forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZBOR ZA RECENZIJU MESECA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 171

naker
Advanced Member



4269 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/06/2024 : 22:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
6 - BATMAN: Duga Noć vještica by paro
4 - STRIP ALBUM: Tišina by Salkan
3 - ZAGOR: Povratak u Darkwood by igor 12
2 - STRIP ALBUM: Kartoline by Salkan
1 - THE SENTRY: The Sentry by Paka01
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



238 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 16/06/2024 : 11:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
6 bodova - PAUK: Profesor Power by Salkan
4 boda - STRIP ALBUM: Kartoline by Salkan
3 boda - STRIP ALBUM: Tišina by Salkan
2 boda - KOMANDANT MARK: Stijena koja se miče by Ivan Liverpool
1 bod - DYLAN DOG: Poltergeist! by Ivan Liverpool
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



461 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 22/06/2024 : 11:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote

6 bodova - THE SENTRY: The Sentry by Paka01
4 boda - BATMAN: Duga Noć vještica by paro
3 boda - STRIP ALBUM: Tišina by Salkan
2 boda - TEX WILLER: Šest odora u prašini by Chemaco76
1 bod - NICK RAIDER: Ubijanje zbog ubijanja by ReemCP
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7359 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/06/2024 : 14:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
6 bodova: STRIP ALBUM: Kartoline by Salkan
4 boda: STRIP ALBUM: Tišina by Salkan
3 boda: MARTIN MYSTERE: Da u Milanu ima mora by prozirna senka
2 boda: KIT TELLER: Pljačka u Kerrvillu by Salkan
1 bod: PAUK: Profesor Power by Salkan

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2246 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 29/06/2024 : 10:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
6 bodova - Komandant Mark: Pobedonosni mars
4 boda - Komandant Mark: Sjene u noci
3 boda - Komandant Mark: Zloglasni general
2 boda - Nick Raider: Ubijanje zbog ubijanja
1 bod - Tex Willer: Cetiri bjegunca

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7225 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/06/2024 : 12:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
6 bodova - Salkanove Kartoline
4 uboda - Ivanov Samuraj
3 uboda - Salkanova Tišina
2 uboda - Pakin Sentry
1 ubod - Texov Bjegunac (1, ne 4 :))

Edited by - Jerry Krause on 29/06/2024 12:46:34
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6806 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/06/2024 : 15:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
6 - DYLAN DOG: Poltergeist! by Ivan Liverpool
4 - STRIP ALBUM: Tišina by Salkan
3 - NICK RAIDER: Ubijanje zbog ubijanja by ReemCP
2 - TEX WILLER: Pobuna Apaša by Ivan Liverpool
1 - TEX WILLER: Šest odora u prašini by Chemaco76

loading...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2820 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/06/2024 : 22:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Duga Noć vještica by paro - 6 bodova
ZAGOR: Povratak u Darkwood by igor 12 - 4 boda
STRIP ALBUM: Kartoline by Salkan - 3 boda
THE SENTRY: The Sentry by Paka01 - 2 boda
TEX WILLER: Šest odora u prašini by Chemaco76 - 1 bod
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6806 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/07/2024 : 19:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dobar odaziv birača (12) i raznolikost ukusa obilježili su vaša bodovanja recenzija prošli mjesec. Tako je bodove dobilo čak 21 od ukupno 23 recenzije, a nakon brojanja mogu reći da sam se hvatao za glavu. Razlog takve reakcije donosim u obrazloženju, zasad samo da kažem da je.... da je....

POBJEDNIK 5. MJESECA 2024. GODINE (svibanj / maj)






STRIP ALBUM: Kartoline by Salkan






Tuga u srcu, ali po prvi put smo se našli u situaciji da dvije recenzije imaju isti broj bodova do kojih su, povrh toga, došle na isti način, istim zbrojem bodova. Nakon toga se išlo na nagradu za životno djelo gdje je Salkan u prednosti pred parom i taj kriterij bilo je potrebno pozvati u pomoć da bi Kartoline za dlaku prešle Batmana i postale najbolja recenzija mjeseca.

Čestitke obojici recenzenata na odličnom rezultatu u velikoj konkurenciji, ali pobjednik može biti samo jedan. Nije mu prvi put pa zna proceduru koja ga slijedi kako bi se nagradio za uloženi trud.


Poveznica za recenziju mjeseca:
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-orka-63-kartoline/3237/


Utrka je bila neizvjesna do zadnje minute, a tri su recenzije imale šanse odnijeti pobjedu.


Tablica za svibanj/maj:

1. STRIP ALBUM: Kartoline by Salkan - 27 bodova*
2. BATMAN: Duga Noć vještica by paro - 27 bodova*
3. THE SENTRY: The Sentry by Paka01 - 25 bodova
4. STRIP ALBUM: Tišina by Salkan - 21 bod
5. ZAGOR: Povratak u Darkwood by igor 12 - 13 bodova
6. TEX WILLER: Šest odora u prašini by Chemaco76 - 11 bodova
7. NICK RAIDER: Ubijanje zbog ubijanja by ReemCP - 10 bodova
8. DYLAN DOG: Poltergeist! by Ivan Liverpool - 7 bodova**
9. PAUK: Profesor Power by Salkan - 7 bodova**
10. MARTIN MYSTERE: Čovek bez sećanja by prozirna senka - 6 bodova***
11. KOMANDANT MARK: Pobedonosni marš by Salkan - 6 bodova***
12. TEX WILLER: Četiri bjegunca by tex2 - 5 bodova****
13. KOMANDANT MARK: Sjene u noći by Dwayne_Looney - 5 bodova****
14. TEX WILLER: Pobuna Apaša by Ivan Liverpool - 4 boda*****
15. KIT TELLER: Pljačka u Kerrvilu by Salkan - 4 boda*****
16. KOMANDANT MARK: Samuraj by Ivan Liverpool - 4 boda*****
17. MARTIN MYSTERE: Da u Milanu ima mora by prozirna senka - 3 boda******
18. KOMANDANT MARK: Zloglasni general by Salkan - 3 boda******
19. KOMANDANT MARK: Stijena koja se miče by Ivan Liverpool - 2 boda
20. TEX WILLER: Tragičan trag by Ivan Liverpool - 1 bod*******
21. NICK RAIDER: Bjegunci by tex2 - 1 bod*******

* - nagrada za životno djelo
** - opet nagrada za životno djelo
*** - pravilo više glasova
**** - pravilo više glasova
***** - pravilo više glasova
****** - opet nagrada za životno djelo, tj. prozirna senka ima više objavljenih recenzija
******* - nagrada za životno djelo

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/07/2024 22:01:48
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/07/2024 : 19:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
?

Nagrada za životno djelo?

Edit: Mislim, pomalo sam blesav i ne kužim neke stvari, pa bih molio da mi se objasni šta je to Nagrada za životno djelo i ko je sve ima od recenzenata?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 01/07/2024 19:12:47
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6806 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/07/2024 : 19:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

?

Nagrada za životno djelo?

Edit: Mislim, pomalo sam blesav i ne kužim neke stvari, pa bih molio da mi se objasni šta je to Nagrada za životno djelo i ko je sve ima od recenzenata?



Nagrada za životno djelo je kriterij po kojem se, u slučaju da su dva forumaša do istog broja bodova došla na isti način, bolji plasman, a u ovom slučaju pobjeda, daje recenzentu koji je do mjeseca za koji se bira najbolja recenzija imao veći broj objavljenih recenzija na sajtu.

Vjerujem da ne znaš o čemu se radi budući da ti je, kad sam tražio vaše sudjelovanje i prijedloge u određivanju kriterija, sve bilo neopisivo smiješno:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36466&whichpage=138

Naravno da nije idealno, ali se ustalilo jer sam, kad sam preuzeo vođenje teme, prvo htio spriječiti da o pobjedniku sudjeluju oportunisti kojima je to sudjelovanje jedino ili jedno od rijetkih u životu. Sad, ovo je prvi put da ovaj kriterij odlučuje o pobjedniku i nije da sam sretan zbog toga.

Mogu ja tu otvoriti i produžetke pa penale, kako narodu odluči. Meni totalno svejedno, ni u džep ni iz džepa, ionako je prilično zamorno ovo svakog 1. raditi.

Pozivam masu da se očituje...

loading...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/07/2024 : 19:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Pa da, bilo je neopisivo smiješno.
Ali stari moj, to onda nije Nagrada za životno djelo (što zvuči jako ozbiljno), nego Nagrada na temelju većeg broja recenzija. Ako ćemo o životnom djelu, onda po zdravoj logici to zaslužuju likovi sa najviše tekstova na sajtu, tipa DeeCay, King etc.
Uglavnom, hvala na odgovoru.

Čestitke Salkanu!

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/07/2024 : 19:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

[quote]

Mogu ja tu otvoriti i produžetke pa penale, kako narodu odluči. Meni totalno svejedno, ni u džep ni iz džepa, ionako je prilično zamorno ovo svakog 1. raditi.




Znam da ti je zamorno, jer sam i ja vodio ovaj topik nakon mladje neko vrijeme.
Nema potrebe za penalima.
Ja sam postavio pitanje, ti odgovorio i to je to.
Idemo dalje.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6806 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/07/2024 : 20:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kažem, nije mi drago što se ovako rasplelo, ništa osobno protiv tebe, a tko ima bolji prijedlog ili misli da bi sve trebalo drukčije riješiti, neka predloži.
Novi izbor otvaram oko 23:00.

loading...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7225 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/07/2024 : 20:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Dwayne samo naprijed. Nije lako ovo voditi i sve točno zbrajati. I Paro i ja znamo kako ovo zna postati zamorno.

Evo recimo u mom ovomjesečnom glasanju zbunio sam te s tex2 recenzijom- Bjeguncem pa si stavio bod Texu, a ne Nicku. Nije utjecalo na rezultat, ali eto nek je zapisano.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/07/2024 : 20:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Dwayne samo naprijed. Nije lako ovo voditi i sve točno zbrajati. I Paro i ja znamo kako ovo zna postati zamorno.

Evo recimo u mom ovomjesečnom glasanju zbunio sam te s tex2 recenzijom- Bjeguncem pa si stavio bod Texu, a ne Nicku. Nije utjecalo na rezultat, ali eto nek je zapisano.



Drago mi je da si se vratio glasanju Jerry

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2246 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 01/07/2024 : 21:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Cestitke Salkane na pobjedi! Cestitke i Pari!

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30661 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/07/2024 : 21:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Salkan, čestitke paro!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/07/2024 : 21:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Čestitke paru i Salkanu!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 01/07/2024 : 21:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi, na glasovima i na povjerenju!
Pokvarićete me sa ovim silnim titulama

Ovaj put titula je posvećena velikom borcu Tomi, sjajnom, pozitivnom umjetniku i iskrenom ljudini, koji mi je u jednoj prepisci prilikom pripreme informacija za tekst o Kartolinama pokušao približiti svoju viziju i svoje vizije. Drago mi je što sam uspio barem jednim malim dijelom prenijeti emociju koja je preplavila Kartoline i pozivam sve koji dosad nisu uzeli taj strip u ruke - da ga što prije dobave i pročitaju. Zaista se radi o jednom odličnom, full profesionalnom stripu koji je Fibra fenomenalno upakovala u format albuma.

Dalje: dozvolite par ideja o kriterijumima.
Zaista je paro u pravu kad spori naziv "Nagrada za životno djelo", ne samo na mom ličnom primjeru - jer ja sam tu tek odnedavno, a sajt decenijama...možda bi bilo dobro da se naziv tog kriterijuma promijeni u "Kriterijum po broju objavljenih recenzija" - a povrh toga, da se ispred tog kriterijuma ubaci mjerilo "po broju komentara (do kraja tekućeg mjeseca)“. Možda bi tako dobili više no izgubili, a oni tekstovi koji budu objavljivani na samom kraju mjeseca svakako bi imali prostora 36h poslije (zbog prosječnog trajanja teksta do naredne objave) da im se uzmu u obzir komentari u tom periodu 1.og u narednom mjesecu. Ništa komplikovano, ali da bi izbjegli nedoumice.

Ovo govorim takođe zbog ponovnog aktiviranja starih recenzenata (što mi je posebno drago vidjeti) i još jedne bitne stvari:
-sad, kada imamo i više no dobar lager sa recenzijama, možemo slobodno reći da recke nisu za podsmjeh, nisu neozbiljne, nisu nebitne, jer su
i ozbiljne i bitne i sve bolje i bolje.

I za kraj, imam jedan prijedlog za paru (revanš), da malo zakuhamo stvari na +40C:

U VIII mjesecu bih zamolio ekipu da objave Betmena: Crno i bijelo 1/2, pa predlažem pari da mu dotad pošaljem svoj tekst (do 15.7.), a on da odmah pripremi kontrarecenziju, koja bi takođe bila objavljena do kraja VIII mjeseca.



Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6806 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/07/2024 : 22:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Jerry, ispravljen poredak.

Ma, dobro, nagrada za životno djelo je onako prvo što mi je tad palo na pamet, uglavnom odnosi se na veći broj objavljenih recenzija. Razumijem da može biti nepravedno i da je 50 recenzija možda oku ljepše vidjeti raspoređenih u 10 godina nego 2, jer znači da je recenzent jedna konstanta, ali moramo uzeti u obzir i to da netko prije 10 godina nije mogao davati ploda čisto jer je tad imao 15 godina i upravo je počeo čitati stripove.

Što se mene tiče, može ovo da je bolje plasiran onaj tko ima više komentara do dana objave pobjednika. Evo kako je zadnja recenzija u izboru za najbolju iz svibnja nor. objavljena 31.5., svakako su do 1.7. komentirali mnogi koji su mislili i to je dovoljno da se vidi što je izazvalo veću aktivnost forumaša.

loading...
Go to Top of Page

Salkan
Average Member



Bosnia and Herzegovina
602 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 01/07/2024 : 22:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hvala, Jerry, ispravljen poredak.

Ma, dobro, nagrada za životno djelo je onako prvo što mi je tad palo na pamet, uglavnom odnosi se na veći broj objavljenih recenzija. Razumijem da može biti nepravedno i da je 50 recenzija možda oku ljepše vidjeti raspoređenih u 10 godina nego 2, jer znači da je recenzent jedna konstanta, ali moramo uzeti u obzir i to da netko prije 10 godina nije mogao davati ploda čisto jer je tad imao 15 godina i upravo je počeo čitati stripove.

Što se mene tiče, može ovo da je bolje plasiran onaj tko ima više komentara do dana objave pobjednika. Evo kako je zadnja recenzija u izboru za najbolju iz svibnja nor. objavljena 31.5., svakako su do 1.7. komentirali mnogi koji su mislili i to je dovoljno da se vidi što je izazvalo veću aktivnost forumaša.



Sve jasno ko dan
S tim da moramo dotjerivati detalje i sitnice u pravilima, ko UEFA i NFL
Jer sa većim brojem tekstova, čitanja i komentara, biće ovakvih situacija.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6806 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/07/2024 : 22:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
U nadi da će biti neizvjestan, ali da neće biti potrebno tjerati mak na konac, otvaram izbor za najbolju recenziju lipnja/juna. Ukupno je objavljeno 18 recenzija.

IZBOR ZA NAJBOLJU RECENZIJU 6. MJESECA (lipanj / jun)


KIT TELLER: Klopka by Ivan Liverpool
https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-15b-16a-klopka/3260/

NICK RAIDER: Smrtonosna igra by ReemCP
https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-18a-smrtonosna-igra/3261/

NICK RAIDER: Duga sjena by tex2
https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-21a-duga-sjena/3262/

NICK RAIDER: Anđeoska banda by Salkan
https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-22b-andeoska-banda/3263/

NICK RAIDER: Mačje oči by Koresh
https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-lib-30a-macje-oci/3264/

NICK RAIDER: Jimmy i djevojka iz susjedstva by ReemCP
https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-golcs-3d-jimmy-i-djevojka-iz-susjedstva/3265/

TEX WILLER: Put za Serenity by Ivan Liverpool
https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-sak-7-put-za-serenity/3266/

STRIP ALBUM: Frank Cappa by Salkan
https://www.stripovi.com/recenzije/frenk-kapa-orka-35-frank-cappa/3267/

MARTIN MYSTERE: Čovek koji je živeo u budućnosti by prozirna senka
https://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-vec-35-covek-koji-je-ziveo-u-buducnosti/3268/

KIT TELLER: Leteći Holanđanin by igor 12
https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-132-133-leteci-holandanin/3269/

LAZARUS LEDD: Svjetlucanje zvijezde by Ivan Liverpool
https://www.stripovi.com/recenzije/lazarus-ledd-ll-sd-3-svjetlucanje-zvijezde/3270/

STRIP ALBUM: Granica by Salkan
https://www.stripovi.com/recenzije/null-srvl-33-granica/3271/

JULIA: Odjeci iz prošlosti by Dwayne_Looney
https://www.stripovi.com/recenzije/julia-ju-drkw-9-10-odjeci-iz-proslosti/3272/

TEX WILLER: Planina tajni by tex2
https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-alm-3b-planina-tajni/3273/

KOMANDANT MARK: Čovjek Sjena by Ivan Liverpool
https://www.stripovi.com/recenzije/komandant-mark-km-lu-14a-covjek-sjena/3274/

STRIP ALBUM: Icaro by Salkan
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-cop-1-icaro/3275/

NATHAN NEVER: Ogrlica od žada by Jerry Krause
https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-77b-ogrlica-od-zada/3276/

STRIP ALBUM: Cesta by paro
https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-orka-sp-57-cesta/3277/



Za kraj Spockov redovni mjesečni izvještaj:

quote:
Originally posted by Spock

Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za lipanj (juni) 2024.



Broj novih rezervacija: 21

Reem je malo usporio s objavama, ali zato naši vrijedni recenzenti nastavljaju ustaljenim tempom. Na početku srpnja imamo 80 neobjavljenih recenzija.
Prošli mjesec je rezervirano:
Ivan Liverpool – 10 rezervacija: Ivan je odlučio uzeti zalihu Texova i Blekova do kraja godine.
tex2 – 6 rezervacija: Mislim da će i našem Texu s novih 6 rezervacija biti dovoljno Texova za ovu godinu.
paro – 3 rezervacije: Paro je odlučio biti redovit recenzent. Iako su rezervacije odrađene kriomice i netransparentno, nisu pobjegle jednom oku sokolovu recenzentske ekipe.
Salkan - 1 rezervacija: Rezervacija samo jednog albuma je iznenađujuće za Slakana, ali ima on dosta rezerviranog još za odraditi.
igor 12 – 1 službena rezervacija: Igor je odlučio sudjelovati u obilježavanju 70 godina Velikog Bleka, pa mu se omakla jedna javna rezervacija.


Broj novih recenzija: 18

Po serijalima (ili edicijama) rezultat bi bio:

Nick Raider - 5
Kit Teller - 2
Tex - 2
Orka & Kolorka - 2
Komandant Mark - 1
Nathan Never - 1
Martin Mystere - 1
Manga - 1
Julia - 1
Strip album - 1
Lazarus Ledd - 1

Tjedan Nick Raidera učinio je njujorškog detektiva pobjednikom mjeseca. Po pitanju ostatka recenzija ponuda je bila šarolika...

Po recenzentima situacija je:

Salkan - 4 (Icaro, Granica, Frank Cappa, Nick Raider))
Ivan Liverpool - 4 (Komandant Mark, Lazarus Ledd, Tex, Kit Teller)
tex2 - 2 (Tex, Nick Raider)
prozirna senka - 2 (Martin Mystere)
ReemCP - 1 (Nick Raider^2)
paro - 1 (Cesta)
Dwayne_Looney - 1 (Julia)
Koresh - 1 (Nick Raider)
Jerry Krause - 1 (Nathan Never)
igor 12 - 1 (Kit Teller)

Deset recenzenata smo imali u prethodnom mjesecu, a već i vrapci na granama znaju tko je na prva dva mjesta.

Broj komentara na recenzije: 325

Solidan broj pravih komentara i nekakav mjesečni optimum imali smo u lipnju. Očekujem povećanje komentara narednim mjesecima i drugom dijelu godine.


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/07/2024 22:34:48
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/07/2024 : 22:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan



I za kraj, imam jedan prijedlog za paru (revanš), da malo zakuhamo stvari na +40C:

U VIII mjesecu bih zamolio ekipu da objave Betmena: Crno i bijelo 1/2, pa predlažem pari da mu dotad pošaljem svoj tekst (do 15.7.), a on da odmah pripremi kontrarecenziju, koja bi takođe bila objavljena do kraja VIII mjeseca.




Pa iskreno, nemam pojma o kakvom revanšu je riječ, jer je za revanš potrebna utakmica ili nekakvo natjecanje. E sad, ako ti na ovaj izbor koji se odvio gledaš kao na neku utakmicu ili meč koji si dobio fair and square, onda ok.
Iskreno, smatram da iza više od 14 godina pisanja tekstova na ovom sajtu, bilo da je riječ o recenzijama, enciklopediji, magazinu ili nečem četvrtom, apsolutno nemam nikakvu potrebu da se ikome dokazujem nekakvim natjecanjima ili revanšima.
Kao drugo, ako pišem, pišem samo o stripovima o kojima imam nešto za reći, tako da dotični Batman odmah pada u vodu.
Eto toliko.



There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7359 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/07/2024 : 22:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Salkane, čestitke na zasluženoj pobjedi!

Ovaj mjesec želim glasati samo za jednu recenziju koja sažima sve ono što je bitno kod recenziranja stripa.

Nema zamornih statističkih podataka, a ne izgleda ni kao da ju je napisala umjetna inteligencija, već pogađa onu pravu bit toga stripa i jasno dočarava iskonsku emociju autora recenzije.

Igore, kapa do poda!



6 bodova: KIT TELLER: Leteći Holanđanin by igor 12

EDIT: Izgleda da ipak moram dati bodove za pet recenzija jer tako nalažu pravila, pa dodajem:

4 boda: STRIP ALBUM: Granica by Salkan
3 boda: JULIA: Odjeci iz prošlosti by Dwayne_Looney
2 boda: KIT TELLER: Klopka by Ivan Liverpool
1 bod: NATHAN NEVER: Ogrlica od žada by Jerry Krause


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/07/2024 18:13:03
Go to Top of Page
Page: of 171 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000