forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 S.COM EMMYS: Glasanje za history do 29. 07
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

Tonto
Advanced Member



8230 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/06/2024 : 22:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisam rekao da su iskljucivo za djecu, ali je valjda jasno koja je ciljana publika takvih crtica i za koga prvenstveno jesu radjeni. S druge strane ellisova castlevania sigurno nije za djecu... ili barem djecu kakva su bila kad smo mi bili djeca, s ovima danas vise ne znas nista. Danas je dosta animiranih filmova komotno moglo biti snimljeno kao igrani film, dapace imaju snaznije i bolje razradjene scenarije nego vecina holivudskih noviteta. Npr. animirani Witcher je izvrstan film (uskoro izlazi drugi) dok je igrana serija bljak.

Alex, ne kontas, pise "skoro" prije usporedbe sa zagorom, a i sama usporedba je tu zbog uzrasta u kojem sam konzumirao i zagora i ponca i tora, ne zbog kvalitete.
A i tvoje cesto omalovazavanje bonelija ti bas ne sluzi na cast. I zagor i bonelli imaju svoje kvalitete. To sto ti favoriziras superherojske stripove upitne kvalitete je stvar tvojih preferenci.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7715 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/06/2024 : 23:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nisam rekao da su iskljucivo za djecu, ali je valjda jasno koja je ciljana publika takvih crtica i za koga prvenstveno jesu radjeni. S druge strane ellisova castlevania sigurno nije za djecu... ili barem djecu kakva su bila kad smo mi bili djeca, s ovima danas vise ne znas nista. Danas je dosta animiranih filmova komotno moglo biti snimljeno kao igrani film, dapace imaju snaznije i bolje razradjene scenarije nego vecina holivudskih noviteta. Npr. animirani Witcher je izvrstan film (uskoro izlazi drugi) dok je igrana serija bljak.

Alex, ne kontas, pise "skoro" prije usporedbe sa zagorom, a i sama usporedba je tu zbog uzrasta u kojem sam konzumirao i zagora i ponca i tora, ne zbog kvalitete.
A i tvoje cesto omalovazavanje bonelija ti bas ne sluzi na cast. I zagor i bonelli imaju svoje kvalitete. To sto ti favoriziras superherojske stripove upitne kvalitete je stvar tvojih preferenci.



Ali ovde se glasa za najbolje, ne za najodraslije.

Ja priznajem, ne gledam crtane serije, jedinu od koje sam dosta gledao u odraslom dobu jesu Simpsonovi. Čak i South Park nisam dovoljno. Žao mi je, ali prioriteti su drugi, bar pogledam po koji dugometražni crtani film.

Ali ti uopštavaš - "ciljana publika takvih crtića". Već smo apsolvirali da su stari crtani filmovi prikazivani u bioskopima. Dakle, većinska publika su bili punoletni tada. Ko može tvrditi da su Tom & Jerry tada ciljali najpre decu?

Crtać u kome Paja Patak (jedan primer, od mnogih) ide da zaprosi devojku, pa zadrema, a onda ima san-viziju budućeg braka, govori bolje o (jednoj vrsti) braka, nego li Revolutionary Road ili Marriage Story.

A mislim da ovde nije reč o omalovažavanju Bonelija, ali ne možeš porediti Zagora sa crtanim u kome Duško diriguje sa Leopoldom, takvo remek-delo se poredi samo sa najboljim Čaplinovim filmovima. Ili antologijski Tom & Jerry sa "Is You Is or Is You Ain't My Baby" scenom.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8230 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/06/2024 : 23:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa vec sam rekao da usporedba nije te vrste vec zato sto sam i zagora i takve crtice konzumirao u istoj dobi i ostavio ih tamo.

Za ciljanu publiku si vjerovatno u pravu, danas se animirani filmovi i serije rade s drugacijim pristupom. Stvar je u tome da su i seks i nasilje ili ozbiljne teme u crticima tada bili prakticki nezamislivi, danas je ta barijera probijena i to funkcionira za mene jako dobro.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8230 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/06/2024 : 23:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ako nisi, probaj pogledati Fincherove Love death and robots. Epizode su vecinom kratke, stilski i tematski jako razlicite, svaka za sebe. Otprilike kao da citas heavy metal magazin.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7228 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/06/2024 : 00:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Taj Love, Death & Robots sam pogledao prvu sezonu i ne pada mi na pamet gledati dalje. Tom & Jerry su za to, pa - Tom & Jerry.

Šalu na stranu, još mi je jasno da nećeš danas gledati Rakune ili Male leteće medvjediće, ali Tom & Jerry i Bugs Bunny (kao i još neki) su remek-djela van svih kategorija uzrasta i teško mi je zamisliti da ne bi uživao u njima.

Evo, pogledaj ovo pa reci jesi li uživao:

https://vimeo.com/444002896


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11807 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2024 : 00:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Obozavam Merrie Melodies i Looney Toones.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8230 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/06/2024 : 06:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Taj Love, Death & Robots sam pogledao prvu sezonu i ne pada mi na pamet gledati dalje. Tom & Jerry su za to, pa - Tom & Jerry.

Šalu na stranu, još mi je jasno da nećeš danas gledati Rakune ili Male leteće medvjediće, ali Tom & Jerry i Bugs Bunny (kao i još neki) su remek-djela van svih kategorija uzrasta i teško mi je zamisliti da ne bi uživao u njima.

Evo, pogledaj ovo pa reci jesi li uživao:

https://vimeo.com/444002896




Epizoda Zima blue je remek djelo. Al kruske i jabuke, zanrovski neusporedive stvari.

Sto da ti kazem, ne gledaju mi se vise takve stvari. Toplo mi je oko srca, izmami mi smijesak, ali to je to, ne drzi mi paznju i nemam potrebu trosit vrijeme na to jer su mi interesi nesto drugo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4400 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/06/2024 : 07:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Zima Blue
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7715 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/06/2024 : 09:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
12 The Mouse Factory
10 Tom and Jerry
8 The Bugs Bunny Show
7 The Simpsons
6 La Linea
5 Gustav
4 South Park
3 Pčelica Maja
2 Johnny Bravo
1 Tarzan, Lord of the Jungle
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22301 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/06/2024 : 09:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
12 Rick and Morty
10 The Road Runner Show
8 Tom and Jerry
7 Love, Death & Robots
6 Masha and the Bear
5 Tarzan, Lord of the Jungle
4 La Linea
3 Berserk
2 Batman: The Animated Series
1 The Bugs Bunny Show
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40090 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/06/2024 : 12:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Iznenadjen sam nestavljanjem Hi mena, Kornjaca, Transformersa itd. na liste a ti crtaci su pokrenuli nove univerzume po kojima se prave knjige, stripovi, filmovi, figurice itd.

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7228 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/06/2024 : 12:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

Taj Love, Death & Robots sam pogledao prvu sezonu i ne pada mi na pamet gledati dalje. Tom & Jerry su za to, pa - Tom & Jerry.

Šalu na stranu, još mi je jasno da nećeš danas gledati Rakune ili Male leteće medvjediće, ali Tom & Jerry i Bugs Bunny (kao i još neki) su remek-djela van svih kategorija uzrasta i teško mi je zamisliti da ne bi uživao u njima.

Evo, pogledaj ovo pa reci jesi li uživao:

https://vimeo.com/444002896




Epizoda Zima blue je remek djelo. Al kruske i jabuke, zanrovski neusporedive stvari.

Sto da ti kazem, ne gledaju mi se vise takve stvari. Toplo mi je oko srca, izmami mi smijesak, ali to je to, ne drzi mi paznju i nemam potrebu trosit vrijeme na to jer su mi interesi nesto drugo.


Ma sve pet. Imam i ja stvari koje sam nekad volio, a danas ih više ne gledam/čitam/slušam. Samo mi je nekako čudno/žao pošto znam da voliš animaciju, a ti filmovi pripadaju u njen sam vrh.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4400 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/06/2024 : 12:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Iznenadjen sam nestavljanjem Hi mena, Kornjaca, Transformersa itd. na liste a ti crtaci su pokrenuli nove univerzume po kojima se prave knjige, stripovi, filmovi, figurice itd.



Baš suprotno Sawitchu, npr. Transformers crtać je nastao isključivo zbog razloga kako bi pospešio prodaju već postojećih igračaka i figurica. A sve to je inspirisano igračkama robota iz Japana..
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40090 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/06/2024 : 13:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao, mislio sam da je obrnuto. Ali svakako je revolucija.. Isti slucaj i sa Hi menom i Kornjacama?

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8230 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/06/2024 : 13:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

Taj Love, Death & Robots sam pogledao prvu sezonu i ne pada mi na pamet gledati dalje. Tom & Jerry su za to, pa - Tom & Jerry.

Šalu na stranu, još mi je jasno da nećeš danas gledati Rakune ili Male leteće medvjediće, ali Tom & Jerry i Bugs Bunny (kao i još neki) su remek-djela van svih kategorija uzrasta i teško mi je zamisliti da ne bi uživao u njima.

Evo, pogledaj ovo pa reci jesi li uživao:

https://vimeo.com/444002896




Epizoda Zima blue je remek djelo. Al kruske i jabuke, zanrovski neusporedive stvari.

Sto da ti kazem, ne gledaju mi se vise takve stvari. Toplo mi je oko srca, izmami mi smijesak, ali to je to, ne drzi mi paznju i nemam potrebu trosit vrijeme na to jer su mi interesi nesto drugo.


Ma sve pet. Imam i ja stvari koje sam nekad volio, a danas ih više ne gledam/čitam/slušam. Samo mi je nekako čudno/žao pošto znam da voliš animaciju, a ti filmovi pripadaju u njen sam vrh.




Vidi, ja ne shvacam ovaj izbor kao najbitniju stvar na svijetu. Ako cemo gledati generalno kvalitetu, znacaj i ostale bitne parametre svakako su i tom i jerry i bugs bunny, itd. bolji od mnogih s moje liste. Ali mene danas ove stvari vise vesele i u njima vise uzivam. Ako ce netko zbog moje liste upalit dragon princea ili vox machinu ja sretan. Druga su vremena i nose nove trendove, prvenstveno mi je zelja skrenut paznju da kvalitete ima i danas. Dalje je stvar ukusa, neka svatko sebi bira... a ti jos nisi pogledao Arcane.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7715 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/06/2024 : 14:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Love, Death & Robots mi deluje zanimljivo. Jednom, pogledaću nešto.

Ja sam voleo i The Animatrix.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7228 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/06/2024 : 14:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a ti jos nisi pogledao Arcane.




Evo upalim večeras!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4400 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/06/2024 : 14:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Nisam znao, mislio sam da je obrnuto. Ali svakako je revolucija.. Isti slucaj i sa Hi menom i Kornjacama?



He-Man takođe prvo bile igračke i figurice. Za Kornjače mislim da je prvo bio strip, pa crtać, pa tek onda igračke.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/06/2024 : 15:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by sawitch

Nisam znao, mislio sam da je obrnuto. Ali svakako je revolucija.. Isti slucaj i sa Hi menom i Kornjacama?



He-Man takođe prvo bile igračke i figurice. Za Kornjače mislim da je prvo bio strip, pa crtać, pa tek onda igračke.









Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lukeruk
Average Member



Serbia
503 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 03/06/2024 : 19:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Iznenadjen sam nestavljanjem Hi mena, Kornjaca, Transformersa itd. na liste a ti crtaci su pokrenuli nove univerzume po kojima se prave knjige, stripovi, filmovi, figurice itd.



Bila je velika euforija oko Hi mena i Kornjaca. Volela ih je moja mladja sestra, tako da sam upamtio ono "Ja imam moc", Skeletor, Splinter itd, ali ja ih nikad nisam gledao, te zbog toga i odsustvo glasova. Da je ona glasala, bili bi joj na vrhu liste. Takodje, kasnije oni Mocni rendzeri, Beverli Hils... Te serije su nam uglavnom servirane putem televizije pa se vezuju za generaciju koja ih je tada najvise pratila. Nekom su sve i svja, a nekom bukvalno ne znace nista.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25180 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/06/2024 : 19:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Iznenadjen sam nestavljanjem Hi mena, Kornjaca, Transformersa itd. na liste a ti crtaci su pokrenuli nove univerzume po kojima se prave knjige, stripovi, filmovi, figurice itd.



Pa ima ovde i mlađih/starijih, kojima ti crtaći ništa ne znače. U tom dobu i 2-3 godine razlike mogu da imaju veliki uticaj i da uslove da se nešto "propusti". Meni eto Transformersi apsolutno ništa ne kažu, valjda sam izašao iz tog doba crtaća kada su se davali, ne znam. S druge strane, HeMan, Tarzan i ostali su me baš zakačili. Kornjače sam gledao, ali nikada nisam bio neki fan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 03/06/2024 19:43:56
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8230 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/06/2024 : 19:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sve tri serije dozivljavam kao animirani pandan trash filmovima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2831 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 03/06/2024 : 20:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



...

Evo, pogledaj ovo pa reci jesi li uživao:

https://vimeo.com/444002896





Bas taj "What's Opera, Doc?" mi je bio prvi izbor za gledanje Zekoslava prošli tjedan. I'm Hunting Wabbit!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40090 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/06/2024 : 21:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bas voleo Beverli Hils :)

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/06/2024 : 23:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
12 - gustav
10 - la linea
8 - south park
7 - the simpsons
6 - baltazar
5 - a je to
4 - pocoyo
3 - pingu
2 - duško dugouško / zekoslav mrkva
1 - tom i jerry

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000