forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Razotkrivanje mita: Demoni ludila
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/06/2024 : 23:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Drugari treba mi moralna podrska da konacno po prvi put u zivotu ovu pricu kompletno procitam :).

Ovaj pokusaj koji je aktualan traje vec cini mi se 14 dana a nisam procitao vise od 150 strana. Ako idem ovim tempom potrajace da dodjem do kraja a sansa da odustanem se povecava sa svakim novim danom :)

Ljudi koji malo duze vremena prate moje upise znaju verovatno da mi cesto treba dugo vremena da jedan strip procitam iako sam ga kupio otprilike kada je izasao ali ovo je cak za mene dosta ekstremno.

Sa veseljem sam otvorio na darkwood forumu temu (namerno zakljucanu) sa
obavestenjem da je VC izdao ovu pricu u ediciji "odabrane price"
https://darkwoodforum.rs/index.php/topic,4405.msg96487.html#msg96487
Nabavio sam je odmah a ugledao je prvi put cini mi se u junu/julu 2012

dakle evo nas nakon dvanaest godina.. i nista :)

Preskocio sam pravi redosled dogadjanja..

Divovi dobra i zla su u Jugoslaviji izasli 1989
e sad tacno u kom mesecu ne znam
uglavnom izgledalo je to ovako
941 - ZAGOR: Demoni ludila
942 - ZAGOR: Invazija Akronijana
943 - KOMANDANT MARK: Opasnost nad Ontariom
944 - ZAGOR: Na granici stvarnog
945 - ZAGOR: Helingenov povratak
946 - ZAGOR: Divovi dobra i zla

Genijalan potez ubaciti epizodu marka izmedju :)

moj tada najomiljeniji junak zajedno sa blekom cini mi se

Nisam imao sanse kupiti sve sveske od jednom ali sam nabavio barem jednu ili dve tokom jednog od raspusta ili 1989 ili 1990 jer posto nisam ziveo tada u SFRJ jedina prilika mi bila nabaviti tokom posete zemlje preko leta.. uz malo srece naslo se uvek desetak sveska koje su izasle ranije tokom godine na trafikama..

Bilo kako bilo procitao sam to sto sam imao i ukapirao da nemam sve nastavke i da je velika steta jer je epizoda delovala odlicna :)

I tako stalo je na tome ko zna koliko godina..
Negde iza dvehiljadite sam malo ozbiljnije krenuo sa nabavkom zs/lms opet i onda sam polako skupljao deo po deo…

A zadnji deo, koji verujem da sam nabavio (ali nisam skroz siguran) (iako mi se cini imam da imam sve zagore iznad zs 600 pa trebao bi imati i to) sam nabavio recimo tamo negde 2008-2009. Tad sam otprilike i nabavio skenove zs zagora. Procitao sam onda epizodu “kompletnu” po prvi put ali ne secam se da li na papiru, da li u skenu ili jedno i drugo :)
Cini mi se da sam bio odusevljen…
ali posle kad sam saznao da je Dnevnik izbacio gomilu strana odusevljenje je malo splasnulo.

Tu se onda otprilike vracamo gde sam poceo tj izlazak Demona Zla (broj 14, zagor odabrane price). Otvorio sam svesku, verovatno pokusao da citam i zbog nekog razloga odustao da nastavim.
Mozda sam vec bio malo zasicen posto sam
epizodu skoro kompletnu citao par godina pre, mozda me udavio “naporan” uvod koji sam citao opet po ko zna koji put…
Uglavnom nakon toga… ta sveska se vucarala po raznim kutijama desetak godina i sada konacno opet isplivala.
Ne procitam li sada ko zna kad ce opet biti iduca prilika ako je ikada bude.

Inace samo izdanje veselog cetvrtka nazalost cini mi se da nije dobro uradjeno sto se tice otiska
nije im se to smelo dogoditi sa takvo vaznom epizodom.. ali eto takve stvari su im se cini mi se cesto desavale tada.
O ostalim izdanjima ove price koja su pojavila nakon ovog ne znam puno a bilo ih je barem 2?

Procitao bi pricu kako treba zbog same price a i zbog toga da sa mirnom savesti mogu da procitam Djoletov cuveni tekst o toj epizodi koji se nalazi u toj sveski

U intezivnom sam periodu sa poslom..
da li cu ipak uspeti sa ovim projektom
videcemo sad kad sam ovo izbacio iz sebe
nadam se da ce mi biti lakse ovo odraditi kako treba :)

tl;dr

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 22/06/2024 23:30:42
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/06/2024 : 14:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ajme katastrofa fale stranice 211 i 212...
prvi put da mi se desi tako nesto kod nekog bitnog stripa

Taman kad je bilo napeto i preceno Ciku streljanjem..

samo da ne bude gore.. sta su dve stranice uporedjujuci sa dnevnikovim 53

eh jos sam i foliju skinuo pre toliko godina.. sad je kasno za zamenu

ps hvala na moralnoj podrsci, inboks ih je prepun ;)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 23/06/2024 14:52:29
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2024 : 02:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Ajme katastrofa fale stranice 211 i 212...
prvi put da mi se desi tako nesto kod nekog bitnog stripa

Taman kad je bilo napeto i preceno Ciku streljanjem..

samo da ne bude gore.. sta su dve stranice uporedjujuci sa dnevnikovim 53

eh jos sam i foliju skinuo pre toliko godina.. sad je kasno za zamenu

ps hvala na moralnoj podrsci, inboks ih je prepun ;)



E jebiga, peh sa tim stranicama. I ja imam strah od toga da nesto sto sam nabavio pre 10 godina i jos uvek nisam procitao da nema neku stamparsku gresku onda ne mogu da zamenim strip kad je rasprodat.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2204 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/06/2024 : 09:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pred neki dan pročitao prethodnika Demona, Svemirsku braću i ovo je prvi put da mi je legla ta priča. Mislim, kao klincu mi je bila super ali kad sam je čitao kasnije mi je bila prerazvučena i dosadna. Ovaj put mi je baš dobro legla. Svidjelo mi se kako se polako gradi napetost i kako je Nolita majstorski iskombinirao smiješne djelove sa Čikom i Ikarovim perom i one ozbiljne, sa Helingenom i Akronijcima. Evo, tek sad, sa 45 na grbači mogu priznati da su Svemirska braća klasik!

(Iako je završni obračun grozno zbrzan i iako je čudno što Zagor sa sobom nosi čarobne gljive nekog vrača i konzumira ih kad nije siguran - tako nešto se nikad prije ni poslije nije pojavilo u serijalu)
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/07/2024 : 22:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
A fino nisam do danas video da ste nesto napisali ovde nakon moje prosle poruke
(going going i pcoro)

Uglavnom danas 13. jul 2024 sam konacno
procitao do kraja "Divove dobra i zla" ;)
(na trenutke sam mislio da necu doci do kraja zbog neke slabosti ali provukao sam se i ovaj put :) )

Ne moze se reci da sam procitao kompletno posto su falile dve stranice u mom primerku odabranih prica ali ipak nesto nalik kompletnom :)

Sem tih stranica koje su falile otisak je tu
i tamo bio bedan, steta da je tako bilo a o toliko vaznom izdanju je bilo rec.

Cini mi se da je bilo posle jos izdanja ove price.. da li je neko od njih koliko toliko ultimativno? :)

Voleo bi da VC uradi kolekcionarsko izdanje u vecem formatu :)
Sto ne podeljeno u tri knjige

Ne toliko mozda zbog same price nego vise zbog crteza u pojedinim delovima :)

Sto jes, jes ipak sam jedan od Ferijevih svedoka (hm jel se tako nazivaju fanovi?).

Lepo je bilo i procitati tekstic Djoleta (Vlade Tadica) coveka koji je toliko bio prisutan medju nama obicnim smrtnicima forumasima i ovde i na DW forumu.
Povremeno smo se "culi" preko PM ako sam imao neko pitanje ... i komunikacija je obicno tekla fino.

Da zavrsim tamo gde je krug poceo..
ima stripova koji su me posteno "izmucili/namucili"
uglavnom muke budu nagradjene kao u ovom slucaju i recimo sa Eternautom
a ponekad to ode nekim drugim putem kao recimo sa Alvar Mayorom :)

Kao ljubitelj stripa sretan sam sto sam bio u prilici procitati.. neka fantasticna dela devete umetnosti..
neki koji su to zasluzili najmanje kao ja nisu imali tu srecu..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 13/07/2024 22:07:10
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4432 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 16/07/2024 : 07:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
nekako mislim da si zakasnio
mislim da je pravi dozivljaj kad procitas prethodne epizode sa Helingenom a i sa drugim likovima koji se pojavljuju
kad ti je Zagor omiljeni junak
i kad si klinac koji jos nije doziveo i saznao jake stvari u zivotu
i onda ti ova prica dodje kao nesto zasita posebno

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 17/07/2024 06:58:14
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 16/07/2024 : 10:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pametno zboris amemiya :)
Izgubio sam ja kontakt sa zagorom odavno
a nekada sam ga bas voleo
U ono davno vreme ako nisi bio malo stariji
su mozda divovi dobra i zla bili prvo upoznavanje sa Helingenom :)
Tada je sve bilo drugacije..
no meni je i tada bilo dobro ruku na srce
Sad kad sam eto procitao divove kompletno voleo bi izvaditi zs kompletic ove price
ali taj je u 15 random kutija za cipele i to zaturenih na najgore mogucem mestu
pa ce malo potrajati

Hteo sam malo pogledati na sajtu o Helingenu
i vidim ima barem 8 pojavljivanja :)
+ fanta ciko
helingen 7 prica ima 30 strana topika ovde na forumu
izgleda su se ljudi bas zabavljali

poznavaoci foruma..
jel sve o Helingenu sakupljeno negde u jednu temu? Potrazicu malo dalje i sam ali .

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3458 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/07/2024 : 15:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ja sam pred neki dan pročitao prethodnika Demona, Svemirsku braću i ovo je prvi put da mi je legla ta priča. Mislim, kao klincu mi je bila super ali kad sam je čitao kasnije mi je bila prerazvučena i dosadna. Ovaj put mi je baš dobro legla. Svidjelo mi se kako se polako gradi napetost i kako je Nolita majstorski iskombinirao smiješne djelove sa Čikom i Ikarovim perom i one ozbiljne, sa Helingenom i Akronijcima. Evo, tek sad, sa 45 na grbači mogu priznati da su Svemirska braća klasik!

(Iako je završni obračun grozno zbrzan i iako je čudno što Zagor sa sobom nosi čarobne gljive nekog vrača i konzumira ih kad nije siguran - tako nešto se nikad prije ni poslije nije pojavilo u serijalu)



Sjećam se da sam među prvima oborio tu priču i ostajem pri tome. Idejno je priča dobra al ostajem kod toga da je tu Nolitta vidno umoran od Zagora i da je cila priča otfrlje napravljena. Jako sam razočaran s tom pričom i kultnim statusom koju uživa.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/07/2024 : 20:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ti's lud
najbolji Zagor ikad i maestralni Nolitta
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3458 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/07/2024 : 20:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Očekiva san takvu reakciju

Stinky znaš da mi je drag Nolitta al draža mi je istina.

U ovoj priči vidljiv je sav zamor autora s likom kojeg je stvorio.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/07/2024 : 20:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa i meni si ti drag
al' ovdje klasično nemaš pojma:)

sve je totalni vrh u priči, nema nikakvog zamora. jbte, pa tu Hellingen paktira sa svemircima, i Zagor se mora spustiti u najdublje ponore bitka da bi doskočio ovom nepobjedivom neprijatelju, koji vlada tehničko-instrumentalnim umom. strijelama obara leteće svemirce, a tek kad samim lukom, vrškom luka počne tamaniti akkronijance, to je kulminacija na kvadrat! neopisivo dobra priča, i promišljena.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/07/2024 : 20:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno da li ti tolerira ispade ili ne?

"stinky
stripovi.com suradnik

Posted - 01/10/2014
nemate vi pojma
jedino Ponchu toleriram ispade, po Wolff-Leibnitzovoj metodi toleriranja ispada

sta li mu je ovaj vulf l. dovraga, prokletstvo

inace jos nisam nasao onih 2 strana koje fale u mom primerku..ali doci ce neki dobar dan.

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/07/2024 : 20:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
naravno da ponchu toleriram ispade
matori, poncho je za sve vas avion
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 23/07/2024 : 20:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sto jes, jes
ne znam coveka ali ako pingvin kaze da je tako, mora da je tako :)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2024 : 02:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky



sve je totalni vrh u priči, nema nikakvog zamora. jbte, pa tu Hellingen paktira sa svemircima, i Zagor se mora spustiti u najdublje ponore bitka da bi doskočio ovom nepobjedivom neprijatelju, koji vlada tehničko-instrumentalnim umom. strijelama obara leteće svemirce, a tek kad samim lukom, vrškom luka počne tamaniti akkronijance, to je kulminacija na kvadrat! neopisivo dobra priča, i promišljena.



I ja imam osecaj da je Nolitta tu pokusao da nadmasi sebe i napravio ultimativnu epsku epizodu: Helingen se udruzuje sa vanzemaljcima, znaci nikad veca pretnja po opstanak Darkvuda ali i cele planete Zemlje. Zagor mora da prodje kroz ritual inicijacije, kad skelet Rakuma ustaje i vrsi primopredaju svetog oruzja i daje ga Zagoru, tada je i prvi put spomenuto u serijalu da Zagor nije samo obican covek koji je izabrao svoju sudbinu da bude to sto jeste vec da je Zagor predodredjeni, odabrani junak od strane vise sile (Manitua) da bude taj koji ce preuzeti sveto oruzje i odbraniti Zemlju. To je dakle zapisano, predodredjeno, to je sudbina, to je Zagorova gotovo mesijanska uloga.
Odlicno se time pozabavio Sclavi u Demonu ludila, a onda su tu istu ideju dodatno razradili i uoblicili Burattini sa Nultom godinom Darkvuda i Bosseli povezavsi Zagorovo poreklo i sa Atlantidom i Pahanom, kao i sa africkom mitologijom i Dambalahom.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3458 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/07/2024 : 09:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

pa i meni si ti drag
al' ovdje klasično nemaš pojma:)

sve je totalni vrh u priči, nema nikakvog zamora. jbte, pa tu Hellingen paktira sa svemircima, i Zagor se mora spustiti u najdublje ponore bitka da bi doskočio ovom nepobjedivom neprijatelju, koji vlada tehničko-instrumentalnim umom. strijelama obara leteće svemirce, a tek kad samim lukom, vrškom luka počne tamaniti akkronijance, to je kulminacija na kvadrat! neopisivo dobra priča, i promišljena.



heh moramo malo zatalasat močvarnu vodu.

Ma ne sporim ideju, sporim izvedbu. A ona je na momente fušeraj. Ja tu ćutim iz nevješte scene u nevještu scenu zamor. Nollita se želi maknit od Zagora, ima razlog zašto mu se nikad nije vratio dok Mister Nou jest (i to kako-veličanstveno).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/07/2024 : 09:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nije se više trebao vraćati, kad je napisao sve: Zagor se sad bori čak i sa svemircima! To su godine Nolittine najveće snage, piše maestralne Mister Noove, nešto prije je pisao najbolje Zagore, o kakvom zamoru pričaš? Zašto bi onda pisao ovakvu priču, veću od života, na preko 400 str.?? Valjda mu je to najduži Zagor ikada.

Samo onaj uvod u priču, na preko 100 str., s lijepim humorom, red humora, red ozbiljne puzajuće jeze, tako se to radi. Nolitta namjerno drži napetost, ništa ne otkriva, samo znamenuje. Takvo odgađanje radnje nije za ove tutleke, koji traže zombije i gluparenje još prije nego je strip otpočeo, ali za tebe, starog znalca, ovo bi trebalo biti ono pravo!

A da ti to ponoviš? Sad ti je pravo vrijeme po ljetnim vrućinama da čitaš kako je Zagor jeo male meskalne kaktuse i komunicirao s Tawarom, i to sve samo zato da bi otkopao grob!! A to je mogao i bez transcendencije, dosta da je uzeo lopatu i provjerio. Praviti misterij iz ovih redovnih, banalnih stvari, to je Nolitta at his best!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/07/2024 : 10:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
a onda su tu istu ideju dodatno razradili i uoblicili Burattini sa Nultom godinom Darkvuda i Bosseli povezavsi Zagorovo poreklo i sa Atlantidom i Pahanom, kao i sa africkom mitologijom i Dambalahom.



Ah, trebao bih sve to ponoviti da vidim kako stoji, no, ovako na prvu, ići sad tu nešto racionalizirati i razrađivati, to je već pad, degradacija ideje. Sedam gradova Cibole je jedan od naj Zagora, ne zbog tog usputnog povezivanja Zagora i Atlantide, nego zbog predobre pustolovine u neoklasičnom stilu. A u Burattinijeve izvedbe već odavno sumnjam, tako da ni ono što sam ili smo nekada voljeli i priznali, sad mi je sve to pod velikim znakom pitanja, jer se Burattini pokazao kao teški nemač pojma. Naknadno, dakle, i Nulta godina dolazi u pitanje.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3458 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/07/2024 : 11:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Nije se više trebao vraćati, kad je napisao sve: Zagor se sad bori čak i sa svemircima! To su godine Nolittine najveće snage, piše maestralne Mister Noove, nešto prije je pisao najbolje Zagore, o kakvom zamoru pričaš? Zašto bi onda pisao ovakvu priču, veću od života, na preko 400 str.?? Valjda mu je to najduži Zagor ikada.

Samo onaj uvod u priču, na preko 100 str., s lijepim humorom, red humora, red ozbiljne puzajuće jeze, tako se to radi. Nolitta namjerno drži napetost, ništa ne otkriva, samo znamenuje. Takvo odgađanje radnje nije za ove tutleke, koji traže zombije i gluparenje još prije nego je strip otpočeo, ali za tebe, starog znalca, ovo bi trebalo biti ono pravo!

A da ti to ponoviš? Sad ti je pravo vrijeme po ljetnim vrućinama da čitaš kako je Zagor jeo male meskalne kaktuse i komunicirao s Tawarom, i to sve samo zato da bi otkopao grob!! A to je mogao i bez transcendencije, dosta da je uzeo lopatu i provjerio. Praviti misterij iz ovih redovnih, banalnih stvari, to je Nolitta at his best!




I dalje ne sporim ideju već izvedbu. A tu iščitavam umor.

Hmm apropo kasnije linije s podrijetlima, zna je Bure radit dobre stvari, samo nije zna stat na vrime. Odlučio se bavit rušenjem rekorda i nabijat stranice.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4438 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/07/2024 : 15:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sta je Gore od to dvoje, nulta godina ili zagor Kao dambalah. Sedambgradova je lijepa pustolovina za djecacku dob. Nedavno Sam je opet citao i nije me se dojmila Kao prvi put. Prvi put doduse nisam procitao zadnji Dio price.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3458 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/07/2024 : 07:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Ne znam sta je Gore od to dvoje, nulta godina ili zagor Kao dambalah. Sedambgradova je lijepa pustolovina za djecacku dob. Nedavno Sam je opet citao i nije me se dojmila Kao prvi put. Prvi put doduse nisam procitao zadnji Dio price.



Da ,slabo se prepričava i objašnjava.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4438 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/07/2024 : 09:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nema se sta za prepricavat. Radnja je jednostavna. Prva epizoda koja uvlaci zagora u misterij atlantide Pa ima poseban status
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3458 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/07/2024 : 10:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Nema se sta za prepricavat. Radnja je jednostavna. Prva epizoda koja uvlaci zagora u misterij atlantide Pa ima poseban status



Sarkastičan sam :)
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4438 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/07/2024 : 10:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Znam. referiras se na buretove traktate
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000