forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 09:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Scena s nožem iz Papka je stripovska romantika.
Raskorak sa stvarnošću.
Nisam u ratu bio, nit na ikoga pomislio nožem napasti.
Nastavci Papka će biti pokušaj prenošenja života bez šminke. A život itekako jest sve ono... iza šminke.



Bednjanec je u sličnoj situaciji glede stripovske romantike. Ali on, uranski to odrađuje čak i za ratnu tematiku.

U Hr.poslijeratnom stripu su ti njegovi partizani.
I točno osjetiš da je u raskoraku uranskog crteža i stvarnosti.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 09:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Opet naglašavam i drugu stranu.
Kordej bi scene s nožem natrpao pjenom iz usta, krvlju, organima - sve to u slow motionu - i opet - stripovska romantika.

Nije lako uhvatit korak sa životom.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 10:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Odlika svih grana umjetnosti je znat s mjerom istaknuti bitno. Svak na svoj način pokušava zaokupirat čitaoca, romantično ili šokantno, naivno ili požudno.
Kad je mjera pogođena, kad ideja i izvedba klapaju, kad uhvatimo ritam, tada ispadaju zanimljiva djela.
Ovi postani stripovi jesu zanimljivi, ali ima tu još lufta.

Tvoja podjela jest izvrsno zapaženje karakteristika pojedinih epoha stripova.


Pošto živimo u doba svađe, prevare i licemjerja - taj duh vremena hvatamo na papir.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 10:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky, znaš li jesu li ovi stripovi nastali prije Modre Laste?

Kako god bilo, mogli bi reći da su kod Bednjanca prevladali uranski stripovi za djecu i mlade.

To je ono što vrijedi, ono po čemu ga pamtimo i na čemu smo mu zahvalni.



Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 10:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Odlika svih grana umjetnosti je znat s mjerom istaknuti bitno. Svak na svoj način pokušava zaokupirat čitaoca, romantično ili šokantno, naivno ili požudno.
Kad je mjera pogođena, kad ideja i izvedba klapaju, kad uhvatimo ritam, tada ispadaju zanimljiva djela.



Pa da!
To sam i pokušao reći s pregledom povijesti mitologije hrvatskog stripa. Samo što ja mislim da hijerarhija tih "doba" nije onakva kako su to proklamirali kronovci, mcn, markos itd.

Dobro, o tim teoretskim dubiozama ćemo još pričati. Možda je ono moje malo teže za pratiti, no barem je poticajno:)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 10:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Stinky, znaš li jesu li ovi stripovi nastali prije Modre Laste?



Ti Bednjančevi stripovi su ti iz 1966. Znači, prije onoga vremena Modre laste koje mi pamtimo.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 11:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno rečeno, približavanje istini ili približavanje istine (na uranski, turski ili makedonski način) se uvijek osjeti.

To što mnoge istina žulja to je drugi par rukava.

Ekipa koja ne prima istinu, e, to je suprotna strana na bojnom polju.

Ako je uranski temelj baziran na pitomom i naivnom pristupu (Bednjanec) ili pak gledano kroz povijest papira - kroz "kodirane" bajke za djecu - to je tek velika vještina prenošenja poruke. Ispod radara.

A danas smo kontrolirani na svakom koraku. I nema više smisla ništa kodirati. Već u glavu nišaniti.

Jerbo druga strana već odavno udara bez milosti. Po svemu.





Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 11:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Scena s nožem iz Papka je stripovska romantika.
Raskorak sa stvarnošću.
Nisam u ratu bio, nit na ikoga pomislio nožem napasti.
Nastavci Papka će biti pokušaj prenošenja života bez šminke. A život itekako jest sve ono... iza šminke.



Samo malo.
Ispada da ti smatraš da je realnost onaj pokakani ivanlo stav život_nije_ružičast.

Uh, Frano, pa ovo bi bio tvoj krajnji poraz u duhu. Tu se ja ne slažem s tobom.

U moju prodavaonicu porculana provalila je manja životinja, ali je zato, pogotovo kad sam počeo ići u školu, napravila prilično dobar posao. Počevši od toga razdoblja pa sve do svoje osamnaeste godine, samo se mutno sjećam svojih imena. Ne samo stoga što je odgojna zvijer zveketala i, izuzimajući ono najskupocjenije, okrnjila i porazbijala sve i u meni. Stvar je počela biti zastrašujućom kada ni za dlaku nisam htio popustiiti onim smrdljivim splačinama kojima su nas danima, u svakoj minuti svakoga sata, pogotovo u školi, umivali, a koje su tako svesrdno nazivali životnom realnošću. Tako sam primjetio da mladež suviše lako i suviše brzo popušta u tom krštenju unatrag. To je religija tjatakavjesvijet. Držanje naučisesinkopokoravatistvarnosti nisam prihvatio ni za trenutak. Nikada nisam nikome povjerovao kako je ta gadarija realnost.

Vidiš, Frano, ni ja nikada nisam povjerovao da je ta glupost realnost. Realniji je Papak od ovih tvojih pisanja o pokušaju "pravog" života. No, da bi sad ovo shvatio, trebali bismo ponovo čitav krug naših razgovora, čitavu ovu livadu naših razgovora. Odbijam vjerovati da bi ti sad, naposljetku, "suviše lako i suviše brzo krstio se unatrag".

Edited by - stinky on 19/07/2024 11:08:27
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 11:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Taj dio s nožem je izmišljen. U tom smislu nema snagu jer se za potrebe priče odkotrljao u laž.


Bilo bi bolje da sam nacrtao kako je trener pobjegao iz Vukovara.
I kako ga je to bolilo. Savjest mu tuklo.

No, on je gomili klinaca postavio čelicne temelje. Kroz sport. I onda je umro.


Tad bi strip bio kompletan. I snažan.


A da su naši dečki bili hrabriji u ratu i to na svim nivoima, ne brinem se ja za to :)
To sam i nacrtao.






Edited by - frano on 19/07/2024 11:14:48
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 11:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Stvar je počela biti zastrašujućom kada ni za dlaku nisam htio popustiiti onim smrdljivim splačinama kojima su nas danima, u svakoj minuti svakoga sata, pogotovo u školi, umivali, a koje su tako svesrdno nazivali životnom realnošću. Tako sam primjetio da mladež suviše lako i suviše brzo popušta u tom krštenju unatrag. To je religija tjatakavjesvijet. Držanje naučisesinkopokoravatistvarnosti nisam prihvatio ni za trenutak. Nikada nisam nikome povjerovao kako je ta gadarija realnost.

Po meni, ovi tvoji govori o životu bez šminke su patvorenje. Samoga sebe patvoriš kad tako govoriš. Jer, da si i ti odbio sudjelovati u tom igrokazu "života bez šminke", svjedoči činjenica da si odbio plesati s tom ekipom. Da si ti skroz se krstio unatrag, da si lijepo prihvatio splačine, onda bi danas bio fibrin maneken, markos bi te vodao sa sobom na promocije i držao te kao svog kućnog stripaša i filozofa. Ne bi tada pisao Tulipana, nego bi tužno propao s markosom i pisao prilagođene stripove životu bez šminke, tj. odvratne nakazne gluposti o ženskim pravima, homićima, razmrvljenim brakovima i sve te nakazne stvari koje markos podvaljuje djeci u sklopu programa EU fondova i tzv. odgojnih projekata. Vojske aparatčika bi pisali prikaze o tebi i uzdizali tvoj lik i djelo u naručenim tekstovima, i bio bi u pravom smislu markosova maza. Sve bi imao, samo ne ono jedno - pravo. Pa ti sad vidi, što je bolje.

Edited by - stinky on 19/07/2024 11:24:22
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 11:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Taj dio s nožem je izmišljen. U tom smislu nema snagu jer se za potrebe priče odkotrljao u laž.


Bilo bi bolje da sam nacrtao kako je trener pobjegao iz Vukovara.
I kako ga je to bolilo. Savjest mu tuklo.



Varaš se.
Ima snagu, baš taj dio ima snagu.

Mogao si napraviti ovo ili ono, to je sad irelevantno. Bitno je da si napravio UPRAVO OVAKO KAKO SI NAPRAVIO. To je iz dubljeg izvora, istinitijeg, jer je stvar odluke koja tebi nije prozirna. Dublje stvari, koje dolaze iz nejasnih izvora (to zovu nesvjesno, ako tako hoćeš) jače su od puko racionalnih, koje si iskompilirao na razini jalovih razmišljanja. Znam da je ovo ljudima teško prihvatiti, i da se zanose bijednim racionalizacijama, kod većine baš malom zapreminom mozga.

Da si napravio drugačije, faktografski preciznije, kako sad kažeš, pitanje je bi li to bilo bolje. Tko zna što bi se onda dogodilo i na kojim poljima bi izgubio od snage, uvjerljivosti, energije i ritma.
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1018 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 19/07/2024 : 11:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Frano, pitanje. Postavit ću ti dva autora, i sad mi ti reci što odobravaš prvom autoru, a što zamjeraš drugom u ovim scenama.

prvi autor:


drugi autor:




Ja bih obojici zamjerio nedostatak realne Zeusovske drame.
Dobro se podsjetiti kako su Grci cijelo vrijeme živjeli i stvarali u doba Zeusa.
Za njih je doba Urana i Krona priča jednaka onima prije jabuke i izgona iz Raja.
Ne stvarna već željena istina.
Iz kojih motiva, može se beskonačno razglabati kao što se već
stoljećima i čini.


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 12:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, Stinky.
Napravljeno je točno kako je napravljeno.
I nema sad koristi od cile - mile jalovih razmišljanja.

Ja sam kao dijete tako gledao na naše ratnike. Na branitelje.
I na svog trenera sam tako gledao. Kao na neustrašivog ratnika. Takav je i bio.
Tako ih vidim i sad.

To je duh tog vremena.


Izgleda kako će me zapast opisivanje duha i ovog sadašnjeg vremena.

Srećom je Stinky tu da me uvijek trgne iz govana.

Tu na livadi, Stinky stoji na prvoj liniji obrane (ili zadnjoj) hrvatskog stripovskog zdravog duha i savijesti.

He, he ... i nije sam.


Jiha!
Ha!
:)















Edited by - frano on 19/07/2024 12:02:42
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 12:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dupli dovro veli, nema željene istine.
Istina je jedna jedina.
Točno onakva kakva jest.

S te strane su ovi isječci stripa romantičarski.
Nisam bio u ratu.
Dupli je nosio oružje. Stisne se šupak ko bubanj ratni. I on je to izdržao.
To je Vojna.

Imamo i Barinića koji je bio drito u Vukovaru...


Ono, što mene veseli je izgleda moja savjest kojoj je žao što s 14 nisam zgrabio pravi Kalaš.

Mene je zapalo pero i tuš.
Gadno oružje.
:)

Edited by - frano on 19/07/2024 12:12:43
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 12:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I nabijem ja tog Zeusa.
Mene je zapala ozbiljnija "mitologija".

Grci su degradacija filozofske misli.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 13:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Najjednostavnije rečeno, ako samo čitaš uranske ratne stripove, ratni dijelovi ispadaju kao u Papku. Ili u Texas kidu.

Ako pak ne čitaš o ratu (ili o košarci), već to živiš, onda to ispadne vjerno.










Edited by - frano on 19/07/2024 18:38:49
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 18:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Hijooooj, Dupli majstore.

Tek sad uočih.
Ispravio je scenu hrvanja s nožem realniju i bolju.
U teatralniju, ali logičniju. Onaj ispod bi u obrani zgrabio ruku napadača.
:)

I to ti je.
Strip će imat snagu samo kad je autentičan. Iskren. I proživljen.





Edited by - frano on 19/07/2024 18:58:39
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 18:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Takva djela su rijetka.
Vojna je u tom slučaju bliže iskrenosti.
To čitatelj prepoznaje.


Ja sam smućkao u Papku te neke elemente koje ne poznajem. Nisam vojnik.


A, nisam zapraf niti košarkaš :)
Još manje gej (nabijem ih na kurac:)
Požudne.

Ne znam kak bi to sad rekel da ne spojlam sadržaj nastavka,
ali Papak se vraća kući.














Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 19:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Frano i dupli,
htio bih vam reći ovo. U čemu se sastoji vaša pogreška. Istina i stvarnost (realnost) su dva različita pojma. Iz ovog brkanja, Frano se klati vamo-tamo. Čak ga uopće ne kužim što hoće. Papak mu nije realan?! Pa kad bi i bilo tako, to ne znači da nije istinit.

Realnost je ono "što" stvari. Ima veze s logičkim konstrukcijama.
Istina je nešto drugo, i čak bih rekao suprotno od duplog: ima više veze s voljom, tako da se do istine želi doći.

"Bitak nije realni predikat", prema Kantu. Kaj ovo znači? Pa to da se ne da logički konstruirati, ne da se dokazati. Zato ovo kaj piše Frano o logičnijim scenama hrvanja s nožem, ne valja niš' (žalim, frano. ti još nisi filozof od formata:))

Idemo mi na lakše praćenje ove teške stvari s realnim predikatima, bitkom, istinom i realnosti.
Probat ću objasniti na ovim konkretnim primjerima.

Evo, ta scena hrvanja s nožem.
Frano kaže da je logičnije da se onaj dolje brani, i hvata za ruku. Dupli je to popravio i nazvao zeusovska drama. Frano kaže da je to realno.

Međutim,
realno odgovara na ono "što". Što je ta stvar, kad se netko hrva s nožem. On se brani i hvata napadača za ruku. To je bit obrane. Kroz "što" smo dobili realnost te stvari.
No, sad morate uvidjeti da ova "realnost" ovisi o početnoj pretpostavci. Početna pretpostavka u našem slučaju je da će se ovaj dolje braniti, i to u jednoj dramatičnoj borbi. Ako usvojimo ovu pretpostavku, onda je čitava stvar logična, odnosno realna.

Ali istina je nešto drugo nego realnost pod ovom pretpostavkom.
Istina u sebi uključuje i druge pretpostavke. Npr. da se ovaj dolje smrzne, ukoči i ne može se pomaknuti, iz njega je vitalnost već isparila. Pod ovom pretpostavkom, ona gore logična i realna situacija pada u vodu.

Bitak nije realni predikat, odnosno, ne slijedi iz logičkih pretpostavki.
Bitak dolazi kao jedno X, povrh realnosti, odnosno "što" stvari. Što se može istraživati i dokazivati, i to uvijek pod uvjetima metode i o tome ovisi.
Nijednom metodom vi dečki ne možete dokazati što će ovaj dolje uraditi i kako će se on ponašati. A priori se to ne može logički izvesti, odnosno, može se, ali samo u tom smislu da pođeš od početne pretpostavke (koju si sam tamo stavio).

Ako sad dobro razumijete ovaj mali ekskurs o istini i realnosti, istina je nešto drugo nego realnost. Ona je jedna jedina, cijela i nepodijeljena, samo što smrtnici ne mogu do nje, osim kroz onakve lomove realnosti, tj. rasipanje kroz mnogostrukost. Realno može biti i jedno i drugo, i da se ne brani i da hvata za ruku. Istina je pak razumijevanje ovih lomova realnosti i pokušaj sagledavanja cjeline. Da sad ne pilim, konkretno za Papka. Ako Franino razvijanje priče funkcionira, ma kako da je riješio scenu hrvanja s nožem, onda ovaj sklop jest nadređen toj izoliranoj sceni i Frano se približava istini.

Najviša istina se ne zove točnost. To je niži oblik istine, a viši je na razini egzistencije. Samo što, ako ste skužili Kanta, egzistencija nije r-e-a-l-n-i predikat, ne slijedi iz onog "što" stvari. Čitavu stvar možeš logički konstruirati, i ako si to uspio, pokazao si da je - moguća. Da nema unutarnje kontradikcije, logički je moguća. A da li ona jest, to se ne da dokazati. Da bi pak ušao u to da stvar "jest", moraš ući u egzistencijalne istine. Ovo Frano brka, jer autentičnost se nalazi tu, ne u realnosti. Ovo više ima veze sa stanjima svijesti, a ne sa iskustvom, jer nitko ne može imati sva iskustva. Jedan filozof piše autentičnije od nekog čovjeka koji je imao samo puko iskustvo, ali ne i metanoju, promjenu svijesti. Zato se i događa to da proživljenije i autentičnije stvari pišu ljudi koji nisu doslovno radili i proživjeli sve to što pišu. Schelling, recimo, piše autentičnije o mitologiji, nego puki sljedbenik Krona, koji je doslovno živio u slijepom obožavanju, ič ne kužeći.




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 19:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Zadnjih par misli.
O drugarima sa livade.
I onda ću se morat (ili bar probat) udaljit :)



Dupli bi bio najbolji strip crtač da nije fizika prevagnula. Svejedno, veselimo se njegovim novim stripovima.

Ja sam se izgubio u bespućima transcendencije (najveća požuda btw), te me kritika prepoznaje kao najluđeg :)

Tkosta samo treba uzet kist u ruke.
Digitalni pristup ovom poslu je teški tehnički raskorak za mozak crtača ili slikara.
Zaprav, digitala je kao pomoćni kotačići na biciklu, koje treba što prije maknut.
Bilo bi lijepo kad bi Microsoft i sve te sprave još za našeg života otišle nepovratno u povijest.


Stinky je najbolji.



Kordej, Ribić, Parlov, Bane ... pšš, nisu nam do koljena.

PS možete ostavljati prijedloge za ime naše strip grupe koja će obilježiti ovu zeusovu epohu

... Tulipani bi nam super pasalo :)






Edited by - frano on 19/07/2024 19:32:40
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 19:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Da se vratim na duplijeva rješenja scena s nožem.
Bednjanca nije trebalo popravljati, jer on je savršen. To je savršeni uranski strip, u kojemu je realnost ovo:

1. dječak je bespomoćan, dobar, potrebit pomoći = to je toliko savršeno postavljeno da se tu nema što oduzeti ni dodati
2. zlikovci su opasni, barataju noževima, oni govore zločesto i kao da su kronovski ("stručnjak sam za polagano ubijanje") ----- ali mi (čitatelji) znamo da je to fejk, da tu neće zaista doći do otpuštanja kočnica i mesnatog kordejevskog silaska u stilizirano nasilje
3. iz ovog apsolutnog razdvajanja dobrih i potrebitih pomoći naspram opakih i moćnih zlikovaca, slijedi da tu mora posredovati treća strana, koja donosi ravnotežu i pomaže potrebite
4. to se događa i zlikovac je spriječen te ne može polagano ubijati niti baratati nožem

Znači, ovo je savršena uranovska postavka i tu se ne treba intervenirati.

Što se tiče Papka, to je već zeusovski strip. Duhovno vraćanje junaku, ne slijepo i prirodno, kao u uranskom dobu. Zato, tu se može o detaljima, i ovo duplijevo hrvanje te hvatanje napadača za ruku, također nije loše rješenje. Da je Frano tako napravio, ne bi pogriješio. No, nije ni presudna stvar, i sad bi se morali detaljizirati, što je bolje. Poanta je da i ovo Franino odlično funkcionira, pa nije ništa fulao.

Edited by - stinky on 19/07/2024 19:38:58
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 19:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

I onda ću se morat (ili bar probat) udaljit :)



Di ćeš se sad udaljavat, kad smo počeli formirati novo poglavlje hr stripa:))

Tulipanizam:)
Tulipansko doba.
Evo nam i duploga, pa ćemo prodiskutirati još pravih stvari.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 19/07/2024 : 19:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Dupli ima jake vizualne kompozicije.
Ja se znalazim u scenarističkim kompozicijama.
Tkosta u slikarskim.

Stinky u kritičkim.


Kakav klan.
Ima da protutnjimo scenom.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2024 : 19:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Usput, sad kad sam vidio duploga, podsjetio me na Hrvoslava Bana. Haha.
Frano, evo ti ekskluziva, jedna zeusovska drama na Interliberu. Čak sam sad, kad čitam ponovo hrvatske stripove, uranovske i svakakve, dobio volju da uradim s duplim jedan pravi strip. Tulipansko-zeusovski. Ovo je ostalo na proplamsaju, ali daj stručnu ekspertizu, frano:

Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

590 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 19/07/2024 : 20:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Tkosta samo treba uzet kist u ruke.

Evo Frane moj dobri i pošteni, ovu priču ću odvalit po tvom guštu. Bar likovni dio. A možda se nađe u njoj štogod i za Stinkija...
Btw, vruće je pa mi se ne da puno razmišljat o Zeusu i inima... Teško mi vas pratit usrid zime a kamoli sad kad gori nebo i zemlja. Mašem vam s terace i brojin jarbole u marini.

[url=https://postimg.cc/LYB4cXLh][/url]











[/quote]
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000