forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Morgan Lost
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 28/07/2024 : 19:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Porodica zec #6: Ovakav tip epizode je šablona ovog mini serijala kad su u pitanju dobre monster of the week epizode...intersantne ubojice, nepeta epizoda puna kriminologije, psihologije i erotike. Morgan Kroz niz zgoda i ,uz sve svoje mane i probleme, te uz pomoć prijatelja uspijeva razotkriti i srediti ubojice koji nam osim svoje vlastite strave otkrivaju i stravu svakodnevnice društva u kojem žive. 7/10

Volkano 7 #7: Kjaveroti bučkuriš; ljudi na mjesecu, duhovi koji ulaze u ljude i ubijaju, vudu magija...i to sve na 96 strana! Puno jako slabo objašnjenih stvari jer eto očito neke stvari samo vrijede i to je to. Nikakave daljnje karakterizacije likova osim što saznajemo da policijska kapetanica ima ljubavnika na sličnoj poziciji. 3/10


Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2155 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 29/07/2024 : 16:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#7 Nuove Origini
Scenarij: Claudio Chiaverotti
Crtež: Andrea Fattori
Naslovnica: Fabrizio De Tommaso



https://shop.sergiobonelli.it/morgan-lost/2024/07/29/albo/le-cose-cattive-1024946/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1722257342615.jpg--.jpg?1722257343000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1722257343170.jpg--.jpg?1722257343000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1722257343735.jpg--.jpg?1722257344000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 30/07/2024 : 15:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Ljubav i smrt #8: Pa crtež baš i nije neki, na nekoliko mjesta Morgan ima potpuno drugačiju facu, konzistenost općenito nije stvar na koju se pazilo. Parni broj - priča o ubojici. Ovaj puta me ubojice nisu baš dojmile, njihovi motivi su uobičajeni i predvidljivi, lov na njih je bio realtivno jednostavan s prenapuhanim krajem s onim "uvjetima" pogubljenja. Ne događa se ništa od neke bitnosti za ovaj mini serijal. 5/10

Megamultipleks #9: Neparna epizoda - nadnaravna epizoda. E bogami opet Kjaveroti bučkuriš koji je na kraju kao povezao, ali na neuvjerljiv način. Najzabavniji dio epizode su bile kratke strašne epizodice na početku. Crtež vrlo dobar, pogotovo oko figura i lica. Epizoda za jedno čitanje i zaborav. 4/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 01/08/2024 : 22:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Bez imena i bez lica #10: Peruginijev crtež me baš i nije dojmio, ljudska lica su često prečista i neobičnog oblika, gotovo do razine stilizacije kao za neki skeč. Sama priča o ubojici je solidna i ima neku dozu realnosti s tim copy cat sljedbenicima...i ovaj originalni ubojica nije ni ulovljen, e Morgane Morgane...s moje strane je bilo raznih pretpostavki tko bi mogao biti ubojica ili ubojice i na taj način me epizoda zabavila. 6.5/10

Sjena šakala #11: Nadnaravna epizoda koja zapravo nije loša! Max Bertolini svojim maštovitim kadriranjem i prikazom krvave američke prošlosti te Nathanovskog svijeta u hladnom, a opet nekako gotičkom tonu mada su izostale uobičajene likovne karakteristike za isti. Jednostavno sam osjetio takvu atmosferu u čistom Nathanovskom svijetu - odlično. Tako da je to izvuklo inače po priči realtivno osrednje "flashbackove" i učinilo ih jako zanimljivim. Žrtva (koja je zapravo i sam po sebi ubojica) s nadnaravnim moćima te na kraju krivac za kojeg baš ni ne znamo da je uopće u tom mračnom plesu. Mislim da Chiaverotti nije dao baš fer šansu čitateljima, a čim je Morgan počeo obilaziti zrakoplovnu luku bilo je poprilično prozirno o čemu se tu radi. Završna scena naravno ima malo lijeno rješenje, čak toliko ne zamjeram na ideji jer je u skladu tona stripa već zamjeram izvedbi...mislim da je stvarno ga pretjerao s tim što se prozor oet sastavio nazad - baš Chiaverotti štih da malo preuveliča već poprilično fantastičnu scenu.
7.5/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 05/08/2024 : 11:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Klovn ubica #12: Fantastičan crtež, odlični krupni kadrovi i prikazi detalja kod nasilja i emocija likova. Nijanse crvene su se tu odlično ukolopile i stvarno fantazija za oči. Ha priča...jako nategnut kraj gdje se to kao povezalo, ali meni malo nevjerojatno i naivno, očito je takva bila ideja pa ajde. Dobra ideja da se Morgana malo guralo preko granice i pogiravalo s njegovim likom, izlaženje iz šablone. 7/10

Julijina tajna #13: Ako maknemo to malo natprirodnih elementa na stranu i pravimo se da ne postoje, ovo je sasvim solidna kriminalistička priča s relativno aktualnom tekatikom i danas. Morgan kao junak raskrikava tu operaciju i pokušava ih razotkriti javnosti, ali eto slučajno je tamo svijet iskvaren i korumpiran kao i naš Bilo mi je zanimljivo to postupno otkrivanje misterija te Kuće vjenčanja te mi se svidio realistično gorko-slatki kraj. Najviše zamjeram što je Morgan bio dosta bez mane i jednodimenzionalan u odnosu na inače, valjda se od toliko događanja u 96 strana nije stiglo puno pozornosti obratiti na to. Sviđa mi se Empire kino kao svojevrsni sporedni dom dosta radnji gdje je stvarno osjećaj kao da je Morgan na domaćem terenu. A i opet imamo aktualiziranje Chiaverottijevih fantazija o barenju ženski u kinu. 7/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 07/08/2024 : 18:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Brendon specijal #13 - Brendon & Morgan Lost: Zvezdana mapa

U uvodu Chiaverotti kaže da mu je Brendon došao u san i rekao mu da napravi još stripova o njemu, to jej edino čim bi mogao objasniti ovu epizodu koja možda u nekim ludim snovima ima smisla. Eto ajmo izmisliti neku čudnu foru s tim rupama i očito je jedino zlo na cijelim svijetovima baš ono koje je Chiaverotti pisao, baš na cijelom svijetu nema ništa tako loše kao neki ne baš bitni zločinici iz avantura Brendona i Morgana Losta. "Lov" u oba svijeta je bio totalno bezveze, bez imalo napetosti i iščekivanja, ukomponirano skupa s bezveznim krajem koji "kao" to sve povezuje da ima smisla...da možda za Chiaverottija, jedino njemu ovako nešto ima smisla. S druge strane crtež je fantastičan i jedino što čini ovu epizodu probavljivom, Freghieriju baš leži boja, a bome nije bilo ni puno cenzure u ovom stripu tako da imam dojam je imao čak malo odriješenije ruke nego inače. 4/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 15/08/2024 : 10:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Savršen život #14: Najrealnija Morganova epizoda do sada. Jako dobar razvoj lika ubojice i otkrivanje njegove prošlosti i sadašnjih motiva. Lov je bio jako zanimljiv te mi je jedino sam čin kraja malo...namješten. Max Bertolini je rasturio u svakom aspektu, atmosferi, brutalnosti, emocijama, a igre crvene boje mu odlično pašu. 7.5/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 18/08/2024 : 20:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Pesme mrtvih #15: Opet jedna praktički antologija, s pričama koje variraju u svojoj kvaliteti. Najbolja mi je bila s lutkama, a simpatična ona sa zubarom...ostale ne baš. Na kraju se to "povezuje" na bezvezan način koji baš ni totalno ne kužim...ja sam to shvatio kao da nekakve paklene sile testiraju neki vrst zlog valnog oružja dugog dometa pa su s tim malo poretmetili Nun. A na zadnjoj strani ga iskoristili da raznesu neki planet. I guess...to je jedino što mi pada na pamet da ne uplićem neke paralelne dimaenzije, snove & co. Spadavecchin crtež sve bolji i bolji na ovom serijalu. 4.5/10

Elizabetina sećanja #16: Imamo skrivenog serijskog ubojicu koji u maniri realnog svijeta sprema žrtve u bačve skrivene kod sebe, bez uobičajenog showa koji ubojice vole raditi u Morganovom svijetu. Sam lov na ubojicu (tj. otmičara) je bio bezveze. Zašto je Nataša tako glupo postupila i "skrivala" se prvo? Zato da Kjaverotijev kraj ima imalo smisla. Crtež ok, jedino izgled Morganovog lica zna poprilično varirati. 5.5/10

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1274 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 20/08/2024 : 20:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Džerom X #17: Poprlično loša Chiavi budalaština, malo krvi, malo perverzije pa ubaci kao neke nadprirodne elemente koji to sve kao povezuju s nekim izrazito glupim raspletom. Standard Chiavi šablona usrane priče koju napiše reda radi na kojekakvim supstancama. Crtež kriminalan, proporcije likova užas...more predugih torza, ruku, neprirodnih poza zglobova. 2/10

Unatoč tomu ima jedna pozitivna stvar u epizodi. Na zadnjih par strana imamo jedan određen twist s Igren koji zapravo NAPOKON uvodi bar malo kontinuiteta u serijal...što se tiče glavne priče kontinuitet nismo vidjeli od druge epizode, a Volendrim arc ništa od četvrte.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000