forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Epicenter Comics
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/07/2024 : 02:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Procitah strip i ostavih komentar i ocenu ovde: https://www.stripovi.com/recenzije/jedno-doba-jedna-prica-jdjp-phpr-3-krv-i-led/2868/

TLDR: 8/10, nije mi se svideo Lavcraftian obrt, kraj izvadio. Crtez i izdanje fenomenalni. Mozda bi mat papir bio bolji jer sam bas imao probleme sa odsjajem dok sam citao (stvar ukusa).
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7092 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/07/2024 : 22:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sta je The Valley of the Shadows?


To je Tex Magazine koji je izasao prosle godine za 75. godisnjicu Texa i crtalo ga je 8 ponajboljih crtaca.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7092 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/07/2024 : 22:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Nego ja ne kapiram kako je MSRP za ovaj strip samo $17.99. Pa obican TPB ovde je sada $14.99. Stripovi slicne velicine tvrdih korica koji su prevodi iz evrope ovde sada nisu ispod $29.99. A slicni na Kickstarteru (npr Exile od Krieka) su $40 pa navise. Marshall Bass mekih korica ce biti $24.99.

Mislim lepo je to za kupce ali se bojim da ne steti firmi na duze staze. Znam da je entuzijazam u pitanju ali ipak meni je ovo nerealno niska cena.


Istina je. Za tvrdokoricni strip, 9” x 12” formata, cijena je preniska.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7092 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/07/2024 : 23:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Procitah strip i ostavih komentar i ocenu ovde: https://www.stripovi.com/recenzije/jedno-doba-jedna-prica-jdjp-phpr-3-krv-i-led/2868/

TLDR: 8/10, nije mi se svideo Lavcraftian obrt, kraj izvadio. Crtez i izdanje fenomenalni. Mozda bi mat papir bio bolji jer sam bas imao probleme sa odsjajem dok sam citao (stvar ukusa).


Meni je taj dvostruki obrat najjaca stvar inace bi mi strip bio normalni strip o prezivljavanju, uz naravno abnormalno dobar Frisendin crtez. Nadam se da Frisenda poducava nekog mladog crtaca jer taj osjecaj i znanje se moraju prebaciti na slijedecu generaciju. Netko mora nastaviti niz: Milazzo - Frisenda - ?

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 27/07/2024 : 02:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.
Meni je taj dvostruki obrat najjaca stvar inace bi mi strip bio normalni strip o prezivljavanju, uz naravno abnormalno dobar Frisendin crtez.



Razmisljao sam o ovome. Kao mali sam citao horor kada je bio popularan (kraj 80tih, rane 90te) i iako sam donekle voleo Barkera i Kinga, Lovecraft mi nikako nije lezao (a ni i kasnije isto kada bih probao). Ne znam zasto. Ali ovaj strip bi meni bio cista desetka da je upotrebljen twist kao u Jacob's Ladder filmu nesto u stilu da je glavni lik to samo sanjao dok u komi lezi i umire od onog prvog udarca na pocetku stripa. Onda bi mi leglo jer bi to postojalo samo u njegovoj glavi (tesko mi da suspendujem belief da one "utvare" postoje u istom svetu sa Napoleonom i rusima itd...) a to bi dalo i elemente psiholoskog trilera.

Naravno, to je samo moj ukus i razmisljanje, video sam da je tebi i mnogima strip bas ovako fenomenalan.

Sto se tice papira, koji je razlog sto si se odlucio na sjajni? Fibra stampa na mat i stripovi izgledaju odlicno a imam i dosta americkih izdanja na mat papiru (npr The Last Queen nedavno bas izdat) koji je u boji a npr. Spaghetti Bros. koji je crno-beli. Ja nisam imao predrasude prema sjaju ali kad sam citao bas mi je smetao odsjaj (napolju od sunca a unutra od sijalice) i morao sam da naginjem strip pod uglom da ga izbegnem. Nije to veliki problem i lepo je i ovako ali me zanima da li si imao neki konkretan razlog. Sumnjam da je cena jer koliko vidim ti i onako ides u bankrot sa $17.99 za ovo...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7092 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/07/2024 : 03:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by D.J.
Meni je taj dvostruki obrat najjaca stvar inace bi mi strip bio normalni strip o prezivljavanju, uz naravno abnormalno dobar Frisendin crtez.



Razmisljao sam o ovome. Kao mali sam citao horor kada je bio popularan (kraj 80tih, rane 90te) i iako sam donekle voleo Barkera i Kinga, Lovecraft mi nikako nije lezao (a ni i kasnije isto kada bih probao). Ne znam zasto. Ali ovaj strip bi meni bio cista desetka da je upotrebljen twist kao u Jacob's Ladder filmu nesto u stilu da je glavni lik to samo sanjao dok u komi lezi i umire od onog prvog udarca na pocetku stripa. Onda bi mi leglo jer bi to postojalo samo u njegovoj glavi (tesko mi da suspendujem belief da one "utvare" postoje u istom svetu sa Napoleonom i rusima itd...) a to bi dalo i elemente psiholoskog trilera.

Naravno, to je samo moj ukus i razmisljanje, video sam da je tebi i mnogima strip bas ovako fenomenalan.

Sto se tice papira, koji je razlog sto si se odlucio na sjajni? Fibra stampa na mat i stripovi izgledaju odlicno a imam i dosta americkih izdanja na mat papiru (npr The Last Queen nedavno bas izdat) koji je u boji a npr. Spaghetti Bros. koji je crno-beli. Ja nisam imao predrasude prema sjaju ali kad sam citao bas mi je smetao odsjaj (napolju od sunca a unutra od sijalice) i morao sam da naginjem strip pod uglom da ga izbegnem. Nije to veliki problem i lepo je i ovako ali me zanima da li si imao neki konkretan razlog. Sumnjam da je cena jer koliko vidim ti i onako ides u bankrot sa $17.99 za ovo...


Papir je meni stvar ukusa. Ja volim kako crna boja (a i boja naravno) izgledaju na glatkom papiru. Mate, hrapavi papir mora biti specifican (kao Markov) inace moze upiti dosta crne, a o boji da ni ne govorim koju jako ugasi.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 27/07/2024 : 04:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru, super je i ovako, samo neka stripovi izlaze...
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 04/09/2024 : 22:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Uskoro dva nova Texa i jedan Tex/Zagor!

Tex: Relentless
Tex: The Valley of the Shadow
Tex & Zagor: The Omens of War


Sva tri u EC Signature Edition formatu.

https://www.kickstarter.com/projects/epicentercomics/three-new-tex-graphic-novels

Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 06/09/2024 : 23:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Bump teme!

Kickstarter je poceo i za samo dva sata vec je prikupljeno preko 50% !!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7092 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/09/2024 : 06:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Bump teme!

Kickstarter je poceo i za samo dva sata vec je prikupljeno preko 50% !!


Prvi su hardcore fanovi i to je kampanja za tri knjige pa i to pomogne.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12590 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/09/2024 : 13:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Bump teme!

Kickstarter je poceo i za samo dva sata vec je prikupljeno preko 50% !!



Več je na 80% ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
913 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 07/09/2024 : 21:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
90% vec za samo 24 sata!!

Ovo je koliko se ja secam najbolji EC Kickstarter ikada.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000