forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1025

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4720 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 26/07/2024 : 18:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A, odlicno! Nisam to znao. :)




Kaj sploh vas slovenčke uče v šolah? Nije da imate preveč lastne zgodovine

Go kneel and weep
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46984 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/07/2024 : 18:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A, odlicno! Nisam to znao. :)






Nisi puno propustija

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/07/2024 : 19:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mozda i nije najbolji topic za ovo pitanje, ali mislim da ce posluziti... Ako mi moze netko objasniti sto znaci rijec "grička"? Kao iz Grčke ili je nesto drugo? Kod nas rijec "grič" znaci malo brdasce, a valjda nije to to. Ili je do nekog imena?



Već vidim englesko izdanje:

El Greco Witch


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/07/2024 : 19:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

quote:
Originally posted by Peyo

Čini se kao kandidat za izdanje godine.

Duplirat će se.



I kandidat za najgoru naslovnicu fibre...



Volim atraktivnu naslovnicu/korice, ali puno važnije mi je ono između korica.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2004 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/07/2024 : 20:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:

Skenovi originala., da se vide svi detalji



Dakle, svojevrstan Artist's Edition.
Može!

(Još da je i 1:1 dimenzijama..
ali, to je već fantaziranje )

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1025 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 26/07/2024 : 21:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Stavio je Markos primjer table na Facebooku

Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/07/2024 : 21:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Auuu, pa ovo je fenomenalno!

Ove godine Fibra razbija. Nikad mi se nije desilo da kupim više Fibri nego svih drugih izdavača zajedno. :)
A vidi se po ovom stripu zašto.
Uvek se teži perfekciji.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/07/2024 : 21:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
javno pohvaljujem markosa. eto nekaj i od njega.

... kud 40 eura, pa daj stisni to na 30

haha, alba će svisnuti:))
... pa ipak je on ovo pokrenuo i doveo do markosovog izdanja svojim šlampavim:))

ps - baš mi je drago što se kenjo2 zeznuo i kupio albagričku:)
ps2 - baš mi je drago što je frano započeo čitavu polemiku i pogurao sve ovo
ps3 - baš mi je drago i zbog duplog što se mučio, tražio, hodao ko po jajima i na kraju uspio
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/07/2024 : 22:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kifi

quote:
Originally posted by Peyo

Čini se kao kandidat za izdanje godine.

Duplirat će se.



I kandidat za najgoru naslovnicu fibre...



Volim atraktivnu naslovnicu/korice, ali puno važnije mi je ono između korica.


Slazem se, iako stvarno ne vidim po cemu bi ovo bila najgora naslovnica, u cemu je tocno problem?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/07/2024 : 22:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:

Skenovi originala., da se vide svi detalji



Dakle, svojevrstan Artist's Edition.
Može!

(Još da je i 1:1 dimenzijama..
ali, to je već fantaziranje )


Sirina originala je preko pola metra, to bi bilo malo previse, ipak;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/07/2024 : 22:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

javno pohvaljujem markosa. eto nekaj i od njega.

... kud 40 eura, pa daj stisni to na 30

haha, alba će svisnuti:))
... pa ipak je on ovo pokrenuo i doveo do markosovog izdanja svojim šlampavim:))

ps - baš mi je drago što se kenjo2 zeznuo i kupio albagričku:)
ps2 - baš mi je drago što je frano započeo čitavu polemiku i pogurao sve ovo
ps3 - baš mi je drago i zbog duplog što se mučio, tražio, hodao ko po jajima i na kraju uspio


Duplom i Melini pripadaju sve zasluge, ja sam tu samo bio katalizator koji je osigurao uvjete… i pobrao lovorike.:)

A cijena s 20% popusta koji Fibra cesto daje izadje 32 eura, tako da smo tu negdje.

Allba je napravio sto je mogao s materijalima koje je imao. Nema potrebe za zluradoscu, nije lijepo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8138 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/07/2024 : 23:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kifi

quote:
Originally posted by Peyo

Čini se kao kandidat za izdanje godine.

Duplirat će se.



I kandidat za najgoru naslovnicu fibre...



Volim atraktivnu naslovnicu/korice, ali puno važnije mi je ono između korica.


Slazem se, iako stvarno ne vidim po cemu bi ovo bila najgora naslovnica, u cemu je tocno problem?

Iskreno ni meni se ne sviđa, ali pokazujem veceras ljudima kako izlazi gricka i svi redom komentiraju kako je naslovnica uzas. Valjda im izgleda neuredno. Jbga... don't kill the messenger.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/07/2024 : 00:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ajme, znam da Marko ne podnosi najbolje kritiku i znam koliko je truda i ljubavi uloženo u ovaj projekt, ali baš baš mi naslovnica nije legla nikako. Koliko je god unutra to fenomenalno toliko mi je naslovnica razočarenje .... Sorry 🙏🙏🙏😁😁😁😁
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1954 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/07/2024 : 00:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Jel ide možda onaj kartonski omot, kao kod Brodecka, Eternauta, na primer?
Bilo bi lepo bar nešto slično, za absolut izdanje. :)




Pa ja sam odmah dao predlog. Nemam srca biti grub kao vi.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 27/07/2024 00:10:32
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2004 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 27/07/2024 : 02:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sirina originala je preko pola metra, to bi bilo malo previse, ipak;)




Znači, kažeš, ima šanse za kolekcionarsko
odmah nakon Jérômea 5 i Shang-Chija?



No sad ozbiljno:
apsolutno pozdravljam izvedbu,
iznimno mi se sviđaju ovakve stvari.
Originalne table sa svim detaljima
su mi općenito fascinantan prizor.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29157 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/07/2024 : 07:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nemam problema s kritikama, samo me zanima objasnjenje, sto je tocno toliko ruzno?

Dakle:
imajte u vidu da naslovnica ne postoji, nego se mora uzeti kadar iz stripa
Imajte u vidu da je format 30x22 pa da taj kadar mora odgovarati tom formatu
Imajte u vidu da bi kadar po mogicnosti morao biti bez oblacica
Imajte u vidu da je ovo prvo izdanje koje umjesto crnih fleka donosi sliku crteza u punoj ljepoti, sa svim detaljima
Pa se to htjelo naglasiti kadrom u kojem su vidljive intervencije bijelom temperom, gdje se vidi potez kistom itd itd

Trouble will find me
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6458 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/07/2024 : 08:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica udara porukom.
Želi se prikazat original.
I detalj.
Dorada bijelom temperom na licu djevojke nikad nije zamišljena da se osjeti u tisku.
Ovdje se može vidjeti kako je Stari štrikao i slikao, dorađivao, griješio i rasturio.

I sad su tu dvije krajnosti glede izdanja..
Zacrnjeni Alija.
Prosvjetljeni Marko.

Ono prvo novinsko, je najbolje jer je za njega tehnički nacrtano i pripremljeno.

A i taj novinski papir, med i mljeko :)




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6458 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/07/2024 : 08:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ne blista.
A, super je.

:)
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 27/07/2024 : 08:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Siguran sam da ima dosta ljudi koji shvaćaju tehničku stranu odabira (format, bez oblačića) ali to na stranu, zar nije jasno čemu ovaj odabir?

Odabrati crtež s korekcijama je u slučaju Maurovića i Gričke vještice čista petica iz vizualne komunikacije i dizajna, bolje ne može.
Isti priča priču o periodu, tehnici, autoru, svijetu stripa prije digitalne sterilnosti - a o kojoj smo nedavno pričali uz Cestu i dovikivali se preko livade..

Tako se radi naslovnica. Ne vidim komentar da je naslovnica ružna kao kritiku, više neko osobno mišljenje i ukus koji nije nešto vele informiran a ni širok.
A sad koliko će to ili neće uvridit nekoga, svakako mi namjera nije al kažem kako je. Dobar dizajn nije isto šta i 'lijepa' naslovnica, nego dobar dizajn.

Možda bi nekima bolje sjela ovakva korekcija korekcije - https://i.imgur.com/NLy2ogu.png
Bježim, jer vidim da frano i 5 rusa trče preko livade na mene s kosirima u ruci radi ove pošalice

Edited by - netkotreci on 27/07/2024 08:59:38
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13098 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/07/2024 : 08:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Nema potrebe za zluradoscu



ma kakva zluradost
ja se, ipak, malo šalim

naslovnica je dobra

baš mi je drago da se uobičajeni fibraši meškolje i znoje oko naslovnice. hihihi. nije im sjelo. hihihi.

:))
Go to Top of Page

dupli
Senior Member

Croatia
1017 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/07/2024 : 09:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Dečki dragi, hvala vam na ovoj kritici.
Do sada zaista nisam mogao razumjeti neke stvari iz naše prošlosti.
Na naslovnici imate portret najljepše i obožavane djevojke starog Zagreba.
Ljepotica čiji izraz ni sam veliki Maurović nije mogao uvijek uhvatiti i morao se korigirati.
Portret netom što je spašena s lomače i trenutak kad, ne vjerujući da je itko može voljeti, sebi kaže da je to vratolomno spašavanje napravljeno samo da bi je se opet porobilo kao ljubavnicu,
Što je moglo proči krivo da hrpa ljudi portret te lijepe žene proglasi nečim najružnijim, skoro odvratnim?
Hoćemo li je i demonstrativno spaliti na lomači?
Nevjerojatno da je i ova knjiga praktički doživjela takvu sudbinu.
Sad mi je jasno o čemu je ovaj roman.
Melina, nisam siguran jesi li i ovo imala u primisli, ali nabola si majstorski! 🙂
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6458 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/07/2024 : 09:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo je primjer ljudske suradnje u digitalnoj eri. Preko scoma.

Netko idejom, netko znanjem i trudom, netko kapitalom i evo - na dobro je izašlo.

Aliji s ljubavlju.
Ajde, i Andriji hvala.

I u to ime,
Pesma.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6458 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 27/07/2024 : 09:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I Zagorki, fala :)
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

438 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 27/07/2024 : 09:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nemam ja problem ni sa slovima ni tekstom. Maurović je sjajan crtač, ali definitivno ovaj izraz lica nije pogodio ni pod razno. Jednostavno mi je jako odbojno. Kupiti ću ja Gričku sa ovom ili drugom naslovnicom to nije upitno.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1531 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 27/07/2024 : 09:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
uzeo bi to i sa franom i stinkijem na naslovnoj..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page
Page: of 1025 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.2 seconds. Snitz Forums 2000