forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hachette Srbija - Marvelova kolekcija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/07/2024 : 20:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv Macanov tekst. Šteta ga je izostaviti kada Markos bude radio reprint.



Resistance is futile.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2639 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 10/07/2024 : 23:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by borg

Ma i ja bih voleo da imamo Kapetana Srbiju. Kapetana Hrvatsku, i sve ostale kapetane, koji će petlićima da pričaju šta znači boriti se za svoju zemlju, voleti svoju zastavu, negovati prave vrednosti, biti ponosit građanin date zemlje. Živeti i umreti za svoju zemlju. (...)



Evo ti ga, prizvao si ga:



😆

Edited by - jagodanbg on 11/07/2024 11:04:56
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/07/2024 : 23:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
10. Zapanjujući X-meni: Opasna

Neko je to nama gledao Star Trek, onu epizodu kada hologramska soba oživljava, tj postaje svesna sebe, pa zarobljava Pikarda, Datu i družinu (ili to beše u dve povezane epizode?). Kako su se samo setili da maznu tuđu ideju?
Dijalozi su isprazni i u funkciji prelaska na sledeću stranu.
Jedna od najlošijih knjiga u serijalu. Gora mi je samo 3. knjiga. Na koju se ova direktno nastavlja.
Slova suviše sitna, kao što je Aleks već primetio ranije. Ali ovde to dođe do izražaja jer su negde dodatno smanjivana da bi stala u XS-oblačić.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 23/07/2024 23:46:42
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1425 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 24/07/2024 : 09:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Sećam se da je to kad je izlazilo uživalo hvalospeve i od publike i od kritike, i da mi tada nije bilo jasno zašto. Sad još manje 😉
Šalu na stranu, pamtim da je bilo pitko i čitljivo, tada mi je znanje engleskog bilo skromnije pa sam imao problema da se izborim sa nekim serijalima sa mnogo teksta i tupljavina, ali ništa više od toga.

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!

Edited by - henry on 24/07/2024 09:44:48
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/07/2024 : 10:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Derdevil - Ponovo rođen (Hachette #9), mi je bio odličan kad sam ga prvi put čitao, ali tada u okviru celokupnog Milerovog opusa i nisam dovoljno shvatao, kao sada kad sam ga ponovo prešao, da je zapravo remek-delo, i da nije ništa slabiji od Betmen - Godina prva, od istih autora.

Nažalost, od tada se tako dobri stripovi teško mogu očekivati od Marvela, jer su kasniji autori, pre svega crtači, zaduženi za režiju i konačni izgled, otišli totalno drugačijim, pogrešnim, putevima od Mazzucchellija ovde (pod Milerovom navigacijom).
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 25/07/2024 : 23:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
12. Čuvari galaksije: Kosmički Osvetnici

Prvo da pohvalim ovaj detaljan opis kreatora stripa. I tako bi trebalo svaki strip obogatiti, popisom ljudi koji su doprineli stvaranju stripa. A ne kao Dizni da zabrane čak i potpis table...

[url=https://ibb.co/kx3t811][/url]

Ali ono što mi je malo krivo jeste da postoji potpis za zvučne efekte. A zvučnih efekata gotovo nigde. Gotovo gluv strip sa tog aspekta. I ta dimenzija malo fali kod "novih" marvela...

Što se stripa tiče, prijatno me iznenadio. Jedna solidno upakovana priča. Prilično zaokružena, koliko to marvelov zakon beskonačnosti dopušta.
Dijalozi dobri, radnja fluidna, družina zanimljiva. Dobar miks. Vozi dobro strip.
Crtež... Moglo je to bolje...
Jedna od tanjih, oko 140strana sa sve bonus materijalima. Ali nudi više nego što sam očekivao.
Preporuka za ovu knjigu.

Tehnički, moj primerak ima malo širu riknu od knjiškog bloka. Odstupanje nije veliko, ali se primeti.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 26/07/2024 00:11:41
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/08/2024 : 01:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
11. Građanski rat

Ne znam kakav utisak imam o ovom stripu.
Ona replika Kapetana Amerika sa kraja gde kaže: Mi se više ne bijemo za ljude, mi se sada samo bijemo (parafraziram) vredi celog stripa. I to ume da bude suštinski opis velikog procenta superherojskih stripova.

Ideja je odlična. Ima ovde više odličnih promišljanja. Ako prodajemo oružije, mora se registrovati onaj ko barata tim oružijem. Da se obuči i postane odgovoran. Ali šta ako je čovek rođen kao oružije?
Da li neko mora biti odgovoran za njega ili se on sam mora obučiti i registrovati?
Pa onda imamo podele među superherojima nalik onim u Americi, na demokrate i republikance.
Dok jedni (Ironman) pozivaju na ozakonjenje, drugi (Kap. Amerika) pozivaju na slobode i ideale.
Imamo i treću stranu, (X-ljude) koji nisu ni za jedne ni za druge.
Takođe u jednom trenutku Kapetan Amerika na pitanje koga će da dobiju na svoju stranu odgovara: ljude sa ulice... Daredevil i još neke nabraja, koji su kao i on, odrastali siromašni. A sa druge strane imamo Tonija Starka, Ričardsa i druge bogataše...
Zanimljivo je i to što je Toni, uprkos jasnoj logici ipak predstavljen kao negativac, time što je odlučeno da pritvara neregistrovane i što je kreirao roboTora koji je napravio razdor. Mislim da je to urađeno sa namerom da se Kap. Amerika predstavi opeeeet kao zvezda vodilja, večiti pozitivac, ideal amerikanca.
Smaraju i jeftini zapleti koji su tu samo da bi došlo do epskih borbi između Gvozdenog i Kapetana. Tipa ona scena kada Toni kaže Stivu: daj mi samo pet minuta da te ubedim, i Kap. mu pruža ruku i prevari ga. Očekivano bi bilo da baš Kapetan Amerika vodi dijalog pre borbe. A i to poturanje zamke kroz pružanje ruke mi ne ide uz lik.

Ajde, da ne otkrivam previše za one koji prvi put čitaju, pa ću reći uopšteno:

Odlična zamisao, odlična ideja, zanimljiva promatranja, jeftin zaplet, prazna razrada. Crtež dobar, jasan, izražajan.
Marvel kao da je upao u zamku beskonačnosti i ne može da odradi jednu priču na 200ak strana a da bude dovoljna čitaocu. Nego posle dopunjuje sa bezbroj ukrštanja itd.

Hajp koji uživa ova knjiga mi je opravdan samo po pitanju ideje, ali ne i po pitanju realizacije iste.
A opet, ideja, promišljanja i neke replike vrede ponovljenog čitanja.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20896 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2024 : 08:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Potanak je Građanski rat

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7465 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/08/2024 : 09:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Do 10-og sam uzeo sve. Posle toga, samo premijerne i samo ako koliko-toliko valjaju.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000