forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 280 Rip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

izivko
Advanced Member



Germany
12361 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/07/2024 : 11:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Druga knjiga je po meni još bolja.

Čak mi je finale na trenutak smrdilo na nastavak ali opet kontam, ne bi imalo smisla. priča je ispričana.

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4259 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/09/2024 : 12:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
I meni se isto kao i Antu tokom cijelog čitanja javljao zbunj osjećaj. Isto ne kužim mehanizam te firme i sve mi je to bizarno i nelogično čak i za stripovske pojmove (zabava≥realizam). Također mi je Ahmed lagani pad zbog tog naginjanja ka standardnom krimiću ali sveskupa ovo ipak JEST i crtežom i pričom jedan nekonvencionalan i nekonvencionalno zabavan strip tako da jedva čekam nastavak.

9+/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2254 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/09/2024 : 08:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Borg je najbolje opisao strip:

quote:
Originally posted by borg
5-6 likova prisustvuje nekim događajima, a zatim se obrće priča toliko puta da predstavi pogled na te događaje očima svakog od njih, uz kontekst vezan za lika iz čije perspektive pratimo radnju. Radnja je kao u onim detektivskim krimi serijama.




Meni isto RIP podsjeća na krimi seriju, ali neku britansku, kratku, opičenu, nešto ala Utopia.. Za sad sve tri priče obrću iste događaje ali svaki krug otkriva nove detalje i širi sliku. Tako da se iza onog što je u početku izgledalo kao komorna priča o luzerima koji skreću prema sitnom kriminalu polako otkriva priča o nečem puno većem i zlokobnijem! Napeto! Želim još!

Vidim da se ljudima na forumu najviše sviđa druga priča, o Mauriceu, ali meni je ta najslabija, nekako mi se čini kao križanac klasičnih gangsta epica i Torpeda + neke nelogičnosti, ali zapravo su mi sve priče dobre. Prva super uvlači u svijet RIPa, a treća diže uloge na višu razinu i zahuktava zaplet.

Crtež je karikaturalan baš onoliko koliko treba da atmosfera bude zlokobna ali ne i preodvratna.

Zaključak: super zabavan strip koji je istovremeno uspijeva biti i klišeiziran i originalan. Čini se kao idealan predložak za neku krimi seriju. Jedva čekam nastavak!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1726 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 15/10/2024 : 16:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Kako je ovo dobro!
Prijevod prva liga!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000