forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2024 : 08:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ateizam želi dokaz.
Da Bog postoji.

Blentav stav. Skroz.
To bi zaustavilo potragu, zar ne?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 09:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Al, meni to na kraju kad se razloži, sve dođe na x,y,z i t koordinate. Tako da se lako da uprostiti...



Borg,
ti si dobar zbunjeni čovjek. Pojednostavio na x, y, z, t, a ne znaš što je istina, gdje je debljina konja i kako treba mjeriti... Sve ti ovisi o perspektivama, drugim riječima, tvoja zbunjenost je zbunjenost dobrog čovjeka.

x, y, z i t ne daju ništa, oni su irelevantni za pravog mjeritelja. Usput, t nije t, nego se taj četvrti princip zove duša. E sad, što ti znaš o duši, kamo bi je locirao, bi li je lokalizirao i koliko si istražio ili premjerio pitanja duše?

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 09:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ateizam želi dokaz.
Da Bog postoji.



I opet.
Postojanje se ne može dokazati.

Možeš se samo uvjeriti. Ili uvjeravati.
Nijedan od ovih krasnih dobrih i zbunjenih ljudi ne može dokazati da postoji. Ni ti frano ne možeš dokazati da postojiš. Možeš nacrtati konja, možeš se pokazati... ali dokazati ne možeš.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 09:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
tko bi mogao reći što je postojanje??

nakon što sam 24 godine intenzivno mjerio po mjerodavnim misliteljima, i nakon što sam pročitao i izmjerio stotine knjiga o postojanju, dakle, nakon svega toga, mogu malo zamuckivati. na crti od a do b, gdje je a = 1, a b = ne beskonačno, ali, recimo, milijardu, nalazimo se na a + 1,5, otprilike. toliko znamo o postojanju. još se hrvamo kako bismo uopće preveli Aristotelovo ousia
https://hrcak.srce.hr/file/127878

Aristotel ga je dobrano zakomplicirao, jer je pod ousia obuhvatio i tode ti i ipokeimenon, odnosno, on koji je fan sredine, obuhvatio je dva ekstrema u jednom pojmu. dobrim ljudima je sve ovo hodi spat, i misle si: pa kaj onda ak' ne znam kaj je to ousia. nemrem to jesti. a onda odu na forum i traže dokaze o Bogu. bez da znaju tode ti, ousia i tako dalje...

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 10:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote


Evo, tu lijepo vidimo da su već Kvintilijan i Seneka počeli srati kvake. Htjeli su "što", grozničavo su htjeli odgovor na pitanje quod sit, odnosno, htjeli su si dokazati što je postojanje. Međutim, na kraju puta linija tetura do borga i dolazi se do "pojednostavnjenja": ovisi o perspektivi. Postojanje tetura od "što" do "perspektive".

Iz svega ovoga, osobno sam zaključio da ono "što" nije odlučno niti čak mjerodavno pitanje postojanja. Čim otpada "što", otpada i dokaz. Ja nemrem dokazati da postojim... a postojim. Postojanje mi je prikačeno na mene, ne kao "realni predikat", nego jednim nepredmislivim aktom. Rulja ovaj nepredmislivi akt uobičajeno zove Bog. Rulja uobičajeno Boga zamišlja kao nekog tipa s bradom. Ne četnik, ali ipak s bradom. Znanstveno je pak određenje Boga: sve ono čemu ne znaš "što". I tako se moramo klatiti između pučkih predodžbi o tipu s bradom i znanstvenog neznanja. U svemu tome u međuvremenu postojimo, makar ne znam što je to postojanje. Neki su se dosjetili pa skupljaju stripove. Drugi su se još bolje dosjetili, pa izdaju stripove i prodaju ovima koji skupljaju. Ovaj cirkl je urnebesan, pogotovo kad promatraš te likove na scomu. Jedino mi još borg i frano daju malo veselja. I guzica moje M., čija je najvažnija dimenzija na spoju naprijed-pozadi, odnosno debljina. Borg, naravno, ni o ovome nema pojma, on to zove y, skroz siromašno, bogečki i apstraktno. Borg to zove "pojednostavljivanje", a mi vidimo (jer sam upravo pokazao na istaknutom primjeru, primjeru guzice) da nije ništa pojednostavio, samo je zamutio, pogubio se i uškopio. Jer konkretna guzica se ne dobiva ako odrediš x, y i z, nego debljinu, širinu i visinu. Dimenzija širine je najmanje plemenita, pogotovo ako nema visine. Takve raspadnute, mlohave, otužne guzice bez eidosa imaš na svakom koraku, bogec bistrički. Puno tih širokih izvan gabarita ne daju đusa. Visina onda tu popravlja stvar, ali prvenstveno daje odlučni eidos, kojega mi definiramo kao naprijed-pozadi. Time dobivamo ispunjenost, odnosno najplemenitiju dimenziju debljine. Pa si barem možemo olakšati muke što ne znamo što je to - postojanje.

Edited by - stinky on 20/08/2024 10:18:16
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2024 : 10:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
He, he, ... šta je postojanje?
Šta je duša?
To su pitanja prava.


Recmo, prisustvo duše očituje se prisustvom života. Tam gdje se tjelesine kreću, život je prisutan, duša je prisutna.

Mrtvo tijelo možeš šutati do mile volje - neće se buniti.

Šta fali mrtvom tijelu?


Koja dimenzija mu fali?











Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1983 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/08/2024 : 11:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by borg

Al, meni to na kraju kad se razloži, sve dođe na x,y,z i t koordinate. Tako da se lako da uprostiti...



Borg,
ti si dobar zbunjeni čovjek. Pojednostavio na x, y, z, t, a ne znaš što je istina, gdje je debljina konja i kako treba mjeriti... Sve ti ovisi o perspektivama...






Ne Stinky, radi se o drugoj stvari.

Evo prostiji primer od konja, koji svi razumemo. Uzmimo penis i vaginu kao primer.
Šuplje cevi. Pa ipak se kod muškog opisuje dužina a kod ženskog dubina i to zbog funkcionalne anatomije.
I kako opisati tu dužinu muškog? Kad je visuljak, on je primerice dužine 7 cm. Ali kad se propne, jel mu onda visina 15cm? Ili je pak pravilnije reći dubina pošto je šuplja cev? Ili se posmatra u odnosu na ostatak tela pa je dužina jer je izraslina, produžetak? Ali zašto onda za polip koji je izraslina kože merimo visinu a ne dužinu polipa ili mladeža koji je iznad nivoa kože? Ili još gore, mi njihovu dimenziju seciramo na dva dela. Iako je primerice dužina polipa 2cm. Mi kažemo da mu je visina 1 cm jer toliko vidimo iznad kože, i dubina 1cm, deo koji ne vidimo golim okom. A sve to posmatrajući u odnosu na površinu kože, a u nekoj funkciji. Zbog terapije se opisuje tako, jer se ne tretira isto ako je milimetar pod kožom ili 7 milimetara pod kožom.
I zašto se ne kaže dužina vagine u aktu penetracije (u dimenziji vremena) se može produžiti sa osam na petnaest cm nego se kaže da se dubina može povećati.
Ili ako kopaš tunel kroz brdo, pa si stigao do pola, da li je rupa duboka 500m, ili je dugačka 500m?
Kad napraviš tunel onda kažu da je dužina 1000m. Iako je rupa u pitanju, a kod rupa koristimo dubinu.

E, sada, sve ovo gore nije toliko važno zbog detalja, zato sam i pojednostavio i nešto malo iskrivio. Važno je ono što sam rekao i ranije ali me nisi skontao. Pa ću sada drugačije reći.

Istina je da penis ima tu dimenziju koja je meriva u funkciji vremena. A stvar perspektive je kako neki čovek tu dimenziju lingvistički označi. I ne treba mešati nepostojanje sveprihvaćene lingvističke oznake te dimenzije sa dilemom postojanja same dimenzije. Zato sam ja rekao da sam sveo sve na prihvatanje istine da telo ima date dimenzije. A insistiranje na univerzalnoj lingvističkoj oznaci date dimenzije mi nije toliko bitno.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/08/2024 13:06:42
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2024 : 12:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja ću samo parafrazirati Starog;
" ... i kuvcu jednom dođe šlus..."

Dužina, debljina, trajanje ...
Njegove (kuvčeve) jedine dimenzije su kad pogledamo šta se to iz njega uobličilo.

Omjer patnje i sreće.
Tocnije, omjer grešaka i znanja.

To su mjere.




Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 12:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Samo malo, borg,
jesi li ti to upravo lokalizirao dušu u penis i vaginu?? Ja te pitam o četvrtom, objedinjavajućem principu dimenzija, a ti mi počneš o penisu i vagini... :)))

I što da ti sad kažem na ovo.
Hajmo ovako. Prvo, dobar ti je pokušaj, ali si pored mojeg posta o postojanju, osuia i guzici, ipak još kao junior pored seniora. Objektivno gledano, ipak više duše sadržava post u kojem neki čovjek (ako je to čovjek) povezuje ousia i guzicu, nego post koji priča o šupljim cijevima penisa i vagine.

Drugo, i pored iksa i ipsilona, i pored mjerljivih funkcija vremena, nisi opisao istinu, i to ne -pazi sad- čovjeka, ili hajde, konja, nego niti istinu penisa! Iz tvoje ekspertize o penisu ne proizlazi što je istina penisa. Naoko se čini da sve polažeš na dužinu od 15 cm, ali u podtekstu se nazire da ipak pretežeš na funkciju. Ali, braco moj, nisi se izjasnio što je ova "funkcija"?

Jer vidi, ako si barem malo razumio ono o ousia, naše nadpitanje o postojanju, onda naslućuješ ovo: za penis se može tražiti quod sit, jer penis nije ousia, ili da ti kažem razumljivije, penis nema problem postojanja, jer niti ne postoji kao tode ti, cjelina jednog pojedinačnog nešto. Ili pak, ako ti smatraš da je penis tode ti, onda

a) pokaži gdje si ga našao kao samodostatnu cjelinu
b) što je istina penisa: dužina ili funkcija

Naprotiv, budući da penis nije ousia, može se tražiti "što".
Kaj se tiče dužine, ona tebe privlači, no, prijatelju, nisi razumio moju instruktivnu napomenu o dužinama kao preopćenitim određenjima. Na primjeru penisa ću ti to plastičnije objasniti. Uzmi jedan penis od 8,5 cm i jedan od 23 cm. Oba ova sadržavaju dužinu, odnosno, dužina je apstraktno općenito obilježje bilo kakvog penisa. To ti hoće reći da dužina nije istina penisa, makar, ponavljam, tebe privlači. (a ima barem jedan tu na forumu koji je više privučen penisom od tebe, i pravo da ti kažem, tebe ni nisam - do sada- držao za derpea)

Ako smo došli do određenja da dužina nije istina penisa, i ako ti u podtekstu ideš ka funkciji, hajmo vidjeti što je ova "funkcija" i tako ćemo doći do "što" penisa.
Tvoja prazna, apstraktna određenja tu ne pomažu, jer ti bi samo opisivao šuplja tijela. x, y, z i po tome, braco, ne možeš razlučiti penis od drugog takvog x-y-z oblika. Čini se da ni funkcija stavljanja u dubinu ne pomaže. I krastavac možeš staviti, recimo.

Ergo, funkcija nije stavljanje u dubinu.

I neću dalje, jer je prosto, neukusno i nema duše kao post o guzici. Nastavit ćemo ako nađemo duševniji model, i ako sad, bez fige u džepu, želiš pričati o čovjeku, muškom i ženskom. Naime, funkcija penisa se ne može odvojiti od ovog gore pitanja. Ali, povezivanjem s tim odlučnim momentima (muško-žensko), pomičeš se prema tode ti, odnosno prema postojanju i time se već gubi "što", odnosno, sve teže je reći što je istina penisa. Kako god, neke dobre momente i razmatranja mogu dati, no, kažem, sve je to, u osnovi neukusno.

Da ne spominjemo razliku između falusa i penisa, koju sam jednom ispričao na temelju bnonelijevskog muškog, tj. razlike između Texa i Dylana Doga. Pri čemu je Tex na strani falusa, dok Dylan Dog otpada na stranu penisa. Uvođenjem pojma falusa, komplicira se istina penisa. Jer, onaj tko je falus, ne mora se doslovno prljati s kojekakvim ženturačama i glupačicama u blue jeansu, kao što, de fakto, Tex ne mora naganjati blesače, a Dylan Dog mora. O svemu ovome ti nisi ni nama ni sebi položio račune, moj borg, kada si počeo tako goropadno pisati o penisu.

Edited by - stinky on 20/08/2024 12:28:30
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 12:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ja ću samo parafrazirati Starog;
" ... i kuvcu jednom dođe šlus..."

Dužina, debljina, trajanje ...
Njegove (kuvčeve) jedine dimenzije su kad pogledamo šta se to iz njega uobličilo.

Omjer patnje i sreće.
Tocnije, omjer grešaka i znanja.

To su mjere.



Frano, vidim da si stručnjak za penis.
Ti si već bliže od borga o "što" penisa. Ne treba x, y i z, sasvim prikladno (i prikladnije) se može opisati terminima patnje i sreće. Problem nastaje kad želimo opisati same termine "patnja" i "sreća". I tako se moramo stalno spuštati, od termina do termina, dok ne dođemo do ousia. Do postojanja.

Je, dečki, ja vam nemrem pomoći. Nemre se bez dobre stare osuia. Koju čak nemremo ni prevesti na hrvatski. Ni njemački. Ni latinski. A bome ni na indijski, franc.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1983 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/08/2024 : 12:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Editovao sam post, da budem precizniji na šta sam ti odgovorio.
Al nekad čovek umisli da je zid, pa je teško sa njim komunicirati.

A za dušu ti ne mogu pomoći, moraš ju je sam naći. Kažu svi je imaju, pa i ti. Samo pročeprkaj malo. ;)

Al, ko će to znati, stinky...



Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/08/2024 13:04:26
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 13:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

A za dušu ti ne mogu pomoći, moraš ju je sam naći. Kažu svi je imaju, pa i ti. Samo pročeprkaj malo. ;)
Neki vele da se suština nalazi u samoj potrazi, putu. Ne nužno u krajnjem otkrivanju iste.
Al, ko će to znati, stinky...



Je, teško je o duši.
Ali to je ono jedino o čemu vrijedi.
Borg, ja se još veselim kad nađem dušu. Neki dan sam našao dušu Amazonije, i to tu, kraj nosa. Tražio sam Mister Noa i upijao čitavu ovu dušu, koju sam vidio, našao i prepoznao.

Evo, poglečte mene unutar duše, predobri momenti:

Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1983 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/08/2024 : 13:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
E, a evo i stripovski predlog. Pošto vidim u kom pravcu razmišljaš.
Pročitaš From Hell, tu je duša kao četvrta dimenzija. Koju su pokušali locirati pomoću ostalih dimenzija.
Bila bi jako zanimljiva tvoja analiza tog dela.

(ako već nisi pročitao)

Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/08/2024 13:10:23
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 20/08/2024 : 13:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Konj je Euklidov, moraćete njega pitati za dimenzije, i šta je hteo sa tim da kaže.

Što reče Kublaj Kan Marku Polu:

Dokazali smo da kada bismo postojali, ne bi nas bilo.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 13:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

(ako već nisi pročitao)



http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=42141#1485633

ali, sve je to bilo davno... još nisam bio čovjek-znalac
u pravu si, sad bih mogao zanimljivije
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2024 : 13:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Prisustvo duše je vidljivo jos i po svijesnosti.


A, nju, čistu svjesnost mudroga živog bića prekriva njegov vječni neprijatelj - požuda.

I da se ne zamarate mjerenjem, ukoliko vam je svjesnost preveč prekrivena požudom - životinja ste :)


Ima puno životinja međ ljudima :)




Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2024 : 13:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Kad baš zaglibite - tada dobijete (osim životinjske svijesnosti) i životinjsko tijelo.

Tak da od mjerenja životinjskih dimenzija nema neke vajde.

Priroda mjeri to za nas (paleta je šarena) i dobijamo tijelo po zasluzi.


Njihhhiiiiii! Brrr.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1983 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/08/2024 : 13:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Iako si je pisao pre desetak i više godine, zvuči zanimljivo. Ipak, mislim da bi sada bio malo drugačijeg upisa.

Eto, da ti uputim kompliment. (ne za recenziju, nego za to što mislim da si od tada napredovao dosta)


Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/08/2024 14:31:53
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3007 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/08/2024 : 14:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ja životinju ovako mjerim, a još kad se dobro pripremi onda je ko duša.


https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 20/08/2024 : 15:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jedino joj se na ražnju vidi prava duljina hihi...
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 20/08/2024 : 15:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Može i na vešalima, jer su bar jednu obesili za zločin. U srednjem veku.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1585 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 20/08/2024 : 16:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
izvinite sto smetam kad tako fino rostiljate..
(nismo valjda samo ja i sneaksie vegetarijanci?)

ali ovo je zabavno napisano
(tamo sa teme o from hell)

stinky
12935 Posts
Posted - 25/06/2012 : 19:40:54
ne može na sajt.
pa jasno da se ti nećeš prevariti. ovaj strip je teško smeće i galaksijama udaljen
od tvojih etičkih i estetskih koordinata. najbolje bi bilo da skroz odbaciš
fibru;)

Da li se od tada nesto promenio tvoj odnos do Fibre ili je sve samo zamrznuto u vremenu?

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 20/08/2024 : 16:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Thou shalt not make thy measures vague!!!

Cap, smrtna kazna, ćao!

A onda crtač sve to mora da nacrta. A zamislite taj strah moranja da se radi sa nepoznatim dimenzijama na poslu koji se sastoji od postavljanja dimenzija.

Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 20:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
matori, daj pričaj o duši
i ne postavljaj nebulozna pitanja
čovjek ti lijepo kaže da sam napredovao otada, svakoga dana u svakom pogledu. a ti o fibri. joj, tada sam bio daleko od fibre, a koliko tek sada... ti bi se smrznuo da znaš. evo, bit će uskoro grička vještica u fibri. ima li što o duši u gričkoj vještici? koliko uopće fibra ima stripova o duši? ni za lijek.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/08/2024 : 20:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Baza samog razuma je dakle ludilo. Stoga je ludilo nužan element, ali koji samo ne treba dospjeti u prvi plan, ne treba se aktualizirati. Ono što nazivamo razumom, ako je zbiljski, živi, aktivni razum, zapravo nije ništa drugo doli regulirano ludilo. Razum se može manifestirati, pokazati samo u svojoj opreci, dakle u onom bezrazumnom. Ljudi koji u sebi nemaju nikakva ludila, ljudi su praznog, neplodnog razuma.

Ja se držim ovoga. Regulirano sam ludilo i time zbiljski, živi razum.
A ti, Frano?
A ti, borg?
A ti, matori?
A ti, ridiculus?
A ti, namjerniče?
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000