forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Razotkrivanje mita: Demoni ludila
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

matori paraliticar
Senior Member



1315 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/06/2024 : 23:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Drugari treba mi moralna podrska da konacno po prvi put u zivotu ovu pricu kompletno procitam :).

Ovaj pokusaj koji je aktualan traje vec cini mi se 14 dana a nisam procitao vise od 150 strana. Ako idem ovim tempom potrajace da dodjem do kraja a sansa da odustanem se povecava sa svakim novim danom :)

Ljudi koji malo duze vremena prate moje upise znaju verovatno da mi cesto treba dugo vremena da jedan strip procitam iako sam ga kupio otprilike kada je izasao ali ovo je cak za mene dosta ekstremno.

Sa veseljem sam otvorio na darkwood forumu temu (namerno zakljucanu) sa
obavestenjem da je VC izdao ovu pricu u ediciji "odabrane price"
https://darkwoodforum.rs/index.php/topic,4405.msg96487.html#msg96487
Nabavio sam je odmah a ugledao je prvi put cini mi se u junu/julu 2012

dakle evo nas nakon dvanaest godina.. i nista :)

Preskocio sam pravi redosled dogadjanja..

Divovi dobra i zla su u Jugoslaviji izasli 1989
e sad tacno u kom mesecu ne znam
uglavnom izgledalo je to ovako
941 - ZAGOR: Demoni ludila
942 - ZAGOR: Invazija Akronijana
943 - KOMANDANT MARK: Opasnost nad Ontariom
944 - ZAGOR: Na granici stvarnog
945 - ZAGOR: Helingenov povratak
946 - ZAGOR: Divovi dobra i zla

Genijalan potez ubaciti epizodu marka izmedju :)

moj tada najomiljeniji junak zajedno sa blekom cini mi se

Nisam imao sanse kupiti sve sveske od jednom ali sam nabavio barem jednu ili dve tokom jednog od raspusta ili 1989 ili 1990 jer posto nisam ziveo tada u SFRJ jedina prilika mi bila nabaviti tokom posete zemlje preko leta.. uz malo srece naslo se uvek desetak sveska koje su izasle ranije tokom godine na trafikama..

Bilo kako bilo procitao sam to sto sam imao i ukapirao da nemam sve nastavke i da je velika steta jer je epizoda delovala odlicna :)

I tako stalo je na tome ko zna koliko godina..
Negde iza dvehiljadite sam malo ozbiljnije krenuo sa nabavkom zs/lms opet i onda sam polako skupljao deo po deo…

A zadnji deo, koji verujem da sam nabavio (ali nisam skroz siguran) (iako mi se cini imam da imam sve zagore iznad zs 600 pa trebao bi imati i to) sam nabavio recimo tamo negde 2008-2009. Tad sam otprilike i nabavio skenove zs zagora. Procitao sam onda epizodu “kompletnu” po prvi put ali ne secam se da li na papiru, da li u skenu ili jedno i drugo :)
Cini mi se da sam bio odusevljen…
ali posle kad sam saznao da je Dnevnik izbacio gomilu strana odusevljenje je malo splasnulo.

Tu se onda otprilike vracamo gde sam poceo tj izlazak Demona Zla (broj 14, zagor odabrane price). Otvorio sam svesku, verovatno pokusao da citam i zbog nekog razloga odustao da nastavim.
Mozda sam vec bio malo zasicen posto sam
epizodu skoro kompletnu citao par godina pre, mozda me udavio “naporan” uvod koji sam citao opet po ko zna koji put…
Uglavnom nakon toga… ta sveska se vucarala po raznim kutijama desetak godina i sada konacno opet isplivala.
Ne procitam li sada ko zna kad ce opet biti iduca prilika ako je ikada bude.

Inace samo izdanje veselog cetvrtka nazalost cini mi se da nije dobro uradjeno sto se tice otiska
nije im se to smelo dogoditi sa takvo vaznom epizodom.. ali eto takve stvari su im se cini mi se cesto desavale tada.
O ostalim izdanjima ove price koja su pojavila nakon ovog ne znam puno a bilo ih je barem 2?

Procitao bi pricu kako treba zbog same price a i zbog toga da sa mirnom savesti mogu da procitam Djoletov cuveni tekst o toj epizodi koji se nalazi u toj sveski

U intezivnom sam periodu sa poslom..
da li cu ipak uspeti sa ovim projektom
videcemo sad kad sam ovo izbacio iz sebe
nadam se da ce mi biti lakse ovo odraditi kako treba :)

tl;dr

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 22/06/2024 23:30:42
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1315 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/06/2024 : 14:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ajme katastrofa fale stranice 211 i 212...
prvi put da mi se desi tako nesto kod nekog bitnog stripa

Taman kad je bilo napeto i preceno Ciku streljanjem..

samo da ne bude gore.. sta su dve stranice uporedjujuci sa dnevnikovim 53

eh jos sam i foliju skinuo pre toliko godina.. sad je kasno za zamenu

ps hvala na moralnoj podrsci, inboks ih je prepun ;)

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 23/06/2024 14:52:29
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11581 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2024 : 02:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ajme katastrofa fale stranice 211 i 212...
prvi put da mi se desi tako nesto kod nekog bitnog stripa

Taman kad je bilo napeto i preceno Ciku streljanjem..

samo da ne bude gore.. sta su dve stranice uporedjujuci sa dnevnikovim 53

eh jos sam i foliju skinuo pre toliko godina.. sad je kasno za zamenu

ps hvala na moralnoj podrsci, inboks ih je prepun ;)



E jebiga, peh sa tim stranicama. I ja imam strah od toga da nesto sto sam nabavio pre 10 godina i jos uvek nisam procitao da nema neku stamparsku gresku onda ne mogu da zamenim strip kad je rasprodat.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2177 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/06/2024 : 09:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pred neki dan pročitao prethodnika Demona, Svemirsku braću i ovo je prvi put da mi je legla ta priča. Mislim, kao klincu mi je bila super ali kad sam je čitao kasnije mi je bila prerazvučena i dosadna. Ovaj put mi je baš dobro legla. Svidjelo mi se kako se polako gradi napetost i kako je Nolita majstorski iskombinirao smiješne djelove sa Čikom i Ikarovim perom i one ozbiljne, sa Helingenom i Akronijcima. Evo, tek sad, sa 45 na grbači mogu priznati da su Svemirska braća klasik!

(Iako je završni obračun grozno zbrzan i iako je čudno što Zagor sa sobom nosi čarobne gljive nekog vrača i konzumira ih kad nije siguran - tako nešto se nikad prije ni poslije nije pojavilo u serijalu)
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000