forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 66 Eternaut 1969.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 2

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2024 : 22:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

U koliko primeraka je stampan ovaj eternautic pitam posto se ne vidi u privjuu?



500 komada je tiraz.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7548 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/06/2024 : 23:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sunce ti kalajsano za takva pitanja imas PM : p
Ali ajde pitanje je nekako na mestu..
(a i drago mi pisati ovde, eternaut ima vazno mesto u mom stripovskom srcu)
jer stvarno me nema puno ovde u zadnje
vreme a nije da ne zelim ucestvovati i biti
deo toga da je forum ziv. Ima vise razloga
sto me nema ali recimo ukratko ocekivane i neocekivane obaveze.
Usunjalo se tu i vremenom neki osecaj da nemam vise ni toliko toga sto mi nedostaje
od stripova, skoro sve zelje su ispunjene a i vise od toga.
Ima tu jos ponesto sto zelim da odradim poput da okupim sve dw korto knjige na jednom mestu.
Za nekog ko voli strip bi bilo blesavo skroz izaci iz igre jer naravno da je tako da dobre stvari i dalje izlaze.
Ima tu i drugih stvari poput da su koronagodine uradile svoje da se udaljim od
Srbije, da li i kada cu se vratiti u neku normalu ne znam. Onda je tu i odvratna podela koja se stvorila i srpskoj strip zajednici, dobro nije da je stanje bilo sjajno i pre "zabrane" ali bilo je bolje.
Tako da pozdrav svim prijateljima ovde..
vracam se ja.. ali prvo cu se vratiti citanju a posle cescem ucestvovanjem ovde
(ili polako vec ionako) zavrsavamo stripovsku forumsku sagu?)



Da ne privatizujemo, čovek sam oseti kad se neki period u njegovom životu završi.

Ja znam da ne bih mogao bez čitanja stripova, ali bukvalno više uopšte nemam mesta za njih, stan mi je zato u haosu, tako da ništa ne isključujem. Naravno, čitali bi se već nabavljeni, u krug.

Samo, moje je mišljenje da ništa ne treba prekidati totalno, bez razloga... (računajući forum ili bilo šta).
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1991 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/06/2024 : 16:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Stvarno mi je bio čudan osećaj dok sam čitao ovaj strip. Sve vreme mi se kroz glavu vraćala radnja i grafički prikazi sličnih scena.
Nametalo se komparativno čitanje. A trudio sam se da ga upijam kao da ne postoji prethodni strip.
Ono što sam prvo primetio, nije Brećin crtež, nego izmenjene rečenice. A posle u pogovoru pročitah da je autor hteo jedno reći, ali su mu u redakciji menjali rečenice i u štampu su izlazili cenzurisani oblačići.

Pitanje za Markosa ili ako neko ima info, da li su ovi oblačići originalne rečenice ili te izmenjene koje su išle u štampu?

Predgovor... Joj... Odavno me neki tekstualni dodatak stripa nije ovoliko umorio. Na kraju nisam uspeo da ga pročitam. Prešao sam više od pola. Za one koji su ga pročitali do kraja, jel ima neka poenta u svom onom nabrajanju šta je izlazilo u kom broju časopisa koji je izbacivao nastavke ove priče?
Pogovor je drugačiji. Zanimljiv, kratak, sadržajan...

Što se crteža tiče, tu sam ostao zatečen. Prosto ne znam šta da mislim... Neke slike su suviše apstraktne ili im kvalitet otiska nedovoljno dobar da bih razaznao šta je uopšte na slici. Kolaži su mi mnjah...
Lica, ekspresije, senke odlični.
Ubacivao je dosta elemenata za koje ne vidim svrhu. Pa imamo nabacane egipatske hijeroglife, pa se u vazduhu pojavi riba, pa neki psihodelični oblici i kontrasti tek odjednom... Kao da mu se nakupilo to teoretisanje i držanje predavanja, pa kad se vratio stripu hteo je sve odjednom da primeni o čemu je razmišljao tih "posnih" godina.
Samo što mi je negde to delovalo odlično a negde kao osveta belom papiru.

Uglavnom, žao mi što delo nije završeno, jer sam utiska da je scenarista krenuo u ponovno objavljivanje da bi kroz istu priču rekao još nešto što je propustio, ili rekao na drugi način.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29195 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/06/2024 : 17:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je predgovor izvrstan. Malo je duži, ali poanta je jaka. Mene je jako dirnuo, baš izaziva bijes i inat i otpor.
Za oblačiće ne znam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1601 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 10/06/2024 : 17:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
u vazduhu se pojavi neka riba..
zvuci nesto slicno kao u ardalenu
mada u ardalenu su mozda kitovi, ribe ili sta vec imali nekog smisla
bas su luckasti ovi strip autori

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1991 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/06/2024 : 19:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa nije to baš tako. Ko nije pročitao lako može da se zanese.
Ima verovatno sve to svoju svrhu. Imaš zavir. Na primer, na 19. Strani ide radio u pozadini, a on je nacrtao slike pomračenja, lansiranja rakete itd. Verovatno je hteo da prikaže vesti koje su išle na radiju u tom trenutku. A da su oni talasi možda izgubljena veza sa bazama na antarktiku...

Na 18. strani na samom vrhu, sede i kartaju se. A oko njih sve i svašta. Tu već ne vidim smisao. Možda scene koje se vrzmaju njima po glavama. Jedan je fizičar, pa imamo mesec, vreme... Drugi proizvodi televizore, tranzistore, pa su ove cevi možda katodne cevi, ono u ćošku je možda bankarski sef, jer je treći bankar itd. Mada, sve se to i da nekako tumačiti.
Ali na primer na 23. strani, dole levo. Šta mu to dođe?
Meni kao neka apstrakcija pomešane američke zastave, srp i čekić od ruske zsatave itd... Al ko će to znati...
Na 25. strani imaš ribu, ćase itd, sa ornamentima u levom kadru... Verovatno aluzija na povratak u kameno doba...
Na prethodnim stranama imaš mrtvu mačku. Mislim da je isti kadar, ponavlja se dva puta. Ne znam što je to stavio da se ponavlja. I tako ceo strip. Možeš da mozgaš o crtežu do sutra. Na kraju skontaš da pola stvari nisi ni video prilikom čitanja. Pa moraš opet. :)




Resistance is futile.
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
599 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 10/06/2024 : 20:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Sve mi se čini, prema komentarima i prema detaljima koji se postepeno otkrivaju, da će reboot ipak dobiti višu ocjenu od "prolazne"

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1991 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/06/2024 : 22:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni je predgovor izvrstan. Malo je duži, ali poanta je jaka. Mene je jako dirnuo, baš izaziva bijes i inat i otpor.
Za oblačiće ne znam.



Onda ću odvojiti malo "mirnog" vremena, da ga pročitam.



Resistance is futile.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/09/2024 : 21:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što bih rekao. Nisam neki fan originalnog Eternauta pa me ni ovo ne dira previše. Nekako je sve nabacano i zbrzano, posebno kad vojska ide kroz grad, na stadionu Rivera itd. Odjednom se zavrsi i to je to.
Predgovor ultra-zbunjujuci. Vrlo težak za čitanje. I tamo je sve nabacano zbrda zdola.

U vezi crteža, imam osjećaj kao da je Breccia rekao nesto u stilu " e sad ću ti, Solano Lopeže, pokazati kako mogu bolje od tebe". Ispočetka podsjeca na svoje najbolje dane(Mort Cinder) ali i on se nekako gubi kako radnja odmiče. Treba dosta vremena da se shvati što je uopće nacrtano, a scene
akcije su potpuno negledljive. Ipak, pojedine table i scene su baš dobre. Ne ide mi iz glave uginuli mačak sa razrogačenim očima.

Čujem kako ide i serija odnosno nešto u tom stilu na Netflixu. Gledat ce se svakako.

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 21/09/2024 21:30:17
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1601 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/09/2024 : 21:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Aco citao si i Eternaut dvojku?
Za nekog koji nije fan originalnog Eternauta
dosta se "trudis ici glavom kroz zid" :)

ja skupljam snagu (treba biti pravi trenutak i raspolozenje) ici dalje od originalnog
eternauta.. citao sam ono fibrino
prvo izdanje a imam i ovaj strip plus originalnog eternauta u polozenom formatu plus dvojku

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6134 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/09/2024 : 00:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Čitao Eternaut 2 , nažalost. Katastrofa od stripa.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000