova Castelvania: Nocturne, to cu kad zavrsim ovo prije.

Najbolje od fantasy djira mi je The Legend of Vox Machina, ali to je na amazonu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
270 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 23/05/2024 : 13:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

HBO Max aplikacije postoje samo na televizorima marke LG i Samsung (a moji nisu te marke).




Ovo nije baš tačno.. Moj televizor nije isto od ovih proizvođača. Čak nije ni smart tv. Ali preko kablovskog opertatera SBB, u Hrvatskoj i Bosni Telemach, imaš neku EON pretplatu, donesu ti aparat koji svaki TV pretvara u smart tv, pa možeš da instaliraš svašta. Tako ja gledam HBO MAX-


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured

Edited by - leshwolsh on 23/05/2024 13:40:55
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
464 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 23/05/2024 : 14:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
Stranica za što ima, što odlazi i što dolazi na Netflix sa hrvatskim titlovima
https://hrflix.eu/

Stranica za sve što ima na svim streaming platformama
https://www.justwatch.com/


Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1390 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/05/2024 : 14:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Tonto, jel "Dragon prince" gotov, zaokružena priča?
Također, Castelvania mi je bila dobra, gledao sam do kraja okršaja s Drakulom, vidio sam da ima i daljnjih sezona, to je isto ok?

Dragon price nije gotov i zadnja sezona mi je malo lošija, razvodnjava se. Prve tri sezone se mogu gledat kao zaokružena cijelina i to mi je 10/10. Ima woke elemenata, ali meni ne smetaju jer je priča izvrsna, a likovi genijani.

Castelvaniu sam na trecoj sezoni, sve mi je dobro dosad. Ima i ova Castelvania: Nocturne, to cu kad zavrsim ovo prije.

Najbolje od fantasy djira mi je The Legend of Vox Machina, ali to je na amazonu.



Meni je Vox Machina bila baš dobra, prva sezona. Vidim da i druge ima, to možda spojim s novom sezonom "Boysa", da bacim oko...

Dragon Prince sam u više navrata mislio gledati, tako da bi sad baš i mogao, na preporuku...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7142 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/05/2024 : 15:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bajdo666

https://www.imdb.com/title/tt5753856/
Malo ozbiljniji Stranger Things

https://www.imdb.com/title/tt7120662/
Savršen i komičan primjer krize u Sj. Irskoj, sestra George Michael je primjer savršenog cinizma

https://www.imdb.com/title/tt4378376/
20. i 30. godine u Berlinu... previše sličnosti s današnjim vremenom



Bajdo, ni naziv serije ne stavljaš - sad treba da kliknem tamo, pa da se vraćam na tvoj komentar, a nisi stavio ni gde - HBO ili Netflix?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39683 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/05/2024 : 15:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sto se ovde ne ubaci i Dizni plus i Prajm?
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2744 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 23/05/2024 : 16:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Na HBO gledam Warrior. https://www.imdb.com/title/tt5743796/?ref_=nv_sr_srsg_1_tt_7_nm_0_q_warrior

U središtu radnje su Kinezi u San Franciscu krajem 19. stoljeća. Puno kriminala, spletki, mafije i izvrsne akcije.
Mislim da je trenutno dostupna i na Netflixu.
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
433 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 16:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Ja pre neki dan odjavio Netfliks i pretplatio se na Apolon. Pezadovoljan sam izborom filmova - ima starih, ima i prastarih, puno hitova, oskarovaca, kultnih, sa festa... Ima gomile naslova sa onih lista gde glasamo na drugoj temi, pa mi dobro dodje da pogledam one koje dosad nisam. Najveca mana su nesto slabiji prevodi/titlovi i to sto nije dostupan u vise zemalja. Zasad samo u Srbiji, BiH, Makedoniji i Crnoj Gori.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12690 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2024 : 16:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

quote:
Originally posted by ReemCP

HBO Max aplikacije postoje samo na televizorima marke LG i Samsung (a moji nisu te marke).




Ovo nije baš tačno.. Moj televizor nije isto od ovih proizvođača. Čak nije ni smart tv. Ali preko kablovskog opertatera SBB, u Hrvatskoj i Bosni Telemach, imaš neku EON pretplatu, donesu ti aparat koji svaki TV pretvara u smart tv, pa možeš da instaliraš svašta. Tako ja gledam HBO MAX-


Aha, razumijem, ali vjerojatno se mislilo tu gdje sam ja gledao na one televizore s originalnim tvorničkim postavkama gdje nisu potrebne te dodatne ugradnje, ovdje sam to vidio: https://help.max.com/hr-hr/answer/detail/000002506

Mi na našem smart tv-u Hisense (55"- 140cm) imamo sve te moguće aplikacije (YT, Netflix, Prime, Rakuten...), ali HBO Max nema niti je moguće downloadati i instalirati.

Imam i stariji tv koji nije smart iz 2013. (102 cm, Philips), njega smo "pretvorili" u smart tim uređajem što sam spominjao, amazon fire stick (slike ispod), preko njega isto sve možemo gledat osim tog HBO Max. Gledao sam na YT-u, u Sjevernoj Americi lik koristi isti uređaj i bez problema skine i instalira aplikaciju, ovdje kod nas ne da, ne može.

Zato sam naručio taj Chromecast, valjda ću preko njega uspjet gledat. Nisam sad siguran kako on radi, da li će na tom uređaju već biti instaliran HBO Max ili ću se ja mobom spojit preko wifija na njega pa onda sadržaj s moba zrcalit na tv? Stvarno ne znam, čekam da dođe, ako ne sutra, idući tjedan će valjda doći pa da isprobam.






Strike first. Strike hard. No mercy.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29046 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/05/2024 : 16:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme pogledao i oduševio se:
Better Caul Saul, skoro pa i bolje od Breaking bad.
Curb your enthusiasm, od početka, redom, skoro pa i bolje od Seinfelda.
Succession.

Dosta kasnim, sad ću preko ljeta valjda malo pohvatati konce...

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000