forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Punisher (Garth Ennis)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

john connor
Senior Member

Serbia
2611 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/07/2024 : 15:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Mnogo ste mi nešto brzo zaboravili promenu papira u toku serijala i upitne Roganove prepeve domaćih numera.


To smo apsolvirali, nismo zaboravili. Ovo izdanje nije deo te serije. Znaci uzmes u ruke Sovjet, Fjurija, ili Celiju, i uzmes Ck Panisera, i uporedis. Nije toliko tesko kao sto na prvi pogled izgleda.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 01/07/2024 : 20:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Sto, jesam li nesto pogresno rekao?

Samo se nadam da te nisam previse povredio.


I da nisi pogrešio, ali da ne ulazimo u to, toliko truješ svaku jebenu temu da ne znam kako te moderacija uopšte trpi!?!

Ja i moja osećanja su nebitna. Imao sam SVE Panišere, i od DW i od ČK, DW daleko superiornije izdanje, čak sam na nekoj temi to proglasio i za lično najbolje domaće izdanje.

Edited by - jagodanbg on 01/07/2024 20:49:34
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2611 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/07/2024 : 22:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by john connor

Sto, jesam li nesto pogresno rekao?

Samo se nadam da te nisam previse povredio.


I da nisi pogrešio, ali da ne ulazimo u to, toliko truješ svaku jebenu temu da ne znam kako te moderacija uopšte trpi!?!

Ja i moja osećanja su nebitna. Imao sam SVE Panišere, i od DW i od ČK, DW daleko superiornije izdanje, čak sam na nekoj temi to proglasio i za lično najbolje domaće izdanje.


Zasto se ljutis, kada se slazemo?!? Dw je daleko superiornije izdanje, to je poenta.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4669 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 05/07/2024 : 13:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Kakva je stripčina ovaj Sovjet...
...Ono kad ti se znoje dlanovi dok čitaš...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2024 : 05:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Kakva je stripčina ovaj Sovjet...
...Ono kad ti se znoje dlanovi dok čitaš...



Nabavio i procitao danas.

Standardni Enisov Paniser, kao neka zaboravljena epizoda iz sredine serijala, sve je uobicajeno dobro i napeto i krvavo uz dodatak vrlo interesantnog novog lika i na kraju sam cak osetio i malo emocije i bilo mi je neobicno da Paniser oseti takvu emociju ali mi je to bas fino leglo.

Crtez Dzejsena Barouza (Jacen Burrows) poznajem iz Alan Murovog serijala Neonomikon-Providens. Ume da bude pomalo drven i cudan, ali fino se uklapa u svet Panisera.

Od mene preporuka za Sovjeta, kao i za ceo Enisov ran (kao i za Pukovnika Fjurija Prodje moj rat). 8,5/10

Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4669 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/07/2024 : 10:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Nabavio i procitao danas.

Standardni Enisov Paniser, kao neka zaboravljena epizoda iz sredine serijala, sve je uobicajeno dobro i napeto i krvavo uz dodatak vrlo interesantnog novog lika i na kraju sam cak osetio i malo emocije i bilo mi je neobicno da Paniser oseti takvu emociju ali mi je to bas fino leglo.

Crtez Dzejsena Barouza (Jacen Burrows) poznajem iz Alan Murovog serijala Neonomikon-Providens. Ume da bude pomalo drven i cudan, ali fino se uklapa u svet Panisera.

Od mene preporuka za Sovjeta, kao i za ceo Enisov ran (kao i za Pukovnika Fjurija Prodje moj rat). 8,5/10



Naprotiv, kod mene je to prošlo sa smeškom i odobravanjem.
Enisu se mora priznati da je opasno dobro elaborirao rat, ratnike, prvu liniju, pozadinu,traume, braću po oružiju...
Frenku su pregorele žice u glavi zadužene za emocije, ali on u Sovjetu vidi srčanog brata po oružiju sa prve borbene linije, vidi mu kodekse, vidi mu dobrotu... i zato je tako brzo prihvatio njegova pravila igre.
I zato je "jebeni pozadinac" prošao tako kako je prošao :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/07/2024 : 16:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Punisher: Platoon


U Punisher Rođen Castle je predstavljen kao madafaka lik, a u Vodu se vraćamo na početak vijetnamskog sukoba gde je prikazano kako je Frank postao zajeban vojnik. Ennis piše najbolje ratne priče, odlični likovi i dijalozi, odličan prikaz vijetnamskog rata, general Giap jedan od jačih sporednih likova nekog serijala, odlična poveznica sa Valley Forge pričom iz Max serijala.

..........

Punisher: Soviet


Duhovni naslednik priče Majka Rusija iz Punisher Max serijala. Neko kopira i ubija ruske kriminalce na skoro pa identičan način kao Panišer, takoreći sovjetski Panišer. Ennis piše najbolje ratne priče, odlični likovi i dijalozi, odlične flešbek scene ruskog rata u Afganistanu, drago mi je što Ennis ponovo koristi generala Giapa jer mi je on jedan od jačih sporednih likova. Ima teških scena, ovo ide pod Max etiketu. Crtež OK, ali Burrows zna biti previše drvenast, bolji mi je Parlov u ratnim scenama. I ne sviđa mi se što je Frank ponekad nacrtan kao da ima maskaru oko očiju. Dobar Punisher, dobar Ennis, vredi Sovjet.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/08/2024 : 17:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
The Punisher: Welcome Back, Frank

(Ennis, Dillon) (#1-12) (2000-01)


Kada neki strip u prvom broju ima scenu gde majmun rastrgne muda nekom jadniku i baci ih životinjama u zoološkom da ih pojedu cenim da se može shvatiti kakav smisao za humor će imati ovaj strip jer ga je pisao ludi Irac. Za razliku od Punisher Max gde bitnu minutažu ima Frankova tezga u Vijetnamu, ovaj serijal se bavi Punisherom i njegovim ratom na lokalu gde se sukobljava sa italijanskom mafijom. Pojava Punishera koji ubija je inspirisala manijake da obuku kostim i počnu da ubijaju po uzoru na svog idola.

Dosta crne komedije, strip je sprdnja i ne shvata sebe previše ozbiljno, ali je zabavan, nasilan, i pun akcije. Pojedine scene su legendarne kao npr. ona scena na krovu između Punishera i Daredevila. Film o Punisheru iz '04 i druga sezona Netflixovog Daredevila su mnoge stvari pozajmili iz ovog serijala. A ludi propovednik koji ubija će mnoge podsetiti na Preachera, a ludi Rus na još luđeg Barracudu. Crtež odličan, možda i najbolji Dillon kojeg sam video.

Jedina mana stripa je što nije izašao pod Max etiketu pa su scene nasilja ublažene i razvodnjene u odnosu na Punisher Max serijal. Ali ko ne voli stripove sa eksplicitnim sadržajem i grafičkim prikazom nasilja, a čita im se strip o Punisheru, ovo je odličan izbor. Ennis je rođen da piše Punishera

.............

The Punisher: War Zone - The Resurrection of Ma Gnucci

(Ennis, Dillon) (#1-6) (2009)


Direktan nastavak na serijal Welcome Back, Frank. Matora don bakuta Gnucci je nekim čudom preživela i vreme je da Punisher konačno stavi tačku na i na tu priču. Bitni likovi iz prethodnog trka se ponovo pojavljuju i dobijaju veću minutažu kao npr. butch lezbo policajka. Komičan i smešan strip, crna komedija, odličan i presmešan kraj. Nažalost ni ovaj nastavak nije išao sa Max nalepnicom pa strip nije toliko nasilan koliko bi mi voleli da vidimo kada čitamo neki strip o Punisheru. Ali dobar je War Zone
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/08/2024 : 15:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kako je ovo jaka scena. Koga sve prepoznajete u pozadini :)


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/09/2024 : 13:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Panišera sam uzeo "na prvu",zbog apsolutnih preporuka svih onih koji su ga čitali, i ni malo nisam zažalio.Mada nisam ni dovodio u pitanje da mi se strip neće dopasti.
Znači,ovde nema super junaka,demona,kosmičkih dešavanja i svih nekih stvari koje mi obično idu na qrac.Dojajna,brutalna akcija prožeta sjajnim Enisov scenarijem,ali i izvođenjem istog.Dijalozi takođe na mestu.
Enis - pročitao sam za sada prvog Pričera i prva dva Hitmena.Ni kod jednog dela nisam očaran njime kao veliki broj onih koji jesu,ali oba serijala ću svakako ispratiti;a ovde mi je već odlično legao.
Robertson,Larosa,Fernandez,Braithwaite - potonja trojica su mi odlični,baš kako treba za ovako jedan brutalan akcioni strip.Ni Robertson nije loš,ali klasa ispod.Gledao sam neke slidže Parlovljevog Paniše,i čini mi se da je on odradio najbolji posao.Hebote,ništa bez evropljana i latinosa;ovi ameri su postali go kurac za crtanje.A ni za priču nisu mnogo bolji.Čast izuzecima.

Rođen 4.5/5
U početku 4.5/5
Irska kuhinja 5/5
Majka Rusija 4.5/5
Gore je dole,crno je belo 5/5

*evo nekih zamerki:
- u ovim modernim amerima,kao da je postoji neko utrkivanje ko će više puta opsuje Boga/Isusa.Bezveze.
-u ovim modernim amerima,sve bre neki totalno ludi madafakeri.Tako je i u Skalpiranim i ovde,ali i kod WD i Parkera i ...Malo se tu i pretera.Nekad i malo više.Verovatno je to još jedna stvar na koju svršavaju američki čitaoci.
-Na nekim mestima mi je Enis dao neka jeftinija scenaristička rešenja.Način na koji Kavela i njegova ekipa lako upadaju u hotelsku sobu,način na koji Panišer i kapetan Martin lako upadaju u nuklearni silos ...Ali dobro,i pored toga priča je na visokom nivou.

U svakom slučaju, preporuka ko kuća.



Ennis,Fernandez&Parlov:Punisher,knjiga 3 - Barakuda (Fibra)

Treća knjiga Paniše je prava stvar - ništa uvod,ništa predgovor,samo naslov na naslovnici i odmah akcija do koske.
Prvi deo se zove Trgovci robljem,tematika je stvarno mučna,strip težak,a Panišer nikad besniji - jebe mamu Moldavcima samo tako.
Druga priča,Barakuda,se bavi korporativnim kriminalom,što i nije Frenkov fah,ali svejedno negativicma se najebava majke.Barakuda je sjajan negativac,jedan od boljih stripskih uopšte,a Parlov je pravi dragulj od crtača - i to ne kažem zato što je sa ovih prostora - za klasu i više bolji od Medine,Fernandeza..

za obe storije petarda!

Ennis,Fernandez&Medina:Punisher,knjiga 4 - Čovjek od kamena (Fibra)

Da bi razumeli štivo u Čoveku od kamena,podsetite se Majke Rusije i Gore je dole...Opet su na sceni Rolins,Obrajanica,Zakarov.
Malo Avganistan,malo arapi,malo lične osvete,malo lošije nego prethodne dve priče 3.5/5
Crne udovice - Kastl im je ubio muževe,a one su rešile da ubiju njega.Zamalo da uspeju.Budianski isti Semjuel L.Džekson 4.5/5

*treća knjiga puna tipfelera,posebno Trgovci robljem - dobro,nije baš puna,ali 6-7 grešaka je puno za Fibru
*Bob za nijansu lošije psuje nego u prve dve knjige.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/09/2024 23:32:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/09/2024 : 13:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Aron&Dilon:Panišer Max 1 - Kingpin/Meta (Čarobna knjiga)
Aron&Dilon:Panišer Max 2 - Frenk/Beskućnik (Čarobna knjiga)

Najpre pitanje za poznavaoce materije - jel ovo opet neka priča o Panišeru iz posebnog univerzuma,poput Betmenove Zemlje jedan i Spadijeve Životne priče,ili je deo redovnog serijala? Pitam pošto neki likovi doživljavaju sudbine za koje mi je sumnjivo da im se to desilo u redovnoj seriji.A,da sad ne vadim Dardevile,zar nije beše Elektra u stvari Kingpinova bivša devojka,Vanesa,a ne ono što je prikazana u ovom stripu?

Što se tiče ove dve knjige,iliti Aronovog i Dilonovog MaksPanišera,meni je ovo dojajno.Na stranu Stiv D. koji mi je dobar crtač,ali Aron me je skroz kupio - nakon fenomenalnih Skalpiranih,Konana koji mi je jedan od boljih koje sam čitao,i sasvim korektnih Prokletih,nakog ovoga je dobio kod mene puni kredit.I voleo bih videti njegove Južnjačke gadove.

Elem,kroz četiri priče pratimo neke jako bitne,da ne kažem esencijalno-krucijalne momente za serijal o Frenku Kastlu - najpre saznajemo kako je Vilson Fisk došao tu gde je došao,pa kako je Meta (a šteta što nije onaj Eks termin,Bulsaj) angažovan za smaknuće Kastla,pa neke bitne životne priče o našem junaku,i na kraju šta je krajnji derivat svih tih dešavanja.
Četiri poglavlja,ekstra uzbudljiva,nabijena žestokom,ultra nasilnom akcijom,sa sve prosutim crevima,iskopanim očima...strip koji se ne ispušta iz ruke,i daje nam neki gorko-slatki osećaj na kraju svega.

Ovo nije Enisov Panišer,ali mi je jednako dobar;ovde se jasno vidi Džejsonov stil pisanja,a crtež je manje prljaviji od onih kod penisovih crtača,ali totalno u duhu stripa.

Još jedan pogodak u izboru ČK uredništva i topla preporuka.

5/5



Enis&Dilon:Dobrodošao nazad,Frenk (Čarobna knjiga)

Jeste dobar ludak ovaj Penis Gart - napravio je sjajan cirkus od Kazniše,u pozitivnom smislu.Ono kad je strip sprdnja,a opet brutalan i sa dobrom akcijom.
Neverovatna menažerija likova, i priča koja ih je sve spojila kao u jednom otkačenom pazlu (iliti slagalici).
I Dilonov crtež koji savršeno odgovara celokupnoj atmosferi - i karikaturalan i ozbiljan.
Zabava na kvadrat.
5/5
*uz napomenu da mi je ipak malo bolji Aronov Panišer.





Abnet,Lening&Iglšam:Panišer - Godina prva (Čarobna knjiga)
Grant,Zek&Vosberg:Panišer - Krug krvi (Čarobna knjiga)

Ove Godine prve su uglavnom sjajne stvari,pa sam podigao lestvicu očekivanja vrlo visoko,pogotovu što mi je Kazniša jedan od boljih likova iz Marvela.
Crtački i scenaristički,ova priča o prvih nekoliko časova nakon pogibije Kaslove porodice,ima kvalitet,ali u suštini,YO ne donosi ništa novo,i tu sam donekle razočaran,jer sam se nadao nekom novom detalju koji bi bacio novo svetlo na opšte poznati slučaj sa ubistvom Frenkove supruge i dece.
Crtež je prljav i jako detaljan,te skroz prigodan scenariu,ali šteta što nije na nešto većem formatu.
4/5

Krug krvi je strip totalno u fazonu onih stvari na koje sam kao klinac otkidao,i stoga za mene ima poseban značaj.
Definitvno je sve to malo više naivnije,ali taj retro štih kojim Krug krvi odiše samo tako,je poništio scenarističke propuste,te sam se lepo zabavio u avanturi u kojoj Frenk Kasl beži iz zatvora Rajker,te pod pokroviteljstvom "Odbora" krene da roka mafija[e,dok ne skonta da ni njegovi novi prijatelji nisu ni[ta bolji.
U svakom slučaju,ako niste slabi na marvel iz osamdesetih,slobodno zaobiđite,a ako ste malo matoriji,kao ja,pročitajte,zabavićete se sigurno.
3.5/5

*kod Kruga krvi je slična stvar kao kod Betmenove Smrti u porodici,koji mi se isto dopao jer me je podsetio na Betmenove priče koje sam voleo kao klinac - a isto je naivan do za boga
*iako su oba panišera skroz ok,nije to ni blizu Aronovom i Enisovom Kazniši koji je ČK objavila.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/09/2024 23:37:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/09/2024 : 14:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Enis,Barouz&Ortego:Panišer Sovjet (Darkwood)

Pročitah negde da je ovo slabiji Penisov Paniša,ali bem li ga,Panišer Sovjet me skroz dobro radi;možda ne kao neke prethodne epizode,ali i dalje je to to.
Frenk Kasl ima kao metu ruskog krimi bosa,Prončenka,i na svom putu eliminacije pomenutog,sreće Valerija Stepanoviča,ruskog baju kome je oligarh uništio život,pa ovaj hoće da mu se osveti,te tako njih dvojica udruženi jebu kevu ruskoj mafiji.
Intersentan mi je lik Prončenkove žene,da napomenem.
Žestoko,puno dobre akcije,bez trunke milosti sa obe strane,ali što je najvažnije,radnja pije vodu;nije u pitanju šablonska trči/skoči/ubija akcija.Jbga,Enis Gart je to.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/09/2024 : 14:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ma odlican bre, gde slabiji!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/09/2024 : 21:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





The Punisher Vol. 4 (#1-37)


Napisao: Garth Ennis
Nacrtali: Steve Dillon, Darick Robertson, Tom Mandrake, Sam Cennedy, John McCrea

+ Marvel Knights Double Shot
+ The Punisher/Painkiller Jane


Svi vole Punisher Max (a ko ne voli), ali malo se priča o Punisheru koji je Ennis pisao za Marvel Knights ediciju. Za razliku od Punisher Max serijala koji je bio grafički sirovo i eksplicitno delo, sa ludim Barracudom, i gde gro priče otpada na Castlove tezge u Vijetnamu; Marvel Knights Punisher je klasična superherojska mesečna serija. Glavni lik je Punisher, a ne Castle, i većina priča se odnosi na njegov krvavi obračun sa mafijom i kriminalcima. Pošto je reč o redovnoj seriji, solidnu minutažu imaju Marvelovi superheroji (Spiderman, Daredevil, Wolverine itd.).

Ennis je kod Punisher Max-a ima kreativnu slobodu pa tamo ima više ludosti i nasilja, dok je Marvel Knights Punisher za dve brzine sporija vožnja jer je reč o klasičnijem pristupu junaku. Ali Ennis mora biti Ennis pa je ostavio svoj trag. Poznato je koliko ludi Irac ne podnosi superherojstvo pa ako ste fanovi likova kao što su Spiderman ili Wolverine mogli bi biti uvređeni Ennisovim pristupom ovim "herojima". Npr. Punisher napravi sprdnju od Wolverinove sposobnosti regeneracije; dok Spiderman ne može da eskivira nijedan udarac od običnog sidekicka, i Punisher koristi Spidermanovo telo kao štit da se odbrani od napada jer superheroji svakako ne mogu da poginu zar ne Ennis retko kada propusti priliku da se zajebava na račun plašta i helanki. Zanimljivo da je njegov pristup Daredevilu bio drugačiji, njega je napisao ozbiljno i valjano, i stekao sam utisak da Ennis poštuje lik i delo Daredevila jer kao i Punisher on je više street-level za razliku od drugih popularnijih heroja. Šteta što Ennis nikada nije imao trk na Daredevilu, mislim da bi to bilo vredno čitanja.

Mane serijala su što nakon odličnog početka, serijal padne kada je Ennis bio zauzet i kada su ga zamenjivali gostujući pisci koji se nisu proslavili. Serijal je izlazio tokom 9/11 pa ima par škakljivih momenata i previše patetike po meni. U jednom momentu Punisher završi u Irskoj što nema nikakvog smisla sa ostatkom serijala osim zbog ega Ennisa da mora da u priču ubaci njegovo mišljenje o rodnoj Irskoj.

Na serijalu se smenjuje veći broj crtača. Steve Dillon odličan, Robertson zna znanje, Kennedy užas, McCrea OK iako nije ovo na nivou Hitmana, dok mi je najprijatnije iznenađenje Mandrake kojeg visoko cenim zbog fenomenalnog posla koji je odradio na Spectru sa Ostranderom. Čitao komentare po netu koji kritikuju njegov crtež jer je previše mračan i konfuzan, ali on je ilustrovao deo priče kada je Punisher jurio kroz kanalizaciju i gde crtež i treba da bude mračan i klaustrofobičan. Tuga kako neki ljudi ne mogu da prepoznaju kvalitetan crtež...

Ennis je pisao i dva miniserijala. Prvi je Marvel Knights Double Shot gde pratimo posetu zubaru iz pakla i koju je sjajno ilustrovao Quesada. Prilažem sliku Reč je o kratkoj priči, i ovde se nalaze i druge priče drugih autora ali iskreno Ennisova je ubedljivo najbolja i ostale su meni bile zaboravljive iako su neke pisali renomirani autori (Morrison).

Drugi miniserijal je The Punisher/Painkiller Jane gde pratimo najneočekivaniju i najčudniju romansu ikada! Ennis kada je raspoložen zna da napiše neverovatno kvalitetne ženske likove, presmešna i pretužna priča između ova dva "superheroja". Bacite pogled na ovu kratku priču.

Punisher Max je bolji, jer je luđi i grafički eksplicitniji, ali Marvel Knights Punisher nepravedno u senci Max serijala. Istina da su i po tematici i pristupu drugačiji serijali, ali ovo bi se svidelo i fanovima Max serijala, kao i onima kojima je Max previše grub pošto ovde više ide klasičniji pristup. Nema dileme - Ennis najbolje konta lik i delo Punishera


Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3459 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/09/2024 : 03:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Kako je ovo jaka scena. Koga sve prepoznajete u pozadini :)




sandman, preacher, transmet... cap? ovaj u prvom planu autor?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4094 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/09/2024 : 22:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dobro znao sam da ti znaš
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000